Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

simptomi servo pumpe i letve volana

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
edison
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 19. okt. 2009. u 22:42h
Lokacija: zenica

simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od edison » utorak, 8. jun 2010. u 18:04h

koji su simptomi povarene sevo pumpe i letve volana.
kod mene od juče prilikom okretanja volana (prva i druga) čuje se neki zvuk,kao da škripi guma od gumu i prilikom okretanja volana u lijevo-puni javlja se buka.jedan majstor pregledao,bila mu vrela letva volana,kaže ne smije toliko
svaki savjet je dobrodošao

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od Mickey038 » utorak, 8. jun 2010. u 19:07h

Kada pocnu problemi, pumpa 'ispusta' zvuke a letva ulje. Samo mi nije jasno zasto i kako je letva postala 'vrela'
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

edison
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 19. okt. 2009. u 22:42h
Lokacija: zenica

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od edison » utorak, 8. jun 2010. u 20:26h

ma to je bio usputni majstor,znači vozali smo auto po parkingu,prva i druga,naglo okretanje volana lijevo desno,čuje se zvuk iz volana,kao da guma grebe od gumu,zatim kada idem u rikverc,ili kada krećem-isti zvuk.ponekad se čuje tup udarac sa desne strane auta kada okrećem u lijevo.to se ne dešava kada vozm malo brže.poslije te vožnje majstor digao auto na dizalicu i rukom pokušao dirnuti letvu,bila previše vruća po njegovom mišljenju.kada okrećem volan,a auto stoji sve ok
ti simptoma koje si ti naveo nema.šta se dešava???

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od bojcistv » utorak, 8. jun 2010. u 21:36h

kakav ti je krst kardana na stubu volana....treba i to pogledati....meni djeluje da je to....mozda grijesim ali valja provjeriti...on je sacinjen od gume i djelimicno amortizuje udarce koji se prenose na stub upravljaca
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od nera » subota, 4. sep. 2010. u 22:37h

Da ne otvaram novu temu nadovezacu se na ovu jer imam slicno pitanje i slican problem - pocelo mi je curiti ulje iz letve volana a to je vec znak da je treba servisirati, je li tako? Sad me interesuje ako neko zna
odgovara li za moje auto - scorpio '95 - letva sa modela '92 godiste ili sa modela koji je dosao sa volanom na desnoj strani? Zna li iko, pleaseee, prilicno mi se zuri party0021

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od Dragomir » nedelja, 5. sep. 2010. u 10:06h

neodgovara letva od starijeg modela ili od desnjaka.
edison piše:ma to je bio usputni majstor,znači vozali smo auto po parkingu,prva i druga,naglo okretanje volana lijevo desno,čuje se zvuk iz volana,kao da guma grebe od gumu,zatim kada idem u rikverc,ili kada krećem-isti zvuk.ponekad se čuje tup udarac sa desne strane auta kada okrećem u lijevo.to se ne dešava kada vozm malo brže.poslije te vožnje majstor digao auto na dizalicu i rukom pokušao dirnuti letvu,bila previše vruća po njegovom mišljenju.kada okrećem volan,a auto stoji sve ok
ti simptoma koje si ti naveo nema.šta se dešava???
Ako letva ne pusta ulje mala je veraoatnoca da je u nekom kvaru,a servo pumpa moze da roizvodi razne zvuke ali neverujem.

Mislim da tebi "skripi" neki stabilizator ili spona ili kugla
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od nera » nedelja, 5. sep. 2010. u 15:31h

Ima li ista da od te stare letve da odgovara ovoj novoj? Moze li se, ne znam, rastaviti tijelo, mogu li se neki dihtunzi, semering... bilo sta iskoristiti? Ovo pitam zato sto ne mogu da nadjem novu, barem ne jos uvijek, a covjek mi nudi jeftino ovu staru. Naravno, necu je kupiti ako je ne mogu iskoristiti ali kontam da se nesto moze prepakovati. E sad, ima li iko da je to radio pa da zna

U svakom slucaju hvala na odgovoru


P.S. servo pumpa itekako zna da 'drobi' u radu, jako gadan zvuk zna proizvoditi, imao sam iskustva sa tim

CrniFord
Poruka: 128
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 13:16h

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od CrniFord » ponedeljak, 23. nov. 2015. u 09:13h

da ne otvaram novu temu, i ja imam problem, tesko mi se okrece volan na ler gasu, kad pojacam gas okretanje se olaksa, u posudi servo pumpe ima ulja, znaci ne curi, ne cuje se nikakav zvuk dok vrtim volan. Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude? Hvala najlepse
party0021

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 23. nov. 2015. u 09:57h

ili labav kais ili servo pumpa. prvo proveri zategnutost kaisa koji okrece servo pumpu

CrniFord
Poruka: 128
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 13:16h

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od CrniFord » ponedeljak, 23. nov. 2015. u 10:03h

zategnut je kais i okrece se remenica, samo sto po mom laickom misljenju , ne daje dovoljan pritisak , dok se ne pritisne gas onako mushki, mada ne vidim ko jako pritiska gas dok se uparkirava i slicno
party0021

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 23. nov. 2015. u 10:40h

Kada je pumpa mora da se cuje naprimer ovako ili slicno
[youtube][/youtube]
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 23. nov. 2015. u 13:55h

Probaj da promijenis ulje. Obicno to ljudi ne rade, ali zna da se dobro uprlja i izgubi svoja svojstva s godinama. Ne bi trebalo da je puno para a pomaze.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od FM III » ponedeljak, 23. nov. 2015. u 16:02h

CrniFord ajde vrati se na svoje predstavljanje: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 98#p399798 i dovrši ga.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 23. nov. 2015. u 19:55h

Nema od čega da se uprlja ulje u servo sistemu, niti se na bilo koji način hemijski "troši" kao motorno. To ulje nema više uloga kao što ima motorno ulje, niti je sklop i funkcija takva.
Identično ulje se koristi i u automatskim menjačima, gde je uloga složenija i gde ima opterećenja, zato se u njima i menja ali na velikom intervalu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od bojcistv » utorak, 24. nov. 2015. u 07:07h

Vidiš za to ne znam. Ali kod mog auta bilo je tako prljavo i crno da mu ni ulje iz fapa 1314 nije bilo ravno. Nakon zamjene volan ljepse radi
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

CrniFord
Poruka: 128
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 13:16h

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od CrniFord » ponedeljak, 26. sep. 2016. u 16:49h

Jel zna neko dal pasuju anlaser i servo pumpa sa Focusa Mk1 na Mk2 benzinac 1.4 ???
party0021

shoody
Poruka: 28
Član foruma od: utorak, 26. sep. 2017. u 14:51h

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od shoody » utorak, 26. sep. 2017. u 14:58h

ja imam potencijalni problem sa servo pumpom kod fieste, kad se namota punim desno ili lijevo, svaki treci put tockovi ko zadrhte...isto ko da pumpa ne salje ulje kako treba, na par sekundi. Nesto ko da šlauf od vode savijete par puta... Da li mjenjati pumpu? kada se priblizim pumpi ima neki cudan zvuk...

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: simptomi servo pumpe i letve volana

Poruka od FM III » utorak, 26. sep. 2017. u 15:49h

shoody vrati se na svoje predstavljanje: https://www.fordclubserbia.org/forum/vi ... 53#p486253 i dovrši ga, kako bimogao da nastaviš sa radom na forumu.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“