Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Savet za ulje focus 1.8 tdci

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
CyberFX
Poruka: 99
Član foruma od: četvrtak, 14. nov. 2019. u 10:42h

Savet za ulje focus 1.8 tdci

Poruka od CyberFX » ponedeljak, 25. nov. 2019. u 13:54h

Pri kupovini vlasnik mi je rekao da zamenim ulje i filter, on je sipuvao sinteticko p-40, medjutim meni majstori i prodavci iz auto delova predlazu polu sinteticko zbog mojih potreba..

Prethodni vlasnik je mesecno isao oko 3-4 hiljade km-a, ja tu kilometrazu verovatno ni godisnje necu proci..

Posto ja eto ne vozim cesto i duze relacije meni daju savet da sipam polusinteticko zbog motora, jer sa sintetickim ako vozim kako vozim te krate rute i ne toliko cesto to ulje moze da se sgusne i kada jednom u mesec/dva imam potrebu da odem recimo 100-200km moze dodji do problema u motoru..

Razlika u ceni je 500-600 dinara, znaci nije u pitanju cena nego sta je bolje za ovaj motor i moju potrebu i da li to uopste ima veze sto se auto ne vozi cesto?

U pitanju je ford focus karavan 1.8 dtci 2004, kilometraza je malo poveca nzm tacni 350+ nisam siguran jer to nikad nisam ni gledao..

I odmah da pitam jos nesto, posto je predhodni menjao na 14 hiljada, a ja godisnje ne mogu to preci, da li ja moram da menjam na godinu dana ili mogu isto na 14 hiljada?

Hvala.. :ford:
Ford Focus Mk1 1.8TDCi Karavan 2004

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Savet za ulje focus 1.8 tdci

Poruka od ljuba power » ponedeljak, 25. nov. 2019. u 15:47h

za taj motor je predvidjeno ulje 5w-30 ford formula,bez obzira kako i koliko prelazili kilometara godšnje.preporuka je da ga menjate na predjenih
10 000km.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Savet za ulje focus 1.8 tdci

Poruka od van » ponedeljak, 25. nov. 2019. u 16:39h

CyberFX piše:
ponedeljak, 25. nov. 2019. u 13:54h
prodavci iz auto delova predlazu polu sinteticko zbog mojih potreba..

Posto ja eto ne vozim cesto i duze relacije meni daju savet da sipam polusinteticko zbog motora, jer sa sintetickim ako vozim kako vozim te krate rute i ne toliko cesto to ulje moze da se sgusne i kada jednom u mesec/dva imam potrebu da odem recimo 100-200km moze dodji do problema u motoru..

Razlika u ceni je 500-600 dinara, znaci nije u pitanju cena nego sta je bolje za ovaj motor i moju potrebu i da li to uopste ima veze sto se auto ne vozi cesto?

U pitanju je ford focus karavan 1.8 dtci 2004, kilometraza je malo poveca nzm tacni 350+ nisam siguran jer to nikad nisam ni gledao..

I odmah da pitam jos nesto, posto je predhodni menjao na 14 hiljada, a ja godisnje ne mogu to preci, da li ja moram da menjam na godinu dana ili mogu isto na 14 hiljada?

Hvala.. :ford:
Подебљао сам ти нонсенсе и глупости . Не желим ни да коментраришем . Да све то важи за синтетичко уље, 3 пута горе би било са полусинтетичким , пошто је оно лошије уље у старту.

Што се тиче замене уља , синтетика 5 /30, јер је то фабрика прописала а не продавац у продавници ауто делова ( могло би и 5/40 са фордовом спец), на 10 000 км . Оно ваљало би једном годишње , али ни ја се не придржам тога .

Avatar korisnika
Jozza
Poruka: 1999
Član foruma od: sreda, 27. mar. 2013. u 23:55h
Lokacija: Surčin

Re: Savet za ulje focus 1.8 tdci

Poruka od Jozza » utorak, 26. nov. 2019. u 22:27h

Bilo koje 5w30 ACEA A5/B5, i to je to. Većinom su to polusintetička (hidrokrekovana) ulja, u kvalitetu uporedivom sa sintetikama: Ford Formula 5w30 A5/B5, Castrol Magnatec 5w30 A5/B5, Motul 5w30 ekonergy, itd. Ima da biraš. Prodavce i priučene servisere ne pitaj ništa. Menjaj na godinu dana, bez obzira na kilometražu. Ne štedi na filterima. MAN, Mahle, Knecht, Hengst, UFI...

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Poznaćeš me i po mraku, po felnama i šestaku

Avatar korisnika
CyberFX
Poruka: 99
Član foruma od: četvrtak, 14. nov. 2019. u 10:42h

Re: Savet za ulje focus 1.8 tdci

Poruka od CyberFX » sreda, 27. nov. 2019. u 18:19h

Reseno ulje, hvala na odgovorima..
Ford Focus Mk1 1.8TDCi Karavan 2004

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“