Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od fancy » subota, 2. jul 2011. u 09:24h

Pošto svake godine idem u zaliv na letovanje, a često i u toku godine zapalim par puta, standardni put Ibarskom pa preko Bijelog Polja, Mojkovca, Kolašina, Kanjona Morače, Podgorice, Cetinja i Budve već znam napamet, rešio sam da isprobam novu varijantu posebno pogodnu za one koji idu za BK zaliv. To naročito ima smisla jer je krajem prošle godine puštena u saobraćaj deonica Risan (tačnije Lipci) - Vilusi plus je urađen novi put Žabljak - Šavnik, tako da... eto zgodne alternative za sve one koje smara put kroz Bosnu, nerezonska ograničenja brzine, višak granica i dodatna dokumenta koja se traže na toj deonici.

Prva deonica, Ibarskom, je identična, počinjem od semafora u Prijepolju.

Posle (čuvenog) semafora u Prijepolju, na prvom sledećem (za nekih kilometar, otprilike) skretanju skrene se desno (mislim da ima znak da se ide ka Pljevljima). Odmah zatim, za nekih 100m, na prvoj raskrsnici, levo pod 90 stepeni, vozi se par stotina metara i nailazi na račvanje puta levo i desno. Skrene se levo, ima znak da se ide ka Pljevljima (desno je za povratak na standarni put).

Prva deonica, do granice, je ujedno i najlošiji deo puta, ali sa najboljim ograničenjima (70 i 80 km/h J). To što je najgora ne znači i da je loša, jednostavno, asfalt je malo star, ali nigde nema rupa, takođe nema ni središnje linije ali je put dovoljno širok i kvalitetan da se posle 18 Km brzo dođe do granice.

Granični prelaz Jabuka je mali, smao po jedna traka u oba smera, ali je i opterećenost shodno tome – mala. Verovatno će se stvari promeniti s obzirom na emisiju koju si gledao i iskustva ljudi, ali za sada je tako.

1 km posle naše sledi i crnogorska stanica i obavezan godišnji „ekološki“ reket od 10€.

12 km pristojnog puta i stiže se u Pljevlja, na odvajanjima (2) kod grada je jasno kuda se ide ka Žabljaku a kuda za centar grada.

Odmah iza Pljevlja su 2-3 deonice od po par desetina metara na kojima se stavlja novi sloj asfalta. Ništa strašno, nema zadržavanja saobraćaja, verovatno su do sad i završili. Desetak kilometara iza Pljevlja je prva (od dve) policijska kontrola.

38 km kasnije stiže se do čuvenog mosta preko Tare (prelepo je - obavezno stati i slikati se :D) i nastavlja se uspon ka Žabljaku - par serpentina i lep put kroz lepe predele.

23 km kasnije je Žabljak. Prelepa okolina. Ko želi da napravi pauzu, to je pravo mesto. Odatle kreće fenomenalna nova deonica puta ka Šavniku. Toliko je nova da negde blizu Šavnika još nisu iscrtali središnju belu liniju iako su znaci već postavljeni.

26 km po super kvalitetnom asfaltu, sjajni predeli, pravo uživanje u vožnji i dolazi se do Šavnika. Zapravo, Šavnik ostaje desno, prolazi se po obodu mesta, i dolazi do jedine kako-tako kritične deonice.

16 km posle Šavnika je fenomenalna priroda i kvalitetan put, ali i 15-20 serpentina koje nisu naročito opasne (dovoljno dobar i širok put) ali ko ne voli krivine bolje je da prespava deonicu. Sledeća deonica je ravna, bez iznenađenja.

13 km kasnije stiže se do skretanja desno za Plužine, levo za Nikšić. Skrene se levo.

15 km kasnije se stiže u Nikšić. Tu ima malo zezanja, zahteva se pažnja da se odabere pravi put ka Hercegovačkoj magistrali. Prvo je jedno skretanje desno i ubrzo zatim levo ka putu za Trebinje. Na tom putu, negde 20ak kilometara po skretanju je bila i druga policijska kontrola.

32 km kasnije, kod mesta Vilusi je odvajanje levo za Risan, slabo označeno, pod 90 stepeni, ali se prepozna po sasvim novom asfaltu i lepom širokom putu.

38 km se vozi sasvim novim putem ka Risnu, tačnije ka mestu Lipci (gde izlazi na put oko zaliva). Bitno je ne napraviti grešku kad se negde oko 25.-30. kilometra vidi putokaz za Risan i ne skrenuti levo jer on vodi na stari, uzak i loš put za Risan. Prvi pogled na zaliv, pred kraj novog puta je predivan. Obavezno se zaustaviti i overiti.

Pošto se dođe do zaliva, levo su Risan – Dražin Vrt - Perast - Orahovac - Ljuta - Dobrota – Kotor – Muo - Prčanj - Stoliv i Lepetane a desno su Kamenari, Bijela, Baošići, Đenovići, Kumbor, Zelenika, Meljine, Herceg Novi.

Srećan put!
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Iosis » subota, 2. jul 2011. u 09:51h

Au koliko im je trebalo da urade taj put. Mi smo prije 6-7 godina išli tim putem dok još nije bio završen. Prvo iz Risna onim starim uskim putem, pa onda na dionicu novog koji je tek bio u izgradnji, išlo se po samo nasutom šljunku i to onaj krupni. E onda poslje toga na neki grbavi put opet ne sjećam se tačno. Znam kada smo prešli u BiH je bilo olakšanje što se tiče puta, mnogo bolji put.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od mbole » subota, 2. jul 2011. u 10:38h

Tim putem se vozim decenijama (moji su iz sela nadomak Savnika).
Ovim novim delom Zabljak-Savnik jos nisam prosao.
Put je daleko lagodniji za voznju od standardne magistrale. Saobracaja gotovo da i nema. Takodje tokom letnjih vrucina, kad se popne na Jabuku (do granicnog prelaza) temperatura osetno pada, i tako ostaje sve do Niksica.

Ne znam da li jos stoji fenomenalan znak na deonici od 16km posle Savnika: levo Niksic - desno Niksic :) Tu obavezno idite desno. Levo je stari put koji ide preko Krnova, a desno novi koji prolazi kroz tunel, daleko je siri i kraci.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od dule0911 » subota, 2. jul 2011. u 10:57h

Zanimljiv put, prosle godine kad sam isao (verovatno zadnji put) u CG sam hteo da idem tuda, ali upravo zbog radova nisam.
A kad cu i da li cu sledeci put da idem stvarno ne znam, ako mozete neke slike da okacite bilo bi lepo :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od fancy » subota, 2. jul 2011. u 11:12h

@mbole

Možda stoji, ne sećam ga se, ali je u svakom slučaju jasno kuda treba da se ide :D Tačno tu se i završava "serpentinska" deonica, koja se, da budem iskren i ne sastoji samo od serpentina, a i kad ih ima, put je prelep sa fenomenalnom okolinom thumbsuph Dalje od tog mesta, još 13 Km je i skretanje levo za Nikšić :)

Inače, super je ići ovim putem jer je saobraćaj zaista zanemarljiv, jedva da se sećam da sam video neki autobus ili kamion! 8)

Ajd sad ću da okačim nešto slika :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od dule0911 » subota, 2. jul 2011. u 11:16h

Bas lepo, nadam se da da cu jednom otici, ako nista drugo bar da se provozam :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od brabas » subota, 2. jul 2011. u 12:08h

Ja isao magistralom do Cacka pa na Bosnu, super je put sve do Tjentista, tu malo zaje*ano inace je O.K. Posle Trebinja usao u CG, ne znam koji prelaz , trebalo je da odem na Nudo ali sam se zajebao.
A posle sam napravio jos jednu gresku:
38 km se vozi sasvim novim putem ka Risnu, tačnije ka mestu Lipci (gde izlazi na put oko zaliva). Bitno je ne napraviti grešku kad se negde oko 25.-30. kilometra vidi putokaz za Risan i ne skrenuti levo jer on vodi na stari, uzak i loš put za Risan. Prvi pogled na zaliv, pred kraj novog puta je predivan. Obavezno se zaustaviti i overiti.
Kakva je to bila zavrsnica posle 550 predjenih kilometara tuda se spustati. Kozje staze, bukvalno. Ludi Crnogorci stavili znak, i ja skrenuh.

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od vucki » subota, 2. jul 2011. u 12:19h

Matori,kakva je kilometraza tim putem,jel dalje,blize ili mu dodje na isto?

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od brabas » subota, 2. jul 2011. u 12:32h

Cini mi se da je bilo 580 km do Tivta od Beograda, inace sam imao vise varijanti u glavi kuda da idem, posto sam ziveo i u Kragujevcu i Kraljevu razmisljao sam da idem preko Topole do Kragujevca , Kraljeva, pa magistrala, Novi Pazar, Mehov krs, to je dobar put sve do NP, posle je lose, kanjon smori i Podgorica usred sezone ukoci po sat vremena ali van sezone je dobra varijanta. To je opcija za ovu stranu do Budve. A za zaliv Zlatibor, Niksic i nova magistrala, mada i Bona nije losa varijanta, samo je oko Tjentista ocajan put, bilo je nekog zaobilazenja zbog odrona, sta li, provala oblaka je bila kada sam isao, namucio sam se, ali kad udjes u Bosnu, posle Visegrada, jezero, tuneli, samo sibas 100km/h, posle se skrene u Ustipraci i do Tjentista sve lep put i nema guzve, ne znam, nije bitna kilometraza, vec uslovi puta, lakse mi je 100 km dobrog puta nego 30 km krivina do krivine i serpentine. Obe varijante su tu negde.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od fancy » subota, 2. jul 2011. u 14:58h

vucki piše:Matori,kakva je kilometraza tim putem,jel dalje,blize ili mu dodje na isto?
Od mog parkinga na Miljakovcu 1 do parkinga u donjem Stolivu, tačno 557 kilometara. Zadnja deonica od dolaska u zaliv (Lipci) do Stoliva je bila tačno 34 Km. Mogao sam i kraćim putem - desno do Kamenara pa preko trajektom (4 evra) i onda od Lepetana do Stoliva nešto manje od 2 Km.

Dođe mu na slično, tj. kraće je u svakom slučaju za one koji idu u zaliv :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od vucki » subota, 2. jul 2011. u 15:09h

Gde ti je parking na miljakovcu 1,mozda i ja krenem sa istog parkinga hahahaha
Imam gajbu u Borskoj 30...

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od fancy » subota, 2. jul 2011. u 15:19h

Teško, rasprodata su sva mesta još u izgradnji ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od vucki » subota, 2. jul 2011. u 15:56h

To neki "fancy" parking :woohoo:

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Iosis » subota, 2. jul 2011. u 16:09h

A malo se hvali kao on ima, kupio parking. mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Lale » subota, 2. jul 2011. u 20:24h

U prošloj emisiji SAT Alvirović je išao tim putem. Jedina zamerka - dosta ograničenja na 5o km/h i dosta policijskih patrola.
Za sad nema gužve, niti kamiona.
Slika Slika

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od fancy » subota, 2. jul 2011. u 21:29h

Prošlog petka ka Crnoj Gori i prekjuče iz Crne Gore, na toj deonici samo dve patrole, u oba smera su stajale na istim mestima, gore u tekstu je i navedeno gde. E, sad... stvari tog tipa se menjaju, ko bi ga znao. :)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Zelj@ » nedelja, 3. jul 2011. u 19:44h

Da,''novi'' put Šavnik-Nikšić-Grahovo-Lepetani je extra jer je rasterećen skroz a vrhunski uradjen,mogućnost radarske kontrole kroz mjesto Dragalj polje
zbog ograničenja mislim 60 ili 70, inače steta jer ima extra pravaca za razvuć i na 160km/h.naravno na dijelu puta iznad zaliva ima 5-6 tunela a ima i 3 traka dobar dio puta na usponu.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Iosis » nedelja, 3. jul 2011. u 19:52h

Najgore što po tim krševima postavljaju patrole na dobre dionice puta i to stave ograničenje 50 km/h. Tako je stari platio kaznu u Hercegovini. Kamenjar mrtvi, imaju samo na jednoj krivini dve kuće, jedna je napuštena odavno tačnije ruševina (može jedino duh da izleti na put), a druga je takođe napuštena samo se još nije pretvorila u ruševinu. Tu su postavili ograničenje 50 i policija čeka iza krivine, a nema šanse da ih vidiš jer prije krivine prolaziš kroz usjek i ne vidiš ih dok ne izađeš iza krivine, tada već bude kasno. I tako ode 10-15€ ne sjećam se tačno. :suicide:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od mbole » nedelja, 10. jul 2011. u 18:58h

Samo, nemoj da nekom padne na pamet da tuda krene zimi :)

[youtube][/youtube]

Jeste da je ovo snimano 60-tih, ali zima ni danas nije blaza.

Sto se tice predela, deo od Kosanice, preko Djurdjevica Tare, Zabljaka, Savnika, do skretanja ka tunelu za Niksic, je predivan, naravno pod uzlovom da volite malo "divljiju" prirodu.
Iskopacu negde fotke (imam ih sigurno, samo treba pronaci).

Evo za pocetak ovde ima dosta toga: http://www.panoramio.com/map/#lt%3D42.9 ... %26tab%3D1
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Ratibor » nedelja, 30. okt. 2011. u 15:32h

mbole piše:Samo, nemoj da nekom padne na pamet da tuda krene zimi :)
Hahahahahaha što plašiš ljude :mad: :rotfl: Ovo moćno izgleda..crno-bela tehnika u kombinaciji sa zavijanjem vetra i ovim gorštacima..da se covek uplasi :D :D :D

Ali nije tako :) ipak nije ovo Sibir. Put je i zimi sasvim OK i čisti se redovno. A i saobraćaj je nekog normalnog intenziteta sto znaci da iako se nesto desi uvek ce se naci neko da priskoči u pomoc (recimo da vas vadi iz provalije :P ).

[youtube][/youtube]
Moj ford stari nikad se ne kvari

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Lale » nedelja, 30. okt. 2011. u 15:47h

Što idemo dalje... put sve uži. :(, ali leti kažu da je odlično.
Slika Slika

Avatar korisnika
Ratibor
Poruka: 236
Član foruma od: petak, 29. jul 2011. u 12:30h

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od Ratibor » nedelja, 30. okt. 2011. u 16:59h

Moze i ovo da resi problem. Nije Ford nego brat RUS :bravo: ide po blatu, snegu, zna da pliva pa ko voli nek izvoli, ima ga i u civilnoj prodaji. Jedino sto mu ne odgovara je asfalt ;)

[youtube][/youtube]
Moj ford stari nikad se ne kvari

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od mbole » nedelja, 30. okt. 2011. u 19:42h

Ratibor piše:Ali nije tako :) ipak nije ovo Sibir. Put je i zimi sasvim OK i čisti se redovno.
Da, cisti se novi put, Niksic-Savnik preko Jasenovog Polja, ali ovaj stari preko Krnova, sve i da hoce ne mogu da ociste :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od fancy » ponedeljak, 2. jul 2012. u 22:11h

Ajde da dignem ovu temu da je dopunimo :)

Naime, ove godine ću da idem za BK Zaliv preko Bosne, pa je bilo čije iskustvo i savet dobrodošao :)

Ko je išao skoro ili relativno skoro, nek ne bude lenj kao što ja nisam bio u prvom postu na ovoj temi, pa neka kaže koju o putu i tako to... thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Novi put za one koji idu u Boka-Kotorski zaliv

Poruka od dule0911 » utorak, 3. jul 2012. u 02:09h

Ja nisam isao do mora, ali sam isao na rafting kolima, znaci BG - Mokra Gora - Foca, pa od Foce pored Drine ka CG (put navodno izbija u Niksic po mapi, ali kao sto rekoh isao sam samo do CG granice). Od skretanja za Mokru Goru do granice je put uglavnom ok, ponegde star ali citav i bez nekih kratera. Lep za voznju, ima pravac na kojem mozes da ides 300km/h, kao i dosta lepih krivina. Od granice do Foce je put slican kao u Srbiji, pripazi samo na pandure jer ih ima dosta cesto usput, a ogranicenja su zavucena ili ih nema pa treba da bajas u pasulj. Drugaru su negde posle Gorazda, blizu ukljucenja na glavni put kad Visegradu, napisali kaznu. Dobrim delom puta 80km/h, a znak za ogranicenje 60km/h je bio izmedju dva tunela, izmedju kojih je razdaljina bila mozda 10m... On je poreklom iz Foce pa je znao napamet to, al ja nit sam video znak niti bih predpostavljao da bi ga stavili na takvom mestu. Da su me zaustavili gledao bi ih belo, a trudio sam se da postujem brzinu uglavnom jer nisam znao put.
I jos jedna stvar za tu deonicu... Visegrad, prati tablu za Trebinje i Sarajevo na ulasku u grad, da se ne bi zeznuo kao ja pa usao u centar u vreme kad je zabranjen saobracaj za automobile. Ja video na znaku Sarajevo i racunam - ne trebam tamo, vec u smeru za Trebinje... Ali sitna slova, ja zurio da stignem drugare posto su nas zadrzali na granici i jbg promasih... :)

Od Foce se izdvaja put ka Niksicu. Prvih nekoliko kilometara je ok put, dve trake. Posle tih prvih mozda 4-5km nastupa veselje, put sirine 3.5-4.5m, zavisi kako gde. Mimoilazenja veoma zanimljiva, put ponegde los (neka rupa, ulegnuce na asfaltu) ali uglavnom dobar. Cim se predje granica u CG, put deluje lepsi tj sa dve trake - samo sto nisam zalazio dalje tim putem, vodili su nas uz taru nekim uskim i malim :)
Znaci to parce od Foce do granice (nekih 25-30km) samo idi lagano i uzivaj u (prelepoj!!) prirodi, za dalje ce se valjda neko drugi javiti ko je putovao.

Evo mape, nece ni google maps ni bing da iscrtaju do granice sa CG, ne znam zasto, ali na taj deo puta sam mislio.
http://binged.it/M1CBVB
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Putovanja“