Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulatoru

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulatoru

Poruka od Vladan » nedelja, 22. apr. 2012. u 16:06h

Sloka govori vise od reci, zato samo kratko...

- Na slici celog motore vide se tu i tamo vlazne i masne mrlje, narocito ona okruzena zutim.
Slika

- Na akumulatoru, na klemi, plava pena/ skrama, okruzeno plavim. Na drugoj klemi znatno manje.

- Okruzeno crvenim i krupnije slike, vlazne cevcice, a na dnu kao da je i barica neke tecnosti?

Slika

Slika

Sta sve ovo znaci? Uz to, u drugoj temi rekoh, posle samo 2 nedelje od dolivanja, nivo kocionog ulja opao 3-4cm. ???

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 23. apr. 2012. u 16:16h

Idi u servis za kocnice neka ti pregledaju sve vodove, cilindre itd, moguce je da nesto pusta pa zato gubis ulje. Nemoj da cekas kao ja pa da ti nestane 70% kocenja u voznji.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 23. apr. 2012. u 16:26h

Šta bre 70% hahahaha hahahaha
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Vladan » ponedeljak, 23. apr. 2012. u 17:28h

dule0911 piše:Idi u servis za kocnice neka ti pregledaju sve vodove, cilindre itd, moguce je da nesto pusta pa zato gubis ulje. Nemoj da cekas kao ja pa da ti nestane 70% kocenja u voznji.
Bio sam danas kod mog majstora. Pokvarena mu dizalica, pa nije mogao ne znam sta, ali se sago pod auto i video da na tockovima nista ne curi.
Ispod haube, tamo gde sam okruzio crvenim, krupna slika, tu je proverio i tu pusta. Kaze da su to neke cevcice kojih ima neznam koliko, jer imam ABS.
Po njemu to mora da se menja, a posto nema da se kupi, da idem kod Boban Sajle da mi oni naprave i zamene.

Medjutim, posto je pomenuo da to mora da je neko dirao, a on nije, znam i ja da nije (osim ako nije zakacio slucajno dok je proveravao grejace), a nisam ni ja, jedini koji su mogli to su u Grandu, kad je bio na stelovanju zadnjih i rucne. Jedino sto to bas i nema veze sa ovim ispod haube. Mislim. Zato sam otisao i do njih, i zakazao za sutra da i oni pogledaju. Navodno, nista nece da naplate, nego prvo predracun, pa da vidimo.

Sad, da li neko zna koliko Boban Sajla i slicni naplacuju usluge ovog tipa, izrada i zamena cevcice/ crevca, da bih mogao da uporedim sa onim sto mi u Grandu budu rekli. Otprilike znam da ce u grandu da kazu EUR1500 za cevcicu + komplet zadnje kocice i retrovizor ..., tako vec nesto megalo...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 23. apr. 2012. u 19:29h

Boban će ti uzeti nešto ranga nekoliko hiljada dinara.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Vladan » utorak, 24. apr. 2012. u 12:18h

Evo, malopre sam bio kod Boban Sajle, pogledali i rekli nista nije riknulo, samo spojevi, one cilindricne dvostrane matice, ne znam kako da ih nazovem, nisu dobro stegnute. Okrenuo covek po 3-4 kruga. Kaze da je sad sve o.k. To su inace cevcice za zadnje kocnice, i kaze verovatno je zbog toga bila razlika u kocenju. Cena? "Plati pice", ja mu dao DIN500.
Malo kasnije idem u Grand, posto sam vec zakazao nek ispregledaju. Mislim da mora da se menja neki dihtung, posto je dosta masan motor, kao sto se vidi na slikama.

Sad jedno razmisljanje, mozda i za rubriku majstorske prevare.

- "Moj" majstor. Moj zato sto je u servisu koji mi je najblize, odradio mije jedan mali servis, diskove i plocice. Za par stvari nije hteo da me odere, a mogao je. Npr., nije hteo da menja grejace (mozda je trebalo), nije hteo napamet da menja paknove i cilindre, nije odmah potrcao da menja dihtunge zbog ulja i akumulator zbog plave pene. Ali, mozdfa je trebalo?Vezano za ovo curenje kocionog ulja. Ne mogu da verujem da on nije video da je to samo odvrnuto. Zasto me je onda poslao kod drugog.

Moguce varijante:
1. On kao zaposleni u servisu/ prodavnici mora da menja delove "po vidjenju", ali je dovoljno posten da nece kad ne mora, i kaze: "nije to nista, samo teraj".
Kad su kocnice i ozbiljne stvari u pitanju kaze: "mojne se zezas, ali idi to sredi kod nekog drugog", a precuti: "da te ja ne bih odrao, posto bih morao, a taj drugi mozda i nece".

2. Mozda on ne zna da radi (ove nove modele), pa nece ni da "kvari"? Odradi sto ume, a za ostalo idu varijante "samo teraj" ili "idi kod drugog".

Sledece razmisljanje, Grand Motors.
Kod Boban Sajle rekli su mi da to ne bi trebalo samo da se odvrne i da mora da je neko tu nesto radio. To je rekao i pomenuti majstor.
Posto pomenuti majstor nije to radio, bio sam prisutan kad je menjao prednje kocnice i radio mali servis, znam da te cevcice nije pipao, ostaje Grand Motors. Oni su jedini koji su otvarali haubu, a da ja nisam bio prisutan.

a.Da li se to odvrce prilikom stelovanja zadnjih kocnica i rucne? Nije ni bitno, posto je razlika u kocenju je nastala pre nego sto sam kod njih otisao, bas zbog toga sam i otisao kod njih. Znaci nije to.
b. Tom prilikom su mi dali predracun na EUR350, ili sl. ima u mojoj temi "nivo kocionog ulja", za paknove, ulje, cilindre itd...
Da bi to dali, kad su gledali da li su odvrtali te cevcice?

Ne mogu sva tri majstora, "Moj", "Sajlin" i "Grandov" da budu u pravu. Prva dva kazu da to nije moglo samo. Desilo se pre nego sto je doslo kod treceg. Treci po svoj prilici nije imao razloga to da dira. Nema cetvrtog. ?????

izvinjavam se zbog dugackog posta, mada ne verujem da ce to iko i da cita.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od BojanM » utorak, 24. apr. 2012. u 12:50h

Nemam odgovor na tvoju nedoumicu, ali čisto da te demantujem oko toga da li će neko da pročita :) Ovako, laički, deluje mi da si postavio validno pitanje.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od dule0911 » utorak, 24. apr. 2012. u 13:46h

Ne znam ko je napravio gresku, ali mislim da ako je gresku napravio neko iz ovlascenog servisa, nije ni prvi ni poslednji put da tamo rade "strucnjaci".
Fiesta!!

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Vladan » utorak, 24. apr. 2012. u 15:00h

Bio sam u Grandu.

Juce su mi rekli da ce pogledati, napraviti predracun, pa kako hocu. Danas se cude, kao, ko je meni rekao da je pregled besplatan? Placa se radni sat, tipa DIN3000, za vizuelni pregled. Comp dijagnostika jedno EUR45 preko radnih sati.

O.k., nisam ni dosao zbog pregleda nego da mi objasnite kako se odvrnuse dva srafa koja to ne mogu od sebe, i ne da ih niko nije dirao, nego hauba nije otvarana, da ja znam, a jedino mesto gde je moglo da se desi je vas servis?
Levo, desno, fabricki (jes posle 6 godina), mi to ne diramo, cilindri (kakve sad to veze ime), ... Podicicemo mi auto za dz, pa da vidimo (isto nevezano za konkretnu stvar)....

Dakle, rekose mi, ne curi na tockovima (tako je rekao i "moj" majstor). reko, ne razumem, zasto su onda rekli da menjam cilindre, dobose, ..., da li su pri stelovanju rucne, onako rutinski, otvarali dobose? Kao, znate to je zbog imbercangli, gedozni (i ostalih stvari u koje se majstori razumeju a ja nemam pojma), na kraju, to su verovatno (neke) male sajle u dobosima, one hoce da skripe, to da se zameni.
Kako znaju, tako sto se jedan tocak (zadnji) okrece malo otezano, a drugi jos malo otezanije.

Od ulja maan motor i dihtunge nisu pominjali, ali zato ....

Zimus sam primetio neki zvuk, i pitao o tome, ali nista nisam zakljucio. Ovaj u GM, bez da sam to pominjao, sam mije skrenuo paznju, kaze da je to otisla neka bakarna podloska ventila, da nije strasno samo po sebi, ali da sredim sto pre jer to moze dalje da osteti glavu, ili tako vec nesto. Rece i da mi se zbog te podloske osecaju izduvni gasovi kroz klimu.

Sve u svemu, ko ce ga znati, ali kroz sve maske i ograde, stekao sam utisak da je ukupno stanje primereno godistu.

Sad servis. Ja sam jos juce zvao, ovde preporucenog, Dragomira, ne bih isao ni kod "Mog" ni kod "Sajle" ni u "GM", ali mob. je bio nedostupan, na fiksni se niko nije javljao. Da sam paranoican mislio bih da je zbog selidbe servera. Valjda cu ga naloviti ovih dana.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13585
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od dule0911 » utorak, 24. apr. 2012. u 15:32h

Nema selidba servera nikakve veze sa time :D

Nadam se samo da na tvom autu nisu silni gremlini problem, javi sta je bilo na kraju kad ih se resis.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Vladan » utorak, 24. apr. 2012. u 23:28h

Cuo sam se i zakazao za sledeci ponedeljak. Cool. Nadam se da ce forumaska preporuka opravdati ocekivanja.

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Shomy_ksh » sreda, 25. apr. 2012. u 10:16h

a do ponedeljka nemoj da razmisljas o tome jer ce da ti resi problem...siguran sam mrgreen
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od totti » sreda, 25. apr. 2012. u 18:00h

:rotfl:
Slika

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Vladan » utorak, 1. maj 2012. u 01:47h

Dakle, danas sam naucio gde je Pinosava, i gde im je groblje pinosavsko, i gde je servis. Od danas sam "Covek - koji - je - video - Dragomira".

Generalno, utisci su pozitivni. Sve je provereno i odradjeno sto sam trazio, po vrlo razumnoj ceni (rekao bih) i u razumnom roku.
Na pocetku, kad sam ugledao plac i gomilu parkiranih vozila, dobio sam zelju za polukrruzno, pa kuci, sto je bar jedan tamo prisutni i naglas izrekao, ali savladao sam tu avet, rekao "naprijed", a ostalo je istorija, itd. Kapiram da su dva brata glavni, jedan je Dragomir majstor, a drugi je vise neka organizaciona funkcija, cini se, + jedan da kazemo predradnik i nekoliko mladih majstora.
Atmosfera je tamo o.k. I musterije, par mmoaka, sto su dosli kad i ja, vidi se da vole Forda, odmah pitanja sta je, a kako Vas, tako to, jedan me odvezao do Gazele, isto Fusionom, samo 1.6 benzinac.

Radovi:
1. Zamenjene su podloske dizni, ventila, cega vec, izgledaju kao malo deblje bakarne sajbne za bilo sta. Rupe su im, skinutim, nepravilnog oblika i vidi se ojed. Miris izduva je nestao, cinilo mi se da motor radi dosta tise (subjektivno?), takodje cinilo mi se da 2. slabije vuce nego ranije, ispod 1800. Sad pre 1/2h, nije mi bio tako tih, a vucenje u 2. se popravilo. Smrada definitivno nema.

2. Zadnje kocnice, za koje sam od Granda dobio predracun na EUR350, koje drugi majstor nije hteo da menja dok ne pogleda, a nije imao vremena da gleda
(sve sam sigurniji da je covek samo posten, da nije hteo da me dere, a morao bi, jer je taj drugi servis u sastavu prodavnice, pa se sve svodi na menjanje delova) su ok. Bar sto se tice paknova, cilindara i dobosa.
video sam ih otvorene. Paknovi imaju nekoliko milimetara mesa, cilindri su potpuno suvi, ... jedino sto ne valja je sajla rucne, koja se ceka 10 dana, tako da cu tad opet put Avale.
Dobosi bili nekako zapekli, pa je jedan lezaj stradao pri skidanju, ali na to su me upozorili unapred, i o.k., ali i taj lezaj na Grandovu dusu.
Mene vise niko nece ubediti da mi u Grandu nisu odvili one cevcice, da kaplje ulje, jer kao, koci regularno, a za 2 nedelje kad se upali lampica ja da pomislim - vidi bili su u pravu, ajd da menjam sve za EUR350, pa pravac kod njih. Dakle, ubedjen sam.

Jedina sto je daleko, morao sam ortaka da cimam da me vozi po auto. Trebalo bi da instaliraju frizider ili automat za grickalice i Pepsi, pa ko ceka duze od malog servisa, a krace od nekoliko sati, pa se ne vraca za grad, da ima nesto da se okrepi, a i vrucine pocinju.

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Shomy_ksh » utorak, 1. maj 2012. u 01:56h

podloske na diznama ... standardno. i ja sam ih menjao thumbsuph
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14467
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od mbole » utorak, 1. maj 2012. u 03:04h

Ma Gaga treba da otvori kafance, to bi bio pravi biznis uz mehaniku :)
Vec ima i trem, samo jos par stolova i suncobrani.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: 1.4TDCi, Fusion, vlazi na spojevima i pena na akumulator

Poruka od Shomy_ksh » utorak, 1. maj 2012. u 08:57h

+1 thumbsuph
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“