Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zagrevanje motora

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Zagrevanje motora

Poruka od Nedeljkovic » petak, 29. jan. 2021. u 13:22h

Sve sto nalazim pod "auxilary heater" je grejac kabine a ne rashladne tecnosti

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zagrevanje motora

Poruka od dule0911 » petak, 29. jan. 2021. u 13:25h

Za focusa mk2 samo takav i postoji, bar fabricki.

Cale na S-maxu ima na naftu, kao webasto, ne znam cija je izbedba, nisam ga nikad ni koristio :) Znam da moze da se podesi da se upali u odredjeno vreme itd.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Zagrevanje motora

Poruka od mbole » petak, 29. jan. 2021. u 19:19h

I ford ga krsti malo ovako, malo onako...
Negde je taj koji greje kabinu Auxiliary a negde Supplemental.
Mada ovaj koji greje tecnost je iskljucivo Auxiliary bez obzira da li je na struju ili na naftu.

Ti nemas ni jedan.

Izgleda da su elektricni Aux ukinuli od Mk2 na dalje, i da je ostao samo ovaj na naftu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
motoRISTA
Poruka: 227
Član foruma od: subota, 25. maj 2019. u 00:45h

Re: Zagrevanje motora

Poruka od motoRISTA » ponedeljak, 8. feb. 2021. u 10:06h

van piše:
ponedeljak, 18. jan. 2021. u 06:44h
Инструмент табла је дигитална и све информације су дигиталне . То што показује скала за температуру је пре приказ WE (Warm Enrichment -као саугх ) него температуре . WE се гаси на 60ак степени и што се тиче рачунара , мотор је на радној температури .
Interesantno. Primetio sam da se nešto ne jaše kada sam poredio očitavanja skale i sa bord-kompjutera (razlike do 15 stepeni), ali sam mislio da je merač sa skalom neprecizan, čak sam se malo bojao zbog toga.

OF/
mbole piše:
ponedeljak, 18. jan. 2021. u 12:26h
Ako se dobro secam, temperatura vode u kucnim radijatorima, treba da je nesto oko 60.
Usvoji se minimalna spoljna temperatura (recimo -20°C) i unutrašnja temperatura prostorija (recimo 20 ±2°C, kupatila 22, ostave mogu i 15), pa se na osnovu toga dobiju potrošnje za svaku prostoriju unutar objekta u najnepovoljnijem slučaju u W. Zatim se odabere broj članaka radijatora koji će sa ulaznom temperaturom vode od 90°C i izlaznom temperaturom od 70°C u prostoriju odati toplotu od zadatog broja vati (u obzir se uzimaju i eventualne dovodne i odvodne cevi). Ovaj podatak o odavanju toplote po članku daje proizvođač za različite temperature, a kod nas su standardne te nominalne 90/70. Kada su potrebe za grejanjem manje (toplije je spolja) onda se smanjuje ulazna temperatura, eventualno prigušuje protok (povećava razlika temperatura vode). Kada je van ispod usvojene minimalne spoljne temperature (npr -24°C)... onda se samo donekle može suprotno intervenisati, ali se obično malo trpi.

Uvek se posmatra ceo objekat kao jedinstveni sistem.

Postoje i sistemi koncemtrisani na regulaciju protoka, oni sa povišenim pritiskom, sa grejanjem parom... ali ovo iznad je najtipičniji kod nas.

/OF

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“