Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Letovanje u Grckoj

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
batasavic
Poruka: 115
Član foruma od: ponedeljak, 17. dec. 2012. u 13:51h

Letovanje u Grckoj

Poruka od batasavic » sreda, 20. jun 2018. u 21:32h

Ppzdrav drustvo, jel ko skoro putovao u Grcku, koja je procedura, sta je potrebno od dokumenti i opreme za auto, na koj prelaz je najbolje ici, koliko je hrane dozvoljeno preneti, tipa gotova jela, kulen, cajna kobasica, cigarete...
Focus2 1.8 tdci 2006

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od dule0911 » sreda, 20. jun 2018. u 21:51h

Premesteno u odgovarajuci podforum. Imas i sticky temu letovanja gde je verovatno nekoliko puta postavljano isto pitanje pa potrazi detaljniji odgovor tamo.

Licno sam isao na dva granicna prelaza, Presevo i Prohor Pcinjski. Retko kad idem u jeku sezone tako da me guzva na Presevu retko kad zatekne, na Prohoru Pcinjski je prazno u sred jula, ali nije bas malo skretanje s puta, izgubi se vreme. Tako da preporucujem samo ako zelis da obidjes taj kraj, posetis manastir itd, u suprotnom ti dodje svejedno dal se vozao u krug ili cekao na Presevu. Dokumenta: medjunarodna dozvola, zeleni karton za Makedoniju, preporucujem i neko putno osiguranje (kako za auto tako i za putnike). PP aparat obavezan u Grckoj, ako imas plin obavezan je i u Makedoniji. Za hranu ne znam.
Fiesta!!

batasavic
Poruka: 115
Član foruma od: ponedeljak, 17. dec. 2012. u 13:51h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od batasavic » sreda, 20. jun 2018. u 21:58h

Ja idem sredinom jula, a nebih bas da se vozam u krug posto imam malog pisonu jos nema 2 godine, znaci ja sam to zamisljao da izadjem u NS na auto put i da peglam do Grcke, koliko je voznje potrebno do tamo, i jel to sigurno za medjunarodnu dozvolu posto sam negde procitao da je to ukinuto
Focus2 1.8 tdci 2006

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od dule0911 » sreda, 20. jun 2018. u 22:11h

Mozes imati problem kada dodje do udesa ili nekog kontakta sa policijom. Ukinuto ili ne, zasto da razmisljas o potencijalnom problemu zbog relativno sitnog troska. Drugar je prosle godine napravio prekrsaj, policijac ga zaustavio i trazio izmedju ostalih dokumenata i medjunarodnu. Bas skoro sam cuo da ljudima na Kefaloniji nisu hteli da izdaju rent-a-car zato sto nisu imali medjunarodnu.
Voznje - zavisi dokle ides, ali uglavnom je svuda manje-vise autoput tako da se brzo stize.
Fiesta!!

batasavic
Poruka: 115
Član foruma od: ponedeljak, 17. dec. 2012. u 13:51h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od batasavic » sreda, 20. jun 2018. u 22:16h

Idem u Leptokariju, gde se ta medjunarodna dozvola vadi i koliko je to para
Focus2 1.8 tdci 2006

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od mbole » sreda, 20. jun 2018. u 22:25h

Ja bih uvek radije vozio duze, nego cekao u koloni.
Pogotovu sa bebcem
Medjunarodna se vadi u amss.
Posto ne znam. Googlaj.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od Djole » sreda, 20. jun 2018. u 23:36h

Javno u emisiji sat je receno da ne treba međunarodna.

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od macaneli » sreda, 20. jun 2018. u 23:37h

Mislim da sam i na sajtu video da isto pise
Ali ja bi je opet uzeo
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od FM III » sreda, 20. jun 2018. u 23:54h

Ja sam uvek imao medjunarodnu mada mi niko nije tražio, ali kolega je isto imao problem prilikom udesa u Grčkoj. Uostalom 2000 RSD za 3 godine koliko važi i nije neka cifra: http://www.registracija-vozila.rs/2013- ... ka-dozvola
Sa manjim bebcem bih se uvek držao većih puteva pa makar i čekao.
Što se tiče hrane nikada me nisu zaustavljali a nosio sam uglavnom vakumirano (najviše zbog sebe i vrućina uz put) dok prijatelji nose gomile hrane u onim prenosivim frižiderima i nikada nisu imali problema ni na jednoj granici.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

maxa
Poruka: 271
Član foruma od: ponedeljak, 3. apr. 2017. u 01:19h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od maxa » četvrtak, 21. jun 2018. u 00:05h

Ja 11-og usao u grcku preko makedonije, mesto nei pori ( blizu leptokarije ). Isao preko tabanovce u makedoniji i evzoni grcka. Nije bila guzva ni na jednom prelazu. Na evzoni mozda se zadrzao ukupno 10-ak min ali brzo je sve proteklo. Govorim o prelasku u prepodnevnim casovima. Zeleni karton ti niko nece ni traziti na uvid ali ga moras imati. Svrati na jezero mladost u hotelu romantik na osvezenje i odmor kad si u makedoniji.
Sto se tice hrane i pica niko ti to nece gledati, niti ima vremena za to. Jedino ako se nadje neko zazuljeni pa trazi zbog neke vanredne kontrole. Imas na netu sta je dozvoljeno nositi i koliko ali nikome nisu gledali niti izlazili iz kucica prilikom prelaska.
Obavezno na pregled kod majstora pre puta, uplati neko osiguranje ( amss, atlas... ), nosi rezervni kljuc i rezervnu gumu.
Pitaj ako te nesto zanima.
Evo malo svezih slika iz Leptokarije.SlikaSlikaSlika

batasavic
Poruka: 115
Član foruma od: ponedeljak, 17. dec. 2012. u 13:51h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od batasavic » četvrtak, 21. jun 2018. u 01:16h

Sto se tice auta siguran sam da nece biti problema al za svaki slucaj ATLAS je uplacen i putno osiguranje je reseno hranu planiram da nosim samo fabricki zapakovanu i to samo za prvi eventualno drugi dan dok se ne snadjemo i naravno nosicu je u kamionskom frizideru koji ima freon i moze da gura do -18c tako da ni tu nece biti problema, rez.kljuc imam i tocak imam, za ostalo...sad je jos ostala ta medjunarodna da vidim sta cu sa njom.
Focus2 1.8 tdci 2006

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od lasto » četvrtak, 21. jun 2018. u 10:39h

Pre 3-4 godine sam odustao od auta na letovanju, more grčka, pre toga redovno putovao, nisam imao probleme, kvarove i sl, ali sam shvatio da mi je to veliki balast na odmoru i da mi ne prija tolika kilometraža i odgovornost za porodicu, jer ima svakakvih nezgodnih situacija i pažnja mora biti 100%.
Niti ga vozim niti imam želju na odmoru, a briga uvek postoji.
Već par godina kao penzioner u bus i odlično, konfornije, jednostavnije, bez brige i pameti ;) . i oni idu 120 gde god može...
Autom bih sada jedino ako bih sastavio neku turu od 15noćenja bar na 3 lokacije, ali i to je onda putešestvije a ne odmor uz piće u hladovini, ovako istrese bus i ćao narednih 12 dana...
A za lokal ima renta kar, motorića za jedan dan neki izlet ako baš ima želje u krajnjem slučaju i lokalni busevi.


batasavic
Poruka: 115
Član foruma od: ponedeljak, 17. dec. 2012. u 13:51h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od batasavic » četvrtak, 21. jun 2018. u 15:00h

u pravu si skroz, briga i odgovornost su uvek prisutni, al kontam da ja iz okoline Sombora ne mogu tamo stici busom ispod 15h voznje a pisonja nema ni dve pune godine, ne moram ja ni autom stici pre busa al bar mogu da stanem kad hocu i gde hocu.
Focus2 1.8 tdci 2006

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od Djole » četvrtak, 21. jun 2018. u 15:07h

To je sve stvar do čoveka, ne prija svima da voze toliko.. Ja licno ne volim bus i ako sam folklorom putovao bas mnogo busom. Vise sam za auto, bas iz razloga sto mogu da stanem i idem kako meni odg.. Obzirom da imate malo dete auto je jedina normalna opcija koja vuče niz drugih rizika... Ali ono ako je auto ispravan polako ne zuriš stići ćeš..

Poslato sa Huawei p10 uz pomoć Tapatoka

:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od lasto » četvrtak, 21. jun 2018. u 17:34h

batasavic piše:u pravu si skroz, briga i odgovornost su uvek prisutni, al kontam da ja iz okoline Sombora ne mogu tamo stici busom ispod 15h voznje a pisonja nema ni dve pune godine, ne moram ja ni autom stici pre busa al bar mogu da stanem kad hocu i gde hocu.
I to ti je veruj mi mazohizam posebne vrste ;) , dok ne napune 3 ipo 4 muka živa (ili bar dok ne nauče da jave za nuždu), nit je to godišnji, niti to njima išta znači, a dežuran si 24h, nagutao se vode, jel jako sunce, taman se namestiš ono nepredviđena okolnost :) . Nisam putovao nigde iz srbije sa malom decom, do tare, sokobanje najdalje u debelu hladovinu.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 21. jun 2018. u 20:07h

Zato smo ih i stvorili da se pomučimo pa valjda će nam vratiti jednog dana

A ja više volim da bezbednost bude u mojim rukama i nisam za autobuse

Sent from my Xiaomi Redmi 5 Plus using Tapatalk

/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od lasto » četvrtak, 21. jun 2018. u 21:06h




Jeste, ali njih troica se menjaju, a ti sam, znaju svaki breg na autoputu, kolotrag i sl. i pitanje je da li si spavao čvrstim snom pre puta ili onako samo kao vuk leškario, što je 99%. Da ima zglavan voz ne bih razmišljao uopšte ;) čim uđeš počinje godišnji.
Može put, ali da odspavam posle 6h vožnje bar 2h.
Uvek sam kretao od 21 do 01 kako bih na granicama bio noću bez gužvi, i zbog temperatura dnevnih. Tri četiri pauze, pa ispadne samo 2h brže od busa.
Od kada idem busom, prve dve godine nisam spavao ni minute, kao da ja vozim, ali zato poslednje dve, pivce muzikica i hrkanjac :), doduše, sedišta su mala za mene ali meni je bolje nego da držim volan 8h.


Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od Djole » četvrtak, 21. jun 2018. u 21:12h

I ja vise volim bezbednost u mojim rukama koliko se moze..Generalno volim da vozim i nije mi problem. I ti vozaci autobusa voze teraju ih ko sumanute. Muka me uhvati kad se setim pre 2 ,3 godine kad je prevrnuo covek bus kod bubanj potoka...zaebi :/
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
lasto
Poruka: 336
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 18:06h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od lasto » četvrtak, 21. jun 2018. u 21:20h

Da dodam i mnogo zavisi koga vozite ;) , meni je posle 150km dosta komentara, na kočenje, preticanje, brzinu i ko zna šta još, ovako me baš zabole, pivo u ruku i vozi.
Biće da je to glavni razlog ;) , volim i ja da vozim, ali u nepoznato po najviše.
Što se tiče bezbednosti, veća je na strani profesionalaca i to u značajnijem procentu.

Prevrću ljudi aute svaki dan.
Voze 120 km/h gde god može, 94sam išao busom i to mi je stvorilo averziju, 26h putovanja pobeleo... Međutim to su bile 90te, ovi sad imaju lađe.

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od zeteks » četvrtak, 21. jun 2018. u 21:50h

Bezbednije je autobusom nego kolima za Grcku. Nista ne fali da se sa detetom od dve godine ide autobusom, ionako ce veci deo puta da prespava.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od Djole » četvrtak, 21. jun 2018. u 21:54h

Sto se tice profesionalnosti nista taj nije sposobniji od mene vozio sam i kamione i svasta nesto od ex yu do eu...Tako da,stvar izbora . :)
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
zekavr
Poruka: 442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 10:16h
Lokacija: vranje

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od zekavr » četvrtak, 21. jun 2018. u 22:44h

maxa piše:
četvrtak, 21. jun 2018. u 00:05h
Ja 11-og usao u grcku preko makedonije, mesto nei pori ( blizu leptokarije ). Isao preko tabanovce u makedoniji i evzoni grcka. Nije bila guzva ni na jednom prelazu. Na evzoni mozda se zadrzao ukupno 10-ak min ali brzo je sve proteklo. Govorim o prelasku u prepodnevnim casovima. Zeleni karton ti niko nece ni traziti na uvid ali ga moras imati. Svrati na jezero mladost u hotelu romantik na osvezenje i odmor kad si u makedoniji.
Sto se tice hrane i pica niko ti to nece gledati, niti ima vremena za to. Jedino ako se nadje neko zazuljeni pa trazi zbog neke vanredne kontrole. Imas na netu sta je dozvoljeno nositi i koliko ali nikome nisu gledali niti izlazili iz kucica prilikom prelaska.
Obavezno na pregled kod majstora pre puta, uplati neko osiguranje ( amss, atlas... ), nosi rezervni kljuc i rezervnu gumu.
Pitaj ako te nesto zanima.
Evo malo svezih slika iz Leptokarije.SlikaSlikaSlika
i ja 11og jula idem u Nei Pori.blizu je,meni samo 375 km,,lepo mesto,duge plaze,za klinca extra
Svratim u leptokariju do Lidla da napazarim sve sto mi treba,ladno pivo i meni dosta :bravo:
da napomenem i to da volim da putujem kolima,napravim pauzu kad god pozelim,granice predjem u rano jutro tako da nema guzvi,a i volim ta putesestvija sa razgledanjem panorama i brzom kafom na pumpama
Slika

Slika

Slika

maxa
Poruka: 271
Član foruma od: ponedeljak, 3. apr. 2017. u 01:19h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od maxa » četvrtak, 21. jun 2018. u 23:02h

Obavezno kad stignes u nei pori idi do san pantelejmona gore u planini. Malo grcko etno selo, celo kamenito, raj za dusu i oci, prepuno taverni, pogled odozgo je neverovatan.
Isto Leptokariju i Platamon obidji.
A za pivo ako imas mesta u gepeku ili krovnom koferu uzmi kod nas ako zelis jeftinije da prodjes.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

maxa
Poruka: 271
Član foruma od: ponedeljak, 3. apr. 2017. u 01:19h

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od maxa » četvrtak, 21. jun 2018. u 23:09h

Znam da je post za postom ali nesto me zeza tapatalk, izvinjavam se...
Kapiram da ima veze sa putovanjem pa evo slicica kome treba krovni kofer za iznajmljivanje. Lik u Nisu radi za 30€ - nosaci, kofer i ugradnja.
Pisalo se ranije o tome, ja imao muku da pronadjem pa evo sada koristim priliku...SlikaSlika

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Letovanje u Grckoj

Poruka od lukijano » četvrtak, 21. jun 2018. u 23:33h

Valaj ne voza mene autobusom više niko...odavno...
Toliko primera po novinama ima o turama gde su se autobusi pokvarili, pa onda niko ne dođe po ljude po dva dana... Pa ne radi klima...itd...pa to su horor filmovi šta se sve moglo pročitati u novinama od raznoraznih agencija...
Pa vozača, kauboja... Kuckaju poruke dok voze... pa se menjaju u toku vožnje bez zaustavljanja... ma svega...
A kad na to sve dodaš, da sam visok 196... stariji sin ima 204...gde smo bre mi za autobus... I ovako me bole kolena, a posle autobusa bi trebao prvo na rehabilitaciju u banju jedno dve nedelje...
Mene ko strpa u autobus, kao po kazni da se vozim... bolje me ubij...

Jednom rečju pakao....

Ovako lepo stanem kad hoću i gde hoću i zadržim se na odmorištima koliko ja hoću...

Odgovori

Povratak na „Putovanja“