Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina Focusa mk1 tddi

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
VUK NBG
Poruka: 17
Član foruma od: četvrtak, 12. jan. 2017. u 23:21h
Lokacija: NBGD

Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od VUK NBG » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 23:03h

TRAZIM FOKUSA TDDI NE STARIJEG OD 2004 GODINE.GLEDAO SAM DANAS JEDAN, ALI TRUO JE I CURILO MU ULJE IZ MENJACA.treba mi savet, kakva su iskustva sa benzicima 1.8....Evo oglasa https://www.polovniautomobili.com/putni ... svajcarska...

Avatar korisnika
jugota
Poruka: 152
Član foruma od: subota, 28. jun 2014. u 22:27h
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od jugota » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 23:33h

Iskustva su,sto se motora tice,odlicna... ovog bih mozda i zaobisao bas zato sto je iz svice. Ne generalizujem,ali moj je stigao odande i mogu reci da sam razocaran,ulje u kompresoru nije promenjeno 12 godina,ja menjao kompresor,dobar deo motorne instalacije oksidirao i sl zajebancija. Tamo stradaju brze zbog soli,a na ovom ces skoro pa odma morati menjati cevi od serva,vecina tih sitnih metalnih delova pod haubom zardjali,znaci ili su prali motor ili je nagrizeno od soli(kod mene bio pran motor jer je duvao na glavi),ne vidim najbolje,ali mi se cini da je kozica menjaca dosta ispucala,volan je sav u brazdama(najverovatnije prljav,smrljav,nikad opran).

Ako je u dobrom stanju,po meni najbolji izbor motora za mk1,ako motor nije unisten nece trositi ulje kao 1.6 i 1.4,potrosnja malo veca nego 1.6,al uzivanje za voziti,dosta je udobniji od dizela,nema problema ako ugradjujes plin. Mane mogu biti nedostatak dobrih majstora,ume da zeza ler motor pa da luduje sa obrtajima dok je auto u pokretu,benzinska pumpa hoce da otkaze,umeju i zadnje celjusti da blokiraju,ali smatram da to nije nista kriticno,ni strasno. Veliki servis sa rukama i dobrim delovima 20-25 k din,mali do 5 k din,svecice fordove na plin 20k km,oko 10-ak eur. Hoce da procuri kuciste termostata,zeza senzor na menjacu(mene nije).Sve u svemu,dobra kupovina ako naletis na pristojan primerak.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od Daniel » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 23:42h

druze, ako trazis ne starijeg od 2004 onda je to i jedino godiste koje ces traziti.. posto od 2005 se ugradjuje samo tdci
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od duratecHE » utorak, 17. jan. 2017. u 00:53h

To ulje curi verovatno na semeringu zadnjeg dela radilice, hoce to.
Dorar je tddi, naravno ako nije istrosen i ako je odrzavan. Zabavan za voznju.
Ja ne bih bezao ni od vlasnika koji se domacinski ophodio prema autu i ima nekakvu evidenciju odrzavanja.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od van » utorak, 17. jan. 2017. u 02:50h

Ти мотори немају неких дечијих болести и отпорни су на све и свашта док ако им се редовно мењају уље и филтери . 1.8 и 2.0 су се показали у експлатацији да не зезају , нити имају скупе кварове као дизели који пређу много па је потребно сервисирати цео систем убризгавања . Добро подносе плин , који ти исплати ауто после 60ак 000 км. Можда им је мењач пренежан за масу фокуса и 115 кс . 2.0 има много озбиљнији мењач .
Лепо и глатко вуку , немају неки одзив на гас , делују да су лењи до 3000 обртаја , вуку одлично преко 4500 . Веома лако повлаче каросерију на ниским обратима , и као са сами себи додају гас када налете на узбрдицу . Идеш 4том 60 нпр. и наиђе узбрдица и то са истим притиском педале гаса настави да иде 60 узбрдо .
Остало је све као и на другим фокусима .

VUK NBG
Poruka: 17
Član foruma od: četvrtak, 12. jan. 2017. u 23:21h
Lokacija: NBGD

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od VUK NBG » utorak, 17. jan. 2017. u 11:22h

hvala na savetima , ali nikako da naidjem na neki normalan, truli prag....pa ako naidjete na neki ok molim da me obavestite.Unapred hvala.

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od polaris » utorak, 17. jan. 2017. u 12:25h

TDDI se dobro pokazao na svim testovima i sam ga vozim.Ako si navikao na zustriji auto,prvo idi provozaj ovaj jer je malo tromiji,pa onda odluci hoces li njega.Ja sam pre njega vozio TDCI-a i kad sam odlucio da njega pazarim gladao sam na oglasima i jurio.Kad sam natrcao na prvog koji iole valja provozao sam ga i odlucio sa mi ne smeta sto je malo trom.
Inace sve preporuke za TDDI,osim ako ne juris i benzince onda 1.8 ili 2.0.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
jugota
Poruka: 152
Član foruma od: subota, 28. jun 2014. u 22:27h
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od jugota » četvrtak, 19. jan. 2017. u 11:56h

Imam ja jednog 1.8 16v,bele boje,karavan,ristajling,ghia oprema,garaziran,nije truo,ne trosi ulje,al ga ne prodajem jer mi je bas dobar hahahaha izvini,morao sam

Generalno,sto ti van rece,to je to,auto zaista ne oseca uzbrdice,a posto imam tddi i njega,mogu ti tacno uporediti oba modela... kad sve saberes i oduzmes,oba su odlicna kupovina i neces pogresiti samo ako nadjes odrzavan primerak(e to i jeste muka),ali generalno,benzin+plin je jeftinija voznja od dizela(nisu lovacke price,vec licno iskustvo) benzinac je udobniji za voznju(meni je osecaj bio kao da sam seo u drugi auto),imas povremeno zezanje relacija svecice-kablovi-bobina(uglavnom svecice,kad pocne da trza menjas i cuvas ostalo),na dizelu hoce stradati takozvana bos pumpa(oko 400eur reparacija),nemas plivajuci,sa turbinom zasad nema problema,dizne se ne bune ni na koje gorivo... potrosnja(opet tvrdim) dizel do 7,5 grad(otvoreno nema sanse ispod 4,5-4,7 i to sa dosta motornog kocenja i laganog ubrzavanja,realno oko 5,5), benzin+plin oko 12 grad(otvoreno lakse voznje 80-90km oko 7-8,na 100km do 9).

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1347
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od skolioza » četvrtak, 19. jan. 2017. u 12:07h

tddi nema plivajuci :)
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Avatar korisnika
jugota
Poruka: 152
Član foruma od: subota, 28. jun 2014. u 22:27h
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od jugota » četvrtak, 19. jan. 2017. u 12:57h

To i rekoh

''na dizelu hoce stradati takozvana bos pumpa(oko 400eur reparacija),nemas plivajuci,sa turbinom zasad nema problema,dizne se ne bune ni na koje gorivo...

o dizelu sam i govorio,minus i plus u istoj recenici :)

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od polaris » četvrtak, 19. jan. 2017. u 16:26h

Reparacija nije 400 vec oko 250.100 je otprilike elektronika i ostalo je otprilike 150 max 200.
Sve u svemu sto kazu kolege neces pogresiti ni za benzinca ni za tddi-a.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 19. jan. 2017. u 17:00h

Cena je kao što reče Polaris i pojeftinjuje, ali ne crkava svakom tddi elektronika boš pumpe. To nije obavezan kvar.
Najskuplji kvar na tom dizelu u odnosu na benzinca je turbina. Ostali kvarovi i održavanje dodju u parama manje-više na isto. Na bencincu imaš svećice, kablove i bobinu, a na tom dizelu boš pumpu. Agregati, veliki servis i kvačilo koštaju u principu isto.
Inače se ne bih generalno složio da je benzin+plin jeftinija vožnja nego tddi. Da ako kupiš vozilo u koje je sveže ugradjen i atestiran plin i pritom takvo vozilo platiš kao dizela. Ali koliko je to realno i moguće naći? S obzirom da nam standard ne dozvoljava da četo menjamo automobile treba gledati i malo dugoročno. Dizel neće sigurno preći 160 dinara, ali plin ide ka ceni od 100 dinara, već je bio blizu a sad ponovo poskupljuje (godinama unazad je za svaku novu godinu akciza poskupela 5 dinara, ili će mu maloprodajna cena naglo otići gore il ga mnogi naftaši neće više prodavati jer će im zarada biti nikakva a i trenutno je kilava). Kod plina uvek imaš varijabilni kvalitet istog u toku godine zbog toga što se nedovoljno često menja odnos propan-butan, a trebalo bi u zavisnosti od temperature. Potrošnje koje Jugota spominje su letnje potrošnje. Koliko plina potroši u zimskim uslovima na recimo kraćim relacijama? Drugo, koliko se na 10.000 predjenih kilometara potroši i benzina samo za potrebe paljenja i zagrevanja motora? Dalje, cena ugradnje iole kao kvalitetnijeg (srednja klasa) plinskog uredjaja sa prvim atestom je 500 evra. Plus održavanje plinskog sistema... atest posle 5 godina je još i najmanja stavka.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

OverboostedFord
Poruka: 32
Član foruma od: ponedeljak, 9. jan. 2017. u 19:42h

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od OverboostedFord » četvrtak, 19. jan. 2017. u 19:05h

Ako razmišljaš izmđu 1.8 16v benzin-plin i 1.8 TDDi uzmi 1.8 TDDi, ako misliš benzinca bez plina onda benzinac.
Dosta, dosta loš plin, barem kod nas u Bosni, kradu ga kako stignu, em mu smanjuju pritisak em ga griju, piše da ti je nasuo 25 litara a nije ni 18... Itd itd, zbog tog i sam zimi koristim benzin iako imam instalaciju LPG-a koju ako ostane vozilo u mom vlasništvu do isteka atesta neću ni atestovat više, nego fino povadit instalaciju...
Čak iskreno da kažem, da sam stariji 10 godina najvjerovatnije bih dizela uzeo, al eto...
Ugl i jedno i drugo ti je odlična kupovina, sjedi u oba, provozaj pa vidi šta ti više odgovara.

Sretno sa kupovinom nadam se da ćeš nać dobar primjerak!

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od polaris » četvrtak, 19. jan. 2017. u 20:14h

Moja preporuka TDDI ili 1.8 benzin+plin,samo ganjaj da bude dobar uredjaj na njemu i da ne bude atestiran,jer kad istekne atest,a upisan je u saobracajnu skoro nigde ne moze da se registruje sem ako ne odjavis plin,a odjava kosta kao i atest.Ovo znam jer sam radio u agenciji i poznajem mnogo vlasnika,a kada sam trebao zetu da registrujem mazdu sa plinom koja je imala upisano u saobracajnu,prvo sto su me pitali gde ti je papir za atest,kad im kazem nemam samo odmahuju glavom,kazu nema sanse,ako nas navataju zatvorice nas.
Ni turbine vise nisu bauk.One se krecu remontovane isto do max 250 evra.Ja sam moju remontovao na proslom tdci-u i ispala me 250 evra.mada predpostavljam da je ta cena bila zato sto sam ostavio moju i uzeo drugu.Evo gledam na facebook neki iz Lestana non stop izbacuje reklamu das mu svoju i uzmes drugu za 220 evra.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Sumaher
Poruka: 56
Član foruma od: subota, 20. jun 2015. u 00:33h

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od Sumaher » četvrtak, 19. jan. 2017. u 21:17h

Mogu da preporucim focusa 1.8 ili 2.0 benzinac,motori su perfektni kao sto ih i samo vlasnici hvale..Ja sam vise za 2.0 jer ima bolji menjac u odnosu na 1.8, cini mi se da je nekako meksi.Razlika u potrosnji skoro neosetna..
Zetec Power

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od polaris » četvrtak, 19. jan. 2017. u 21:31h

1.8 i 2.0 su retki,pogotovo pri zadnjim serijama fokusa.Jurio sam ga i ja da kupim uporedo sa tddi,ali sam hteo da bude 2003-2004 godiste i nisam uspeo da nadjem.
Preporuka:Benzin+plin 1.8 , 2.0 eventualno ako natrcis na bas dobrog 1.6,glupo da propustis dobar auto samo zato sto je 1.6
Dizel TDDI samo da bude 66kw

Izbegavati:Benzin 1.4 , Dizel TDDI 55kw
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 19. jan. 2017. u 21:37h

polaris piše:Moja preporuka TDDI ili 1.8 benzin+plin,samo ganjaj da bude dobar uredjaj na njemu i da ne bude atestiran,jer kad istekne atest,a upisan je u saobracajnu skoro nigde ne moze da se registruje sem ako ne odjavis plin,a odjava kosta kao i atest.Ovo znam jer sam radio u agenciji i poznajem mnogo vlasnika,a kada sam trebao zetu da registrujem mazdu sa plinom koja je imala upisano u saobracajnu,prvo sto su me pitali gde ti je papir za atest,kad im kazem nemam samo odmahuju glavom,kazu nema sanse,ako nas navataju zatvorice nas.
Ček polako, šta je ovde uopšte problem? Naravno da su pri svakoj registraciji potrebna i potvrda i uverenje o plinskom sistemu i atestu, to je prateća dokumentacija vozila kao i saobraćajna što je i svaki pandur uvek može da ih zatraži na uvid i pored saobraćajne i da iz saobraćaja isključi vozilo koje nema te papire.Ako su ti papiri izgubljeni nije ih problem nabaviti. Imam vozila sa atestiranim plinom, nešto je prolazilo i reatest u mom vlasništvu o mom trošku. Čak sam imao i auto kome je istekao atest a svi papiri zagubljeni, pa se i to lako rešilo i dobio novi atest. Svaki papir koji izda država, a to su i sve potvrde o atestu plina, država i čuva u svojoj arhivi a do kopije istog primerka se dolazi posle dva telefonska poziva. Kad atest istekne uradi se ponovo atest, eventualno u servisu uradi zamena boce ako je istekla ili nekog rugog dela plinskog sistema koji je ispunjavao uslove starog pravilnika ali ne ispunjava uslove novog aktuelnog. Ili se uradi demontaža uredjaja i atest da vozilo više nema plinski uredjaj, ako se ovo radi apsolutno je nepotreban ikakav zagubljeni papir o starom atestu čija je važnost istekla.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
jugota
Poruka: 152
Član foruma od: subota, 28. jun 2014. u 22:27h
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od jugota » petak, 20. jan. 2017. u 00:42h

Sto se tice bos pumpe,verovatno je to pojeftinilo,ja sam je radio pre 4-5 god i izaslo je 430 eur sa montazom i demontazom.

'' Potrošnje koje Jugota spominje su letnje potrošnje. Koliko plina potroši u zimskim uslovima na recimo kraćim relacijama? Drugo, koliko se na 10.000 predjenih kilometara potroši i benzina samo za potrebe paljenja i zagrevanja motora? Dalje, cena ugradnje iole kao kvalitetnijeg (srednja klasa) plinskog uredjaja sa prvim atestom je 500 evra. Plus održavanje plinskog sistema... atest posle 5 godina je još i najmanja stavka.''

Pominjao sam uopstenu potrosnju koju imam na svom autu,zimi je grad do 12,5,leti 11,5,dodje oko 12, zimi otvoreno oko 8,leti oko 7,dodje oko 7,5,ali ne bih da sitnicarim za pola litre. Moj stil voznje nije agresivan,iako umem ponekad da ga ocepim,vozim oko 25km na plin i posle 5km na benzin,otvoreno 50-10,znaci 100km=80 plin+20 benzin... e sad,da ne bi bilo da sam pristrasan,ipak imam u dvoristu oba motora,odvajao sam 10din po predjenom kilometru... suma sumarum,posle 2 godine tddi je ''ustekao'' 10-15 k dinara, 1.8 16v za isto 2 godine 55-60 k dinara,skoro ista kilometraza. Uredjaj sam ja ugradio u auto,sa atestom 400 eur i sem filtera nemam ulaganja. Svecice na 20k km = 11-12 eur,bobina i kablovi = 0 eur (stavio ih pre 60 k km nove,zamenske oko 50-60eur) traju i dalje,danas bas uradio veliki servis. Tddi me je isto sluzio odlicno,osim redovnog ulaganja skoro nista,ali je auto kupljen sa 6-7 godina starosti. U benzinca sam imao vise ulaganja u startu,ali je bio stariji i jeftiniji kad sam ga kupovao. Po trenutnim cenama cu sa tddi-em mozda preci 100km grada za crvenu,a sa plinom ce mi nesto i preteci. Mozemo pricati sad i razglabati do sutra,meni novcanik govori gde mi na gorivu vise ostaje,naravno,nek od tih 55-60 k din odbijem pola na odrzavanje plina i pratece instalacije,opet mi ostaje solidno vise nego da vozim na dizel.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od 911s [SK] » petak, 20. jan. 2017. u 01:22h

Račun ti ima propusta. Ne znamo koja je kilometraža uzeta kao osnov računa, možda ti prelaziš sedam milijardi kilometara godišnje. Novčanik je uvek podložan fluktuaciji, a i pamet vlasnika ponekad zaboravnosti :)

Uzmimo 10.000 km kao kilometražu za račun, za gradske uslove - 11.5 litara plina ili 7 litara dizela.
Dizel - 100x7x150= 105.000 dinara
Plin - 100x11.5*75= 86.000 dinara
Pritom ne znamo koliko je tu benzina potrošeno. Nije potrošeno 1150 litara plina već nešto manje, a u razlici je benzin. Neka bude da je ukupno u stvari potrošeno 90.000 dinara.
Zanemarićemo razliku u troškovima održavanja motora i različitih sistema goriva.
Znači na 10.000 km razlika je 15.000 dinara.
Prvi atest plina i nova saobraćajna sada koštaju 12.000, što je 100 evra. Da li ima negde da se ugradi sekvent za 300 evra? Teško, onaj ko se raspitivao stvarno zna. Letos sam tražio gde u još stariju generaciju motora mogu najjeftinije u Beogradu da ugradim sekvent i najjeftinije što sam našao je 350 evra i to pod uslovom da poštujem uslove garancije - zamena filtera i kalibracija na svakih 10.000 i zamena dizni na svakih 40.000 km. Mnogi ne znaju niti žele da se bave tehničkim mozgalicama pa će sigurnosti radi po preporuci svakog plinadžije za Zeteca tu ugraditi i flash lube, što je još 50tak evra.
Znači mora da se predju najmanje 30.000 km da bi se ugradnja plina isplatila u odnosu na dizel i to pod uslovom da je sva kilometraža u gradskim uslovima. S obzirom da po Srbiji ima puno ljudi koji ne žive u gradovima, na otvorenom je razlika u parama još manja odnosno u kilometraži još veća.
Možda neko i prelazi velike kilometraže, ali ne prelaze svi. Gomila prosečnih ljudi koji auto ne koriste za posao niti istim idu na posao će tu kilometražu preći za možda 5 godina. Nema smisla isplativost u ličnom slučaju projektovati kao univerzalnu za sve uslove korišćenja.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od Focus » petak, 20. jan. 2017. u 10:42h

Pazi ko sto rece neko ni 1.6 nije los, ja ga imam vec godinu dana s plinom, ako nadjes dobar primerak uzimaj, ja sam 1.8 preskocio zbog potrosnje pogotovo u gradu i zbog registracije, mada je par hiljada samo skuplja, licno 1.6 mi vuce sasvim solidno za moje potrebe, 2.0 nisam hteo ni pod razno, zbog stvari koje sam naveo. Zamalo sam uzeo jedan tddi futura oprema 2004 bio ko lutka, al ga je lik cenio 3400e i nije hteo da cuje da ga spusti ni cent, a pre god dana je to bilo previse para i sad je. Inace dizele ne bi gledao zato sto je to po pravilu ubilo boga oca s kilometrazom, a za auto 13 god i stariji tu samo krecu da se redjaju kvarovi, nema sanse da nadjes tddi sa manje od pravih bar 300000km, mada ih tddi i nema toliko.

U sustini, 1.6, 1.8, pa i 2.0 benzinci i tddi gledaj, da bude auto samo sto u boljem stanju, tdci ne bi smeo nikakoo da kupim, nov samo mozda :-)
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od polaris » petak, 20. jan. 2017. u 12:19h

[quote="911s [SK]"]
Ček polako, šta je ovde uopšte problem?


Nije nikakav problem samo kazem da je po meni bolje da se uzme bez atesta,jer kad ti je atestiran i upisan u saobracajnu kad ti istekne atest zbog registacije ga moras re atestirati ili odjaviti,ovako kad niije atestiran ne moras nista.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

VUK NBG
Poruka: 17
Član foruma od: četvrtak, 12. jan. 2017. u 23:21h
Lokacija: NBGD

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od VUK NBG » petak, 20. jan. 2017. u 12:39h

Odluka pala na 1.8 tddi....

Avatar korisnika
jugota
Poruka: 152
Član foruma od: subota, 28. jun 2014. u 22:27h
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od jugota » petak, 20. jan. 2017. u 12:50h

Focus
Ovi moji mi kazu da im 1.6 bije u gradu komotno 11-12 L plina,ako je tako onda je razlika bas mala u odnosu na 1.8. Registracija jeste skuplja oko 3-4 k din,ali citajuci komentare i probleme koje forumasi imaju sa 1.6,ja mogu samo cudu da se cudim,tj,ja ih nemam(msm na gremline i sl probleme)

911s [SK]
da me niko ne shvati da hocu da se prepirem i sl,u pitanju je kilometraza od 30-40k km godisnje,sto i nije bas malo,a ostvarena je sa oba auta i racunica u ustedi je poprilicno tacna,koju si naveo. Licno,lakse mi je bilo da u dizela sipam jednom u 5 dana,nego da plina tocim svaka 3 dana(40-ak litara boca). Benzina racunam da potrosim oko 1,5 L na 100km.
Ugradjen je plin pre 2 god,kod Endre-a u NS,covek ima svasta,ja rekao sta hocu,ubacio AC Stag,valtek dizne,uredjaj kostao 350eur i atest 50eur. Kako je sad,nisam siguran,tad bilo tako,na jugu menjao bocu i radio atest kod istog coveka,150eur sa uslugom i dal je covek menjao jos neka creva,verovatno. Plin u fokusu radi perfektno,u obavezi sam da menjam filtere kad zapisti ono cudo,ako hocu garanciju,otkacio sam sve to posto kakva god da je garancija,mene ne stiti,tako da filtere menjam na 20k km. Recimo,na jugu sam zamenio filter posle 70k km,isparivac nikad pipnuo,dok radi i ne trosi previse,ne diram,povremeno prestelujem.

Cak i da se prelazi 10 k km godisnje na plin,isplatice se za oko 3 godine i naredne dve se stedi dodatno,onda se na 5-oj godini uradi reatest 6 soma i pici narednih 5 godina.

A onda se postavlja pitanje zasto bi neko kupovao dizela od 13-15 god ili ugradjivao plin u benzinca ako ce prelaziti toliko km!? Najbolje uzeti 1.4 benzinca i voziti bez plina,pomiris se da ces godisnje dosuti 10eur ulja i biti miran bar 5 godina do neke vece havarije. Ali ne,ljudi kupuju kola koja realno ne mogu da odrzavaju jer fokus nije za srbsku platu,cak ni sa zamenskim delovima srednjeg kvaliteta,vec mozda tek sa onim najjeftinijim,a i za to se trazi pozajmica,odlozeno i sl. Kako znam? Lepo,juce sam uradio pola velikog servisa jer u NS ne mozes naci rolere osim marke Gates,nekako nasao Ina set zupcenja,cak ni u fordovoj radnji,nece ljudi da narucuju jer se trazi samo najjeftinije.

No da ne davim previse,topla preporuka za oba motora,ali tddi samo ako je mlad(a vise nije) ili ako se zna da je odrzavan kako treba... posto takvo nesto nisam mogao da nadjem,zainatio sam se i iskopao benzinca koji zaista nije mnogo presao i nije imao plin,al ga svajcarci zapustili pod haubom,pa sam ja to dovodio u red.

VUK NBG
Poruka: 17
Član foruma od: četvrtak, 12. jan. 2017. u 23:21h
Lokacija: NBGD

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od VUK NBG » petak, 20. jan. 2017. u 12:58h


Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Kupovina Focusa mk1 tddi

Poruka od BojanM » petak, 20. jan. 2017. u 13:19h

Ništa ne valja, ima jedna sijalica za zamenu na tabli. hahahaha
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“