Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od lilika » četvrtak, 3. feb. 2011. u 22:25h

Muz sipao zadnji put obican dizel i neki aditiv,(ja sipam pola dizela,pola eurodizela)i sad u poluvremenu utakmice kad je otisao po cips,kaze da je jedva stigao.
Krenuo normalno,i kad se vracao,poceo da trza u 2 gojpa u 1 voj ,pa nije hteo da primi gas,mileo je.Par puta se ugasio.KAze vozi,gas do daske a ono jedva ide?
On misli da se smrzlo gorivo,i meni to pada na pamet.
Da li mozda neko zna sta se desava?
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od Taunus 17m » četvrtak, 3. feb. 2011. u 22:32h

mozda je zacepio filter , mislim ocigledno ima problem sa dotokom goriva (nafte) .....
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od darko darko » četvrtak, 3. feb. 2011. u 22:40h

ili voda u gorivu, tako je svima koji voze na obicnom dizelu zimi, neznam sta bi moglo drugo da bude, zamoli nekoga da ti sipa aditiv na pumpi, takodje treba filter da se ocisti, sutra ako bude malo toplije sipaj aditiv........

Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od lilika » četvrtak, 3. feb. 2011. u 22:44h

filter promenjen pre 300-400 km.
A aditiv neki ruski je muz sipao jos na pumpi.Trecinu od aditiva za 30 litara sipao na 10 litara.
e ako je voda sve im po spisku.
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od darko darko » četvrtak, 3. feb. 2011. u 22:45h

procitaj ovo, dali je slican kvar kod tebe
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... =38&t=7108
samo ignorisi ovu drukalicu ti to nemas, to je deo od filtera za naftu na drugom modelu.....
Poslednja izmena: darko darko, na dan četvrtak, 3. feb. 2011. u 23:14h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od lilika » četvrtak, 3. feb. 2011. u 22:58h

slican.
Znaci da promenim filter?
Moj muz se pravi pametan i nece da mesha pola pola.
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od darko darko » četvrtak, 3. feb. 2011. u 23:07h

kad naidje voda ili parafin nema sta da mu pomogne kada zacepi instalacija dovoda, evro dizel je smrt za taj motor nije on lud razume se, ne za motor ali grob za pumpu i za dizne, nezeli da unisti pumpu, sta je fabricki odredjeno to je jedino resenje ako ces auto da ti traje, moj savet sipaj evro dizel ali sipaj dvotaktola obavezno(dvotaktol podmazuje to sto evro dizel nemoze), ali evrodizel samo kada je hladno, srbija ima najvece djubre od nafte na svetu, a i vode u njoj, probaj sutra ka se malo otopli koliko toliko, da upalis i pusti ga da radi na leru pola sata, pa ako progura i pocne da vuce normalno, doli evro dizel, sipa se na rezervoar pola litra dvotaktola, bez obzira dali je evro dizel ili nije dvotaktol neskodi...
kada se nafta zaledi, prvo pocne da slabo vuce na vecem gasu, pa sve manjeim, i manjim da gusi dok nestane skroz, nemoras filter da menjas, samo skini ocisti i vrati, a moraces ako neprogura....

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od dule0911 » petak, 4. feb. 2011. u 01:23h

Filter ti se zacepio 99%.
Ovo sto darko kaze da ces pokvariti pumpu/dizne sa evro-dizelom... Ne bih se slozio, jer ih neces sigurno pokvariti... Da je tako, svi bi u inostranstvu stajali od 2000 godine u starijim dizelima kad je uveden euro 3 dizel.. Motoru svakako nece skoditi dvotaktola, mozes i ATF ulje da sipas, ali ga neces sjebati na cist evrodizel to je sigurno (pricam, kad je evrodizel kvalitetan).

Moje iskustvo, imamo isti auto: D2 + wynns aditiv protiv smrzavanja, tako sam imao najmanje problema.

A imao sam identicne probleme kao i ti, samo na 20-30km od kuce u 3-4 ujutru na -15... To je bilo zanimljivo, dok sam izvalio da je filter (srecom pa sam imao rezervni u kolima). Taj sledeci se isto zapusio posle 1000km, jer sam sipao cist D2... Tako da te ne cudi sto je filter vec zapusen. Gorivo nam je krs, tu ti jedino sreca pomaze da nemas problema...
Ja da se pitam kupio bih nov filter i zamenio, ionako je dosta jeftin.

Od kako sipam evrodizel na MOLu nemam nikakvih problema ni po ovoj hladnoci, bez ikakvih aditiva (sipam ga doduse u Mondea, ali sumnjam da bi se losije ponasalo u Fiesti). Ali zato pumpadzije kazu da je u tom evrodizelu vec dodat aditiv za novije tdci/cr motore, kao i aditiv protiv smrzavanja...
Fiesta!!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od darko darko » petak, 4. feb. 2011. u 08:41h

po mom misljenju -obavezno crkavaju dizne i pumpa kada se duze koristi evro dizel, prvo promeni zvuk odmah, pocnu dizne da lupaju kao ventili kod benzinca, simptomi kada crknu su beli dim i povecana potrosnja, a posle se pumpa razloka, i vergla po pola sata kada je vruc, nemoze da nabije pritisak, kod 1,8 td crkava deo na bos pumpi koji ima kablic i srafi se u bos pumpu, zaboravio sam kako se zove, auto onda nearvnomerno radi na leru i kao da trokira, slobodno evro dizel ali uglavnom uz dvotaktol.
taj savet sam dobio od bosiste BRANKO DELPHI..........

Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od lilika » petak, 4. feb. 2011. u 22:51h

Nisam resila problem,imali goste.
Probala da upalim pa na leru da radi,al trese se i gasi.
NAdam se da cu sutra ili prekosutra da zamenim filter.
Jel moram nafte da sipam u filter kad ga postavim da ne bi povukao vazduh?
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od dule0911 » petak, 4. feb. 2011. u 22:52h

Ne znam koja je zvanicna procedura, ali ja nikad nisam sipao naftu kad sam menjao, samo malko duze zavergla (ne previse) i upali.
Fiesta!!

Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od lilika » petak, 4. feb. 2011. u 22:56h

Ok,puno hvala na odgovoru.
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od Taunus 17m » nedelja, 6. feb. 2011. u 09:36h

Najlakse je da se sipa nafa prvo u filter pa da se odmah pali , da ne vergla dugo zbog anlasera ....
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od lilika » ponedeljak, 7. feb. 2011. u 14:09h

Resio se problem sam od sebe?
Danas kad je otoplilo,zaverglala malo duze i uplalila,nije tresla ni malo,a vuce kao nikada.
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 7. feb. 2011. u 14:36h

Pa naravno kad nije mraz, probilo je gorivo parafin iz filtera verovatno i to je to. Samo cim bude opet zahladilo, mozes da ocekujes opet problem. Ne mora da znaci da ce se pojaviti opet, ali verovatno hoce.
Fiesta!!

Avatar korisnika
vlajko bgd
Poruka: 76
Član foruma od: nedelja, 16. maj 2010. u 09:33h
Lokacija: Beograd, Žarkovo

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od vlajko bgd » utorak, 8. feb. 2011. u 11:54h

Na tvom mestu bih zbog svega gore navedenog stari filter ipak ugradio u kantu za đubre a novi u auto. Nije skup i lako se menja.
Ja inače sipam čist D2 na OMV i palio je na -10 ili jače, iz prvog verglanja (nakon dva grejanja)

Avatar korisnika
lilika
Poruka: 71
Član foruma od: petak, 6. nov. 2009. u 10:47h
Lokacija: bela crkva /beograd

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od lilika » utorak, 8. feb. 2011. u 21:36h

pa da,ali u provinciji nema Omv,ima samo lukoil.
Pomesala gorivo i sipala nekog aditiva iz radnje ams,i sad je ok.
scio me nihil scire!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od Neša » sreda, 9. feb. 2011. u 18:20h

Ja se ne slazem da evrodizel moze da skodi tvom motoru. Problem je samo sto je skup.

Te price da sumpor iz nafte podmazuje pumpu su predrasude i molim nekog strucnjaka ili hemicara da nam detaljno objasni.

(isti ti majstori savetuju da se sipa polusintetika umesto sintetike u motor 16v ako pomalo trosi ulje) sign0023
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od darko darko » sreda, 9. feb. 2011. u 18:41h

pazi ovako, samo sipaj evro dizel toliko da postane vecinsko gorivo u rezervoaru, odmah se oseti razlika, motor promeni zvuk, tj dizne pocnu da lupaju kao ventili na benzincu, bar tako mi je rekao bosista, da ako je predvidjen d2 to i sipaj, pa i tada dodati nekad dvotaktola zbog produzetka veka bos pumpe, meni je crkao neki deo sa kablicem sto stoji na bos pumpi, tako je kupljen, kaze da je to crklo zbog evrodizela verovatno .......
ja sipam evrodizel zimi, ali obavezno sipam dvotaktol, sto je sigurno sigurno, pupma nije jeftin deo...
mozda nije tako, mozda me nisu lepo posavetovali, mozda tripujem da je to razlog zasto sam toliko presao sa moji autom bez remonta dizni i pumpe.......

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od dule0911 » četvrtak, 10. feb. 2011. u 00:50h

Ako pod delom sa "kablicem" na bos pumpi mislis na magnetni ventil tj solenoid, nema sanse da je on zbog evrodizela crko. No dobro nije ni bitno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od darko darko » četvrtak, 10. feb. 2011. u 08:50h

pa da sprednje strane mondeo bio je pre 7 godina 220 evra sa dijagnostikom i zamenom, neznam kako se zove, znam samo da je kao kod benzinca paljenje, bar su mi tako objasnili, auto pocne da zalece na leru, stvarno kada sam sipao dvotaktol (ustvari sipali su odmah u servisu i malo cuknuli deo vise puta brzo) prastalo je neko vreme, ali mu nije bilo pomoci, desavalo mi se opet jednom posle par godina, ali kad sam gurnuo dvotaktol prestalo je, posle toga sm presao prek osto hiljada recimo, e sad da ga jbm, ako nema veze sa podmazivanjem kako su mi u servisu objasnili, zasto je proradio sam kada sam sipao dvotaktol ?
sto je cudno, prica je bila da su u holandiji ili gde vec je bio uvezen (crveni deo tablice pocetak, kao albanska mrgreen ) je prekinut tada da se prodaje d2, samo evro dizel i bio dizel, sad protumaci sam gde sta lazu kao zasto, i dali ima veze uopste sto je bio crknut kada je stigao ovamo ...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od dule0911 » četvrtak, 10. feb. 2011. u 11:18h

Hm, onda verovatno nije isto kao na fiesti, ko zna sta je to crklo, ne razumem se mrgreen
Fiesta!!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od darko darko » četvrtak, 10. feb. 2011. u 12:32h

ne elekricna dizna za gasenje, taj 1,6 d motor je mnogo izdrzljiviji od 1,8 d, i td. i motor i pumpa, ali zalosno ga je unistiti, jer po mom iskustvu moze dooosta da predje, iako je mator......

Mrki
Poruka: 1
Član foruma od: četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:28h

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od Mrki » četvrtak, 17. feb. 2011. u 16:54h

Moja (ne)iskustva su isključivo vezana za gorivo (D2).
Jedina dva puta kada nisam sipao na Jugopetrolu (prvo je bila neka privatna pumpa blizu Gundulicevog venca, a drugo EKO pumpa) imao sam problema sa gašenjem neposredno po paljenju, odnosno trzanjem i ubrzo zatim gašenjem. Prvi put sam problem rešio čekanjem sunca :), a drugi put sam ručno (grejalicom i fenom) zagrejao deo filtera za gorivo, dok nije proterao parafin. Posle toga sam uvek pre sipanja goriva dodavao i aditiv Castrol (do -26 stepeni - 1ml aditiva na 1 l goriva) i više nisam imao problema.
Čuo sam priče o korišćenju evrodizela ili benzina ali nisam do sada isprobavao.
U knjižici od automobila piše da pri veoma velikim minusima (do -40) treba sa gorivom mešati petrolej 10-30% od količine benzina. (1l petroleja je oko 200 dinara... i može da se kupi u farbarama) ali sam se zadovoljio sa aditivom. (Inače jedan benzindžija na jugopetrolu mi je rekao da taj aditiv mora da se drži u sobnim uslovima kako bi imao sva svoja svojstva, što će reći možda je jednostavno dovoljna jugopetrolova zimska mešavina, u kojoj ima više petroleja)
Naravno uvek mogu kod dizelaša da budu i problemi da je jedan grejač otišao...
ford fiesta 1.8d 1990.

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: fiest 1.6 cl dizel trza i gasi se

Poruka od Taunus 17m » ponedeljak, 21. feb. 2011. u 08:13h

Ne bih da se niko nadje uvredjen ali zar je toliko tesko zameniti filter koji kosta par stotina dinara , ja na svom autu (benzinac) menjam filere svakih 5000 km , nije mi zao , imao sam situaciju da mi je na obilazenju pri 110 -120 zacepio filter i nisam mogao obici a u susret mi je isao auto i posle toga i vise nego redovno menjam filtere.
Nije mi zao dati 20-30 eur za filere.
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“