Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

2024. sezona

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 6. maj 2024. u 23:06h

Next Gen automobil je trenutno u 3. sezoni.

Tokom tog perioda, od Hendrickovih vozaca Byron je pobedio 11 trka, Larson 9, Elliott 6, a Bowman samo 1.

Da mu nije skupocenog sponzora Ally, Bowman bi odavno bio najjuren iz tog tima. I to je onaj isti tim sa kojim je Jimmie osvojio 7 titula i pobedio 83 trke ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 7. maj 2024. u 15:05h

Potvrdjeno da SHR trenutno slusa ponude za chartere.

Interesovanje za kupovinu su pokazali Trackouse Racing, Legacy Motor Club, 23XI Racing i Front Row Motorsports.

Ako tim zaista proda 2 chartera kao sto se prica, ocekuje se da ce u timu ostati Briscoe i Gragson dok ce Berry i Preece izgubiti poslove. Pod uslovom da ostanu sa Fordom - ako predju na Chevy ili Toyotu onda gube Briscoe jer je on Fordov vozac.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » utorak, 7. maj 2024. u 21:12h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 8. maj 2024. u 02:27h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 8. maj 2024. u 15:07h

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 8. maj 2024. u 18:13h

Michael McDowell rekao da ce napustiti Front Row na kraju sezone. Bob Pockrass kaze da ce najverovatnije voziti za Spire sledece sezone.

McDowell je proveo 7 godina u Front Row i pobedio 2 trke, ukljucujuci 2021 Daytonu.

Spire trenutno ima 3 chartera - Corey LaJoie, Carson Hocevar i Zane Smith. LaJoie i Hocevar imaju dugogodisnje ugovore dok je Smith vozac Trackhousea na pozajmici. Tako da ce McDowell verovatno preuzeti #71 koji trenutno vozi Smith.

Za sada nema najava ko bi ga mogao zameniti u Front Row. Mnogo zavisi od toga hoce li SHR sledece sezone koristiti Forda jer ako predju na Toyotu ili Chevy onda gube Chase Briscoe.

Slika
I evo Spire kaze da ce McDowell voziti #71 Chevrolet pocev od 2025. sezone.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » sreda, 8. maj 2024. u 22:33h

Ovaj transfer McDowella u Spire je u velikoj meri iskomplikovao situaciju za Trackhouse.

McDowell preuzima #71 Chevy u Spire koji trenutno vozi Zane Smith. Smith je vozac Trackhousea na pozajmici sto znaci da se vraca u Trackhouse sledece sezone. SVG takodje ocekuje da ce voziti Cup sledece sezone. Za Trackhouse vec voze Chastain i Suarez.

Tako da na kraju dana Trackhouse za sledecu sezonu ima 4 Cup vozaca, a samo 2 chartera. Osim ako SHR ponudi neke svoje chartere na prodaju i Trackhouse ih kupi - ne vidim kako ce sva 4 vozaca Trackhousea sledece godine voziti Cup, neko ce morati biti najuren. Chastain i Suarez su prosle godine potpisali nove ugovore, sto znaci da ne idu nigde. Znaci ili Smith ili SVG.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 9. maj 2024. u 03:00h

Gasi se NASCAR Race Hub. Generalno najbolja televizijska emisija na racun NASCAR-a. Emituje se svakog dana od ponedeljka do petka, traje 30-60 min.

Ono sta je cini posebnom je sto imaju odlicne analize jer cesto za goste imaju bivse i sadasnje crew chiefs, vozace, vlasnike timova i slicno.

Razlog lezi u promenama sa tv pravima za sledecu sezonu posto Fox vise nece imati vecinu trka.

Steta velika ...

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 9. maj 2024. u 15:54h

F1 nadmasila NASCAR po gledanosti proslog vikenda.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 9. maj 2024. u 22:26h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1681
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » petak, 10. maj 2024. u 03:23h

Talladega_500 piše:
četvrtak, 9. maj 2024. u 15:54h
F1 nadmasila NASCAR po gledanosti proslog vikenda.

Slika
s tim sto je abc fta kanal a fs1 kablovski. da je nascar isao na foxu bio bi 1.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 10. maj 2024. u 03:26h

Citao sam danas na vise mesta da ako Stewart-Haas zaista proda 2 od 4 chartera koje poseduju, da ce u timu ostati Briscoe i Berry dok ce bez posla ostati Preece i Gragson.

Nije mi bas jasna odluka da Gragson ostane bez posla - pa Gragson je trenutno najbolji vozac SHR-a, u ovih 12 trka ima 5 top 10. Da nije bilo kazne na pocetku sezone sada bi imao playoff poziciju.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 10. maj 2024. u 15:48h

Talladega_500 piše:
sreda, 8. maj 2024. u 19:11h
Michael McDowell rekao da ce napustiti Front Row na kraju sezone. Bob Pockrass kaze da ce najverovatnije voziti za Spire sledece sezone.

McDowell je proveo 7 godina u Front Row i pobedio 2 trke, ukljucujuci 2021 Daytonu.

Spire trenutno ima 3 chartera - Corey LaJoie, Carson Hocevar i Zane Smith. LaJoie i Hocevar imaju dugogodisnje ugovore dok je Smith vozac Trackhousea na pozajmici. Tako da ce McDowell verovatno preuzeti #71 koji trenutno vozi Smith.

Za sada nema najava ko bi ga mogao zameniti u Front Row. Mnogo zavisi od toga hoce li SHR sledece sezone koristiti Forda jer ako predju na Toyotu ili Chevy onda gube Chase Briscoe.
I evo Spire kaze da ce McDowell voziti #71 Chevrolet pocev od 2025. sezone.

Slika
Gledao sam jutros intervju sa McDowellom i pitali ga zbog cega menja tim posle cak 7 godina u Front Row.

Kaze da mu se dopada pravac u kom Spire ide (Spire je visokobudzetni tim koji dobija mehaniku od Hendricka), ali da je kljucni razlog sigurnost za posao. Naime, Front Row je poznat po tome sto uvek nudi 1-godisnje ugovore vozacima, a Spire mu je ponudio visegodisnji ugovor (verovatno na 3 godine).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 10. maj 2024. u 18:54h

Talladega_500 piše:
ponedeljak, 6. maj 2024. u 03:54h
Koji finis na Kansasu... Larson pobedio sa 0,001 sekundi nad Buescherom sto znaci da je ovo zvanicno pobeda sa najmanjom razlikom u NASCAR istoriji.

Hamlin je vodio najvise krugova i bio na pragu pobede jer je imao 2 sekunde prednosti na 5 krugova pre kraja. Onda je Busch izazvao caution, Buescher poveo, ali ga je Larson stigao u zadnjoj krivini i prestigao.

Ford nece pa nece ove sezone, isto se desilo Blaneyu na Atlanti. Ali barem raduje sto je makar jedan Ford mogao da se nosi sa najbrzim Chevroletima i Toyotama jer se Buescher celu trku borio sa Hamlinom i Larsonom za vodjstvo.

Slika
O ovome se pricalo celu sedmicu.

U pocetku je izgledalo da je pobeda cista, ali se posle pokrenula druga prica. Najvise zato sto je elektronski sistem prvo proglasio Bueschera za pobednika, a tek posle gledanja video snimaka se ispostavilo da je pobedio Larson. I to je pokrenulo pitanje - zasto elektronski sistem pokazuje jedno, a video snimak drugo? Ispostavilo se da finis linija nije pravo nacrtana tj. da je krivudava.

To se moze videti i na gornjoj slici da je linija poprilicno krivudava i da zbog toga elektronika i video pokazuju dve razlicite stvari.

NASCAR je dao pobedu Larsonu i dobio publicitet...
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » petak, 10. maj 2024. u 21:58h

23XI ce imati 3. auto na Nashville, vozac ce biti Corey Heim. Ovo je ist1 #50 Toyota koju je Kamui Kobayashi vozio na COTA ranije ove sezone.

Heim je debitovao u Cup pre 2 sedmice na Doveru umestu povredjenog Erik Jonesa. Zavrsio je 25. na Doveru, onda 22. na Kansasu.

Heim je Toyotin vozac u razvoju, trenutno vozi punu sezonu u Truck uz trke tu i tamo u Xfinity.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1681
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » subota, 11. maj 2024. u 07:52h

Talladega_500 piše:
petak, 10. maj 2024. u 18:54h
Talladega_500 piše:
ponedeljak, 6. maj 2024. u 03:54h
Koji finis na Kansasu... Larson pobedio sa 0,001 sekundi nad Buescherom sto znaci da je ovo zvanicno pobeda sa najmanjom razlikom u NASCAR istoriji.

Hamlin je vodio najvise krugova i bio na pragu pobede jer je imao 2 sekunde prednosti na 5 krugova pre kraja. Onda je Busch izazvao caution, Buescher poveo, ali ga je Larson stigao u zadnjoj krivini i prestigao.

Ford nece pa nece ove sezone, isto se desilo Blaneyu na Atlanti. Ali barem raduje sto je makar jedan Ford mogao da se nosi sa najbrzim Chevroletima i Toyotama jer se Buescher celu trku borio sa Hamlinom i Larsonom za vodjstvo.

Slika
O ovome se pricalo celu sedmicu.

U pocetku je izgledalo da je pobeda cista, ali se posle pokrenula druga prica. Najvise zato sto je elektronski sistem prvo proglasio Bueschera za pobednika, a tek posle gledanja video snimaka se ispostavilo da je pobedio Larson. I to je pokrenulo pitanje - zasto elektronski sistem pokazuje jedno, a video snimak drugo? Ispostavilo se da finis linija nije pravo nacrtana tj. da je krivudava.

To se moze videti i na gornjoj slici da je linija poprilicno krivudava i da zbog toga elektronika i video pokazuju dve razlicite stvari.

NASCAR je dao pobedu Larsonu i dobio publicitet...
e pa to je stvar i gde se nalazi transponder na autu. sigurno se ne nalazi na samom vrhu nosa automobila. zato je pokazivao jedno a foto finis drugo.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » subota, 11. maj 2024. u 16:27h

kyle piše:
subota, 11. maj 2024. u 07:52h
e pa to je stvar i gde se nalazi transponder na autu. sigurno se ne nalazi na samom vrhu nosa automobila. zato je pokazivao jedno a foto finis drugo.
Pobednik je vozac ciji nos automobila prvi stigne do finis linije, pa samim tim je logicno da se i senzori nalaze u vrhu nosa auta. Nece sigurno staviti senzore na krov ili u gepek.

NASCAR i ovako ima reputaciju da je naklonjen Hendricku i da pusta Hendrick da radi sta hoce, a ova situacija ni malo nije pomogla. Posebno sto kao sto rekoh elektronski sistem pokazuje jedno, a onda se javlja NASCAR i kaze "ne, ne, nasa kamera je pokazala drugo, Hendrick je pobedio".

Pogledaj samo razliku u sirini linije izmedju ova dva mesta koja sam oznacio, vidi koliko je linija uza tamo gde je Buescher nego tamo gde je Larson.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 12. maj 2024. u 03:59h

Erik Jones se vraca trkanju sutra nakon sto je propustio zadnje 2 trke zbog povrede.

Vozio je kvalifikacije jutros i jutros nije bilo sigurno hoce li voziti trku sutra, ali je popodne potvrdjeno da hoce.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1681
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » nedelja, 12. maj 2024. u 10:11h

Talladega_500 piše:
subota, 11. maj 2024. u 16:27h
kyle piše:
subota, 11. maj 2024. u 07:52h
e pa to je stvar i gde se nalazi transponder na autu. sigurno se ne nalazi na samom vrhu nosa automobila. zato je pokazivao jedno a foto finis drugo.
Pobednik je vozac ciji nos automobila prvi stigne do finis linije, pa samim tim je logicno da se i senzori nalaze u vrhu nosa auta. Nece sigurno staviti senzore na krov ili u gepek.

NASCAR i ovako ima reputaciju da je naklonjen Hendricku i da pusta Hendrick da radi sta hoce, a ova situacija ni malo nije pomogla. Posebno sto kao sto rekoh elektronski sistem pokazuje jedno, a onda se javlja NASCAR i kaze "ne, ne, nasa kamera je pokazala drugo, Hendrick je pobedio".

Pogledaj samo razliku u sirini linije izmedju ova dva mesta koja sam oznacio, vidi koliko je linija uza tamo gde je Buescher nego tamo gde je Larson.

Slika
sumnjam da se senzor nalazi na prednjem spojleru. jer kao i kod f1 sto se ne nalazi na prednjem spojleru (jer krilo u toku trke moze otpasti) tako i u Nascaru.
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 12. maj 2024. u 15:06h

Ako su ga postavili bilo gde osim u nos automobila, onda su sami krivi sto se ovakve kontroverzne stvari desaju.

A drugo, koliko tesko je ofarbati pravu liniju iste sirine od pocetka do kraja?

Ovde je dupli razlog zasto ljudi misle da je pobeda data Larsonu jer vozi za Hendrick - em je senzor pokazao da je Buescher pobedio, em je linija daleko deblja u delu staze gde je Larson (NASCAR-ova sopstvena kamera to pokazuje).
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 12. maj 2024. u 18:25h

Danasnja trka je tacno na polovini regularnog dela sezone.

Logano je trenutno izvan playoff pozicije i u ovih 12 trka ima samo 1 top 5 i 3 top 10.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 13. maj 2024. u 00:50h

Cekanju je kraj, i za Ford i za Keselowskog.

Posle 110 trka, Brad Keselowski je pobedio. Velika borba izmedju njega i Reddicka tokom cele trke, ali se u zadnjih 10-ak krugova uslo sa vodjstvom Buschera. Reddick je pokusao da ga prestigne, doslo je do kontakta i probusio je gumu i sebi i Buescheru.

Odlican dan za RFK jer realno trebalo je da bude RFK 1. i 3. pozicija. Na kraju Josh Berry 3. (njegova najbolja pozicija u karijeri) i 9. mesto za Justin Haleya koji vozi za RFK-ov satelitski tim Rick Ware.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 13. maj 2024. u 03:52h

Evo tog incidenta izmedju Reddicka i Bueschera kada je Reddick probusio gume obojici dok su se borili za 1. mesto. I onda za malo tuca ...

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
kyle
Poruka: 1681
Član foruma od: petak, 9. feb. 2018. u 15:06h
Lokacija: Chevy

Re: 2024. sezona

Poruka od kyle » ponedeljak, 13. maj 2024. u 11:11h

sto mrzim kad u zaru borbe probuse gume. kako ne mogu to bolje dizajnirati da se ne desava to?
Nascar champion

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11419
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: 2024. sezona

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 13. maj 2024. u 15:39h

Ja sam juce ispizdeo zbog Byrona koji je izgurao Truexa u zid, a Truex pokupio Blaneya. Blaney je juce imao auto za top 5.

Malo kad prodje trka da Hendrickovi vozaci ne naprave neko sranje. Pocelo je na Daytoni i desava se do danasnjeg dana.

When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Nascar“