Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kuda na letovanje?

Putovanja, izleti, pitanja o izboru puta, sve na jednom mestu.
Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Letovanje 2013.

Poruka od lukijano » sreda, 11. sep. 2013. u 00:54h

Ma Grcka je zakon...

Sve sto su ostali pisali, apsolutno podržavam... 9 godina već idem uzastopno u Grcku... Tasos, a najviše Sitonia, koja po meni ima najlepse plaže ... ubedljivo...Niko te ne prettresa na granici... ne broji mi sendviče i klopu koju sam poneo...Ljudi su ljubazni, ne naplaćuju nigde parking... ne nosi pauk... ne traže medjunarodnu dozvolu (za one prethodne komentare)... tačnije za ovih 9 godina, NIKADA, ALI BUKVALNO NIKADA, me nije zaustavila policija u Grckoj... ne smaraju ljude... doći će ti samo ako si imao udes, ili si baš preterao po gasu, pa te snimio radar (ali i to je retko)...
legneš na ležaljku pod suncobranom, naiđe ti ljubazna devojčica, ( i to ne odmah, kao da si nešto ukrao, nego opušteno) umesto crnogorskih majmunolikih buzdovancina-bumbara sa kajlama od 10 kila oko vrata (koji ti se odmah pojavljuju da ti daju do znanja ko je tu ko, (jer mi kao gosti u Crnoj Gori, smo tamo zbog njih, a ne oni zbog nas)...
naručiš tako jedno pićence u Grckoj i sediš pod suncobranom koliko ti volja...
Ostale cene nisu skuplje nego Crnoj Gori... na par mesta imaju velike Lidl robne kuće gde su neke cene čak povoljnije nego i kod nas u Srbiji... Svežu tek ulovljenu ribu možeš da kupiš na pijaci od ribara za od 7 do 10 eura po kg. (orada, brancin), dok su sardele, gavuni i skuše od 3 do 6 eura... (apsolutno sveže ulovljeno)...
Što se vode tiče... oni ne ispuštaju kanalizaciju u more nego, imaju septičke jame i prazne ih svaki drugi dan cisternama-fekalkama, koje ne ispuštaju u more... more je u Grckoj cisto kao suza... moji su se klinci napijali mora u neograničenim količinama, ali nikad... bukvalno nikad nijedan nije bio bolestan nijedan dan... za razliku od Crne Gore gde nema šanse da prodjes bez dijareje i stomačnih tegoba...
Inače na Sitoniji su sve plaže blagi plićaci, tako da je more još od početka jula izuzetno toplo... sve se to brzo ugreje, pa se banjas kao u kadi... Meni je na Bečićkoj plaži, ranijih godina u Julu-avgustu, bilo toliko hladno more, da je bilo neprijatno za kupanje... jaja otpadaju...

Inače ja plaćam u periodu od polovine juna do polovine jula, 35 eura na dan četvorokrevetni apartman, gde nas inače bude 5, jer je apartman veliki i komforan... ja mislim da je to odlična cena ...

Eto toliko ... mogao bih da pisem još puno, ali evoovo je ovako na blic...

EDIT: Moram sam da dodam ispravku... mislio sam da kažem da je more izuzetno toplo još od početka JUNA, a u julu je već toplo kao čaj...

Avatar korisnika
batamare
Poruka: 2
Član foruma od: ponedeljak, 9. sep. 2013. u 22:24h
Lokacija: Beograd-Vracar

Re: Letovanje 2013.

Poruka od batamare » sreda, 11. sep. 2013. u 09:05h

Ja sam obisao hanioti, pefkohori, krf i evo za koji dan lefkadu. Uvek sam bio prezadovoljan uslugom i ljubaznoscu, negativni utisci minimalni i to uglavnom zbog losih puteva. Uvek idem busem pa tamo iznajmim skuter i vozikam se gde mi vola. A vreme mi je apsolutno nebitno mose se kupati i po kisi. lol
A sto se tice crne gore nikada nisam bio tamo a pravo da vam kazem nemam ni zeju.

Avatar korisnika
Apolon
Poruka: 320
Član foruma od: petak, 20. maj 2011. u 11:53h
Lokacija: Ratkovo

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Apolon » sreda, 11. sep. 2013. u 09:14h

Eeeeh kad ce vec jednom to leto :'(

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Letovanje 2013.

Poruka od RSS » sreda, 11. sep. 2013. u 09:34h

Evo ja sam se vratio sa Kasandre, po prvi put sam tamo isao i to iskreno samo zbog smestaja. Nasli smo hotel koji nam je odgovarao zbog dece.
Kasandra je prepuna srba, mi smo bili u Pefkohoriju, a 2x smo isli i u Hanioti.
Pefkohori je bezveze, preuzak je, ja ne znam kako oni ljudi ostavljaju kola i ne brinu se za njih. Setaliste je usko, a pustaju kola.
Hanioti mnogo lepsi, veliki parkinzi, velik trg.
Plaze tezak prosek, ali je cista voda. Plaze prepune pikavaca. Bas smo stoka.
Poceli su i grci da se "kvare". Veliki deo plaza je pod lezaljkama, na ulasku u plazu stoje znakovi da su zabranjeni frizideri, a kod samih lezaljki pise da je zabranjeno donositi hranu i pice jer se ista sluzi u baru.
Mi smo jednom otisli na lezaljke i platiti 2 nes kave i 1 sok 12,5eur. Voda 0,5lit je 2eur
Iskreno koristimo beach shelter, deca nam spavaju na plazi, nosimo hladnu torbu, imamo svi svoje stolice pa mi lezaljke nisu ni potrebne. Deci nosimo svasta za jelo na plazu, pile su po 1,5lit vode, jele sendvice, bakin kolac, plazmu... da smo to sve kupovali ispod 50eur dnevno ne bi ni bili.

Obisli smo Krf, Kasandru, Sitoniju, Tasos, Zakintos, Lefkada ostaje kad deca malo porastu. Sledece godine se vracamo na Sitoniju ili cemo na Kefaloniju.
U CG imamo besplatan smestaj ili mogucnost da placamo apartman 16eur ali nikako da odemo. Bas zbog tih stomacnih virusa i sto samo jos vazduh ne naplacuju.
Mozda odemo za 1maj ali to je bez kupanja. Samo setnja.

Sto se tice samog puta, Makedonija je kriticna, pogotovo povratak, ali nema nekog maltretiranja. Stoji stavka da moji prijatelji nisu isli u GR nego u CG jer nisu imali pasose.
4 pasosa+medjunarodna+zeleni karton+40tak evra razlika u gorivu. To im je bilo previse.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Vladan » sreda, 11. sep. 2013. u 10:10h

lukijano piše:Ma Grcka je zakon...

... 9 godina već idem uzastopno u Grcku...
Oko 15 poslednjih godina idem u Crnu Goru, Kotor. U prethodnih 30 bio sam jednom, sa 6-7god, u Ulcinju, i receno je "nikad vise", kako je i bilo do rata.
Bio sam par puta i u Grckoj. Katerini/ Para(j)lija, Hanioti, I Solun.

Za ovih 17 godina:
Niko te ne prettresa na granici... ne broji mi sendviče i klopu koju sam poneo...
Ni u CG.
Ljudi su ljubazni
,
Takodje u CG. Izuzetak su pojedine kasirke, zaostale jos od Tite.
U Paraliji su napadno ljubazni, sto mene nervira. Uopste I nikad ne zelim da proslavljam sa gazdom jer sam nesto od njega kupio. Lepo od njih, ali nepotrebno. U Kateriniju, Solunu i na Halkidikiju umereno i profesionalno, sto podrzavam.
ne naplaćuju nigde parking...
To je pocelo u poslednjih nekoliko godina, ali postoje i besplatni parkinzi, koji zahtevaju da se covek proseta par minuta do pesacke zone, da ne pominjem ulice u kojima je dozvpljeno parkiranje, I to besplatno. U Tivtu su naplacivali nesto zonski, godinu-dve, pa odustali.
U Solunu, parking je naplacivan, zonski. Ove godine je to ukinuto, ali ionako nema mesta. Privatni parking je 10-15 EUR 24h, sto je jednako parking u CG od 0.3-0.5EUR na sat.
ne nosi pauk...
U Kotoru je to ukinuto. Nema pauka. A I dok je bilo nikad ga nisam video. U Budvi jesam. U Solunu, koliko znam radi pauk, a lisice stavljaju 100%.
ne traže medjunarodnu dozvolu (za one prethodne komentare)...
Ni u CG. Niti je potrebna. U Grckoj je ok dok ne zatraze, a onda, ... (I ja sam isao bez)
tačnije za ovih 9 godina, NIKADA, ALI BUKVALNO NIKADA, me nije zaustavila policija u Grckoj... ne smaraju ljude... doći će ti samo ako si imao udes, ili si baš preterao po gasu, pa te snimio radar (ali i to je retko)...
Mene u CG, 1. Ove godine, imam zabelezeno: . Pustili me uz koristan savet.
Ima tamo jos filmcica, I iz Grcke I iz CG.
legneš na ležaljku pod suncobranom, naiđe ti ljubazna devojčica, ( i to ne odmah, kao da si nešto ukrao, nego opušteno) umesto crnogorskih majmunolikih buzdovancina-bumbara sa kajlama od 10 kila oko vrata (koji ti se odmah pojavljuju da ti daju do znanja ko je tu ko, (jer mi kao gosti u Crnoj Gori, smo tamo zbog njih, a ne oni zbog nas)...naručiš tako jedno pićence u Grckoj i sediš pod suncobranom koliko ti volja...
Nikad mi se nije desilo nista od opisanog. Doduse, ne koristimo lezaljke, mozda zato? Jednom me presreo buzdovan u Njivicama, jer naplacuje se ulaz na hotelsku plazu.
Na Plavim Horizontima smo se vise puta uvaljivali u lezaljke za dz, I niko nikad nije prisao da prigovara ili bilo sta slicno.
Ostale cene nisu skuplje nego Crnoj Gori... na par mesta imaju velike Lidl robne kuće gde su neke cene čak povoljnije nego i kod nas u Srbiji... Svežu tek ulovljenu ribu možeš da kupiš na pijaci od ribara za od 7 do 10 eura po kg. (orada, brancin), dok su sardele, gavuni i skuše od 3 do 6 eura... (apsolutno sveže ulovljeno)...
U CG imaju vise lanaca: Maxi, Voli, 365..., sa slicnom pricom. Grcka koju ja poznajem, poprilicno je skuplja I od Srbije I od CG. Re sedenja na picu, toceni Mythos, Mojito i vocni sok preko 20EUR, uz puno luksuznih grickalica koje nisam trazio, ali sam znao da cu ih dobiti, jer tako rade u Grckoj,
Što se vode tiče... oni ne ispuštaju kanalizaciju u more nego, imaju septičke jame i prazne ih svaki drugi dan cisternama-fekalkama, koje ne ispuštaju u more... more je u Grckoj cisto kao suza...

Na zalost, ovo je potpuno tacno.
moji su se klinci napijali mora u neograničenim količinama, ali nikad... bukvalno nikad nijedan nije bio bolestan nijedan dan... za razliku od Crne Gore gde nema šanse da prodjes bez dijareje i stomačnih tegoba...
Tegobe sam imao jednom. Moje dete, za 6 godina u CG, nijednom.
Inače na Sitoniji su sve plaže blagi plićaci, tako da je more još od početka jula izuzetno toplo... sve se to brzo ugreje, pa se banjas kao u kadi... Meni je na Bečićkoj plaži, ranijih godina u Julu-avgustu, bilo toliko hladno more, da je bilo neprijatno za kupanje... jaja otpadaju...
Ovo je apsolutno stvar ukusa. Neki ljudi ne podnose toplo more, prija im malo hladnije.

Generalni zakljucak je, dok izbegavas vasarista, tipa Budva, Igalo, Sutomore (Paralija, Pefkohori), sve je OK I u CG.
Ako pravis vasar u Grckoj, odma' te uhapse, kao sto su vise puta pisale novine.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » sreda, 11. sep. 2013. u 13:01h

Bravo za paralelu Vladane. Meni je za sad i CG ok. Slusam ljude iz moje okoline kako pricaju da je jeftinije u Grckoj, a smestaj placaju 40e dnevno za dvoje. Jedu po restoranima, jer ako si smesten u hotelu, gde bi i spremao hranu, a i ako imas kuhinju, kako da poneses hranu kad ce da te na granici istresu. Ja tu ne vidim neku jeftinocu.
Sad pricam konkretno o Petrovcu u kome sam letovao i prosle godine i ove i bio u istom smestaju obe godine. Prosle godine placao 8e/osobi trokrevetnu sobu, ove godine 10e. Gazda ok lik, pogodilo nam se drustvo ok. Poneli klope odavde, dole kupovali hleb i mleko. Par puta vecerali u piceriji, cene mozda malo jace nego u Kraljevu, a kvalitet iznenadjujuce bolji. Konobari ljubazni. U Voli-ju osoblje ljubazno, jedva cekaju da progovore sa nekim na srpskom/crnogorskom, smucili im se Rusi. More cisto, lezaljka mi ne treba. Petrovac mirno mesto...
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: Letovanje 2013.

Poruka od RSS » sreda, 11. sep. 2013. u 13:34h

Sve zavisi gde i kad se ide.
Mi smo hotel sa 4* placali 630 eur za 11 dana u trokrevetnoj sobi, imali smo bazen, bazen za decu, animatore, predstave, igraonicu, dorucak i veceru koji su bili vise nego dobri.
Studio na Sitoniji placamo 25 eur sa 2 bracna kreveta, pogleda ka moru, 50m od plaze, parking, dvoriste, gedzeti za decu.
Mi idemo uvek kraj avgusta ili pocetak septembra.

Treba se samo potruditi i naci smestaj.

Po meni se CG i GR ne mogu porediti, bar po plazama i moru, ostalo je individualno a ne mogu da komentarisem jer u CG nisam isao 10 godina.

Neki moji idu u Budvu jer im je ok nocni provod. Ja na more idem iskljucivo da odmorim. Jedino sta parira po meni je Sv. Stefan ali to vise nisu realni novci.
Plus je meni mnogo lakse da se vozi do GR nego CG.
Nama je do Pefkohorija trebalo 9 sati sa pauzom od 45min, a u povratku manje od 8h sa pauzom od 20min.
Sve vreme opustena voznja.
Uostalom svako letuje drugacije i svako ima sta mu se vise svidja, to je normalno inace bi svake godine isli svi na istu plazu.
Poenta je da se covek, odmori, promena prija ako nista drugo.

Sto se tice granica, nikada mi niko nista nije trazio da gleda, moze da se desi da je guzva jer makedoncima rade 2 punkta, ali kad god sam na GR granici, ja obidjem sva kola, stanem, kazem da imam 2 mala deteta u kolima i oni me puste.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » sreda, 11. sep. 2013. u 15:38h

Kao sto ti rece idem da odmorim. ukusi su razliciti. Neko ide da se provodi, neko da odmori. :)
Meni je bilo ok i u Petrovcu... Zdravlja Boze, pa sledece godine mozda se skokne i do Grcke ;)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Vladan » sreda, 11. sep. 2013. u 15:46h

Bolja je Grcka, nema sta, samo trebalo bi biti realan. Nije sve tako crno u Crnoj gori.

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » sreda, 11. sep. 2013. u 15:50h

Bas tako... :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od totti » sreda, 11. sep. 2013. u 18:07h

Ja bih radije bio 3 dana u recimo Londonu, nego mesec dana all inclusive na Sejšelima :)
Ne podnosim leto i sunce :P
Slika

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » sreda, 11. sep. 2013. u 18:45h

Pa kako to totti, bankarke vole leto, more, plazu... :P mrgreen :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Pančevac » sreda, 11. sep. 2013. u 18:54h

totti piše: Ne podnosim leto i sunce :P
Ni ja,ali niko me ne pita hocu ili necu kada je rec o letovanju lol
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od totti » sreda, 11. sep. 2013. u 19:13h

E zato se ja Pančevac i ne ženim... :D
bojan_kv piše:Pa kako to totti, bankarke vole leto, more, plazu... :P mrgreen :)
Vole one sve preko tudje grbače :D
Slika

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od bojan_kv » sreda, 11. sep. 2013. u 19:14h

Iskreno ja vise volim zimu, planinu i skijanje. Hladno mi pa se obucem, a sta da radim leti, pogotovo u uniformi na 40+ stepeni na poslu... kad sam kuci ili na moru, moze da se izdrzi...
Poslednja izmena: bojan_kv, na dan sreda, 11. sep. 2013. u 19:17h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od totti » sreda, 11. sep. 2013. u 19:16h

I ja to kažem... Zimi možeš da obučeš i tri jakne ako ti je hladno, ali leti iz kože ne možeš :suicide:
Slika

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Letovanje 2013.

Poruka od BojanM » sreda, 11. sep. 2013. u 19:24h

Navrati do Sejšela pa onda pričaj da je neizdrživo. ;)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od totti » sreda, 11. sep. 2013. u 19:39h

Meni je neizdrživo sve što me asocira na leto - more, pa makar i na Sejšelima, to sigurno jeste.
Slika

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Letovanje 2013.

Poruka od lukijano » sreda, 11. sep. 2013. u 23:39h

Vladan piše:
lukijano piše:Ma Grcka je zakon...

... 9 godina već idem uzastopno u Grcku...
Oko 15 poslednjih godina idem u Crnu Goru, Kotor. U prethodnih 30 bio sam jednom, sa 6-7god, u Ulcinju, i receno je "nikad vise", kako je i bilo do rata.
Bio sam par puta i u Grckoj. Katerini/ Para(j)lija, Hanioti, I Solun........

Sa puno toga se ne bih složio sa tobom, ali ja ti neću sad pojedinačno, dubinski, replicirati... inače neće biti kraja... pretpostavljam da si Crnogorac, pa su i logični tvoji komentari... ili jednostavno imaš sreće, pa ti se dešavaju neverovatne stvari u Crnoj Gori...

A što se tiče Grčke na Kasandri nisam bio i ne privlači me... plaže na Sitoniji, su po meni, nestvarno lepe... ako me ne bude mrzelo postaviću malo i fotki... kao iz James Bondovih filmova... I Tasos je prelep sa plažama, ali za nijansu hladnije more... Inače ja još nisam upoznao nekog ko voli da se kupa u hladnom moru... eto ti si prvi...

Dakle odakle god da se krene po Crnogorskoj obali, ne znam šta bih pre komentarisao...
Ja sam u Crnoj Gori imao toliko različitih neprijatnosti, počev od poslednjeg puta kad sam bio tamo 2003., pa unatrag svake godine, pre toga... mogao bih roman o tome da pišem...

Svaki turistički grad je priča za sebe... U Tivtu imaju problem sa vodom još od Franje Josifa... iole ozbiljna zemlja, bi do sad dovukla vodu sa antarktika... Tamo sam mogao da snimam epizode onog lika što radi survival... kad se nismo ošugali... sreća u more pa se čovek zapere koliko -toliko.
U Kotoru (kad sam ja bio zadnji put), uveče kad dodjem u grad obilazim i obigravam oko sat vremena sve u krug ne bi li našao slobodno mesto za parking, a nema šanse da se usudim da stanem gde nije parking (kažeš da su prestali da skupljaju kola... moguće, ali za mene prosto neverovatno)... a što se tiče same Boke... pa to je otprilike postao jedan veliki kanalizacioni kanal... to se oseća čak i na obali, na svakom koraku... ko je bio u Kotoru, zna o čemu pričam...
U Bečićima, pošto sam tamo najviše i bio, jer radim u NIS-u i imamo tamo hotel, "domaćini" su uzurpirali plažu ispred hotela, pa ja kao gost hotela NA OBALI MORA, moram da platim da bih mogao da se kupam ispred hotela... zaista izuzetno "gostoprimstvo"... ustvari još nisam video nigde gde sam u životu bio (a obišao sam bukvalno celu Hrvatsku i podosta Grčke), da hotel na obali mora nema svoj pristup moru... da mu uzurpiraju plažu... koliko ja znam, po starim pomorskim zakonima, samo priobalje, tj. plažu niko ne može da uzurpira i zabrani prilaz na nju i to važi verovatno svuda na svetu osim u Crnoj Gori...
Na plaži Kamenovo, sam hteo da udjem i unesem svoj suncobran gde me je istetovirani momak, koji je verovatno sa policijskim dosijeom od jedno pola metra papira, kao lik iz Tarantinovih filmova, rekao samo... "ajde, miči se" i isterao me napolje, jer moram od njega da iznajmim suncobran... (u Grčkoj (tačnije na Sitoniji i Tasosu), maltene na svakoj plaži imaš deo koji je pod suncobranima i odmah u nastavku istog kvaliteta plažu koja je bez suncobrana, pa ti ako hoćeš, lezi pod njihov, a ako nećeš ponesi svoj pa lezi tu odmah pored) ... na celoj Sitoniji i Tasosu se ne naplaćuje parking uopšte... staneš gde hoćeš, samo da zakrčiš neki prolaz... Do pojedinih (većine) plaža na Sitoniji i Tasosu, dodjem bukvalno autom do samog mora... bez problema parkiram i vidim svoj auto pored sebe...
Što se tiče puta kroz Crnu Goru, toliko policije iza svakog kamena, po jarkovima, iz žbunova i zaseda nisam video ni na filmovima... ni manje države ni više saobraćajaca... dakle kad počne leto oni se pretveraju u lovce na turiste... kao da ne shavataju da ja tamo dolazim da bih im ostavio pare na letovanju, a ne u policiji... Bukvalno dok vozim, vozim pod stresom, jer non stop gledam, da mi nije promakao neki zaseok, pleme ili katun, (koji oni smatraju za naseljeno mesto) gde slučajno na otvorenom putu ne stoji neki znak za ograničenje 50 ili čak 40, pa da mi papadači iskaču iz jarkova da naplate kaznu... ma boleština teška...

Možda kad budem imao više volje i napišem neki od doživljaja sa "prijatnim" i "preljubaznim" Crnogorcima... verovatno mi pola vas ne bi ni verovala, ali meni je bilo dosta...

A inače ti stalno spominješ u poređenju Solun ????? Iskreno ne znam ko još ide na letovanje u Solun, tako da je cela priča oko Soluna, (što se mene tiče bespredmetna)... jedna velika luka, prenatrpani grad.... ja tamo nisam odsedao ni boravio...

U Crnu Goru ne bih išao više ni kad bi oni meni platili da dodjem, makar nikad više u životu ne išao na more... dakle imam mogućnost svake godine da za povoljne pare idem u firmin hotel i to na rate godinu dana, bez kamate, ali hvala lepo... nikad više...
Dosta je bilo...

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Vladan » četvrtak, 12. sep. 2013. u 01:19h

Zapazanja o CG su ti tacna bas koliko i pretpostavke o mom poreklu/ nacionalnosti.

A u detalje samo oko parkinga. Naravno da obigravas sat vremena, kad hoces da se parkiras na rivi. Odvezi se 200-300m dalje, ima mesta kolko hoces. Ja bih uvek radije hodao 15 minuta, nego se 5 minuta motao autom u krug. Verovatno ide zajedno sa hladnom vodom.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Letovanje 2013.

Poruka od dule0911 » četvrtak, 12. sep. 2013. u 01:36h

Nisu mu zapazanja bas ni netacna, moja iskustva su bila u dosta stvari slicna.
Al opet mislim da i dole moze lepo da se letuje samo treba naci ono sto ti odgovara, sto ja nisam nasao. Steta, jer mi je priroda bas lepa.
Fiesta!!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Letovanje 2013.

Poruka od darko darko » četvrtak, 12. sep. 2013. u 08:41h

ja koliko sam doziveo neprijatnih situacija u crnoj gori toliko sam doziveo prijatnih situacija u grckoj!
Desavalo se da policajac u grckoj okrene ledja kada sam napravio prekrsaj, vrv kada je video tablice, u hipermarketu recimo deci su poklonili po sladoled jer smo tamo kupovali svako jutro, i to kasirka, u restoranu recimo flasiranu vodu mi nikad nisu naplatili gde sam rucao, pa i zadnji dan kafe, lezaljke nisu ni naplatili jer je bio septembar, ali ajde iz neke kulture naraucim kafu ujutru, i to mozda samo dvaputa. A da nekazem, da sam bio na samoj plazi, pesak, cista voda nema kanalizacije, i niko te nesmara i ne obraca paznju, ni jednom nisam cekao nadrkanog konobara po pola sata kao u cg, ja znam da nas standard nije za evropsku grcku, ali nikada nisam osetio da nekome to imalo smeta, uvek sam bio usluzen kao da sam brdo para trosio tu svake godine, a mogu da kazem i da sam duplo prosao jeftinije nego u cg, cak je zena kupuvala cizme, neke gluposti za nju i decu, grcki glavni as u rkavu je njihova kultura prema turistima.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Vladan » četvrtak, 12. sep. 2013. u 09:30h

Koliko ja mogu da zakljucim, glavni problem su policajci koji naplacuju kazne kad se ne vozi po propisu, I famozna kanalizacija, koja je toliki problem da niko od svetske elite, a da ne pominjem domacu sirotinju raju, ne kupuje, ne gradi I ne letuje diljem Boke, iz godine u godinu. Samo budale kojima ne smeta sto ne mogu autoputem, autom da udju u more.

Zanimljivost, vezano za namrgodjene konobare koje cekas po pola sata, 90% usluznog osoblja po kaficima su curice, mahom iz Srbije, nesto iz Makedonije, nimalo namrgodjene. Smetaju mi pomalo tetovaze I piercinzi, ali navikne se covek na sve.

U prevodu, tako ti je kako ti je.

Fakat, Grcka je bolja. Ja ne bih odlazio iz Soluna, kad bih imao para.
Plaza je samo plaza. Ono, divno je sedeti na njoj u kasno popodne I posmatrati more. Ko ima srece, ili prijatelje, ili rodbinu, ili pare, ili je bezobrazan pa se uvali, ili ..., jos bolje ga moze posmatrati sa camca, brodica, razapinjati jedra, okupati se na pucini (malo teze naci pucinu u Boki, ali ajd', I 200m od obale je nesto, ...). Menjao bih Solun za jedrilicu od 10m.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Letovanje 2013.

Poruka od Neša » četvrtak, 12. sep. 2013. u 10:13h

Nea Flogita,Halkidiki

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Mondeo drema ispod palme,parking gde hoces i gledam ga sa terase...tu je i naslednik koji pozira pored "tatina"
Slika
Nas kolega...
Slika
Slika
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Letovanje 2013.

Poruka od totti » četvrtak, 12. sep. 2013. u 10:41h

Nesa piše:Slika
Na prvi pogled mi se učini BojanM na slici... lol Al' ovaj ima jedno dvaes' kila manje :P
Slika

Odgovori

Povratak na „Putovanja“