Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

DPF all about

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
nikouro
Poruka: 253
Član foruma od: utorak, 5. dec. 2017. u 09:58h
Lokacija: Beograd

Re: DPF all about

Poruka od nikouro » ponedeljak, 1. mar. 2021. u 12:16h

Jedno pitanje. Vidim da pojedini dobro poznaju tematiku.
Nije u pitanju Ford vec Audi A4, 2007 godiste pa ako ste raspolozni da pomognete,
Ociscen DFP filter al posle vracanja i merenja nekih normi komp javlja da je NEKA kompresija u motoru iznad ili oko 20 ( ? ). Danas bi trebali da zamene i senzor ( mislim pre filtera ).
Pitanje za pocetak glasi, Da li vredi to ciscenje dpf filtera i posle toga da li treba nesto menjati u kompu od podataka, zamena jos necega ...
NemaM DPF, nisam citao niti se nesto interesovao posebno za isti pa bi neka smernica dobro dosla
:ford: Slika :ford:
:poke: - Ford Focus mk1 90ks 2000 - :poke:

Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 291
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: DPF all about

Poruka od Martin Mystere » petak, 30. apr. 2021. u 14:14h

Čisto informacije radi da pitam - zna li neko da li mondeo mk5 ima lampicu na tabli (znak) koja se pali kada se dpf regeneriše/čisti prilikom recimo nešto brže vožnje na autoputu?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: DPF all about

Poruka od macaneli » petak, 30. apr. 2021. u 18:18h

Trebalo bi da ti ispise na display da je regeneracija u toku
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: DPF all about

Poruka od pegaz » petak, 30. apr. 2021. u 20:53h

Ne znam zasto to nisu stavili na svaki auto koji ima DPF. Evo danas posle 80km vangradske voznje, stajemo pored radnje da zena uzme nesto na brzaka i krecem da ugasim auto i slucajno skontam da je potrosnja u leru oko 2l, stisam muziku, cujem i ventilator, ukljucio momak regeneraciju. Da nisam slucajno bacio pogled ugasio bi auto i prekinuo regeneraciju.

Znam da neki Ford kamioni (manji/veci) imaju upozorenje na tabli da je regeneracija u toku a cak mozes i sam da je pokrenes, ne znam zasto je tesko tako nesto, bar upozorenje, ugraditi u ostale modele.

Avatar korisnika
knipex
Poruka: 96
Član foruma od: nedelja, 16. avg. 2020. u 10:53h
Lokacija: Nova Pazova

Re: DPF all about

Poruka od knipex » petak, 30. apr. 2021. u 21:04h

macaneli piše:
petak, 30. apr. 2021. u 18:18h
Trebalo bi da ti ispise na display da je regeneracija u toku
Jel si siguran za ovo? Ja kod mene nisam do sada video ovu poruku, doduše prešao sam samo nekih 7k km. Probao sam da izguglam i nisam ništa našao a kada sam pitao ovde na forumu kako da znam da je dpf u regeneraciji dobio sam odgovor od više članova da može da se vidi jedino po podignutom broju obrtaja u leru i većoj potrošnji. Ako izlazi poruka na displeju to bi bilo odlično.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: DPF all about

Poruka od macaneli » petak, 30. apr. 2021. u 22:01h

Meni na s-maxu 2016g izbacuje ali brzo nestane
Na starom se primecivalo tako sto podigne obrtaje,na novom nista ne podize
Da nema poruke,ne bih nikad ni primetio

Slika
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 291
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: DPF all about

Poruka od Martin Mystere » petak, 30. apr. 2021. u 22:40h

Na ovako nešto ko na poslednjoj slici sam mislio.

Pošto se kaže da bi ga nakon gradske vožnje trebalo povremeno provozati po autoputu da odradi regeneraciju, mislio sam da li se tako nešto primeti u tom momentu - pre svega vizuelno u vidu neke poruke/slike.

Povećani broj obrtaja u leru nisam do sada primećivao (doduše nisam ni obraćao pažnju na to)...

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: DPF all about

Poruka od macaneli » petak, 30. apr. 2021. u 22:50h

Pojavi se par sekundi i nestane
Posle se pojavi jos jednom ili dva puta isto kratko
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Markkoni
Poruka: 132
Član foruma od: ponedeljak, 6. jul 2020. u 19:49h

Re: DPF all about

Poruka od Markkoni » subota, 1. maj 2021. u 09:39h

Ja sam kod mog samo jednom ovo primetio, i bio sam u nedoumici da li je završio jer za to ne izlazi informacija. Kapiram da ne bi trebala da traje duže od 15-20 min.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 291
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: DPF all about

Poruka od Martin Mystere » subota, 1. maj 2021. u 10:48h

U stvari moje inicijalno pitanje je bilo da se možda tokom regeneracije ne pojavljuje neki od gornja dva simbola, kao što na tabli ima simbola dole levo? Slika

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: DPF all about

Poruka od macaneli » subota, 1. maj 2021. u 11:02h

Ne
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Martin Mystere

 
Poruka: 291
Član foruma od: ponedeljak, 26. okt. 2020. u 20:04h
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: DPF all about

Poruka od Martin Mystere » subota, 1. maj 2021. u 11:13h

Ma OK je i ona poruka, samo sam razjasnio šta sam mislio sa prvim, jučerašnjim pitanjem.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: DPF all about

Poruka od macaneli » utorak, 4. maj 2021. u 23:57h

Slika

4x izbacio poruku po par sekundi
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1193
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: DPF all about

Poruka od darioculibrk » sreda, 5. maj 2021. u 09:29h

Da li onaj koeficijent zatamnjenosti gasova sa tehničkog pregleda govori u kakvom je stanju DPF ili sistem ubrizgavanja?
Kod mog Focusa je 0.Slika

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 4988
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: DPF all about

Poruka od Sharpshooter » sreda, 5. maj 2021. u 13:49h

Pre ce biti pokazatelj u kakvom su ti stanju dizne i turbo.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: DPF all about

Poruka od pegaz » utorak, 15. feb. 2022. u 19:45h

Sta sve moze da utice na to da se dpf brzo puni? Moj DPF na smax-u srecom uredno radi regeneraciju i sam uspe da se ocisti ali ga nesto jako brzo puni. Uskoro ce mi uraditi regeneraciju na nepunih 180km od prethodne (kad je sa 80% dpf_soat_load u voznji spustio na 22% i onda sam stao na semafor i regeneracija je stala).

Primetio sam da je najvise napunio (+37%) nakon voznje od nekih 25km po Fruskoj Gori i to pretezno strmo penjanje tj motor pod velikim opterecenjem. Nakon toga, 83km koje se sastajalo od silazenja sa FG, prolazak kroz NS i ostalo magistrala napunio je jos 11% sto je dosta manje.

Da nije mozda do EGR-a mada nemam nikakvih gresaka niti auto dimi tj nema nikakvog dima ni pri 4000 obrtaja u leru.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4493
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: DPF all about

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 15. feb. 2022. u 23:17h

A jesi li razmisljao da ga ugasis

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: DPF all about

Poruka od pegaz » sreda, 16. feb. 2022. u 00:03h

Ne dok DPF funkcionise kako treba. Ovde postoji neki drugi problem koji ce i dalje biti tu i ako ugasim DPF jer zbog necega se brzo puni DPF a on i dalje uspeva da se ocisti.

Zato i pitam sta moze biti problem sobzirom da nema nikakvih gresaka niti nekih ociglednih siptoma. Da li mozda moze neko suplje ili naceto crevo da uzrokuje da motor vise prlja DPF jel da je EGR u problemu, verovatno bi bila neka greska.

Avatar korisnika
dino73n
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 4. jan. 2020. u 07:26h

Re: DPF all about

Poruka od dino73n » četvrtak, 17. feb. 2022. u 08:18h

Ja sam na svom starom cmaxu imao problem sa punjenjem dpfa na dnevnoj bazi i na kraju otkrijem da je problem bio u garezi koja se nahvatala na vrhovima injektora pa nije lijepo raspršavao naftu prilikom ubrizgavanja pa nije lijepo sagorijevala. Ocistio injektore i sve ok poslije toga. A naravno moze problem biti i puknutom crijevu turba ili egr-u koji gubi nesto pritiska.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: DPF all about

Poruka od pegaz » četvrtak, 17. feb. 2022. u 09:55h

Mene najvise plase creva. Kolega je imao na Renou problem sa malom rupom na crevu, kao da je tankim ekserom probuseno ali se nije uopste primecivala dok je auto ugasen ili radi u leru. Tek kad se auto optereti, crevo nabubri i tek se onda primeti mala rupica. Par majstora je gledalo i nije skontalo dok nije naisao na jednoga koji se zainatio pa proveravao creva pod dobrim gasom.

EGR i sama izduvna grana nikad nije ciscenja, ne znam da li majstori i hoce da je ciste ako ne prijavljuje probleme sa EGR-om. Turbina je gledana, nije masna a sad da li je geometrija u potpunosti dobra to ne znam. Dizne ne daju neke karakteristicne siptome ali opet nisu testiranje pa mozda i neka fula malo u odnosu na druge. Inace nitkad nije prijavljivao neke greske vezane za ove sisteme.

E sad kod mene se DPF najvise puni kad je motor pod velikim opterecenjem sto je donekle i razumljivo ali sreca pa DPF i dalje upeva da se ocisti sam i ne pali nikakve greske ali imam utisak kad bi ga skinuo da bi bilo tu crnog dima pri punom gasu i opterecenjem. DPF je inace i ciscen u masini koja ga pere sa vodom (cak su tamo rekli da je DPF skoro pa cist, 29mbar pokazala masina a skala ide od 10 do 200mbar) ali i nakon toga isto, dosta se brzo puni kad je pod opterecenjem motor dok kod normalne vangradske voznje (~80km/h) po racunici bi trebalo da radi regeneracije nakon 500km. Nemam prilike da ga puno ili stalno vozim po autoputu pa ne znam kakv bi tu bio prosek ali sutra bi treba da idem opt do AP pa imamo 39km autoputa pa cu bas da pratim dijagnostikom temperature i kako se puni DPF pri 130km/h.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: DPF all about

Poruka od pegaz » petak, 18. feb. 2022. u 23:06h

Izgleda da se DPF ne puni ubrzano vec deluje da je neki problem sa senzorima, verovatno pritiska u DPF-u. Cim smo izasli na autoput, posle par kilometara auto je ukljucio regeneraciju, tacno na 151km od prethodne. Vrednosti napunjenosti su bile dpf_load=83% i dpf_soat_ld=74% i nakon 15km, zavrsila se regeneracija sa vrednostima dpf_load=55% i dpf_soot_ld=27%. Narednih 64km sve je delovalo ok, na svakih 10km dpf_soot_ld se povecavao za 1% a dpf_load je varirao 3% gore pa 2% dole, u proseku se i on povecavao za 1%.

E onda se desilo nesto cudno. U roku od 30sec dpf_soot_ld je skocio sa 34% na 56% odjednom i nakon 26km smo stigli na odrediste dpf_load=65% a dpf_soot_ld=63%.

Ljudi koji su mi cistili masinski DPF su me upozorili da fizicko stanje dpf-a i test na njihovoj masini ne odgovara onom sto pokazuje racunar na autu i da oni misle da je mozda problem u senzorima pritiska, da mozda jedan od njih pokazuje pogresnu vrednost pa racunar misli da je dpf prljaviji nego sto jeste pa cesto pali regeneracije, jer pre ciscenja dpf je na testu bio skoro cist a racunar pokazivao da je na 58%.

Da li se moze desiti da jedan od senzora (recimo ispred dpf-a) pokazuje manji pritisak nego sto jeste a drugi je recimo ispravan ali je onda razlika veca pa racunar misli da je dpf prljaviji nego sto jeste?

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: DPF all about

Poruka od Almighty.shO » subota, 19. feb. 2022. u 11:14h

@pegaz izbaci to govno i uzivaj.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: DPF all about

Poruka od macaneli » subota, 19. feb. 2022. u 12:20h

pegaz piše:
sreda, 16. feb. 2022. u 00:03h
Ne dok DPF funkcionise kako treba
Vec je rekao da nece
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: DPF all about

Poruka od FiestaBG87 » subota, 19. feb. 2022. u 12:43h

Vozi to od 2000 ob pa prati situaciju, 407 vozim tako oko 2k, 1800 min pa na gore, za skoro 3 god nikad cuo i video da radi regeneraciju, jes da imam dosta otvorenog do posla i nazad al ga ne mazim, mislim da mi je prosek regeneracuje pre kad su gledali 400 km, jednom isao od bg do Loznice i nakacim da vidim on na 70 a do tamo sam ga bas vozio, reko jbg, nazad kuci i posle 4 dana ga opet kacio kad on na 10 posto, po nekoj prici da kod mene radi tek kad nabije pritisak.

Avatar korisnika
pegaz
Poruka: 475
Član foruma od: četvrtak, 15. nov. 2012. u 21:32h
Lokacija: Novi Sad

Re: DPF all about

Poruka od pegaz » subota, 19. feb. 2022. u 13:24h

Ja nikad ne vozim ovaj dizel ispod 2000 obrtaja uvek gledam da je preko, prosto ne jurim potrosnju...a i slabo se vozi po gradu najvise magistrala kroz sela a najmanje autoput.

A sto se tice izbacivanja...ne znam zasto kad se god pita nesto za dpf, cak i na ovoj temi gde se polemise o dpf-u, odgovor bude da se izbaci dpf...ne zelim da izbacim dpf dok god ne vidim kako ce ici kontrola kod nas jer mi smo Srbija...A na kraju dpf kao dpf skoro nikad nije problem vec problem pravi nesto drugo, ili su to senzori na njemu ili sam motor i njegovi agregati ne rade kako treba i brzo prljaju dpf.

Ni ja nikad nisam imao problem sa dpf-om, nikakve greske oko regeneracije nista slicno, nikad nije palio lampicu dpf-a ali da nisam pratio dijagnostikom ne bi znao na koliko radi regeneracije (ne postoji info na ovom motoru kad je zadnji put radio regeneraciju, nema tog PID-a) i da dolazi do tih skokova u kolicini soat-a.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“