Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Hladan start 1.4 TDCi

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

alexm85
Poruka: 37
Član foruma od: petak, 17. jun 2011. u 22:07h
Lokacija: Nis

Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od alexm85 » četvrtak, 22. dec. 2011. u 16:49h

Kad upalim auto na temperaturi oko 0 stepeni (-2 do +1 stepen) lampica grejaca ne svetli. Auto upali maltene na drugom okretanju motora i to je ok. Problem ili se bar meni cini da je problem je sto kazaljka na obrtomeru treperi (stalno osciluje) po 1-2mm gore dole (cas veci broj obrtaja cas manji broj obrtaja) i to se cuje u zvuku rada motora. Kad auto upali a pre toga se upale grejaci onda se ne desava da kazaljka obrtomera osciluje (normalno poveca malo broj obrtaja ali posle nekog vremena se smanjuje kako se motor zagreva). Kada je toplo isto nemam problema oko oscilovanja kazaljke na obrtomeru. U svim slucajevima auto dobro pali - ne treba da se dugo vergla, pali na prvo ili drugo okretanje motora. O cemu se ovde radi? Da li imate neki savet? Koliko je potrebno cekati da se auto posle paljenja ugreje pa da se zatim vozi (kako zimi a kako leti). Neki kazu da ne treba cekati da se ugreje vec odmah da se vozi.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od mbole » petak, 23. dec. 2011. u 00:55h

Ako je motor hladan, na toj temperaturi bi grejaci morali da se upale.
Grejace ne interesuje spoljasnja temperatura, zanima ih samo temperatura motora. Ne pale se kada je ona preko 80 stepeni.
Skoro smo pisali o tome.
Potrazi majstora da vidi sta je problem: neki davac, neki kontakt, relej...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Shomy_ksh » petak, 23. dec. 2011. u 02:11h

meni se ne pali lampica do -10... a auto pali uvek kako treba...

e sad, neki kazu vozi odmah ugrejace se u voznji, ja praktikujem 2-5min da mi auto radi u mestu pa tek tad vozim i to lagano do 2000rpm.
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od mbole » petak, 23. dec. 2011. u 02:29h

Ovo je opis rada grejaca za 1.4 TDCI:

«Fiesta 2002.25 Table of Contents»
«Group 3: Powertrain»
«Section 303-07B: GLOW PLUG SYSTEM»
«DESCRIPTION AND OPERATION»:

Glow Plug System

General

The purpose of the glow system is to heat the combustion chamber before engine starting and during cold engine running.

The glow system consists of one pencil-type glow plug per combustion chamber, a glow control unit, a glow indicator light and the corresponding electrical connections.

The glow control unit and the glow indicator light are controlled by the ( PCM).

The PCM controls the pre-heating time and the post-heating time as a function of the coolant temperature and the engine speed.

The lower the coolant temperature, the longer the pre-heating time. At coolant temperatures below -20ºC, the maximum pre-heating time is 8 seconds. There is no pre-heating at coolant temperatures above 80ºC.

Post-heating occurs after a cold engine has been started, to improve combustion. This improves cold idling and reduces hydrocarbon emissions during the cold-running phase.

At coolant temperatures below -20ºC, the post-heating phase can last up to 30 seconds. There is no post-heating at temperatures above 50ºC.

Post-heating is stopped at engine speeds above 2,500 rpm, to protect the pencil-type glow plugs against excessive temperatures.

Ajde da ponovim: Bas auto briga kolika je temperatura napolju. Jedino ga interesuje temperatura motora (tacnije tecnosti za hladjenje).
Ako je napolju -50 a ti si ugasio auto pre 10 minuta, temperatura motora je i dalje preko 80 stepeni i nece upaliti grejace.
Ako je temperatura napolju +40 i auto je stajao dva dana, temperatura motora je isto 40 stepeni i upalice grejace, ali jako kratko.
Moguce je da je vreme koje su grejaci upaljeni dovoljno kratko (sekundu-dve) da dok se izinicijalizuju sve lampice, on ih je vec ugasio, pa ti imas utisak da se nisu ni upalili.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

alexm85
Poruka: 37
Član foruma od: petak, 17. jun 2011. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od alexm85 » petak, 23. dec. 2011. u 10:30h

Ma jasno za ovo cak kad se ne upali lampica za grejace cuje se kao da neki relej okine. Nego sta je sa ovim sto kazaljka na obrtomeru stalno treperi (za debljinu kazaljke cas veci, cas manji obrtaji motora) kada se vidno ne registruje paljenje lampice grejaca (kada je temperatura oko nula - mali minus a mozda i neki stepen u plusu). Da li grejaci ne obave dobro posao pa nije dobro sagorevanje u svim cilindrima ili nesto drugo? Da li moze da crkne senzor koji meri temperaturu rashladne tecnosti pa da se tako ponasa?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od mbole » petak, 23. dec. 2011. u 11:52h

Naravno da moze, ali bi onda verovatno imao jos neki problem.

Tesko da ce neko uspeti da ovako preko foruma zakljuci sta mu je (mada sa Gagom se nikad ne zna :))
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Mosha » četvrtak, 29. dec. 2011. u 20:21h

Ovo sto je Mbole napisao kaze da grejaci rade ne samo pre starta nego i za vreme rada motora dok se motor malo ne ugreje, pa ako se tebi ne pali lampica (tj. da predpostavimo da ti grejaci tad ne rade uopste) onda ti moguce neravnomerno radi jer nema grejaca da "podgreju" i olaksaju rad motora dok je hladan.
Drugo vrlo moguce moze biti da negde vuce fals vazduh (mada nema veze sa grejacima ali oce da variraju obrtaji tad).

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Ratibor » nedelja, 8. jan. 2012. u 14:23h

Meni se grejaci do sad nikad nisu palili iako je bilo minus 2-3 stepena a auto je nocio na otvorenom. Pali posle najvise sekunde i po verglanja. Po mom misljenju bas kako i treba. A nije mi jasno ovo da se grejaci ne pale jedino kad je temperatura motora iznad 80C.. ako je tako oni bi trebali i leti da rade na plus 30.

Meni se ona lampica grejaca do sada nikad nije upalila. Ne znam ni kakve je boje :D
Moj ford stari nikad se ne kvari

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od mbole » nedelja, 8. jan. 2012. u 16:12h

Tacno tako. Grejaci se pale i kad je +40. Samo se pale kratko.
Lampica se ne gasi kada grejaci prestanu da greju, vec kada je postignuta temperatura koja obezbedjuje da se motor upali (koliko znam ovo nije bukvalno merenje temperature u cilindru, vec neko zadato vreme, koje takodje zavisi od temperature motora, mada vidim da postoji i nova generacija grejaca koja ima nekakvu samoregulaciju). Grejaci rade i dalje i kad je lampica ugasena.
To vreme je kod novijih motora (CR motori i i odgovarajuce generacije grejaca) u sustini jako kratko, izuzev ako je temperatura bas mnogo niska.
U najvecem broj uslucajeva, dok se izinicijalizuje instrument taba, sto traje sekundu dve, grejaci su vec odradili svoj posao, cilindri su zagrejani na temperaturu potrebnu za paljenje motora, i lampica se ugasi (zajedno sa svim ostalim na instrument tabli), ali grejaci i dalje rade.

Daklem stvar treba da funkcionise otprilike:
1. dajes kontakt
2. tog trenutka grejaci dobijaju struju, rade u rezimu predgrejanja, lampica se pali (zajedno sa svim ostalim na instrument tabli).
3. prolazi 1s, 2s... ovo vreme ne znam koliko je posto nigde ne pise, lampica se gasi, grejaci i dalje rade. Negde u tih sekundu dve pogasile su se i ostale lampice na instrument tabli.
4. prolazi do maksimalno 8 sekundi (na -20), ili do trenutka kada je motor upalio i grejaci prelaze da rade u drugi rezim (post-grejanje)
5. u zavisnosti od temperature motora grejaci nastavljaju da rade jos maksimalno 30 sekundi (na -20), ili dok se broj obrtaja ne popne na 2500. Ako je temperatura motora preko 50 stepeni, uopste nema ovog drugog rezima, to jest grejaci se gase onog trenutka kada je motor upaljen ili kada je isteklo vreme predgrejanja.

Kod starijih dizela, grejaci rade daleko sporije (postizu nizu temperaturu), i lampica gori primetno duze.Pretpostavljam da j enjima potrebna i veca temperatura u cilindru da bi upalili, ali za to vec nisam siguran.
Kod njih se takodje grejaci pale bez obzira na temperaturu motora, cak i kada je motor upravo ugasen, samo tada rade krace. Doduse ne znam za bas stare dizele, koji nisu imali nikakvu racunaljku (zaboravio sam kako je to izgledalo na orionu).

Jednostavno, misljenje da grejaci rade samo na niskim temperaturama je pogresno. Valjda je prouzrokovano time sto se problemi sa njima prvo jave kada je temperatura niska.
Ono sto je nama visoka temperatura, motoru je hladno. Normalna radna temperatura motora je blizu 100 stepeni, i njemu je na +40 hladno. Gorivo koje se rasprsuje u finu maglu, takodje snizava temperaturu i hladi unutrasnjost cilindra, koji je normalno na mnogo visim temperaturama od temperature motora (grejaci postizu 800 do 1000 stepeni).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
rista
Poruka: 123
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 14:21h
Lokacija: Kragujevac

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od rista » nedelja, 8. jan. 2012. u 17:38h

alexm85 piše:Kad upalim auto na temperaturi oko 0 stepeni (-2 do +1 stepen) lampica grejaca ne svetli. Auto upali maltene na drugom okretanju motora i to je ok. Problem ili se bar meni cini da je problem je sto kazaljka na obrtomeru treperi (stalno osciluje) po 1-2mm gore dole (cas veci broj obrtaja cas manji broj obrtaja) i to se cuje u zvuku rada motora. Kad auto upali a pre toga se upale grejaci onda se ne desava da kazaljka obrtomera osciluje (normalno poveca malo broj obrtaja ali posle nekog vremena se smanjuje kako se motor zagreva). Kada je toplo isto nemam problema oko oscilovanja kazaljke na obrtomeru. U svim slucajevima auto dobro pali - ne treba da se dugo vergla, pali na prvo ili drugo okretanje motora....
Identična stvar se i meni dešava na mom autu, s tim da to nije slučaj pri svakom prvom paljenju ali upravo pri spoljašnjoj temperaturi koju si pomenuo. Već dve pune godine kako je auto u mom vlasništvu i to mi se dešava u zimskom periodu kada temperatura bude oko 0 (neznatno variranje kazaljke obrtomera-oko 2mm gore-dole) pri obično prvom startovanju motora.
Karakteristično je da nema nikakvih drugih problematičnih simptoma već 2 godine (20.000+ pređenih km), auto pali fantastično i na -15C, nema povećane potrošnje goriva, nema skoro nikakve potrošnje ulja između intervala i kod Gagija na dijagnostici svi parametri ubrizgavanja koje komp očitava su OK, znači apsolutno bez ikakvih grešaka.
Posle savetovanja sa Gagijem i raznoraznih raspitivanja jednostavno nisam uspeo da dođem do konkretnog odgovora, tako da sam digao ruke i jednostavno prestao na to da obraćam pažnju. Sada sam barem čuo još od nekoga da mu se dešava ista stvar... :woohoo:
RISTA

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Shomy_ksh » nedelja, 8. jan. 2012. u 18:12h

da se razumemo, grejac kao grejac kad dobije struju greje se do odredjene temperature i kad mu senzori ili sta vec kazu da je dosta on vise ne prima struju tj ne greje vise nego se postepeno hladi. Primer grejalica u kuci, kad je iskljucis iz struje ona ne ne ohladi momentalno vec se hladi polako...


a sto se tice grejaca, kako ti pali auto ? ako nema problema ja ne bi tu nista dir'o mrgreen
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
rista
Poruka: 123
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 14:21h
Lokacija: Kragujevac

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od rista » nedelja, 8. jan. 2012. u 18:21h

Ja sam upravo to i rekao, gledajući na osnovu mog slučaja, a koliko sam razumeo člana alexm85 auto pali i ide bez ikakvih problema, pa prema tome što reče Shomy_ksh - ja tu ne bi ništa diro...
RISTA

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Shomy_ksh » nedelja, 8. jan. 2012. u 18:28h

e da, to se i kod mene cuje, kad upalim kontakt cuje se cak, kad se pogase kontrolne lampice pa posle 2-3sec cuje se opet cak ... to je hladan start tj 12+ sati mirovanja...

a kad je auto na radnoj tepmeraturi ono drugo cak se cuje i pre gasenja lampica... moguce je da je to grejac
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
skydiver
Poruka: 121
Član foruma od: nedelja, 16. nov. 2008. u 11:35h
Lokacija: Kragujevac

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od skydiver » nedelja, 8. jan. 2012. u 19:46h

Auto mi je garažiran, tako da baš i nema prilike za hladan start. Pre 10tak dana sam bio na dva dana u BGu, i auto nije bio paljen nekih 24 sata, stojao na otvorenom, temperatura je bila 1-2 stepena i tipa trebalo mu je par okretaja da upali. Ništa strašno, ali se primetilo. Gledao nešto sam da proverim grejače, videh ovde objašnjenja kako, samo još da nađem grejače. Jel to mora da se skida kućište filtera da bi se došlo do njih?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od mbole » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 02:01h

Shomy_ksh piše:da se razumemo, grejac kao grejac kad dobije struju greje se do odredjene temperature i kad mu senzori ili sta vec kazu da je dosta on vise ne prima struju tj ne greje vise nego se postepeno hladi. Primer grejalica u kuci, kad je iskljucis iz struje ona ne ne ohladi momentalno vec se hladi polako...
Grejaci za dizel se prilicno razlikuju od kucne grejalice :)

I dalje imam osecaj da mnogi misle da je "haldan start" kad je napolju hladno :)
Hladan start je svaki onaj kod koga motor nije blizu radne temperature. Znaci hladan start je i na +30, ako je auto stajao 10 sati.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Shomy_ksh » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 02:05h

skydiver piše:Auto mi je garažiran, tako da baš i nema prilike za hladan start. Pre 10tak dana sam bio na dva dana u BGu, i auto nije bio paljen nekih 24 sata, stojao na otvorenom, temperatura je bila 1-2 stepena i tipa trebalo mu je par okretaja da upali. Ništa strašno, ali se primetilo. Gledao nešto sam da proverim grejače, videh ovde objašnjenja kako, samo još da nađem grejače. Jel to mora da se skida kućište filtera da bi se došlo do njih?
skida se mnogo vise nego kuciste vazduha :D

@mbole
pa dobro primer nije bas adekvatan ali sustina je u pitanju bila... 8)
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Vladan » sreda, 8. feb. 2012. u 12:00h

Napisah vec na drugom mestu, i vazi samo za prvo paljenje u toku dana,

Pri temperaturama oko 0, nije problem. Retko kad da lampica grejaca ostane upaljena duze od ostalih, motor se startuje posle najvise 1-2 sec.

Sad, kad je ovo danima -8 do -15, lampica grejaca ponekad ostane bas dugo, cini mi se i po 15 sec. Nisam merio. Onda i vergla dugo 5-10 sec, kako kad.
Kasnije u toku dana, sve se vraca u normalnu "instant" verziju.

Neko rece da proverim paljenje. Da li je tih 10ak sec verglanja stvarno previse? U knjizici pise: "Nemojte koristiti elektropokretac duze od priblizno 30 sekundi....U slucaju ekstremno niskih temperatura (ispod -15C") mozda ce biti potrebno da koristite elektropokretac cak i do 30sekundi...".

alexm85
Poruka: 37
Član foruma od: petak, 17. jun 2011. u 22:07h
Lokacija: Nis

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od alexm85 » ponedeljak, 13. feb. 2012. u 18:25h

Da li postoji neki senzor koji diktira da li se pali klima kad je napolju ispod nule? Probao sam da upalim klimu malo da radi (da se podmaze kompresor, procitah u SAT-u da je do dobro bar jednom mesecno) ali mislim da se kompresor ne pali i pored indikacije (AC lampica svetli) ali broj obrtaja se ne povecava na obrtometru.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 13. feb. 2012. u 18:36h

mozda je bolje da se pobrines za nesto drugo nego za klimu..sacekaj da otopli malo nece joj za toliko nista biti a i lakse ce raditi jer ulje nije zgusnuto..

sent from white land..

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Vladan » sreda, 9. jan. 2013. u 14:27h

Evo ga od jutros:

[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Ratibor » subota, 12. jan. 2013. u 13:37h

Jel se secas koja je bila temperatura kad si ovo snimao?
Moj ford stari nikad se ne kvari

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Vladan » subota, 12. jan. 2013. u 14:19h

Ne znam, mozda u tom trenutku -1 do - -5, ali stajao je na ulici vise od 12 sati.

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Ratibor » nedelja, 13. jan. 2013. u 00:04h

-23

[youtube][/youtube]

Cim bude neki jaci minus postavicu video svoje fieste kako pali.
Moj ford stari nikad se ne kvari

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Hladan start 1.4 TDCi

Poruka od Vladan » nedelja, 13. jan. 2013. u 01:08h

Da znam, i caletov Focus tako pali. Moj uglavnom tako, ali ponekad kao na snimku, a ponekad i 3 puta duze. Neko kaze gorivo, sto otpada. caletov sa istim gorivom lepo pali. Neko kaze grejaci. Moguce. Bacaju varnice, ali nisu do kraja testirani. Neko kaze pumpa, ...

Inace, sama temperatura vazduha moze da zavara. Hladjenje znojenjem/ vetrom, je vrlo bitno. Cak i ako je temperatura u +u, predmet moze vlagom i vetrom da se ohladi na debeli minus.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Sad je stvarno gotov!

Poruka od Vladan » ponedeljak, 28. jan. 2013. u 00:05h

Dakle, sve se vidi na donjem filmu ali da rezimiram:

Vise od 24h nije paljen, na ulici, prekriven snegom i ledom, jedva sam zgulio,
temp rashladne tecnosti -1C.
Prvi put drzim kljuc dugo, pred kraj se cuje da verglanje usporava.
Iz drugog pokusaja, kao da je malo uhvatio, ali nista.
Posle toga nema struje da upali ekran.
Greske 197 i 200 su CAN za brzinomer i kilometar sat, ali to je, mislim, samo sto nije uspeo da upali tablu.
Akumulator na 11,5-11.8

Posle nesto vise od 1h pokusavam ponovo, ali nista,
samo neka caketanja i zujanja se cuju.
Temperatura ista
Akumulator pao na 11.2-11.5

molio bih za strucno misljenje sta da odjurim da kupim. Ako nece da upali, ne mogu ni kod majstora da odem???

[youtube][/youtube]

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“