Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

farbanje

Spoljašnje uredjivanje.
Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

farbanje

Poruka od goja » sreda, 13. okt. 2010. u 13:47h

pitanje za farbare; koja dizna je dobra za amaterske pistolje za farbanje i gdje se kupuju one?zanima me za spric git kao i za metalik farbu...nisam nikad probao faarbati ali sam napravio kompresor pa hocu da se igram...
zatim,da li ima mjera za razredjivanje farbe ili je to odokativno kao i da li se spric git razredjuje?
nakon spric gita,ako hocu da farbam metalik farbom, sta ide prije nje?
ako vec ima tema o ovome a ja je ne vidjoh,prebacite... thumbdown

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: farbanje

Poruka od van » sreda, 13. okt. 2010. u 15:26h

1.3-1.5 mm za lakiranje , 1.8 za špric git . I jedno i drugo se razrađuje . 2k lakovi oko 15-20% , metalik baze nešto mnogo , tipa 50-100% , i one se nanose kao maglina u više slojeva ,tipa od 4-10 sve zavisi od pokrivne moći . Špric git se razređuje , jel je pregust , a koliko , zavisi od debljine sloja . Treba ti i regulator pritiska , sa separatorom vode .
Naj običniji pištolj za 1000 din može lepo da lakira , ako znaš .
Pritisak za farbanje treba da bude nešto oko 2 pa do 3 bara .

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » sreda, 13. okt. 2010. u 15:33h

redbullw hvala,Stevane!
Nisam nikad probao ali cjenim da imam i oko i ruku za pistolj pa cu probati sa nekim loosijim farbama na podlogama slicnim pripremljenom autu za farbanje...
nisam nasao regulator pritiska ali mislim da ima varijanta sa regulatorom na separatotu za vodu...to mi nije problem dodati na kompresor...ja sam za sad podesio uklopnu sklopku da pali na 2,8 a gasi na 4bara pa mislim da se moze i bez regularora probati... thumbdown
Poslednja izmena: goja, na dan sreda, 13. okt. 2010. u 15:42h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: farbanje

Poruka od van » sreda, 13. okt. 2010. u 15:35h

Priča od 5 minuta i posle malo prakse i to ti je to .
A i pivo uz priču redbullw

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » sreda, 13. okt. 2010. u 15:43h

dobro zboris...

Avatar korisnika
NEX47
Poruka: 52
Član foruma od: ponedeljak, 21. dec. 2009. u 11:49h
Kontakt:

Re: farbanje

Poruka od NEX47 » sreda, 13. okt. 2010. u 22:05h

Dizno koristi 1,4 , najrealnja je za pocetnike. Obavezno preciscivac vazduha koji izlazi iz boce kompresora inace ce ti se kondenzovati voda u crevu i ima ces velikih problema. A ako imas mogucnosti nabavi i filter koi ide do pistolja za farbanje. Zatim obavezno regulator izlaznog pritiska iz kompresora, njega steluj da u crevu bude pritisak na 5 bar. Pistolj drzi na udaljenosti od 20 do 25 santimetar. Crevo trudi se da ti ne bude duze od 10 metara i pozeljno je da je unutrasnji promer 9 milimetar. Prostorija u kojoj farbas je takodje veoma bitna, da se opaje , pocisti i obavezno sto bolje osvetljenje , najbolje neonsko. Auto ili to sto farbas obavezno lepo izduvati pa prebrisati , pre farbanja , sredstvom za brisanje auta ili benzinom.
Izbor spric gita zavisi od boje koju koristis i koliko novca zelis da potrosis na materijal. U zavisnosti od temperature na kojoj farbas i od samog sastava spric gita zavisi cime ces ga razredjivati i koliko. Po pitanju razredjivanja najlakse ti je da pogledas preporuku proizvodjaca.
U sustini i boja i lak i ostalo razredjujesm po tome kakva je temperatura na kojo farbas,kako je sam majstor navikao i proizvodjacu, jer proizvodjac propisuje koliko razrediti biju da bi se ona naj bolje razliti a ne procureti.
Nemoj da farbas ispod osamnes stepeni i pazi kad preklapas boju na vertikalnim delovima koje farbas tu najcesce procuri.
Znam da nisam rekao ni delic onoga nasta treba obratiti paznju ali mislim da je ovo naj vaznije.
Sve ostalo sto te zanima pitaj konkretno i odgovoricu.
Samo zapamti , da je lako farbati nebi bilo farbanje tako skupo :P

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » četvrtak, 14. okt. 2010. u 16:20h

ne sumnjam da nije lako ali kad vidim koliko neinteligentni likovi farbaju i jos mi drzi predavanje o tome zaista ne mogu a da se ne potrudim nauciti... teoretski ja to znam,mislim ,dok ne probam necu da bubam o tome...
hvala na informacijama,pitacu ako ne bude sta islo... thumbup

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: farbanje

Poruka od taunus76 » četvrtak, 14. okt. 2010. u 18:22h

Morak i ja da kazem svoje iskustvo - apsolutno pocetnicko - ali bar teoretski mislim da nesto vredi, ti si mi par puta bas odradio posao.

Dva puta sam od proletos farbao sam auto. Sto se tice kompresora (ceo sklop) po meni je vazniji sam kompresor nego velicina boce. Jos je vaznije kojom brzinom kompresor druka vazduh. Ja imam bocu od 60 lit. ali dok ofarbam krov vec pritisak padne i ne mogu da nastavim zadnja krila nego cekam da dodje do potrebnog pritiska. Sama vazdusna grupa je potrebna i nije mnogo skupa - oko 20 - 30 E sa delom za kondenzovanje i ispustanje vode i regulatorom pritiska. Najbolje je da imas na pistolju mali manometar za kontrolu pritiska na pistolju. Spojnice na crevima nadji kvalitetne jer oce da pustaju vazduh sa strane ove najjeftinije.

Sama priprema je najbitnija (80% dobrog farbanja). Poliester preko golog lima 100% sprecava izbijanje rdje (bar sa te strane gde je nanesen pa cak i preko grubo ostrugane korozije) ali sa njega oce da se ljuste neke osnovne boje. Tu gde sam ga nanosio siva osnovna boja tipa Duga se odlicno pokazala - moras je strugati nozem. Sva stara boja mora da se matira ili skine gde ima rupice jer ako se to ne uradi nova boja otpada (provereno). Sto dublje smirglas to bolje.

Kazu neki proizvodjaci da je najbolje raditi na suvo - smirgla 500 suva je kao 1000 vodena ali ima mnogo prasine. Vodena ne daje prasinu ali voda prolazi u najmanje pukotine i onda i tu krece korozija. Pa poliester git za grubo a sa staklenim vlaknima za vece rupe koje su pod vibracijama pa smirglanje pa opet git pa smirglanje - kazu da je najbolje vibracionim brusilicama sa smicanjem do 3 mm. Ovaj git nikako na vodu (kisu) - ne moze ono sad cu da izgitujem pa za tri dana smirglam - svi upijaju vodu a onda eto opet korozije. kad se zavrsi sa 350 na suvo e onda moze spric git pa smirglanje do zeljenog stepena glatkoce. Obavezno spric git i tu ti treba malo jaci pritisak - oko 4 bara. Pa opet smirglanje, pa mozes neku kontrolnu boju da vidis kako je poravnato. Gde probijes do stare boje opes spric git a gde dodjes do metala imas antirost spric git pa pokrijes te male povrsine.

E dovde i nije neki veliki majstorluk - vazno je da covek bude temeljan i uporan. Kod farbanja ako tek pocinjes racunaj da ces prvi a i drugi put nesto skenjati jer ima sto stvari koje zezaju. Ja sam mislio odmah da ga farbam metalik bojom ali sam na srecu odustao i uzeo najjeftiniju ErLac boju za automobile. Prvi put je isao u sivu i sad posto je to akril kao treba prvi sloj tanko a drugi deblje da bi sijao. E tu me je zezao kompresor koji nije mogao da isprati i odrzi 3 bara na pistolju pa sam cekao da dobijem na pritisku a onda se svaki spoj poznaje. Drugi sloj treba da bude "bogat". Tu mi se zacepila rupica na poklopcu posude za boju - vidim nece da izlazi boja iz pistolja a ja ga sve vise odvrcem - dok sam provalio ode mast u propast. Musice su glavna propast kad krenu da se lepe i to one sitne. Ako nije boja dovoljno razredjena nece da se razliva pa stvara pomorandzinu koru. Prasina od boje iz pistolja oce da matira one delove koje si vec ofarbao. Ako farbas preko stare boje oce da je potklobuci. Crevo koje mi je spajalo kompresor i bocu je bilo kobejagi za te stvari ali je na spojkama pucalo od temperature koja se stvara pri drukanju vazduha.

Onda mi se to nije svidelo pa sam sve osmirglao ali ne do kraja pa prefarbao plavom istog proizvodjaca. Spojnica creva i pistolja mi je pri pomeranju ruke pustala vazduh sa strane i to jace pa je padao pritisak ili pojacavao pa nisam mogao da lepo namestim rasprsivanje boje. Mislio sam posto je boja istog proizvodjaca da ne treba spric git ali djavola - nova boja je dizala staru . . . ali u principu treba ispratiti proceduru i moze da bude ok. Metalik boju gde imas curke osmirglas sa 2000 vodenom na cepu od boce ili zagitujes oko curka pa opet lagano smirglas dok ne skines i git i kap boje.

Ovako ce da ostane jer imam jos neka radove oko limarije ali mogu reci jedno - bar sam pripremu izgleda odradio dobro jer korozije za sada nigde nema ni pod k. Bar me sada murija ne zaustavlja zbog sarene karoserije. Na prolece cu da ga ogulim do spric gita pa da ga farbam metalikom Kona Blu - ima i malo perle ali cu pre toga da popravim sve nedostatke opreme ipak je to vrlo bitno.

Ima jos sto stvari - nemoj auto pre farbanja brosati benzinom nego nekim antisilikonskim sredstvom ima ga svaki proizvodjac boja ali ako ga dobro ne obrises (antisilikonsko sredstvo) odmah digne boju i nema sanse da se uhvati ista. Pa kao sto rece covek gore nemoj farbati ispod 18 ali ni na velikoj temperaturi a kamoli ako je auto na suncu onda si uprsko celu stvar ... ja se raspisao al sta cu moram da podelim letosnju muku. E ima i to da kad maskiras nece papirni selotejp da drzi ako ide jedan preko drugog, ako duze ostane na suncu kad ga skines ostane lepak pa i to moras da skidas, maskiraj auto najlonom ako krenes sa novinama racunaj na tonu selotejpa, skini soferke pa ispod kedera obavezno sredi ...

Ima jos ali kako se budem secao sta sve moze da krene po losem - kod mene se sve pojavilo pa bolje da to izbegnes ja se nadam onom - treca sreca

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » četvrtak, 14. okt. 2010. u 22:02h

Svaka ti sreca pjevala!
evo ovako,zemljace: kompresor sam napravio dovoljno jak da moze da brzo nadruka dvije boce od po 35 litara,posto je dvoklipni a motor je dosta jak i brzo druka pa se nadam da nece on da me zeza..nisam nasao reduktor pritiska i separator za vodu ali cu naci i to..upravo sam kupio pistolj za farbanje sa diznom 1.4mm,ali nema da se kupe druge dizne posebno pa nemam pojma kako cu za spric git,sem da kupim jos jedan pistolj...crevo sam uzeo ono lose,ima na slici ali nije ni to problem,nabudzicu armirano i rijesiti sve gubitke vazduha...
ovaj post sam vec procitao nekoliko puta ali mislim da cu jos neki put...kako je super kad mozes popasti tudje iskustvo a napisao si bas ono sto me zanimalo...
evo kakav sam kompresor zblebao...
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Ovo je bilo u fazi izrade,jos nam montirao sklopku i usisne filtere,i nisam rijesio hladjenje,otkida svaki ''ventilator''...naci cu nacina,ako nista stavicu mu posebno motoric 220v od TA peci sa elisom...i neke tockice,mozda maznem sa nekog kontejnera,u mraku 8)
ovo je pistolj koji sam veceras kupio,oko 2000 dinara,nije skup ali racunam na onu kolko para tolko mjuze...
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Poslednja izmena: goja, na dan nedelja, 15. jan. 2012. u 22:31h. Ukupno izmenjeno 2 puta.

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: farbanje

Poruka od taunus76 » petak, 15. okt. 2010. u 08:00h

Vazdusnu grupu (regulator pritiska i separator vode) imaju tipovi na buvljaku ulaz blize pruzi sa leve strane i oko 3000 din a posle sam video i na Bubanj potoku subotom ima ih od 20-30E sa i bez separatora vode. Takodje bi ti trebao odvod vode na samim bocama sa donje strane neki ventilcic skuplja se voda da ne poverujes. Ovakav pistolj sam i ja uzeo dobar je za spricgit ali za farbanje je onako...

Sa gornje strane posude za boju imas mali "ventilcic" koliko boje ide zavisi i od toga koliko je ta rupica otvorena uvek je proveri da nije zacepljena.

Za dizne posebno: rekose mi ljudi koji to kobejagi rade (jedna farbara gde miksuju boje) da se dizne posebno uglavnom ne prodaju a ako ih ima skuplje su od pistolja celih - reda oko 100E i to su kao profesionalne pa se vise isplati imati dva pistolja nego juriti dizne. Nisam probao neka HVLP pistolje oni kao idu na nizi pritisak oko 1.5-2 bara i pojavljuju se skoro na svakom uputstvu proizvodjaca boja. Kostaju od 3000 din pa navise na Bubanj potoku.

EDIT: kao sto rekoh kako mi dodju secanja - veruj mi na rec jedan od glavnih stvari kod farbanja i to malo veceg a pogotovo iznutra gde covek mora da se zavlaci i ima malo prostora je maska za lice. Ne ona od 10 din jer vredi i koliko kosta - nista vec ona sa filterima i gumenim "dihtungom" oko nosa i usta. Tri dana me glava razbijala posle prvog farbanja a koristio sam te maske iz farbare od 10 din pa kad sam se umivao iz nosa i usta sam izbacio bar jedan set boje. NE POTCENJUJ UPUTSTVO O STETNOSTI BOJE, SPRIC GITA RAZREDJIVACA ITD JER JE 1000% TACNO! Izvinte za vikanje.

Avatar korisnika
NEX47
Poruka: 52
Član foruma od: ponedeljak, 21. dec. 2009. u 11:49h
Kontakt:

Re: farbanje

Poruka od NEX47 » petak, 15. okt. 2010. u 10:48h

Kompresor ce ti odraditi poso. Glava ne izgleda lose, ali joj obavezno ugradi neko hladjenje i to sto jace jer sto se manje greje glava imaces i manje problima sa vodom i kondenzacijom. Na bocama nevidim tacno gde je izlaz za vazduh ali ga obavezno stavi sa kontra strane od ulaza. Po slici mi se cini da ti je kompresorska glava od nekog kamiona, ako jeste nemoj je gurati preko 2500 obrtaja. Cev koja ti ide od kopresorske glave do boce za vazduh bi trebala da ima hladnjak. Ako ne mozes da nabavis mali hladnjak savi bakarnu cev u obliku spirale ili improvizuj nesto na slican nacin.
Veoma je bitno da kod izbora filtera vazduha obratis paznju na kvalitet i protok jer ako pistolj pljucne vodu, a to se desava na vecim povrsinama gde je protog vazduha kroz crevo veci , tesko ces to popraviti da se ne poznaje osim da prebrises ceo deo na sveze pa ponovo da ka farbas.
Pistolj, sto rece kolega ,nije los za spric git ali mislim da ce ti pri zavrsnim sloju boje praviti problem oko razlivanj boje. Ako je to pistolj koji sam imao prilike da probam primetio sam da baca krupnije kapi boje a i nema koliko vidim sraf za stelovanje vazduha na samom pistolju koi stoi kod prikljucka za crevo koi je vrlo koristan.
Ako razmisljas o HVLP pistoljima. Proizvođaču ozbiljnijih pistolja su ti DeVilbiss, Binks, Ransburg, Sata, Gema, Sammes, Atlas Copco ECCO, Walther, Wagner, Graco, Krautzberger, Shuller, Sagola, Befrag, Nordson, IWATA
TRANS-TECH najbolji tip pistolja jer je iskorisscenje boje do 65% mogucnost farbanja i bijama na vodenoj bazi,veliki spektar dizni koje mozes koristiti a menjati camo 3 vrste igala i sto je naj vaznije ova vrsta pistolja ima naj pravilniju lepezu . Naj skuplji ali kada ga nastelujes prema brzini svoje ruke najlakse je njime farbati. Najmanje ce ti procureti a najlepse ce biti razliveno i imces najmanje narandzine kore.
HVLP pistolji koji koroste nesto nizi pritisak sto znaci da koristi nizi pritisak i na pistolju i na rasprskivacu negde oko 2 do 3 bara.Kod njih je nesto manje iskoriscenj boje nego kod TRANS-TECH pistolja ali isto dosta dobro.U lepezi je tagoce dosta dobro rasporedjena boja, hocu reci kapi u centralnom delu lepeze i na ivicama su u istom kolicini zastupljene,samim tim u toku farbanja manja je mogucnos da ti procuri bija. Ako zeles mogu ti objasniti u cemu je stvar sa lepezom i curenjem detaljnije,imam debelog iskustva sa curotinama :D
Sto se tice curutina one se javljaju, sto je i normalno , na vertikalnim delovima i nacesce na rubovima blatobrana, njih mozes na vise nacina da sredis i u toku farbanja i posle presusivanja.Ako to radis kao sto kolega gore kaze posle presusivanja,naj bitnije je da je kap ili ti suza potpuno suva jer ako nije ili ces je razmrljati ili ces je skinuti skroz do spric gita kad budes polirao pa to onda nista nece pomoco osim ponovnog farbanja.
Sto se tice mene, naj iskreniji savet je da odes kod nekog da bar gledas kako se preklapa boja, kako se razliva, kada da prestanes sa nalivanjem u zavrsnom sloju jer svaka boja radi jos neko vreme po nanosenju,kako da speres curotine bojom i jos dosta stvari.

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » petak, 15. okt. 2010. u 12:40h

izlazna cijev je sa desne strane,kod uklopne sklopke,suprotno od ulaza..vidi,ovo su dvije boce koje su spojene na stedini vodovodnom colovnom cjevi tako da se nadam da ce kondenzacija uglavnom raditi svoje u prvoj boci u koju druka vazduh a vazduh samo prolazi u drugu bocu,kondezna ce biti dosta manje,ali separator cu svakako staviti...obrtaje motora kao ni kompresora sad ne mogu mjenjati,ne mogu traziti vecu remenicu ali mislum da vrti malo brze od 2500o/m... jbga,znam za ove pistolje,imam nekih jarana sa bas dobrim pistoljima ali malo je truba to nekom traziti da se posluzis isto kao i ici nekom "e,aj mi ovo malo spricni" pa cu se morati zadovoljiti ovim...ko zna,ako se ja navucem na farbanje,mozda i nabavim bolju opremu...gledao sam nekoliko puta farbanje cijelih kola i znas kad gledas kako neko drugi radi cini ti se da je lako...
@taunus76 ja sam godinama na malo jacim drogama,naime,radio sam sa jakim ljepilima i kojekakvim razredjivacima pa sam oguglao na te opijate ali cu svakako nabaviti neku masku...vidjao sam na vojnom otpadu gas maske,mozda bi se sa njima nesto moglo zbudziti,odrezati naocale da ne smetaju...
evo glave...nemam pojma od cega je...
Slika

Uploaded with ImageShack.us

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: farbanje

Poruka od taunus76 » petak, 15. okt. 2010. u 13:32h

Veruj mi na rec ja 20 godina radim sa sito bojama, PVC-om ofset hemijom ali ovo je katastrofa. Imas maske na Bubnju oko 1000 din ili malo bolje oko 2000 mislim 3M ja je uzimam pa sta je da je.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: farbanje

Poruka od van » petak, 15. okt. 2010. u 19:05h

Kupiš gas masku na bubnju za 600 din , i to nosiš sem ako ne farbaš nešto na otvorenom . 2K boje su mnogo zajebane , njihova maglina je neverovatno lepljiva , hvata se na sve , pa i na dlačice u nosu vid budale.
Imaš da kupiš posebno dizne za pištolje , 1.4 , 1.6 , 1.8 ... Idu dizna i igla u kompletu . Ja sam za špricgit uzeo stari pištolj i razbušio sam dupu na dizni na 2mm .
Kolika je snaga motora ? Za takav kompresor ti treba bar 2kw

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » petak, 15. okt. 2010. u 19:52h

vjeruj mi da ne znam kojiko je jak motor,Stevane,trofazni je,okrece ga ko lud.kad je proban bez nepovratnog ventila,namjerno sam ga ugasio na 5bari da vidim hoce li moci krenutu on ga je zavrtio ko da je prazna boca...motorina je mrcina ipo...
ma da,i ja sam tipovao na gas masku... :-|

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: farbanje

Poruka od van » petak, 15. okt. 2010. u 20:13h

Gledaj da li može da drži 2 bara konstantno , kada držiš pritisnutu ručicu na pištolju za farbanje ?
Ja sam farbao svog taunusa sa kompresorom od 100 e i pištoljem od 10 e i ok je ispao . Farbao sam ga u garaži , počišćenoj , sa vodom po podu i zidovima i palafonom uvijenim u foliju za krečenje . Nosio sam gas masku , i nije mi bilo sve jedno . Mora sam da kupim 5 neonki velikih , jer sa njihovom refleksijom kontrolišeš kako je izlakirana površina . Koristio sam MaxMayer bazu i Body 2k lak. Lak je u dobrom stanju posle 8 godina ( što se ne može i za limariju :).

Avatar korisnika
NEX47
Poruka: 52
Član foruma od: ponedeljak, 21. dec. 2009. u 11:49h
Kontakt:

Re: farbanje

Poruka od NEX47 » petak, 15. okt. 2010. u 21:27h

Malo mi je cudno da oba klipa drukaju vazduh u bocu,nisam nikada video da kompresorske glave rade na tom principu, obicno vazduh koji druka veci klip ide u manji pa onda on sabija u bocu.
Ja sam kao pocetnik imao kompresor koji je bio vrlo slican tvom ali jednoklipni, na isto mesto se dolivalo ulje na istom mestu je bio odusak cak je i sve istog oblika ali jednoklipni pa zato sam skoro siguran da je kamionski a kod njih vazduh ide iz cilindra u cilindar pa u bocu. Nisam sto posto siguran jer nisam vidjao takve dvoklipce pa samo zelim da ti skrenem paznju.
Masku obavezno jer ce ti pluca otici u aut a narocito od metalika i lakova.

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » petak, 15. okt. 2010. u 22:46h

pa da,svaki klip ima usisni i izduvni ventil i neovisno jedan od drugog druka vazduh ali mogu oba da usisavaju vazduh na bilo koji od usisa...oba klipa su ista i kad je jedan u gornjoj tacki drugi je u donjoj...imaju i oni koji drukaju klip preko klipa,taj koji si pomenuo...
Stevane,brze druka nego sto odise na pistolj...doduse probao sam na onaj pipak za duvanje bicikla,ako znas na sta mislim ali mislim da nije ni dizna na pistolju veca...ovih dana cu probati sa farbom...
Poslednja izmena: goja, na dan petak, 15. okt. 2010. u 22:52h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
NEX47
Poruka: 52
Član foruma od: ponedeljak, 21. dec. 2009. u 11:49h
Kontakt:

Re: farbanje

Poruka od NEX47 » petak, 15. okt. 2010. u 22:51h

Izvini onda je moja greska thumbsuph

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » petak, 15. okt. 2010. u 22:56h

ma daj,kakva greska,tu smo da se ispomazemo...uslikacu glavu odozgo pa ces viditi kako izgleda,dva usisa dva izduva i 4 ventila... ma ovo je staro pitaj boga i koliko...koje je ulje najbolje za ovu skalameriju?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: farbanje

Poruka od van » petak, 15. okt. 2010. u 23:04h

Sintetičko Castrol RS 5W60 mrgreen .
Ma sipaj bilo koje gušće ulje ( ne ulje od guske vid budale )

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » subota, 16. okt. 2010. u 17:55h

danas proban kompresor sa pistoljem,ladno drzi oko 3 bara sa pistoljem i dopumpava...
Slika

Uploaded with ImageShack.us
evo kako izgleda glava odozgo...na svakom ulazu pise U a na izlazima P...

Avatar korisnika
NEX47
Poruka: 52
Član foruma od: ponedeljak, 21. dec. 2009. u 11:49h
Kontakt:

Re: farbanje

Poruka od NEX47 » nedelja, 17. okt. 2010. u 10:36h

U njega ide ulje isto kao za dizel motore i definitivno je kamionski. Rece mi cale na koje kamione je to islo ali sam zaboravio

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: farbanje

Poruka od goja » nedelja, 17. okt. 2010. u 12:17h

dajcevi stari... :P

taunus76
VR
Poruka: 634
Član foruma od: petak, 18. dec. 2009. u 20:57h
Lokacija: Beograd

Re: farbanje

Poruka od taunus76 » ponedeljak, 25. okt. 2010. u 09:10h

Da slucajno ne znas neki otpad za kamione koji mozda ima nesto ovakvo - mislim kompresor?

Odgovori

Povratak na „Styling eksterijera“