Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Bregaste i ostalo za ford puma 1.7

Motor, menjač i upravljačka jedinica.
Odgovori
Avatar korisnika
Stivipg
Poruka: 120
Član foruma od: petak, 24. jan. 2014. u 10:37h
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Bregaste i ostalo za ford puma 1.7

Poruka od Stivipg » četvrtak, 10. jun 2021. u 19:28h

Interesuje me jel neko od vas radio tuniranje 1.7 motora iz Pume . Jel bi se uopste mogao nac kod nas tjuniran taj motor , eventualno dje bih nasao sportske bregaste , i josh po nesto sto bi moglo izvuci maximum iz tog motora ?

Nasao sam na pumaspeed , bregaste i ecu , ali je problem sto ne salju iz UK ka nama … a i da salju bojim se da bi troskovi carine ispali dosta skupi. Znam da je bila ona opcija da je neko kamionom dovozio stvari iz UK za SRB jel ima i za to neko neku info ili kontakt


Ps. Hvala unaprijed i svi predlozi , savjeti su dobro dosli


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Bregaste i ostalo za ford puma 1.7

Poruka od Markedjani » petak, 11. jun 2021. u 13:45h

Ja bih lično preskočio Pumaspeed, poznati su od ranije kao prevaranti.

Ako tražiš bregaste, lično bih išao na Cat Cams ili Kent Cams.

U suštini, ako tražiš maximum od tog motora onda treba da pređeš sa fabričkog VCT na ITB-ove i da pređeš na standalone ECU.

E sad opet, sve zavisi za šta ti treba auto, ako ti treba za track day onda moja priča gore ima smisla.

Ako planiraš da voziš normalno u saobraćaju taj auto, onda si ograničen sa nekom blagom bregastom, blagom obradom glave, prepravka mape na gorivo od 98-100 oktana i klasika još par modova podrške (usis, izduv, veći leptir gasa)... pošto auto sa agresivnom bregastom i ITB-ovima je nevozljiv u normalnim uslovima saobraćaja.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Tuning“