Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lancer 1.3 12v GL 1991.

Iliti uljezi foruma :)
Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Mosha » ponedeljak, 20. okt. 2014. u 09:59h

Hm bas se vidi razlika :/ ne kapiram kako ovoliko omase, druga nijansa skroz, ja sam 3 puta mesao farbu za mondea i uvek su pogodili indeticnu nijansu i to ne preko koda nego im nosio deo kao uzorak. Auto je inace super, svaka cast na trudu.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 20. okt. 2014. u 10:29h

Meni je jasno - cim vide mator auto mrzi ih da se potrude. Mislim na farbara, ne na trgovca koji prodaje boju.
Ali sam se maltene vec navikao na ovu situaciju, nemam ni vremena ni para da se cimam opet oko svega, ima bitnijih stvari koje trebaju da se zavrse.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Shomy_ksh » ponedeljak, 20. okt. 2014. u 16:14h

Ako naletis negde na pumpu za benzin ali za 1.5 glx javljaj. Crkla drugaru. thumbsdownh
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » sreda, 22. okt. 2014. u 10:52h

Sredjen anlaser, razlika kao dan i noc, mnogo lakse i brze vrti sad, sastavi gotovo momentalno. Punjenje dobro, tako da bi trebalo da sam spreman za zimu. Akumulator je star 2-3 godine ali deluje i dalje ok, black horse :)
Pk kais su kod elektricara opet zategli, ne cuje se juce i danas, videcemo koliko ce potrajati. Za koji dan ide na kratko opet kod limara da zavrsi nesto sto je zaboravio zadnji put, nista krucijalno, ali mi smeta pa hocu da bude kako treba. Samo mi ovo vreme kvari planove, ne znam koliko je pametno po ovim temperaturama kopati bilo sta po limu.

Ostaje da resim rad na benzinu kad je hladan, kao i ler gas kad nije pod sauhom tj kad je zagrejan motor. Naime, u 50% slucajeva kad je zagrejan na leru hoce obrtaji da padnu i da se ugasi, nebitno na kom je gorivu. Takodje, isto u 50% slucajeva, kad je vruc, malo ga je teze upaliti tj moram da duze verglam/dodajem gas, predpostavljam da je povezano.
Sad ne znam da li nesto od toga mogu da budu uobicajeni krivci, svecice/kablovi, posto svecice su menjane pre mozda 20k km, mozda je vreme zameniti ih. Kablovi su menjani pre par godina iako mu fabricki ni tad nisu bili losi, vise preventivno. Mada cenim da je sto se lera tice ili neki vakum, ili tako nesto, ne razumem se oko njegovog ubrizgavanja. Predpostavljam da karburator nije cim ler gas zeza na oba goriva (karburator je mozda kriv za neravnomeran rad na benzinu kad je hladan).
U drugih 50% slucajeva je ler izuzetno miran, motor se maltene necuje iz kabine, pali trenutno itd.

Mozda povezano sa tim a mozda i nije, primetio sam (cini mi se na oba goriva) da hoce malo da cima kad se pusti gas, sad ne znam da li je i to povezano sa ubrizgavanjem ili neki nosac motora nije kako treba. Kad ubrzava je sve linearno i bez cimanja - sem kad je hladan na benzin, posto tad radi dosta nemirno, ali to je i razumljivo zasto tad cima.
Fiesta!!

Loyale
Poruka: 359
Član foruma od: sreda, 22. feb. 2012. u 19:37h
Lokacija: Padinska Skela

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Loyale » sreda, 22. okt. 2014. u 13:21h

Auto je odlican.Imao sam ga jedan period ali moj je bio GTi 1.816v.Imao sam,neke imam jos uvek,dosta Japanaca iz tog doba.Nisan Suny,Tojota corola i Carina,Mazda 323 i 626,Subaru Leone itd.Lancer mi je nekako bio naj laksi za voznju a Sunny n13 naj dugotrajniji.Sve u svemu.po pitanju opreme,lakoce voznje i ucestalosti kvarova daleko bolji od Nemaca iz tog perioda.Danas su,manje vise,svi slicni jer i Francuzi i Italijani i Nemci pa i Japanci imaju uglavnom iste dobavljace komponenti a i zajednicke motore.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » sreda, 22. okt. 2014. u 14:07h

Onda mozda ti imas iskustva, jel taj gti imao servo ili ne? Moj nema servo i neobicno je tezak na volanu, s obzirom da ima 155 gumu. Golf 2 caletov je uvek imao 175/185 gumu i bio laksi na volanu, jos je na golfu trap bio hronicno rastelovan, na lanceru je dobar... Mislim, lancer je takav u zadnjih 10 godina, od kako znam za njega, nego mi je cudno da je toliko tezak, ne samo u mestu vec i u voznji je tezi. Sa fiestom imam osecaj da imam servo u odnosu na lancer.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » sreda, 22. okt. 2014. u 22:16h

Dotrajale kugle, krajevi spona i sama letva. Može biti i do nenacentriranog trapa. Najjeftinija varijanta je da na sve vrste kugli na trapu ugradiš mazalice i podmažeš ih, dobićeš nešto sigurno, doduše ne onako kao kad je bio nov.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » sreda, 22. okt. 2014. u 23:22h

Pa plasi me da ne bih mnogo dobio, jer kazem ti i prvi put kad sam ga provozao pre 10 godina bio je isti na volanu, a tad je imao oko 100k km.
Krajevi spona stavljeni novi prosle godine, trap nacentriran. Jedino kugle da proverim, iako nemam pojma kako te mazalice da implementiram :D
Letva je moguce da ima malo lufta, ili ona ili kraj letve (ako sam dobro razumeo trapadziju). Posto mi kaze da odozdo nema lufta kad ga je gledao pre par nedelja, eventualno kao taj kraj letve da promenimo, ako nije to onda moguce da je letva. Posto u voznji cujem i osecam lupkanje, ne stalno niti mnogo glasno, ali prisutno, cak i na prazno u mestu kad se mota volan oseca se blago. Amortizeri su stavljeni novi pre 2-3 godine ali ne verujem da su oni iako je levi krenuo da curi. Solje su ispucale, ne znam da li moze biti i do njih (bar ovo u voznji, u mestu kapiram da ne moze da bude).
Mislim ne smeta mi preterano sto je tezak za motanje u mestu, vise zato sto nije takav zanimljiv za krivine :D

Inace voda je cudo, ocigledno nekako nadje put pored diht mase, iako je nisam stavio bas skroz u krug oko svetla na spoljasnjoj ivici, ali opet vidi se da je nekako i pri vrhu usla... Uskoro cu terati opet kod limara pa ce sve spojeve sa te strane iza svetla da ocisti i stavi svez sikaflex tj poliuretansku smesu, valjda ce pomoci nesto. Nakon toga cu opet uzeti da nalijem diht masu oko svetla koliko god budem mogao.
Slika Slika

Sa druge strane tj oko desnog svetla nema tih problema, posto je tu sve originalno. Sa leve strane je auto pre tacno 20 godina nasankao kamion i zamenjena je cela zadnja stranica, radjeno u ovlascenom servisu. Odradili su ga bas dobro, jer eto tek posle 20 godina pokazuje mane, sto je smesno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » sreda, 22. okt. 2014. u 23:25h

Ne mora letva imati lufta da bi bila loša. Čaure i sam mehanizam vremenom postanu u maleru i letva se mora otvarati. Recimo, u sve Fordove letve koje nisu servo fabrički ide po koji decilitar menjačkog ulja, a koliko majstora to zna dok svi stavljaju tovatnu mast u nju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » sreda, 22. okt. 2014. u 23:32h

Jel znas nekoga ko bi to mogao da proveri/remontuje? Mislim, mogu ja polovnu da kupim, ali najmladji lancer nije mladji od ovog mog, tako da mu to sve dodje na isto, a novo sumnjam da ima.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » sreda, 22. okt. 2014. u 23:35h

Gagi mi je preporučio majstora koji njemu radi letve. Zadovoljan sam radovima i pristupom njima. S tim da letva mora biti skinuta i može malo da potraje dok je uradi, pošto generalno ne radi mehaničke.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » sreda, 22. okt. 2014. u 23:45h

To nije problem, mislim sto ce da potraje. Samo da to bude ok na kraju :) Prvo da sredim ler gas i rad motora na benzin, zadnje amorte, onda cu se posvetim prednjem trapu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Shomy_ksh » petak, 24. okt. 2014. u 01:50h

SK, sibni meni kontakt tog sto radi letve da vidim sto mi je ciniti s mojom :D reparacija ili polovna lol
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od zeteks » petak, 24. okt. 2014. u 22:13h

Na Bubanj potoku na velikoj pijaci, deo gde prodaju nove stvari imas tezgu sa farbama gde ima ziva guma za sofe sajbne. Ona moze da ti posluzi za dihtovanje zmigavaca. Posebno zato sto mozes da je stavis deblje nego sikafleks.
Kazu da je za letve dobar neki servis u Mladenovcu.

Toj lancer je extra. Kada ga vidim podseti me na pocetak devedesetih. Dizajn mu je jedinstven. Sem Colta i Galanta nista nije licilo na njega. U Americi su ga zvali la mirage.
Imam utisak da ce on biti atraktivan i za 10 tak godina bas zbog unikatnog dizajna. To je doba kada su Japanci jos bili "japanci".

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » petak, 24. okt. 2014. u 22:18h

Idem sutra ujutru da potrazim jos neke stvari (keder za gepek kod Gumatica, dolaze iz NS, kablove za paljenje ako nadjem neke krstene, itd), pa cu pogledati i to da uzmem ako nije skupo thumbsuph Keder cu videti makar neki slican da uzmem, ne bi trebalo da smeta ako nadjem neki deblji, bar se nadam, sve dok mogu gepek da zatvorim tj dok nije duplo deblji i tome slicno.
Svakako ce morati da se opet skine svetlo i da se obruse spojevi izmedju limova na karoseriji, video sam da su pozuteli sa te strane kad sam skidao svetlo, ali sam racunao da ce biti dovoljno sto cu staviti diht masu. E pa, nije dovoljno, mora to dobro da se ocisti i stavi opet poliuretan na spojeve :) Posle cu i to za soferke oko svetla i resena stvar (bar se nadam).
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od 911s [SK] » petak, 24. okt. 2014. u 22:27h

Keder je dovoljno da bude milimetar deblji i eto problema u zatvaranju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » nedelja, 2. nov. 2014. u 23:32h

Malo da osvezim sa najnovijim desavanjima :)
Keder prtljaznika kupljen nov kod Gumatica na bubanj potoku, za divno cudo su imali takav (poklapa se sa toyotom corolom tog godista, za nju su imali). Medjutim problem nije bio (samo) u kederu, leva strana (vec sam pominjao, tu je bio zveknut odavno) je malo spustena, ivica blize staklu. Limar predlaze da nadjem nekoga ko ima hidraulicnu dizalicu, podmetnem ispod parce daske i da podignem lim na tom delu za par milimetara da se keder bolje pribije uz prtljaznik. Ja sam razmisljao da kupim dodatni keder na metar, da vidim kod Gumatica opet sta imaju. Nesto slicno onome sto se lepi na ivice ove nove stolarije za kucu. I da obmotam u krug po poklopcu prtljaznika, da ide guma na gumu.
Majstori koji su mi radili, ko je kriv i sta se desilo ne znam, uglavnom na prednjem desnom krilu imam pukotinu od 2cm na ivici, i to se poklopilo da bude tacno tamo gde tocak baca vodu. Sasvim slucajno sam danas primetio, otisao da dopumpam gume, i ventil bio tu, pogledam, malko pritisnem, izlazi voda - veselo. Svratio do farbara, rekao mi da doteram auto jedan dan sledece nedelje da to srede. On predpostavlja da je tu limar vario krilo i da je lim zbog toga napuko jer karoserija tu radi (?!)... Ja mislim da samo nije dobro ocistio pre nego sto je naneo git, ali nebitno, samo da se sredi pre nego sto se opet otvori rupa.
Dalje, auto sam opet ostavio limaru pre par dana da mi sredi spojeve oko stopaljki, da voda ne bi ulazila u gepek (primetio sam da vlazi, vise kod leve nego kod desne). Dalje, da napuni malo poliuretana izmedju kostura haube i lima, jer se fabricka masa odlepila i onda je hauba odzvanjala i uvijala se, i usput sredi neku sitnicu na desnom kosu. Bilo je jos par stvari ali nije stigao da zavrsi za 1 dan, pa cu to drugom prilikom ako ih ne zavrsim sam.
Sve sem ovoga u gepeku je ok odradio, ovo u gepeku sam na kraju resio da cu sam da zavrsim, kad sam skinuo levu stopaljku i video spoj onakvog kakvim sam ga ja ostavio kad sam je zadnji put skidao. Nisam ga ni tad dirao, a video sam da je pukla diht masa i da ima rdje. Uzeo sam lepo cetku na busilicu (ispostavilo se boljem od brusilice jer manje kopa tj manje brazde pravi), ocistio sve spojeve, premazao osnovnom bojom koju sam imao u kuci. Falio mi je verovatno neki konvertor rdje da dodatno izvuce sta moze, i kvalitetnija boja, ali to mu je sto mu je. Sutra kad se osusi stavljam diht masu wurth k+d tj poliuretan.
Desnu stopaljku sam vec "zalio" kako planiram i levu, malo sam drugacije ovaj put naneo i nadam se da nece prodirati voda uopste oko nje, mada i da prodre spojevi ispod su u dobrom stanju, nadam se da nece proci u gepek. Kad se osusi bice zacementirana za auto, tako da sledeci put kad bude trebalo da se skine morace da se sece/razbija :D
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Ako ovo bude proslo test pranja/pljuska, onda cu da uzmem sam da uradim ivice svih vrata, jer se isto pojavila rdja na spojevima. Ako ne prodje dobro, ide opet kod limara. Ideja je da samo ocistim to i nanesem novu osnovnu boju i diht masu na spoj, da ne bi probila rdja na spoljni deo lima pa da izgleda ruzno. To ce se inace uskoro desiti sa donjom ivicom prtljaznika :( Na zalost nisam primetio da je trula (nije ni limar), da se to sredi pre farbanja, ali sta je tu je. Limar mi je rekao da se sad ni ne isplati cackati, jer cim bude krenulo vise da se cisti tj "kopa", probice na drugu stranu i morace da se farba.
Odlicno mi dodje ovaj auto da prolazim te neke stvari na njemu, da znam sta i kako kad se fiesta bude radila.

Jel zna neko farbaru u Beogradu koja pravi boje u spreju po uzorku? Ili makar da ima ogroman izbor, da nadjem neku pribliznu. Posto kad budem sve ovo zavrsio, ocu da uzmem da ga prekrecim malo sa sprejom da ne bude bas saren. Ako nadjem neku koja se poklapa, mozda se odvazim i da sredim ivicu prtljaznika (limar da je sredi, ja da prekrecim :rotfl: ). Naravno gledacu za ostatak radova da uzmem neku drugu osnovnu, da ne bude bas crvena lol

Pozdrav svima koji su dosli do kraja, ovo vise pisem da bih nekada kasnije imao evidenciju sta sam radio. :doh:
Fiesta!!

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od BojanM » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 00:15h

TLDNR. mrgreen

Ti si se baš spremio da od tog Lancera napraviš čudo. Čini mi se da su ranije spominjali neki po forumu jednu od farbara u Bulevaru oslobođenja, ali da me ubiješ ne nalazim te postove sada. Kapiram da ih verovatno ima hiljadu i jedna koja radi miksovanje farbe u sprej bocu po uzorku, praktično svaka opremljenija bi morala da može to da uradi.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 00:30h

Pa nemam pojma sto se toga tice, zato pitam, ne znam jel to moraju specificne neke ili ih ima vecina boljih. Pogledacu onda.

Ma necu da pravim cudo, nego jbg bolestan sam i nerviraju me tako neke gluposti. Kad sam sad u toku radova video na spoju podruba i ruba zuto (povrsinska rdja), slosilo mi se.. Auto nema ni mesec dana kako je radjen, ali se nadam da nije od ulaska vode. Tako da mi je jos i super kad uradim sam pa zaserem jer znam da nisam nikoga platio da zasere :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od FM III » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 01:36h

Pre 1,5 godine drugar mi je pričao da su mu pravili farbu po uzorku i pakovali u sprej (pa čaki osnovnu i lak posebno), a farbara je neka mala pored NIS-ove pumpe u Vareškoj ulici čini mi se daje ova:
http://www.yellowpages.rs/sr/kolor-boje-i-lakovi
pozovi i proveri.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od totti » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 07:56h

Da, ovi što Srđan kaže thumbsuph
Imaju radnju i u Vojvode Stepe.
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 10:16h

Odlicno, hvala ljudi! Taman ne moram da se jurim sa farbarom za te gluposti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od Shomy_ksh » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 14:34h

Shomy_ksh piše:Ako naletis negde na pumpu za benzin ali za 1.5 glx javljaj. Crkla drugaru. thumbsdownh
nasli pumpu 2800din 3.5-3.8bara (ako nisam pogresio), termodavac, termo prekidac, i jos neke zezancije kupljene za zamenu. Jurili delove i naleteli na coveka koji prodao u delove auto i ostao mu motor 1.5 sa 150 000km predjenih covek trazi 250e (svajcarac u pitanju) - jeftinije nego generalna :doh:
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 14:50h

Pa jeftinije od pune generalne jeste ali ako ne uzimas od proverenog coveka kupujes macku u dzaku. Njima su generalno izdrzljivi motori, evo ovaj moj ima skoro 350k km, od atmosferskog benzinca bih ocekivao da ce da rikne, medjutim ide i dalje i ne buni se. Nije otvaran, samo 2 puta menjane gumice ventila i to je to. Ako bude nekad doslo do toga da mora da se otvara, ne verujem da cu uzimati drugi vec sredjivati ovaj, samo zbog birokratije i papira, ne mogu da se cimam.

Inace izvini totalno sam zaboravio da ti odgovorim na poruku, ja sam nasao nekog u Mladenovcu koji ima delove za ove lancere, mogao sam njegov broj da ti ostavim, ali vidim da ste se snasli tako da super thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Lancer 1.3 12v GL 1991.

Poruka od van » ponedeljak, 3. nov. 2014. u 20:49h

У Јакуба Кубуровића у Земуну , пуне спрејеве бојом коју миксују . 1000 динара је било једна пуњење спреја прошле године . Узимао само базу сличну тој твојој на лансеру да средим неке ситнице на фокусу .
Тај лансер баш има лоше решен тај детаљ са светлима што се тиче одвода воде . Могли су неку малу окпницу у лиму да направе .

Што се тиче дихтовања стоп светла ја сам пре за варијанту живе гуме ,јер то некада треба и да се скине .

Odgovori

Povratak na „Automobili članova koji nisu Ford“