Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina fieste mk4 ..saveti

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
borisvaljevo
Poruka: 3
Član foruma od: petak, 28. apr. 2017. u 00:30h

Kupovina fieste mk4 ..saveti

Poruka od borisvaljevo » petak, 28. apr. 2017. u 00:58h

Pozdrav svima,i par pitanja..planiram sutra ili prekosutra da kupim jednu fiestu,..e sad ovako,motor je 1242 ccm i 55 kw,pa me interesuju bilo kakvi saveti sta i kako,i interesuje me da li je kod nje servo volan,ima li torziju(mislio sam da samo francuzi imaju torziju) i da li je motor 16 v ili nije..svaki savet dobrodosao..hvala i pozdrav ...
Slika

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Kupovina fieste ..saveti

Poruka od Markedjani » petak, 28. apr. 2017. u 10:21h

Može da bude servo a i ne mora (saznaćeš istog momenta kad budeš provozao), nema torziju ima krutu osovinu, motor jeste 16v tj Zetec SE.

Saveti:

- pregledaj limariju pošto umeju pofino da trule
- motor mora da bude savršeno tih i ne sme da bude nikakvih glasnih i naglašenih kliktajućih zvukova (smeju jedino malo da se čuju benzinske dizne)
- proveriti kad je poslednji put urađen veliki servis i sa kojim delovima je rađeno i obavezno ga uraditi ako se ne zna istorijat (original Ford kaiš i španer=100000km ili 10 godina, zamenski delovi=50000km ili 5 godina interval zamene)

I standardno ostatak auta tipa stanje trapa, kočnica, kvačila i generalno ponašanje motora (kako povlači auto, da li se ler normalno ponaša, da li trza u vožnji ili na leru itd itd)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

borisvaljevo
Poruka: 3
Član foruma od: petak, 28. apr. 2017. u 00:30h

Re: Kupovina fieste mk4 ..saveti

Poruka od borisvaljevo » petak, 28. apr. 2017. u 20:47h

isao sam da gledam auto,i nisam bas previse razocaran ali ni nesto odusevljen,mehanicki je zaista skroz ok,limarijski je,ne znam ni sam,ima na zadnjim ,bunker vratima na jednom mestu se podigao git,mozda 3cmx3 cm..i sa desne strane odmah iza suvazecevih vrata nekoliko tacki,ne znam od cega,ne zna ni gazda..nije rdja,nije trulo,kao da je od neke kiseline ili nesto slicno..motor bas lepo radi,tako da je do daljnjeg na stand by,dok ne smislim..trazi 900E...hvala na savetu u svakom slucaju

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“