Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kuka za vuču

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Sale82
Poruka: 26
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2020. u 16:03h

Kuka za vuču

Poruka od Sale82 » četvrtak, 28. maj 2020. u 16:11h

Pozdrav,imam pitanje u vezi kuke za vuču,naime imam bfabrički ugradjenu bkuku i upisanu u saobraćajnu ali je atest istekao još 2013 god.da li je dovoljan samo reatest kuke ili je potrebno još nešto da bih mogao da je atestiram?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kuka za vuču

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 28. maj 2020. u 16:21h

Prvo, kuke nisu upisane u saobraćajnoj. To je bilo tako nekad davno.
Drugo, atest za kuku nema rok trajanja. Da ima - ne bi mogao registrovati taj auto od 2013te. Možda je neki tadašnji formular imao rok trajanja ali to je za kuku nebitno jer kažem - auto si uredno registrovao i posle toga.
Kontaktiraj Agenciju za bezbednost saobraćaja da ti izdaju novi formular atesta za kuku, ako može.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Wellisha

 
Poruka: 467
Član foruma od: utorak, 9. nov. 2010. u 17:49h
Lokacija: Beograd - Žarkovo - Sremčica

Re: Kuka za vuču

Poruka od Wellisha » petak, 29. maj 2020. u 10:40h

Grešiš Stefane kuka jeste i mora da bude upisana u saobraćajnu jer ako nije upisana a imaš je na vozilu nemožeš proći tehnički. Ja sada prilikom tehničkog zaboravio sa saobraćajnom i starom polisom da dam potvrdu i lik čim je ukucao broj šasije pitao me za potvrdu jer ima u bazi da imam kuku atestiranu ali mi za registraciju treba potvrda na uvid. Stvarno su mi tražil u MUP-u samo na uvid pri registraciji. Pitao sam da li mi treba neki reatest ili nešto vezano za nju u budućnosti i rekli su mi da ne dok je god na kolima jedino akp budem hteo da je skidam. Potvrda je starija od 5 godina ali neznam tačno dok neproverim i nisu mi rekli da ima rok važenja i da je treba obnoviti.
..prdnuh u čabar sa mirisom benzina i zadnjom vučom pa sada čađavim sa lubeničarom 8)

Sale82
Poruka: 26
Član foruma od: nedelja, 3. maj 2020. u 16:03h

Re: Kuka za vuču

Poruka od Sale82 » petak, 29. maj 2020. u 14:50h

To kako sam ja orošao tehnički je druga priča 😂,ali tamo su mi rekli da je atest istekao još 2013,ali ja bih sada da je uredno atestiram,a to da je atest istekao je video u saobraćajnoj.Ali ne znam gde to piše.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kuka za vuču

Poruka od 911s [SK] » petak, 29. maj 2020. u 17:25h

Nije upisana u samu saobraćajnu jer dokle god to ne piše u čipu ili bilo gde na samoj saobraćajnoj nije upisano ni zapisano, to je kao tako time neproveriv podatak, a druga je stvar to što je u sistemu zavedeno uz broj šasije, svašta oni nešto upisuju u sistem pa i kontakt telefon vlasnika. Mislim, u sistemu mogu da zavedu i da je vozilo sa tim brojem šasije ukradeno i to nigde ne piše u samoj saobraćajnoj i to ni ne znaš... dok ne odeš na šalter MUPa :)
Tehnički može da propusti svašta, ali MUP ne. Ako je atest istekao MUP neće nikad dozvoliti registraciju tog auta, prosto. A pošto ga ti registruješ tako isteklog već 7 godina to samo znači da MUP nema podatak da tvoj auto ima (ne)atestiranu kuku.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kuka za vuču

Poruka od mbole » subota, 30. maj 2020. u 00:05h

Po tekucem pravilniku o "svemu i svacemu"... kuka nema atest, vec mora da ima homologaciju.
Homologacija nema rok trajanja.

8. Uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila
Član 83
Uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila mora biti homologovan i ugrađen prema jednoobraznim tehničkim uslovima.

Ni po starim zakonima nije postojao rok vazenja atesta.
Uostalom... sta ce to da se "potrosi" na kuki?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dzajko75
Poruka: 189
Član foruma od: nedelja, 5. jan. 2014. u 21:07h
Lokacija: Jagodina

Re: Kuka za vuču

Poruka od dzajko75 » subota, 30. maj 2020. u 07:04h

mbole piše:
subota, 30. maj 2020. u 00:05h
Uostalom... sta ce to da se "potrosi" na kuki?
Nece nista ali pare moraju da se nekako uzmu
Gde je direktorka?
Direktorka je na rucku trenutno.
Kad sidje sa tu rucku neka mi se javi...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Kuka za vuču

Poruka od mbole » subota, 30. maj 2020. u 10:25h

Ustvari... i dalje postoji atest "za kuku", ali to nije atest same kuke, vec komplet sa ugradnjom, ista prica kao sto je sa folijama za staklo.
Imamo tri slucaja"
1. fabricki ugradjena kuka - Nema atesta, samo homologacija, odnosno uverenje o ispitivanju upotrebljavanog vozila u kome pise da vozilo ima kuku (radi se pri uvozu)
2. kuka koja je ugradjena pre 1.7.2011, po starim propisima i za koju je izdat atest - Ne radi se nista, samo moras da cuvas atest
3. kuka koja je ugradjena posle 1.7.2011 - sama kuka mora da ima homologaciju, moras da je ugradis u firmi koja ti za to izda racun i izjavu, treba ti potvrda proizvodjaca, ides na ispitivanje, placas takse, tehnicki... sve isto kao za folije, i to je isto kao i za folije trajno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“