Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Promena zvuka nakon velikog servisa!

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Ford_Korisnik
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 17. jun 2019. u 22:20h

Promena zvuka nakon velikog servisa!

Poruka od Ford_Korisnik » nedelja, 9. okt. 2022. u 22:08h

Pozdrav svima...

Uradio sam veliki servis na Ford Fiesata 1.4 DCI i nakon toga je motor promenio zvuk.
Pokusacu da opisem.. Nije vise to sitno brektanje koje je bilo, sad je krupniji rad, pravi neki brum, i u kabini se cuje, dakle postao je bucniji.
Nekako urla kad se da gas. Pokusao sam da snimim zvuk kamerom ali se ne dobija taj efekat koji ja imam kao vozac i neko ko poznaje svoj auto.

Citajuci, neko kaze da je kais pretegnut.. Sta tu moze da bude? Mnogo me iritira a opet ne znam da li moze da prouzrokuje neki problem koji je meni nepoznat.

Hvala unapred na savetima.

P.S. Da dodam da je menjana i remenica radilice..

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Promena zvuka nakon velikog servisa!

Poruka od M.M.L. » nedelja, 9. okt. 2022. u 23:59h

Kada je kais pretegnut cuje se kao da blago zavija ili mozda kao kada strada lezaj alternatora. Ako je pretegnut moze da prouzrokuje veliki problem odnosno da pukne kais i da prezubci.

Ford_Korisnik
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 17. jun 2019. u 22:20h

Re: Promena zvuka nakon velikog servisa!

Poruka od Ford_Korisnik » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 00:27h

Da nije zbog promene remenice radilice?

Zvuk je nekako grublji, vise rezi, vise buke stvara. U samoj kabini se oseca razlika u zvuku mozda i najbolje iz tog dela.
Kada otvorim haubu obzirom da dizel stvara svakako buku a ima taj specifican cekicajuci zvuk tesko je provaliti koliko se zvuk promenio, to jedino ja mogu da znam.

Definitivno mi buka koju stvara ide na zivce! Voleo bih da znam sta je u pitanju pre nego sto odem ponovo u servis.

Avatar korisnika
stefan pariz
Poruka: 441
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 20:16h
Lokacija: Pariz

Re: Promena zvuka nakon velikog servisa!

Poruka od stefan pariz » ponedeljak, 10. okt. 2022. u 07:28h

M.M.L. piše:Kada je kais pretegnut cuje se kao da blago zavija ili mozda kao kada strada lezaj alternatora. Ako je pretegnut moze da prouzrokuje veliki problem odnosno da pukne kais i da prezubci.
Meni se npr. cuje to blago zavijanje, ali samo kada je motor hladan. Posle nekog vremena to zavijanje (pretpostavljam remenica) prestaje i ne čuje se više. Inače radio sam veliki servis u Fordu, ali se to isto čulo i pre servisa. Auto tek 5god star, Kuga 2.0

Envoyé de mon 2201116SG en utilisant Tapatalk


Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“