Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lincoln

Moderator: ace1

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. okt. 2011. u 15:55h

Ko zna engleski odlicna prica o buducnosti Lincolna.

http://www.caranddriver.com/features/11 ... ln-feature

Slika

A sve karte se bacaju na dizajnerka Max Wolff, Australijanca koji je pre Lincolna radio za Cadillac i najzasluzniji za veliki preokret Cadillaca.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » četvrtak, 6. okt. 2011. u 17:38h

Ovi modeli nije da mi se ne sviđaju, ali ipak nisu baš tako eleganti kao što bi se očekivalo za dizajn auta koji je u klasi u kojoj je Lincoln.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 6. okt. 2011. u 20:18h

Sedeo sam u svim Lincolnima koji se trenutno prodaju u Americi. Znaci jedino nisam sedeo u najnovijem Mark LT koji se prodaje u Meksiku, ali i on nije nista vise nego Ford F-150 Platinum sa drugacijim grilom.

U svakom slucaju, prisustvo Forda se i te kako primeti i to je problem. Nije problem Lincolna to da je on los vec to sto je Ford odlican i da nema bas mnogo toga sta mozes unaprediti na Fordu. Tako da Lincoln nije bas u stanju da opravda $10,000 vecu cenu po klasama jer svega malo losiji Ford se moze dobiti za daleko manje novca.

Ono sta Ford zaista mora da prestane da radi je da Ford i Lincoln dele ikakve dizajnerske linije, to je jednostavno propast.

Kao ovo recimo, Ford Edge i Lincoln MKX.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 10. okt. 2011. u 14:03h

Poznati Americki tuner Hennessey se pozabavio sa Lincoln MKS.

Rezultat je 435 hp iz 3.5L EcoBoost V6 motora i 0-60 mph ubrzanje za samo 4.5 sekunde.

Pravi sleeper.

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » sreda, 2. nov. 2011. u 00:26h

Vec duze vreme je postojao rumor da Lincoln planira premium kompakt na bazi Focusa, sa EcoBoost motorom, koji bi bio zasnovan na Lincoln Concept C.

Danas je potvrdjeno da od toga nema nista.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » sreda, 2. nov. 2011. u 07:53h

To bi imalo smisla da ga planiraju prodavati u Evropi, ali za Ameriku... Mislim da bi bila propast.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » sreda, 9. nov. 2011. u 21:52h

Priblizava se Los Angeles Auto Show na kome ce Lincoln da predstavi obnovljenje MKZ i MKS, koji bi u znacajnoj meri trebali da se razlikuju od Fordova sada.
I dalje ce deliti bazu i EcoBoost motore, ali ce menjati i suspenzija biti drugaciji kao i dizajn.

Za sada samo ova slika.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 17. nov. 2011. u 14:32h

Lincoln je danas predstavio obnovljene MKS i MKT.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » četvrtak, 17. nov. 2011. u 14:36h

Jedino mi se ono nazad na MKT ne sviđa. :/
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Lincoln

Poruka od totti » četvrtak, 17. nov. 2011. u 16:03h

Meni su oba nevidjene rugobe... :bljak:
Slika

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Lincoln

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 17. nov. 2011. u 17:00h

Meni se baš 'dja, muka mi je od uobičajene plastične konfekcije u vodi krompira sa stop svetlima :bljak:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » četvrtak, 17. nov. 2011. u 19:12h

Secam se jedan dan, dok sam jos vozio Mustang GT, ispred mene MKT EcoBoost i covece nikako ga stici koliko je brz. Kada ga je konacno zaustavio semafor ispred mene vidim da neki stariji tip vozi. :D
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » subota, 19. nov. 2011. u 17:13h

Na net je izgleda, Lincolnovom greskoj, procurila slika kako bi sledeci Lincoln MKZ mogao izgledati.

Zvanicno predstavljanje bi trebalo biti na Detroit Auto Show u Januaru.

Ovo ce biti prvi kompletan projekat novog Lincolnovog dizajnera Max Wolff (koji je u proslosti dizajnirao Cadillac CTS i SRX).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » subota, 26. nov. 2011. u 00:58h

Lincoln je iskoristio ovogodišnji Los Angeles Auto Show da publici predstavi obnovljenje verzije svoja dva najveća modela sa prednjom vučom, 2013 MKS sedan i MKT crossover. Iako su dizajnerske promene male, one u velikoj meri nam nagoveštavaju planove Američkog giganta za budućnost pod vođom dizajnerskog tima Max Wolffa. Ovaj Australijanac se proslavio u Cadillacu sa modelima CTS i SRX i od njega se očekuje da nastavi istim tempom i sa budućim Lincoln modelima. Pored dizajnerskih promena MKS i MKT su takođe dobili moćnije motore, kvalitetnije enterijere, veći izbor standardne opreme i modernije sigurnosne mere. Kao što se može primetiti po slikama MKS i MKT sada odlikuje novi gril koji iako deli neke dizajnerske linije sa prethodnikom daje ekskluzivniji dizajn ovim automobilima. Veće dizajnerske promene se mogu primetiti kod MKS koji sada pruža LED farove, 19 i 20 inch felge, a Lincoln sa ponosom kaže da je limarija od vrata pa prema zadnjem delu vozila potpuno nova. Ono šta se ne može primetiti na prvi pogled je nova suspenzija sa visokom tehnologijom koja se zove Continuously Controlled Damping (CCD). Ova suspenzija je značajno udobnija od standardnih koje viđamo na većini modela i reaguje u rekordnom roku. Lincoln obećava da će tako njegovi predstavnici biti najudobniji u klasi i kaže da je spreman za izazov. Ova suspenzija se takođe može namestiti na tri različita načina (Normal, Comfort (udobnost) i Sport) zavisno od uslova vožnje. Spomenućemo i novi sistem koji se zove Lane Keeping System (LKS) koji automatski reaguje na volanu momenta kada automobil krene da gazi punu liniju. Što se tiče enterijera on nije značajnije menjan, ali se Lincoln potrudio da se u što većoj meri razliku od Forda pa je sada kvalitet značajno viši, a ponuda opreme veća. Svi MKS i MKT će imati standardan MyLincoln sistem koji je sada jednostavniji, a neke od standardnih oprema će biti kožna sedišta, grejači u sedištima i volanu i Sync. Za kraj ćemo spomenuti i motore. MKS i MKT pokreće identičan 3.7L V6 motor, ali je njegova snaga sada povećana na 300 ks (+32 ks kod MKT i +27 ks kod MKS) i 372 Nm obrtnog momenta. Kao i u prošlosti jedini opcioni motor će biti 3.5L EcoBoost V6 koji razvija 355 ks, ali je Lincoln nagovestio da bi snaga mogla biti povećana na približno 400 ks u bliskoj budućnosti. Snaga će se prensiti na prednje točkove (ili opcioni AWD) preko šest brzina automatskog menjača. Pored veće snage Lincoln je unapredio MKS i MKT sa većim kočnicama. Prodaja startuje na proleće, a početna cena od $41,500 za MKS i $44,300 za MKT nebi se trebala značajnije menjati.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13589
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Lincoln

Poruka od dule0911 » petak, 2. dec. 2011. u 15:51h

Lepsi mi je MKS pre redizajna.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » petak, 2. dec. 2011. u 17:20h

Vidio sam prije par dana u centru NSa MKS, odlično izgleda uživao, a po dizajnu se totalno izdvaja od svih auta, tako reći, blješti. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » petak, 2. dec. 2011. u 17:22h

U Januaru se ocekuje prvi Lincoln dizajniran od strane novog Lincolnovog dizajnera Max Wolff.
U pitanju je MKZ koji ce biti predstavljen na Detroit Auto Show.

Za sada Lincoln je izbacio samo ovu sliku. Baza ce biti deljena sa Ford Fusion i Mondeo, ali lista slicnosti se tu zavrsava.
Citao sam komentare ljudi koji su vec videli auto uzivo i kazu da odlicno izgleda, daleko bolje od prethodnika.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Lincoln

Poruka od Iosis » petak, 2. dec. 2011. u 19:08h

Paaa šta znam ova zera auta što se vidi djeluje mi zanimljivo. :D
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 1. jan. 2012. u 18:50h

Poslednja voznja Kim Jong-ila ... u Lincolnu.

Slika

Slika

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » nedelja, 8. jan. 2012. u 17:20h

Na internet je izasla jos jedna slika novog 2013 Lincoln MKZ. Ovaj auto je prvo dizajnerske delo novog Lincolnovog dizajnera Max Wollffa koji je pre radio za Cadillac (dizajnirao CTS).

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 01:26h

Jos jedna slika 2013 Lincoln MKZ. Zvanicno predstavljanje sutra uvece.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: Lincoln

Poruka od fancy » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 09:09h

Nazire se dizajnerski uticaj 8)

Slika

Minus kuče, to je to thumbsuph
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 15:36h

Naravno, Amerikanci su nesposobni da bilo sta urade sami pa tako moraju da kopiraju od Evrope cak i neke od najgadnijih auta koje je Evropa ikada dizajnirala. thumbsuph
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Lincoln

Poruka od BojanM » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 15:43h

Govoriš to sa potpunom sigurnošću, iako u stvari niko ne zna zasigurno iz kog dizajnerskog centra je Scorpio Mk2 izašao... ;)

P.S. To što je fancy napisao je bila šala, ne znam samo zašto se trudio uopšte da potencira eliminaciju kučeta iz cele slike, valjda da ne bi umanjilo ružnoću auta...
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Talladega_500
Yankee
Poruka: 11508
Član foruma od: četvrtak, 4. jun 2009. u 03:16h
Lokacija: Helloooo Wisconsin!

Re: Lincoln

Poruka od Talladega_500 » ponedeljak, 9. jan. 2012. u 15:45h

Lincolni su jos tokom 1970ih imali zadnja svetla po celoj zadnjoj liniji automobila.

Slika
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Odgovori

Povratak na „Fordovi iz USA“