Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Na kojim pumpama sipate gorivo?

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
goran18
Poruka: 41
Član foruma od: utorak, 1. jan. 2013. u 21:47h
Lokacija: Šabac

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od goran18 » sreda, 13. feb. 2013. u 21:58h

Zato je svaki mesec u Bjeljinu, pa kod Neškovića natočim BMB95 za 2,25km koliko je sada. :woohoo: i tako već 6 godina i nikakvih problema nisam imao na autu thumbsuph

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od dragan.pv » petak, 15. feb. 2013. u 09:15h

pa kad ti je blizu...
ja ne sipam kod njega nego odem na omv i sunem 100tku da se malo obraduje, ali ne osetim neko posebno poboljsanje zbog toga, samo mi je savest mirnija...

kod nas 90 posto mol, i dalje, uglavnom u sremskoj mitrovici, a sad ovih dana lovim eko, naspem rezervoar plina i dobijem 2 x 1l zimske tecnosti za soferku...
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od totti » petak, 15. feb. 2013. u 09:24h

Neki iz Mitrovice su zauzeli Molov parking svojim voznim parkom lol
Slika

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Rankofocus » petak, 15. feb. 2013. u 10:28h

kod neskovica euro dizel je katastrofa los....!

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od dragan.pv » petak, 15. feb. 2013. u 16:12h

totti piše:Neki iz Mitrovice su zauzeli Molov parking svojim voznim parkom lol
slobodno malo rasiri pricu :D
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od totti » petak, 15. feb. 2013. u 16:59h

Ma jedan naš kolega iz Italije prisvojio njihov parking, nema gde više da parkira svoje automobile, ima ih više nego Vlada Holiday lol
Slika

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9634
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od macaneli » petak, 15. feb. 2013. u 18:02h

demonu siris dezinformacije lol
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Pančevac » sreda, 20. feb. 2013. u 16:40h

Pančevac piše:Nije pocelo iz razloga sto novo postrojenje nije uslo u stabilan rad.Krenuli su u novembru ...
dule0911 piše:Pancevac hvala na ovoj info...
Raspitivao sam se kod kolega iz prerade u vezi novog goriva i dobio sam odgovor da je dobijeno gorivo odlicnog kvaliteta.Evro kvalitet dozvoljava,valjda oko 10 ppm-a necega :) ,a dobijeno gorivo ima oko 1-2 ppm-a nekih cestica...Znaci dobri su i benzin i ED garantovanog kvaliteta.
Takodje krenula je i distribucija.E sad,postavlja se pitanje u koje rezervoare se skladisti,odnosno i koje tankove na benzinskim pumpama (mislim na ED)...

EDIT: Napominjem da sam ovo cuo od nekih kolega iz proizvodnje.Nije zvanicna potvrda od strane rukovodecih ljudi prerade.Bar ja nisam cuo.
Poslednja izmena: Pančevac, na dan sreda, 20. feb. 2013. u 18:06h. Ukupno izmenjeno 2 puta.
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od nikola_focus » sreda, 20. feb. 2013. u 17:45h

Sto se tice ovog oko tankova, mislim da je dovoljno izbegavati stare pumpe, ili one delimicno renovirane (tipa prelepljene posterima, okrecene isl.), ove nove bi sve trebalo da imaju plastificirane rezervoare. Jel znas mozda da li ce se prodavati pod nekim novim imenom, ili ce i dalje biti ED? Ja sam za ovih 15000 km, koliko sam presao sa Fokusom, na NIS pumpama sipao mozda za 5000 dinara ukupno, ali cu sad ozbiljnije da razmislim i o njihovom gorivu. thumbsuph

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Pančevac » sreda, 20. feb. 2013. u 17:48h

Ne znam oko imena.Za to su zaduzeni verovatno ovi iz ''prometa''. Mada mislim da nece menjati ime.
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Pančevac » četvrtak, 21. feb. 2013. u 08:41h

Sad provereno.Dobijeno gorivo od 0,1 do 0,5 ppm-a. :)
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 21. feb. 2013. u 11:16h

Svaka im cast, to je valjda kolicina sumpora ako se dobro secam. Ima da se obraduju nase TDCi masine, a i ostale naravno. thumbsuph

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od dax92 » četvrtak, 21. feb. 2013. u 11:51h

valjda nece poceti da mute nesto na pumpama. :)
ako je tako, valjalo bi probati nove pumpe, i nov ED
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
DB9
Poruka: 332
Član foruma od: subota, 8. sep. 2012. u 07:55h
Lokacija: NIS
Kontakt:

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od DB9 » sreda, 6. mar. 2013. u 12:07h

nemam pojma sta da kazem ja zadnja dva puta sipao na nis,potrosnja manja,ali dizne klikcu i zadimi crno prilikom patosiranja gasa.
ziv sam se usro,ne znam sta da radim,da li da ga nalivam aditivom i dvotaktolom ili bi pomoglo samo da s vratim na eko pumpu...
mislim da se ovde nikada nece biti nacisto sa gorivom.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Vladan » sreda, 6. mar. 2013. u 13:20h

Ja vec 200Km ozim na NIS, cini se da je potrosnja u rangu EKO. Sto se tice kliktanja, i mirnoce rada,kao da je i to bolje nego sto je bilo. Ranije kad sipam na nis, sve ono nesto puno tih zvukova, raznih. Sad sve standard.

Zbog tih zvukova sam i ja bio zakljucio da je na NISu u stvari uvek i bilo najbolje gorivo, ali klot koliko je moguce, dok svi ostali stavljaju mnogo vise aditiva, da bi prikrili djubre. Zato je i potrosnja goriva sa drugih pumpi veca, bez obzira na mirnocu trada, osim sa EKO, gde su OK i potrosnja i zvuk.

To je moje iskustvo.

Avatar korisnika
mezzano
Poruka: 196
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 12:42h
Lokacija: Leskovac (Pertate)

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od mezzano » sreda, 6. mar. 2013. u 14:39h

Pančevac piše:Sad provereno.Dobijeno gorivo od 0,1 do 0,5 ppm-a. :)
Jel ovo važi i za Evro BMB?

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Pančevac » sreda, 6. mar. 2013. u 15:00h

Da
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
mezzano
Poruka: 196
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 12:42h
Lokacija: Leskovac (Pertate)

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od mezzano » sreda, 6. mar. 2013. u 17:35h

Hvala Pančevac! :)
Znači, sad možemo slobodno da sipamo kod NIS-a... A reci mi, da li je istina, pročitao sam na nekom forumu (možda i ovom), da se Evro BMB u celoj Srbiji distribuira sa jednog mesta. Čitaj, svugda je isti.

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Pančevac » sreda, 6. mar. 2013. u 19:05h

Da li je isti ne znam.Sve zavisi ko,gde i kako nabavlja-uvozi.
Ja i dalje sipam na Mol-u :)
Ja sam napisao-preneo informaciju iz rafinerije (gornji postovi)
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od dragan.pv » četvrtak, 7. mar. 2013. u 12:30h

ja sam poceo na eko-u plincugu da sipam u fokusa, i ne primecujem razliku u odnosu na plin sa mol-a. potrosnja je oko 9l, krajnje korektna, vecim delom otvoren put tj autoput...
zadovoljan sam...
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Avatar korisnika
Dex84
Poruka: 93
Član foruma od: subota, 19. feb. 2011. u 17:50h
Kontakt:

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Dex84 » četvrtak, 7. mar. 2013. u 22:52h

pojavio se biodizel na knezovim pumpama. Jel ok za moj eskort 1.8td? :wtf:
POŠTUJ SAOBRAĆAJNE PROPISE!!!
Slika

Loyale
Poruka: 359
Član foruma od: sreda, 22. feb. 2012. u 19:37h
Lokacija: Padinska Skela

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Loyale » četvrtak, 7. mar. 2013. u 23:10h

Ja sam sipao u Nisana i ne primecujem nikakvu razlikt u odnosu na ED.Zadnjih par hiljada km sam vozio na ED pa sad taj biodizel (sta god da je) i no problem.To sigurno nije pravi biodizel nego neki D2.Biodizel ima specifican miris pri sagorevanju i mora da se oseti znatan pad snage motora.Pitao sam na Knezu da mi malo bolje objasne kakav je taj biodizel ali nemaju pojma.Na pumpama mahom rade likovi koji ne znaju nista o hemijskom sastavu goriva,samo znaju da toče.Tako mi je jedan na NIS pumpi rekao da nesme da se mešaju D2 i ED jer ce da se stvori pekmez u rezervoaru. Nisam mu ništa rekao jer kad neko lupi tako notornu glupost,taj je ograničen kao saksija i sa njim nema rasprave. Sipaj slobodno i teraj.

Avatar korisnika
Dex84
Poruka: 93
Član foruma od: subota, 19. feb. 2011. u 17:50h
Kontakt:

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Dex84 » četvrtak, 7. mar. 2013. u 23:50h

izgleda da je mešavina biodizela i d2.
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 0%B5%D0%BB

intersatno:
Шта биодизел??? Ја годинама узимам из ресторана отпадно уље, сипам 20 % бензина у њега профилтрирам га, и возим целе године џабе. Без апсолутно икаквих проблема по мотор или било шта друго. Сад на жалост не може да се више узима то уље јер сте ви ставили шапу на то уље и плаћате 5 динара литар, а продајете по 100. Е то се профит.
http://www.facebook.com/pages/Biodizel- ... 1347510946

ријатељу. Не знам чији си текст читао, али сам ја лепо написао да ГОДИНАМА возим на отпадно уље из ресторана. Направио сам једну машину која кроз 3 филтера прочишћава то уље у тоталу. Један је 10, други 5 и задњи 1 микрон. Прешао у Пасату Б3 1.9 тд око 220.000 километара на то исто уље и све ради како треба. Толико новца уштедео да ти не могу описати. А Ви што лажете народ да ће да им се возила покваре од тог уља, свака Вам част. Не бих се ни ја усудио да кренем у експериментисање са овим стварима, али на моју срећу, стриц мој живи у Немачкој и таксиста је. У свом Мерцедесу 124 200 дизел је прешао на ову исту мешавину коју је мени рекао да правим око 400.000 километара од 1992 до 1996. Уштедео толико лове да је купио нов Мерцедес у коју исто сипа ту исту мешавину. Само је купио неки комплет у Немачкој са којим има 2 резеорвара, један постојећи и један у гепеку на месту резервног точка у који сипа то уље. До тог резеорвара у гепеку долазе цеви расхладне течности из мотора које греју то уље на одговарајућу температуру да би исто имало одличан вискозитет. У моторном простору постоји један грејач који греје то пречишћено уље. Значи он вози на само уље, без додавања ичега као што ја морам да додајем 20 % бензина, уље је само загрејано на температуру воде у расхладном систему, а то је око 60-70 степени Целзијуса. У том истом грејачу постоје цеви које доводе обичну нафту до мотора, на коју гаси ауто и на који пали ауто док мотор не постигне радну температуру, и онда пребаци на уље да вози. То само када су температуре испод 10 степени Целзијуса. Иначе када је топло и пали и гаси ауто на уље. Тако да прича коју ви пласирате нема везе са животом. party0021
POŠTUJ SAOBRAĆAJNE PROPISE!!!
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od dule0911 » petak, 8. mar. 2013. u 00:17h

Svaki stariji dizel moze da radi na biodizel uz par sitnih prepravki (zamena creva, itd). Pricam o pravom biodizelu, ne znam sta se prodaje kod nas.
Noviji dizeli (odprilike od euro2 standarda pa nadalje) ne mogu da koriste to gorivo. Neki od euro2 bi cak i mogli, koji inace furaju d2 bez problema, samo pitanje i to koliko dugo. Ovo novije tipa PD TDI, TDCI, itd. ne moze koliko ja znam.

Tako da prica ovog lika ne pije vodu, to sto je njemu radilo u matorim vozilima apsolutno nije cudno i nista novo. Sipaj pravi biodizel ili restoransko ulje u TDCI pa ces da vidis igranke.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Na kojim pumpama sipate gorivo?

Poruka od Vladan » petak, 8. mar. 2013. u 01:00h

pise u knjizici da moze biodiesel sa do 8% bio smese. Ja sipao u Makedoniji, imaju na pumpama, i zove se tako nesto, sa 8% u nazivu, pisao sam vec, mozda bas u ovoj temi, i sve ok. Doduse samo tad jednom sam sipao, mozda i jos jednom prethodne godine, vise se ne secam.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“