Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od zzmen » utorak, 28. apr. 2020. u 09:33h

ljuba power piše:
ponedeljak, 27. apr. 2020. u 20:20h
kratkotrajno rešenje ta hemija.čim je počela varijabila da zaglavljuje potrebno je skidanje i fizičko čišćenje od kojekakvih naslaga.to je jedini ispravan i dugotrajan proces čišćenja.e sad bože moj, malo malo pa kupi bocu spreja,koji sapira i sa karika,klipova,sredstvo za podmazivanje motora tj ULJE.što nije zdravo po sam motor :)
Slazem se... ali meni nije nesto zaglavljivala, ona polugica sa vakuma je radila... Turbina je radila ali ne kao ranije, tako da pretpostavljam da sam je uhvatio na samom pocetku, tj. sa malim naslagama. Jeste da sprej sapira svu garez... ali to sapere u tih minit-dva koliko se koristi, izbaci sve na auspuh i onda motor kada radi opet podmaze sve te delove. kao kada menjas ulje, sve iscuri iz motora, onda dok povuce novo ulje par sekundi radi bez ulja. A u uputstvu pise da posle upotrebe spreja ostaviti motor na leru da radi par minuta, valjda zbog podmazivanja. Mozda je dobro da se malo s vremena na vreme sapere garez... nemam pojma ni sam. Ovaj sprej se takodje koristi i kada se skine turbina za odmascivanje i skidanje naslaga. Znas da je pozeljno skidati EGR i cistiti ga, MAF senzor, ako nisi lenj i ususnu granu. Zasto? Pa da se ukloni sva cadj. Skidanje turbine je prava stvar ali penzionerska gradska voznja i uzasno gorivo ubijaju turbinu a skidati je i cistiti na svaki godinu dana... Osim ako mozes sam da je skidas to je prava stvar. Najbolje je ko moze da je "istrese" na autoputu ili negde na otvorenom makar jedanput mesecno... ali, ja ne mogu kao i vecina nas. Cekam ovde na forumu nekoga ko je upotrebljavao ovaj sprej vise puta pa da da svoje iskustvo. Ja sam samo podelio moje iskustvo.
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od DonKihot » utorak, 28. apr. 2020. u 10:18h

Pročitah malo, ali mi nije jasno kako se vrši čišćenje varijabilne geometrije sprejom na usisu? Zar ne bi trebalo da je geometrija na izduvu, zato se i čisti sa mr.muscle sprejom i na izduvu, gde sva garež izadje na auspuh a ne ulazi u motor...nisam majstor, pa ne znam koliko ne znam, ali voleo bih da naučim ako grešim i izvinjavam se unapred zbog neznanja.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od zzmen » utorak, 28. apr. 2020. u 19:08h

DonKihot piše:
utorak, 28. apr. 2020. u 10:18h
Pročitah malo, ali mi nije jasno kako se vrši čišćenje varijabilne geometrije sprejom na usisu? Zar ne bi trebalo da je geometrija na izduvu, zato se i čisti sa mr.muscle sprejom i na izduvu, gde sva garež izadje na auspuh a ne ulazi u motor...nisam majstor, pa ne znam koliko ne znam, ali voleo bih da naučim ako grešim i izvinjavam se unapred zbog neznanja.
Ni ja ne znam bas mnogo, ustvari gledam tutorijale. Ovaj sprej koji imas na mojim slikama nije Mr. Muscle nego specijalni sprej za turbo. Ono sto sam gledao je ako upotrebljavas Mr. Muscle moras da busis rupu na telu turba pa da spricas Mr. Muscle. I on se sprica u turbinu tako da opet sve ode u motor. Pogledaj par videa... Ne bih se upustao u nesto sto nije namenjeno za to. On moze super da posluzi samo kada skines turbinu. Ovo je sprej bas za usis, imas gomilu videa na Youtube. Danas vozio, miran rad motora, lakse povlaci.. recimo trecom sa 30 km/h dodas gas i povlaci... Mnogo bolje ide... Osetno bolje. Isao sam logikom da velika kompanija kao sto je Wynn`s ne bih se brukala da napravi nesto sto ce da unisti motor. Razmisljam da jos jednom uradim isti tretman i onda zamenim ulje jer i taj malo deo koji dodje do motora mozda rastvori naslage kao sto rece @Ljuba mozda zaprlja ulje. Ili da se osmelim pa da skinem turbinu pa da je rasklopim i vidim u kakvom je stanju? Cekam misljenje "struke"?
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

petar1964
Poruka: 654
Član foruma od: subota, 22. dec. 2018. u 22:23h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od petar1964 » sreda, 29. apr. 2020. u 09:56h

Ljuba ti je dao najprecizniji i najtacniji odgovor.

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od DonKihot » četvrtak, 30. apr. 2020. u 09:22h

Na poslednje pitanje nije.
Turbina ima radno kolo koje gura vazduh na usisu, a pokreće ga radno kolo koje je na izduvnoj grani. Logično, u zavisnosti od režima rada motora izduvni gasovi se kreću različitom brzinom pa se menja i uticaj gasova na okretanje turbine. Zato su valjda stavili varijabilnu geometriju koja postiže zakretanjem lopacica itd bolji stepen iskorišćenja izduvnih gasova. Ja ne razumem koja je poenta čišćenja turbine sprejom na usisu? Čađ je na izduvu a ne na usisu. Može li neko stručan da ovo razjasni da ne budemo u dilemi?

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od acadimke » četvrtak, 30. apr. 2020. u 11:36h

Mozda zato sto je za vecinu ljudi lakse i prakticnije skiniti neko crevo na usisu nego na izduvu

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока


Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od zzmen » četvrtak, 30. apr. 2020. u 11:51h

DonKihot piše:
četvrtak, 30. apr. 2020. u 09:22h
Na poslednje pitanje nije.
Turbina ima radno kolo koje gura vazduh na usisu, a pokreće ga radno kolo koje je na izduvnoj grani. Logično, u zavisnosti od režima rada motora izduvni gasovi se kreću različitom brzinom pa se menja i uticaj gasova na okretanje turbine. Zato su valjda stavili varijabilnu geometriju koja postiže zakretanjem lopacica itd bolji stepen iskorišćenja izduvnih gasova. Ja ne razumem koja je poenta čišćenja turbine sprejom na usisu? Čađ je na izduvu a ne na usisu. Može li neko stručan da ovo razjasni da ne budemo u dilemi?
Koliko sam ja shvatio a ne razumem se bas najbolje, kapiram da sve sto udje mora i da izadje. Znaci, ako raspsen sprej udje preko usisa on prolazi prvo preko prvih lopatica, pa onda ide na onaj pomicni prste i preko onog pomicnog prstena na krilca, samim tim skida naslage sa tog dela. Govorimo o 200ml tekucine koja prodje preko prstena i lopatica jer vazduh prolazi preko lopatica. Posle apliciranja proizvodjac kaze da mora 10 puta da se ide do 3.000 obrtaja da bi se lopatice pomerale. To je moj rezon. Ja mogu rukom da pomeram onu polugicu koja ustvari i pokrece krilca, do duse malo teze jer guram i vakum, ali cu ovih dana da skinem polugicu sa vakuma pa da probam bez vakuma. Ako ide lagano onda pretpostavljam da nista ne zapinje i da krilca nisu zapekla. I jos da prekontrolisem vakum da li drzi lepo, jer moze i to da zeza. Kada upalim auto vakum pomeri polugicu, kada dam gas polugica se pomera. I ja isto cekam da se neko javi da nekim iskustvom. Prica mora da se skida i to je jedini nacin stoji i to je najbolji i jedini nacin za veoma zaprljanu i zaglavljenu turbinu ali ovde pricamo o malo zaprljanoj turbini i mozda redovnom odrzavanju iste da ne bi doslo do zaglavljivanja.
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od ljuba power » četvrtak, 30. apr. 2020. u 13:09h

da bi sprej stigao iz usisnog kola do izduvnog i do pomenutih,problematičnih pomičnih prstenova,mora proći kroz cilindar-da ne uzgori prilikom detonacije unutar cilindra,pa tek onda će doći do izduvne grane tj turbine.hoće li uspeti "preživeti " detonaciju u kompresionom prostoru veliko je pitanje ???

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od zzmen » četvrtak, 30. apr. 2020. u 14:50h

ljuba power piše:
četvrtak, 30. apr. 2020. u 13:09h
da bi sprej stigao iz usisnog kola do izduvnog i do pomenutih,problematičnih pomičnih prstenova,mora proći kroz cilindar-da ne uzgori prilikom detonacije unutar cilindra,pa tek onda će doći do izduvne grane tj turbine.hoće li uspeti "preživeti " detonaciju u kompresionom prostoru veliko je pitanje ???

Kod mene prezivelo :jeeej: Evo par videa koja sam napravio i imam neke nejasnoce pa bih zamolio nekog iskusnog da prokomentarise, nesto mi se ovde ne uklapa :ozid:

Ovo je snimak pomeranja klapnice turbine, lako se pomera kao sto se vidi na snimku. Pretpostavljam da je turbina OK, nije blokirala, prsten i krilca se pomeraju cim se pomera rucica.



Ovo je snimak pomeranja rucice i vakuma. Nesto mi isto otvara na razlicitim obrtajima. Da li je to normalno, da li tako treba da otvara na odredjenim obratajima? Malo mi je nelogicno da se rucica pomera isto na razlicitom broju obrtaja. Pretpostavljan da na vecem broju obrataja rucica treba da otvara, odnosno ide napred i otvori turbinu? Da li to vakum nema dovoljnu snagu da gurne rucicu ili sta vec? Da li gresim?



Hvala.
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od DonKihot » četvrtak, 30. apr. 2020. u 16:07h

Ja pre verujem da taj sprej jednostavno diže temperaturu izduvnih gasova i na taj način pravi efekat kao kad malo "produvaš" motor.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od zzmen » nedelja, 3. maj 2020. u 08:45h

ljuba power piše:
ponedeljak, 27. apr. 2020. u 20:20h
kratkotrajno rešenje ta hemija.čim je počela varijabila da zaglavljuje potrebno je skidanje i fizičko čišćenje od kojekakvih naslaga.to je jedini ispravan i dugotrajan proces čišćenja.e sad bože moj, malo malo pa kupi bocu spreja,koji sapira i sa karika,klipova,sredstvo za podmazivanje motora tj ULJE.što nije zdravo po sam motor :)
Snimo sam pokretanje rucice varijable i kako se ta ista rucica pomera na razlicitom broju obrataja. Tvoje misljenje, da li je varijabla zaglavila po pokretanju ricice sa video, ide poprilicno lagano, imam otpor ali osecam da guram vakum, malo mi je tesko da skinem onaj osigurac na rucici i da li je normalno da se onako pomera rucica na 3000 obrataja? Razmisljam da mozda solenoid ne drzi lepo vakum ili je sam vakum nesto u problemu? Posto sam prosle godine cistio EGR i zatvorio, vakum od EGR zacepio, skidao granu, onu plasticnu, znaci sve cisto. Razmisljam da promenim mesta solenoidima da vidim da li neki od njih je u problemu. Nemam pojma. Svaka pomoc je dobro dosla.
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

Avatar korisnika
ljuba power
Poruka: 2601
Član foruma od: nedelja, 11. mar. 2018. u 13:20h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od ljuba power » nedelja, 3. maj 2020. u 10:02h

ako se pomera nije zaglavila :) probaj sa zamenom el.ventila a možda je i sam vakum bušan

Avatar korisnika
zzmen
Poruka: 59
Član foruma od: utorak, 22. nov. 2011. u 22:23h

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od zzmen » nedelja, 3. maj 2020. u 12:21h

ljuba power piše:
nedelja, 3. maj 2020. u 10:02h
ako se pomera nije zaglavila :) probaj sa zamenom el.ventila a možda je i sam vakum bušan
Pa vidi se na snimku, ne razumem se mnogo ali ide lagano. Sada si me obradovao :jeeej: da nije turbina zaglavila. Nemam vakum ni elektroventil. Moracu da posetim majstora nemam delove a mozda on ima. Hvala na pomoci, skratili smo put problemu da odmah pitam majstora da li ima neki ventil i vakum.

Hvala. Pozz
2003 Mondeo 2.0 TDCI Ghia 130HP

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Čišćenje turbine sa varijabilnom geometrijom da ili ne?

Poruka od bojcistv » četvrtak, 11. jun 2020. u 20:17h

U sustini sprejevi za ciscenje geometrije kroz usisni dio ne rade. Ko je jednom to sve rastavio i vidio zna o cemu pricam. Uglavnom sprej za ciscenje turba bazira se na sredstvima koja uklanjaju cadj. Sto u sustini radi i Mr. Muscle. Jedini nacin da se ocisti varijabilna geometrija je da se sprej za ciscenje nasprica u nju. I kraj.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“