Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Digitalna klima zeza

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
sreckotddi
Poruka: 271
Član foruma od: nedelja, 28. jul 2013. u 23:00h
Lokacija: obrenovac

Digitalna klima zeza

Poruka od sreckotddi » nedelja, 2. dec. 2018. u 09:22h

Cao drugari... Primetio sam da mi fokusinjo 1.8tddi mk1.5 slabije greje. Pomislio sam na termostat ali.... hteo sam da joj uradim salf-test kao i par puta do sada. Ona fora,stisnem off i na dole pa onda auto i ona se resetuje. Medjutim,sada vec na pocetku reseta ona zastane i na displeju budu popunjena sva moguca slova i brojevi i to je to. Dalje nece da mrada... Sve mi se cini da mi klapna za hladno-toplo glavi ili motoric zeza... Sa hladnog mu dosta treba vremena na vruce da prebaci a i to mi se cini delimicno uradi jer grejanje nije kao pre. Ima li neko ideju kako resiti ovo i ako vec mora da se rastura u kom pravcu da kopam? Nznm gde uopste stoje sve te zezalice unutra ispod table. Unapred hvala
Kom opanci tom i dzeri

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Digitalna klima zeza

Poruka od dax92 » nedelja, 2. dec. 2018. u 15:16h

Da te utesim, u sredini hahahaha
"Najlakse" je skinuti celu tablu i imati sve dostupno.. jedino tako mozes sa sigurnoscu videti sta zeza
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
sreckotddi
Poruka: 271
Član foruma od: nedelja, 28. jul 2013. u 23:00h
Lokacija: obrenovac

Re: Digitalna klima zeza

Poruka od sreckotddi » nedelja, 2. dec. 2018. u 17:33h

uspeo sam da rasturim,pridjem...nisam ni znao da sam toliko savitljiv i da mogu da visim kao slepi mis 2 sata.. ustanovio sam da mi donji motoric sa vozaceve strane nenormalno radi... on je zaduzen za klapnu vruce>hladno. kada treba da zatvori klapnu i krene da duva vruce on odradi do pola normalno i onda bukvalno tacno kao sat, na impulse od po 1 sekundu, zatvara po milimetar. to potraje poprilicno,treba mu bukvalno jos 1minut da zatvori skroz ali msm da i ne zatvori do kraja,zato i nemam max toplotu... stavio sam i drugi motoric ali je ista stvar. negde ga u *MOZGU* nesto zeza. sta je zaduzeno da komanduje motoricima? nisam ranije cuo taj zvuk,to caktanje motorica kao sekundara sata ranije. od skoro je pocelo... dakle,jurim krivca gde,u gem/u ili na samim komandama klime,gde mu je mozak??? e dax,bas ti hvala,utesio si me do kindera hahahaha
Kom opanci tom i dzeri

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Digitalna klima zeza

Poruka od dax92 » nedelja, 2. dec. 2018. u 20:21h

I dalje nisi siguran jel bilo lakse izvaditi celu tablu ili tako lezati i visiti :D

Nisam siguran da li je negde u GEMu problem tj da li preko njega idu te komande za smer duvanja i toplotu, ali ja bih probao zameniti komande klime, to je bar prilicno lako..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
sreckotddi
Poruka: 271
Član foruma od: nedelja, 28. jul 2013. u 23:00h
Lokacija: obrenovac

Re: Digitalna klima zeza

Poruka od sreckotddi » nedelja, 2. dec. 2018. u 20:43h

Razmisljam,verovatno postoji neki senzor temperature u kanalu koji ocitava nesto unutra??. Da nije on vrisnuo ili se zaprljao pa zeza??
Kom opanci tom i dzeri

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Digitalna klima zeza

Poruka od Djole » nedelja, 2. dec. 2018. u 21:15h

Imas senzor temperature vazduha u kabini.. Na modulu klime ima resetka ispod toga je senzor pa probaj.. Obzirom da tu ima neki ventilatorčić skupi se prašina

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“