Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
Stivipg
Poruka: 120
Član foruma od: petak, 24. jan. 2014. u 10:37h
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Poruka od Stivipg » četvrtak, 1. dec. 2022. u 22:33h

Doslo vrijeme da se mijenja auto , u dilemi sam izmedju ova dva auta . Cijene su poprilicno skocile zadnje pola godine pa ni ne znam jel pravo vrijeme za kupovinu al ajde …

Prva zamisao je bila Ford Kuga mk1 ili mk2, racunam manji dzip ne prevelika potrosnja , za odrzavanje ne precerano skup i kao idealno resenje porodicnog auta … ali dosta poznanika mi se zalilo na mali gepek i ne toliko puno prostora u isti auto s obzirom da je SUV . Malo razmisljajuci ubacih u taj najuzi krug Mondea . Cijene novijeg godista Kuge su poprilicno visoke al racunam da je tako zbog toga sto je dzip pa i veca klasa i onda sam blizi kupovini Mondea jer za manje para mogu uzeti bolje godiste , bolju opremu a i unutrasnjost mi je mnogo ljepsa kod Mondea.


Dakle josh uvijek sam u dilemi sta kupiti, ali tragajuci oglase primijetio sam da se solidan Mondeo moze kupiti za 10-13.000eura .

Sledeca dilema je dal automatik ili manual . Bih radije 2.0 motor i automatik. Strah me je da za tolik auto i nije dovoljan 1.5dizel posebno sto ce to biti prelazak sa 225ks. Ali standardni strah kod nas automatik i kvarovi na isti . Znam da se powershift nije najjsjajnije pokazao na Kugu. Pa me i to interesuje jel koliko pouzdan na ovim modelima 2014+


I josh jedna josh veca dilema je sto gledajuci vani kola , dobar primjerak nisam uspio naci ispod 11k i onda me malo buni kako sa carinom i svim troskovima ovi na polovniautomobili se prodaju iste pare a ima i dosta primjeraka koji su presli “150.000km” sto je za nase uslove mala kilometraza.

Eto ko ima iskustva volio bih da napise dva slova i iznese svoje misljenje i svoje iskustvo sa istim modelima i sve preporuke su dobrodosle


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikola312
Poruka: 1126
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Poruka od Nikola312 » četvrtak, 1. dec. 2022. u 23:23h

Kuga ti je u suštinu Focus na štiklama tako da nećeš biti oduševljen prostorom. Dodatno, kupovina SUV-a sa prednjim pogonom ima smisla samo ako ti nešto znači lakše penjanje na ivičnjake, u svim drugim situacijama je "običan" auto u prednosti.

Problem sa Mondeom je što se taj auto generalno kupuje za ubijanje velike kilometraže, tako da su primerci koji dolaze kod nas uglavnom bili službena vozila sa 400 hkm, pa im ovde veate kilometražu na magičnih 150h. Verovatno ih tamo uzimaju za 8-9, plate porez i carinu i ugrade se 1000 eur.

1.5d ti hoće biti malo ako prelaziš sa 225ks, juri 2.0 dizela, a i 2.0 ecoboost su dobri motori, ja se ne bih žalio da ga imam. :)

Avatar korisnika
Stivipg
Poruka: 120
Član foruma od: petak, 24. jan. 2014. u 10:37h
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Poruka od Stivipg » petak, 2. dec. 2022. u 08:52h

i jel moze josh jedna mala pomoc, kako da razlikujem Sync 2 i 3 , vidim da i instrument tabla je na svaki razlicita da ima barem 3-4 vrste ... jel to ima veze do opreme ili sta

Avatar korisnika
speccko
Poruka: 490
Član foruma od: utorak, 24. jul 2018. u 17:55h
Lokacija: Vrbnica/Vienna
Kontakt:

Re: Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Poruka od speccko » petak, 2. dec. 2022. u 09:39h

Pa sync 2/3 ti je ustvari verzija softvera na srednjem delu, mislim multimedia.

Ovako izgleda SYNC 2
Slika

Sync3
Slika

Avatar korisnika
Stivipg
Poruka: 120
Član foruma od: petak, 24. jan. 2014. u 10:37h
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Poruka od Stivipg » petak, 2. dec. 2022. u 17:15h

Moze li Sync 2 da se updatuje ako je softwer samo na Sync3 . Jer sam vidjeo da Sync 3 ima nekek dodatne opcije i ovaj phone mirror


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Poruka od M.M.L. » petak, 2. dec. 2022. u 18:19h

Sync 3 nema phone mirror vec Android Auto ili Apple Car play. Mada nisam siguran da li to zavisi samo od softvera Trebalo bi da moze da se updejtuje sa manje ili vise muke

Avatar korisnika
consigliere
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 9. maj 2022. u 19:07h

Re: Mondeo mk5 & Kuga mk1 mk2

Poruka od consigliere » ponedeljak, 5. dec. 2022. u 02:01h

Ne moze se Sync 2 nadograditi na Sync 3 samo softverom, mora cela multimedija da se menja.

Ja vozim mondea mk5, 2016, 1.5, chip kod bokija (sve pohvale i svaka preporuka!)

Snage ima sasvim dovoljno, ne zalim se :)

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“