Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lincoln

Moderator: ace1

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lincoln

Poruka od totti » utorak, 10. jan. 2012. u 15:29h

Čitajući sve vaše komentare (kvake, mali spoljni retrovizor, menjač, palice iza volana), sve više se pitam:
Jesu ovo sigurno zvanične slike ili nešto iz PS-a?
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 10. jan. 2012. u 15:31h

Koncept je u pitanju.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » utorak, 10. jan. 2012. u 15:34h

Otvara se vjerovatno na komandu: Linkolne aj ba otvori se! lol
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » utorak, 10. jan. 2012. u 15:39h

Talladega_500 piše:Koncept je u pitanju.
Verovatno su svi (incl. mene) doslovno skapirali ovo:
Talladega_500 piše:...Zvanicno predstavljanje sutra uvece.
pa smo mislili da je to - TO (budući da Mondeo / Fusion izgledaju poprilično finiširano).
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lincoln

Poruka od dule0911 » utorak, 10. jan. 2012. u 15:41h

Znaci ipak nisu zvanicne slike u pogledu finalnog proizvoda. :)
Dobro, znaci cekamo jos.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 10. jan. 2012. u 15:45h

Serijski model ce biti gotovo isti, nece se mnogo toga promeniti. Posebno zato sto nemaju vremena za vece promene, novi MKZ treba da se pojavi u prodaji sredinom godine sto znaci da im ostaje 6 meseci da zavrse model, spreme fabrike za proizvodnju i proizvode dovoljan broj modela da kada prodaja zvanicno pocne da dileri imaju vise od jednog modela na parkingu.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » utorak, 10. jan. 2012. u 15:47h

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lincoln

Poruka od totti » utorak, 10. jan. 2012. u 15:50h

fancy piše:
Talladega_500 piše:Koncept je u pitanju.
Verovatno su svi (incl. mene) doslovno skapirali ovo:
Talladega_500 piše:...Zvanicno predstavljanje sutra uvece.
pa smo mislili da je to - TO
I ja skapirah da je to - TO
Al´ ne lezi vraže... ;)
Slika

Avatar korisnika
Deckonja
Sierra junkie
Poruka: 1773
Član foruma od: ponedeljak, 15. jun 2009. u 11:29h
Lokacija: suncana strana ulice :)

Re: Lincoln

Poruka od Deckonja » utorak, 10. jan. 2012. u 15:53h

ma neee...ovo stvarno nema smisla :lele:















:)

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Lincoln

Poruka od Mickey038 » sreda, 11. jan. 2012. u 12:41h

Kad ja tamo a ono... medjutim :)

Lepo se ismejah samo 'ovlas' citajuci postove ali u oci mi je upala jedna stvar:
Kada sam pozvan na ovaj forum receno mi je da prenosim informacije o Fordu iz USA - sto i radim. Kao sto vidis, ova cela sekcija Forda USA je puna informacija koje sam ja napisao o Americkim Fordovima.
Nisam bas siguran da si ti autor svega sto si napisao na ovom forumu, pa je malo cudno koliko energicno ulazis u 'diskusije' braneci stavove za koje ni sam nisi siguran koliko su validni usput neprestano uporedjujuci neuporedivo i kao sto fancy rece, menjajuci pravac kad god se nadjes u 'komplikovanoj' situaciji.

Sto se ovog linkolna tice, cisto sumnjam da ce zavrsni proizvod biti bas ovakav. Mada i ovakav me nije impresionirao. Voleo bih da vidim neku slicicu 'sa ulice' bez PS sminkanja i dvodnevne pripreme za slikanje.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » sreda, 11. jan. 2012. u 13:26h

Postoji jedna sitnica o kojoj se izgleda malo vodi računa na ovom delu foruma, a to je pitanje kopirajta (autorskih prava) na zilione poslatih slika.
Čisto sumnjam da su autorsko delo onoga ko ih šalje, a sa druge strane ne vidim informaciju odakle su iste preuzete ili sa čijim odobrenjem.
O tekstovima da i ne govorim.

Svojevremeno je (koliko se sećam, izvinjavam se ako grešim!) Shomyju_kshu zamereno što je na novootvorenom blogu prenosio sadržaj sa Interneta bez navođenja izvora, dok se na ovom podforumu od početka takva praksa zanemarivala.

Budući da se nešto malo (više) razumem u način funkcionisanja foruma (uopšteno, ne mislim samo na ovaj konkretno) svestan sam problema u koje mogu biti uvaljena zvanična lica ovog foruma sa eventualnim neregulisanim pitanjima autorskih prava. :/
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » sreda, 11. jan. 2012. u 15:40h

Mickey038 piše:Nisam bas siguran da si ti autor svega sto si napisao na ovom forumu, pa je malo cudno koliko energicno ulazis u 'diskusije' braneci stavove za koje ni sam nisi siguran koliko su validni usput neprestano uporedjujuci neuporedivo i kao sto fancy rece, menjajuci pravac kad god se nadjes u 'komplikovanoj' situaciji.
Nisam rekao za ceo forum vec samo sekciju o Ford USA.

Prelistaj celu sekciju, videces da vecinu informacija sam napisao upravo ja. I pod "informacije" ne mislim da komentare "svidja mi se - ne svidja mi se" vec informacije o vozilu, tehnicke podatke, slike ...

Ja sam sve ono sto sam pisao kao licna misljenja u sekciji Ford USA pokrio sa razlozima i cinjenicama zasto mislim da je tako ... za razliku od nekih drugih koji se drze jednog komentara koji procitaju na nekom auto-forumu i misle da se celo trziste zasniva na tome. Tipa komentar "We wanna European Fords" i bum - po tom komentaru odjednom svi Amerikanci samo sanjaju o Evropskim Fordovima. ;)
fancy piše:Postoji jedna sitnica o kojoj se izgleda malo vodi računa na ovom delu foruma, a to je pitanje kopirajta (autorskih prava) na zilione poslatih slika.
Čisto sumnjam da su autorsko delo onoga ko ih šalje, a sa druge strane ne vidim informaciju odakle su iste preuzete ili sa čijim odobrenjem.
O tekstovima da i ne govorim.

Svojevremeno je (koliko se sećam, izvinjavam se ako grešim!) Shomyju_kshu zamereno što je na novootvorenom blogu prenosio sadržaj sa Interneta bez navođenja izvora, dok se na ovom podforumu od početka takva praksa zanemarivala.

Budući da se nešto malo (više) razumem u način funkcionisanja foruma (uopšteno, ne mislim samo na ovaj konkretno) svestan sam problema u koje mogu biti uvaljena zvanična lica ovog foruma sa eventualnim neregulisanim pitanjima autorskih prava. :/
Ako sam ikada postavljao ceo tekst na ovom forumu onda sam taj tekst licno ja napisao.

A 95% tema koje sam postavio su bile 2-3 kratke recenice ...
Kao sto je recimo bilo iz teme o Fusion:
"Svetlost dana je ugledala i najveca premijera na Detroit Auto Show - Ford Fusion/Mondeo.
Izbor motora na Americkom trzistu ce biti:
2.5L 170 hp
1.6L EcoBoost 180 hp
2.0L EcoBoost 240 hp
2.0L hybrid i plug-in hybrid (oba po 185 hp)
Prednja vuca standardna, AWD opcija. Izbor menjaca po 6 brzina manualni i automatik."
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » sreda, 11. jan. 2012. u 16:10h

Dobro je znati za nedajbože thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Lincoln

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 12. jan. 2012. u 13:08h

Prelistaj celu sekciju, videces da vecinu informacija sam napisao upravo ja. I pod "informacije" ne mislim da komentare "svidja mi se - ne svidja mi se" vec informacije o vozilu, tehnicke podatke, slike ...
Ja sam sve ono sto sam pisao kao licna misljenja u sekciji Ford USA pokrio sa razlozima i cinjenicama zasto mislim da je tako ... za razliku od nekih drugih koji se drze jednog komentara koji procitaju na nekom auto-forumu i misle da se celo trziste zasniva na tome. Tipa komentar "We wanna European Fords" i bum - po tom komentaru odjednom svi Amerikanci samo sanjaju o Evropskim Fordovima.
Stvar je u tome da ih nisi napisao vec prepisao. Za tehnicke informacije moze da prodje, ali utisci, slike...
Tvoja licna misljenja su uglavnom orjentisana na poredjenju sa evropskim modelima i to uglavnom okrenuta tako da favorizuju americke modele. A onda kada naidjes na odgovor (u smislu favorizovanja evropskih modela) onda krenes u diskusiju. I zasto se uvek pominju 'neki drugi' koji rade ovo ili ono? I uglavnom ide u pravcu 'ako on moze, mogu i ja'. Cemu sve to?
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 12. jan. 2012. u 15:26h

Pa ako hoces pocni ti da prepisujes vesti o Americkim vozilima kao sto sam ja radio do sada i onda vise nece biti potrebe da ja uopste dolazim na forum. thumbsuph

A sto se tice mojih misljenja ja sam ih lepo sve pokrio cinjenicama i razlozima za tako nesto, posebno kada se prica o globalnim proizvodima. Uvek sam izneo razloge zasto recimo mislim da globalni Focus nece uspeti u Americi ... i na kraju se ispostavilo da sam bio u pravu. Za Mondeo tek cemo videti.
Uostalom, ja nikog ne ubedjujem za bilo sta sta se desava na Evropskom trzistu - govorim samo kakva je situacija na Americkom trzistu, a mislim da sam sa Americkim trzistem ipak malo bolje upoznat nego vi ostali.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lincoln

Poruka od totti » četvrtak, 12. jan. 2012. u 15:38h

Talladega_500 piše:Uvek sam izneo razloge zasto recimo mislim da globalni Focus nece uspeti u Americi ... i na kraju se ispostavilo da sam bio u pravu. Za Mondeo tek cemo videti.
I za Focusa ćemo tek videti, suviše je rano da se daju ocene i da se prisvajaju moći Ljubiše Trgovčevića thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 12. jan. 2012. u 15:47h

Osim ako nekim slucajem cene goriva opet skoce na $5.00/gallon i Ford smanji cene Focusa za minimalno $2,000 za svaku verziju tek onda mozda mu prodaja skoci.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Lincoln

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 12. jan. 2012. u 18:52h

Ja neželim da prepisujem već da prenosim svoja lična iskustva, naravno onda kad ih imam.
I ja bih sačekao sa ocenjivanjem uspeha fokusa. Cena će mu sigurno pasti čim konkurencija ponudi ono što se u fokusu već nalazi.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 12. jan. 2012. u 21:00h

Onda ovu sekciju o USA Fordovima treba ugasiti jer 99% ljudi na forumu nikada nisu ni videli vecinu Fordovih Americkih proizvoda, a da ne govorim vozili i posedovali pa da mogu izneti licna iskustva.
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Lincoln

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 12. jan. 2012. u 22:42h

Ne vidim zašto bi gasili temu. Lepo je pročitati ponešto i o američkim fordovima. Na kraju krajeva ti si iz tih krajeva pa možeš ti da pišeš i prenosis svoja iskustva. A možda se pojavi još neko.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 12. jan. 2012. u 23:00h

Iznosio sam svoja licno iskustva dosta puta ... Na kraju je ispalo da drugi vise znaju o mom licnom autu na osnovu 9 minuta dugog video starog 13 godina sa neta nego ja koji sam njegov licni vlasnik ... :wtf:
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Lincoln

Poruka od Mickey038 » petak, 13. jan. 2012. u 09:36h

Iznosio sam svoja licno iskustva dosta puta
Nisam primetio da si bas cesto iznosio svoja licna iskustva, a i kada jesi retki su bili kometari tih 'onih' koji se stalno pominju. Komentari i diskusije su uglavnom vezane za tekstove sa net-a koji 'dokazuju' da je neki model 'bolji'.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » petak, 13. jan. 2012. u 16:05h

Nebi da se i ova tema opet vrti u krug, ali kada sam prenosio nesto sa neta pisalo je da je sa neta.
A kada sam iznosio licno iskustvo onda je bilo licno iskustvo.

I s obzirom da si mene mnogo kritikovao sto ne iznosim licna iskustva, nesto nisam primetio da radis to i za druge. Pogledaj generalnu temu o Ford USA i diskusiju o F-150 ... Ja vozim F-150 vec 7 godina i znam kakav je, ali je ispalo da svi drugi znaju bolje od mene o njemu zato sto je Jeremy Clarkson nesto rekao pre 13 godina u 9 minuta dugom video.
Da sam ja nekoga drugog ubedjivao o njegovom licnom vozilu na osnovu internet videa siguran sam da bi mi odmah prigovorio ... kao sto si i radio sve ovo vreme (iako sam pricao o neutralnim vozilima koje niko od nas ovde ne poseduje).

Ali nema veze, idemo dalje, necu da se ova tema pretvori u off-topic.

Izgleda da ce Lincoln MKZ imati retractable roof kao opciju. U pitanju je veliki stakleni krov, kao sto je imao koncept, koji ce se spustati u gepek.

Evo spijunskih slika sa testiranja:

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Lincoln

Poruka od milan_gt » petak, 13. jan. 2012. u 16:57h

Talladega_500 piše: Izgleda da ce Lincoln MKZ imati retractable roof kao opciju. U pitanju je veliki stakleni krov, kao sto je imao koncept, koji ce se spustati u gepek.
treba izvuci neki odzak na taj stakleni krov hahahaha
http://carscoop.blogspot.com/2012/01/d- ... ke-at.html

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » petak, 13. jan. 2012. u 17:30h

Tako nesto nikad nebi proslo u Evropi, jel tako?
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“