Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

filter goriva focus 1.6tdci

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 904
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od Stefan_93 » utorak, 23. mar. 2021. u 14:33h

Ovih dana radim mali servis na 1.6 tdci, pa me zanima kakvog je kvaliteta filter goriva Bosch? Kad sam kupio auto, i kad su menjali postavili su filter marke Wix, citajuci komentare kazu da nije dobrog kvaliteta. Zanima me samo da li je Bosov dobar ili ipak uzeti mann? Hvala

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4524
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od Nedeljkovic » utorak, 23. mar. 2021. u 16:22h

Koristim BOSCH bas na tom motoru i nema nikakvih problema

Ako i sa tim filterom nisi imao problema ne vidim razlog zasto je los

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 904
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od Stefan_93 » utorak, 23. mar. 2021. u 20:36h

Ja konkretno nisam imao problema za ovih 18k km, dok neki jesu. Da nije neki kvalitet tako bar kažu iskustva drugih. Uglavnom, bitno da BOSCH radi posao i da nema problema sa njim.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka



Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od mbole » utorak, 23. mar. 2021. u 22:43h

Nevolja je sto na ovim prostorima cesto ima Bosch-a i "Bosch"-a
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 904
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od Stefan_93 » utorak, 23. mar. 2021. u 23:14h

U pravu si, svestan sam toga. Ne bi trebalo da bude problema, videću kako će biti kad se montira.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Avatar korisnika
dino73n
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 4. jan. 2020. u 07:26h

filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od dino73n » sreda, 24. mar. 2021. u 11:18h

Koja vrsta ti ide na taj 1.6 tdci? Onaj kao u peže 307 ili onaj aluminijumski sto ide samo na forda?

Ja sam na svom starom Cmaxu promjenio prije 13 mjeseci i stavio filtron a to je isto sto i wix i prije par dana nece Cmax da vuce preko 3000 rpm i ugasi se. Skinem filter i provjerim kad zacepio se. A nije presao ni 5k km. Rasjecem ga da vidim sta se to desilo unutra i razocarenje kad sam ga otvorio. Pa filtercic moze u oko stat. Vrlo skup filter a ziva bjeda unutra. Uhvatio je malo vlage i odmah se filter papir zacepio.
Slika
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Avatar korisnika
Stefan_93
Poruka: 904
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 23:15h
Lokacija: Beograd - Bele Vode

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od Stefan_93 » sreda, 24. mar. 2021. u 11:29h

Po VIN broju ide plastični filter, ne onaj metalni. Kako sam razumeo do kraja 2006 montirali su plastični, a od 2007 ide metalni filter ako je verovati prodavcima. Ovaj što je sad u autu (Wix) je plastičan i okej je ali sam prešao 18k km i red je za zamenu. Što se tiče vožnje ide solidno, ne gasi se u vožnji. Što ne znači da je do filtera, ali ipak ću zameniti. Poručen je Bosch, sutra ide na zamenu sve.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka



Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2612
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od ljuba power » sreda, 24. mar. 2021. u 12:55h

dino73n piše:
sreda, 24. mar. 2021. u 11:18h

Slika



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
ovo i ne izgleda tako loše,dok je žute boje papir...

Avatar korisnika
dino73n
Poruka: 386
Član foruma od: subota, 4. jan. 2020. u 07:26h

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od dino73n » sreda, 24. mar. 2021. u 13:17h

To i jest najtuznije sto ne izgleda lose a zacepljen potpuno.Kad probas ustima duvat kroz njeg ne ide nikako. Kompresorom se moze duvat kroz njeg al dzaba mu kad pumpa ne moze da vuče kroz njeg. Jednostavno ovaj papirni ulozak je premalen a i nema predfiltera. Orginalni fordov ima prvo vrlo sitnu plasticnu mrezicu kao predfilter pa onda papir.

Kako je Cmax slabo vožen preko zime a nije bio pun rezervoar kondezovala se veca kolicina vlage unutra i cim je malo vise vode stiglo do filtera tu mu je bio kraj. Kroz mokar papir nafta ne ide.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

juzer034
Poruka: 68
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od juzer034 » utorak, 17. jan. 2023. u 22:23h

Da malo osvežio temu,što bi se reklo. Danas sam zamenio filter goriva za Focus CMax 2006 sa ovim motorom od 90 konja. Kod mene je 3 godine,i prešao je 33000 km. Pre toga,ko zna koliko još. Da li je na filteru odštampan datum proizvodnje? Na njemu je bio Mann 939/13 filter. Posle višednevnog traženja,kupio sam Bosch-ov filter,sa oznakom F 026 402 204. Kupio sam ga u Viva company u Kragujevcu. Plaćen je 4992 dinara. Obišao sam nekoliko drugih radnji,proverio šta se nudi i ,na kraju,se odlučio za filter iz ovlašćenog. Cene su bile šarene, Champion 4300,Filtron 4500, Bosch 5300, UFI 6800, Originalni Ford (UFI) 10400, Mann i Mahle preko 8000.Odlučio sam se za Bosch, obzirom da nisam bio siguran u brend filtera koje koristim za sve ostalo. Godinama koristim sve filtere Filtron,osim za gorivo. Ne znam zašto, ali tako je. Dok sam Renault vozio,za gorivo sam kupovao Mecca filtere,a sve ostale Filtron. Bez nekog specijalnog razloga sam tako odlučio. Na našem forumu sam pročitao sasvim korektne komentare o Bosch filterima,pa hajde. Ono što imam plan je da isečem Mann i da slike postavim na forum,pa da vidimo razlike,ako ih ima, u odnosu na Filtron koji je već seciran. Plan je da ga menjam na 20000 km.
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od mbole » utorak, 17. jan. 2023. u 22:38h

I... kakve ces zakljucke da izvuces iz seckanja filtera?
Sta su ti kriterijumi za bolji/gori?

Koje su polazne tacke i "uslovi eksperimenta"?
Da li je uvek isto gorivo sipano u jedan i u drugi?
S naglaskom na "UVEK", ne "pa samo jednom", ili " pa samo kad idem na put".. tog trenutka tvoj "eksperiment" pada u vodu.
Dovoljna je jedna jedina tura "budjavog" pa da jedan bude zapusen...

Ne tvrdim.. mozda Imas pristup dovoljno jakom mikroskopu, pa da mozes da procenis koliko fine cestice moze da profiltrirta jedan a koliko drugi...?

Ili hillbilly metoda... ovaj izgleda prljavije, a ovaj cistije :)
A koji je bolji? Onaj sto je "prljaviji" (daklem zadrzao vise djubreta da ne prodje dalje), ili onaj sto je "cist ko suza" (daklem propustio sve, bole ga..).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

juzer034
Poruka: 68
Član foruma od: petak, 29. nov. 2019. u 16:34h

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od juzer034 » utorak, 17. jan. 2023. u 22:52h

Pa,da krenemo redom... Što se goriva tiče,svih 33000 kod mene je sipana ista vrsta goriva,NA ISTOJ PUMPI. Slovima,nikad ni litar nije sipano na drugom mestu. Drugo,a ništa manje bitno je unutrašnja konstrukcija filtera, na sečenom se vidi koliko je širok,uzak i tako to. Što se mikroskopa tiče,a vidim da je to jedino relevantno,spreman je i on. Odneću isečak na posao da vidimo kako to izgleda na mikro skali. Takvi rezultati neće biti relavantni širokom auditorijumu,ali će meni bar nešto značiti, naročito kroz prizmu toga što je ovo premijum filter. Svi ostali bi trebalo da budu lošiji,ako ćemo pošteno i prema onome što se piše kojekude. Dakle, poenta neće biti u tome da li je bolji ili lošiji,već da li je konstrukcija slična. Koji je bolji ili lošiji,svako od nas odlučuje prema svojim kriterijumima,koji ne moraju, nužno,biti isti. Ja ću svoj zaključak da imam tek kada i ovaj Bosch odradi svoj ciklus,nadam se bez problema,pa i on završi seciran.
Da se zna ko trese šljive, a ko čeka u potoku.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: filter goriva focus 1.6tdci

Poruka od mbole » sreda, 18. jan. 2023. u 11:24h

E to su vec pristojni uslovi za eksperiment thumbsuph

U tehnici nema demokratije :)
Tako da ne moze svako da odluci prema svojim kriterijumima.
Kriterijumi za filter su prosti:
1. mora da zadrzi sto je moguce vise djubreta.
2. pri tom ne sme da ometa normalan protok goriva, u intervalu predvidjenom za zamenu.
Nista manje nista vise.

To je kriterijum za bolji/losiji.
I cena na njega nema ama bas nikakvog uticaja.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“