Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » subota, 19. feb. 2011. u 15:18h

Evo moj problem i ovde,nadam se da ce biti vise odgovora! Potrosnja mi prelazi i 12L,testirao vec 2 puta,sa 20L ne moze preci 170-180 KM! Auto je startan,ali nema max speed,ja ga ne mogu navuci preko 150, ma da ne znam koliko bi uopste on trebao da ide! Nema dima,znaci ono standardno, i ne pusta nigdje gorivo! Isao sam kod majstora,kad ga je skopcao na komp pokazalo je da je otisao neki dozator kolicine goriva na bosh-u,a drugi mi majstor kaze da nije do toga! To je kao ovaj deo ovde
Slika
Reglaza Boshpumpe je uradjena prosle godine! Pomazite
Poslednja izmena: riddick, na dan subota, 19. mar. 2011. u 00:09h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Endura DE

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od Dragomir » subota, 19. feb. 2011. u 18:05h

Koi je kod greske
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od riddick » nedelja, 20. feb. 2011. u 01:38h

ne znam ne pise nikakav kod,samo crveni uzvicnik i dozator kolicine goriva,nisam zapazio da ima ikakav kod ....
Endura DE

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od Dragomir » nedelja, 20. feb. 2011. u 08:49h

To sto si ti zaokruzio na slici ti je TPS senzor
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od riddick » nedelja, 20. feb. 2011. u 18:20h

danas otkrijem da ne radi ni EGR ventil,neko namjerno zastopao kabl onaj sto vakum pravi,cim se odstopa auto cudno radi i dimi ko parobrod,tako da smo ostavili zastopano,majstor rece da to nije toliko ni vazno :wtf:! Takodje je skinuo taj dio sto sam zaokruzio na slici,nije vise u upotrebi,isto po njegovoj preporuci! Po njemu nista ne treba,sve se moze izvaditi :S
Poslednja izmena: riddick, na dan utorak, 8. mar. 2011. u 11:04h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Endura DE

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od Dragomir » nedelja, 20. feb. 2011. u 18:27h

Izvadi motor mozda ni to netreba.


TPS senzor je bitan za rad bos pumpe a samim tim i za vucu.Pogledaj i membranu turbo ventila a EGR ventil nediraj ostavi ga tako zatvorenog

Odakle si ?
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od riddick » nedelja, 20. feb. 2011. u 19:33h

Ma pojede me taj majstor :diablo: ! Iz Banjaluke sam! On vuce sad isto kao i sto je isao sa onim dijelom! Kad ovo sve rijesim,idem da pravim i taj ventil,iako on kaze da to ne treba! Sutra ode da skinem dizne da provjerim,i boshpumpu!
Endura DE

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od Dragomir » nedelja, 20. feb. 2011. u 19:42h

Pogledaj PM
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Taunus 17m
Poruka: 1877
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2009. u 08:08h
Lokacija: Apatin

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od Taunus 17m » ponedeljak, 21. feb. 2011. u 07:51h

Ja sam uspesno cistio na desetine EGR ventila , sto na dizelima sto na benzincima , budu jako prljavi i masni pa ne rade kako treba pa ih operem ultrazvucno sastavim i posle ooga u 99% slucajeva radi normalno.
1966 Ford Taunus 17m P5 1.7 V4

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od riddick » ponedeljak, 21. feb. 2011. u 18:40h

majstori kazu da nije toliko bitan taj ventil,ali cim sredim potrosnju,idem i to da napravim,jer imam komplet usisnu granu sa drugim ventilom,hocu da mi sve bude ispravno!!!
Endura DE

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od riddick » utorak, 8. mar. 2011. u 11:02h

evo dok cekam odgovor od gosn. Dragomira,da i ovdje pitam! Ponovo sam isao na dijagnostiku i tacna dijagnoza je "neispravan davac polozaja dozatora goriva"! kod 0210! Da li neko zna koji je to dio,posto majstori ovdje nemaju pojma! Sa opet sumnjam na Bosh,ali ne znam nista sam... Desi mi se da auto kad krece prvom sam dobije turazu,i zakucava u blok,ja moram stisnuti kvacilo i papucicu gasa do poda da bi se vratilo na ler gas!
Endura DE

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo 97' TD velika potrosnja

Poruka od riddick » subota, 19. mar. 2011. u 00:08h

jedno pitanje drugovi,raditi reglazu boshpumpe kod majstora koji je isto radio prije 2 godine :/,jer drugog nema u 300KM,ili uzimati polovnu?
Endura DE

intelcore2quad
Poruka: 14
Član foruma od: četvrtak, 31. mar. 2011. u 00:47h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od intelcore2quad » četvrtak, 31. mar. 2011. u 02:27h

Bolje uzmi polovnu ispravnu ako je elektronska a verujem da jeste pošto se spominje dijagnostika, za mehaničku važi isto jer većina bošista zamene neke gumice i odrade reglažu...skini crevo od usisa na turbini da vidiš dal ima mnogo ulja,ako ima dosta to može da bude razlog da sam podigne obrtaje jer motor usisa ulje i počne nekontrolisano da se vrti...pozz

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » četvrtak, 31. mar. 2011. u 15:21h

kad sam skinuo vakuum crijevo sa turbo ventila sa bosh pumpe,pocelo je na to crijevo da izlazi ulje! Sta se desava?
Endura DE

intelcore2quad
Poruka: 14
Član foruma od: četvrtak, 31. mar. 2011. u 00:47h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od intelcore2quad » petak, 1. apr. 2011. u 01:06h

Skini usisno crevo od turbine do usisne grane i vidi jel ima mnogo ulja,ako ima to nije dobar znak,ako je samo vlažno onda nije strašno,ali ako ulja ima dosta,onda ti remont turbine ne gine...na tom vakamu crevu čim ima ulja znači da ti je turbina baš istrošena...ako kojim slučajem imaš interkuler,skini ga i vidi dal nije kojim slučajem pun ulja!!! još jednom proveri usisni deo od turnine da bi bio siguran...Jer ako ti ulje iz usisnog dela ode u motor,tad počne da diže gas do daske...proveri da li turbina ima luft tj. kad skineš usisno crevo sa nje videćeš lopatice na osovinici,probaj da promradaš osovinicu da li ima dosta lufta,turbina kod dizela sme da ima luft do sto-tog dela milimetra,ako se klima malo žešće,onda mora na remont,ili druga ispravna...Pozz

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » petak, 1. apr. 2011. u 01:27h

naravno da ima intercooler,vidjecu za to! Nisam skidao sa usisa,ali ovamo dole crijevo mi je kao sto ti kazes samo vlazno,nije da ide ulje u mlazu :D
Endura DE

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od Dragomir » petak, 1. apr. 2011. u 02:04h

Proveri ponovo da nije gorivo u pitanju
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

intelcore2quad
Poruka: 14
Član foruma od: četvrtak, 31. mar. 2011. u 00:47h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od intelcore2quad » petak, 1. apr. 2011. u 02:31h

Kad turbina počne da pušta ulje,ulje nikad ne ide u mlazu,nego jednostavno kad pođe malo veća količina lopatice turbine rasprše ulje u nasitniju maglu i to pravac u usisnu granu motora...to se mnogima desilo...umalo da zaboravim,dok sam radio mehaničarski posao imao sam priliku da na jednom audi-u A4 1.9 TDI iz 98 god izbacim oko 0,5 litra ulja iz interkulera, a turbina je bila haos,sva creva su bila vlažna...a što se potrošnje goriva tiče...ti najverovatnije imaš 3 klasične dizne i 1 sa kablom...ako si u mogućnosti da skineš tu diznu sa drugog auta i da staviš na svoj,radi probe...jer ta dizna ima senzor za količinu goriva...kad ona crkne na bmw-u 2.5 tds motoru ili na vw golf 3 1.9 Tdi, potrošnja je tada prevelika...pozz

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » petak, 1. apr. 2011. u 11:04h

skidane su dizne,kad ne bi jedna radila,znas koja je to promjena,a u mene normalno radi! E sad me to ulje brine,ali rastavicu sve kad ode u servis! A Dragomire,kako mislis gorivo,kad prstom obrisem bude pravo crno,znaci ulje,ne moze valjda gorivo negdje kroz usis vracati na to crijevo :ozid: ?
Endura DE

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od Dragomir » petak, 1. apr. 2011. u 15:19h

otkaze turbo ventil pa na njega curi gorivo koje dospe u usisnu granu pa auto sam dodaje gas
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » petak, 1. apr. 2011. u 15:33h

aha to znam,napisao sam gore da sam skinuo crijevo sa ventila,a isti zatvorio! Na to crijevo mi se sad pojavljuje ulje :wtf: ! Popravak membrane ventila 40e,to cu uraditi sledeci vikend!
Endura DE

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od Dragomir » petak, 1. apr. 2011. u 20:20h

Pa sada kroz to crevo izlazi vazduh iz turbine i normalno je da ima ulja u njemu (ne u velikim kolicinama)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » petak, 1. apr. 2011. u 22:20h

naravno da ne,tek da se na prstu primjeti ulje kad obrisem crijevo! Poslije servisa javim sta je sve bilo! Da napomenem da kako sam zacepio ventil,veeeoma manje trosi,znaci nekih 6.5 do 7 L! E da li ce ta potrosnja ostati i sa napravljenim ventilom :D ?
Endura DE

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » ponedeljak, 11. apr. 2011. u 11:53h

poceo mi auto mnogo da trza i secka u voznji,do juce kad se skroz ugasio! Odem ja do majstora i zamijenim filter goriva,ono kao sve u redu,stvarno auto bolje vuce i ne secka,medjutim,danas opet ista prica! Na vecem broju obrtaja,npr kad idem trecom,odjednom ga kao usadi,kao da kocim,pa opet nastavi i poceo opet seckati! Sta bi moglo biti? Sito u rezervoaru,da li on ima uopste?
Endura DE

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Ford Mondeo pumpa visokog pritiska

Poruka od riddick » četvrtak, 14. apr. 2011. u 01:56h

Ljudi zna li iko sta bi moglo biti? Promijenio sam filter goriva i vadio plovak i crijeva iz rezervoara,nema nikakve mrezice! Poslije promjene bilo uredu 2-3 dana i opet nanovo,trzanje,najvise u 3. brzini
Endura DE

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“