Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ulje Focus Tddi

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
voja85
Poruka: 219
Član foruma od: petak, 2. avg. 2019. u 19:02h

Ulje Focus Tddi

Poruka od voja85 » ponedeljak, 28. jun 2021. u 00:55h

postovani forumasi,koji su pratili moj prethodni post znaju koliko sam novca dao na popravku motora(zamenu) svog Focusa mk1 tddi 2001.
Moja greška je u pitanju..
Naime u nov(polovan) motor je sipano 5l ulja iako po fabrici ide 5.6l,majstor u Lav autu u Beogradu kaže da nema potrebe da sipa još 600g ulja jer ovaj motor koji su oni ugradili i dali garanciju na njega ne troši ni gram ulja..
I evo posle 3000km stvarno je tako,auto jako lepo ide,čak su mi i kompresor klime sredili bez nadoknade..
Sad jedino što me zanima je dali tih 600g sto nije sipano na bilo koji nacin moze ostetiti motor,turbinu??
Inace motor je stvarno da ne ureknem sjajan i ne trosi ni gram ulja bas kao sto mi je i receno.
Kada sam pitao zašto nesipaju jos tih 600g ulja,receno mi je da nema potrebe jer je kod ovog tddi a tih 600g bukvalno ako se napuni do fabrike,razbijalo semeringe i da imaju iskustva sa tim,kao i da je 5l optimalno za termin zamene od 10.000km zamene.
Naravno mali servis.
Takodje mi je stavljen i originalni Bosch filter nafte,kao i Mann filter za ulje,set za zupčenje je INA i garancija 80.000km.
Sad,da cujem misljenje cenjenih forumasa..
Hvala..
Takodje da napomenem,na šipki je ulje uvek malo više od polovine MIN-MAX

Послато са M2007J17G помоћу Тапатока


Poslednja izmena: voja85, na dan ponedeljak, 28. jun 2021. u 00:55h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ulje Focus Tddi

Poruka od M.M.L. » ponedeljak, 28. jun 2021. u 01:11h

Ako ti je ulje izmedju min-max ne zamaraj se previse. 5.6L staje ukupno ali na zameni nikad ne izadje ta kolicina vec oko 5L

ters
Poruka: 21
Član foruma od: subota, 14. maj 2011. u 21:47h

Re: Ulje Focus Tddi

Poruka od ters » petak, 13. avg. 2021. u 17:33h

Kolega, ja imam Focusa 1,8 TDDi, 66kw kojega vozim više od 17 godina. Sa njim sam iz Norveške u BiH dolazio tamam toliko puta koliko je i auto staro. Uvijek sam u njega sipao Castrol 5W-30 A5 sintetičko ulje. Ovdje kada uđeš na internetu u stranicu neke prodavnice auto-dijelova i kada upišeš registraciju auta odma ti izbaci sve odgovarajuće dijelove, maziva itd. Za moje auto je preporučeno ulje koje sam gore spomenuo i količina je 5,6L. Ja se sjećam da sam uvijek kupovao kanister od 4L i dvije flaše po 1L i kada bi mi majstor mijenjao ulje uvijek bi mi u jednoj flaši ostalo oko 2dl ulja. Dakle, ako ti je motor kao kod mene onda je tačna količina koja ide u motor 5,6L.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“