Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk4 - kupovina

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 08:41h

Treba mi savjet, u subotu gledao nekog Mondeo-a u ovlascenom servisu, polovan je 2013., 2.0 tdci 143 KS i sa predjenih 83.000 km.
Medjutim, nema petih vrata, siromasan opremom (nema grijanje prednje sajbe, niti grijanje sjedista, obicna instrument tabla / nije convers) i cijene ga 26.000 KM. U racun uzimaju i drugo auto tako da je to pogodnost.
Ima li ko kakvih iskustava sa ovim modelom (potrosnja, pouzdanost, odrzavanje)?
Evo oglasa http://www.olx.ba/artikal/23225978/ford ... -2-0-tdci/
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Gume

Poruka od Neša » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 09:55h

Odlicno se pokazao. Meni se ova obicna tabla vise svidja od conversa. Pa ovaj primerak je nov
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od dados » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 11:12h

Auto zaista lepo izgleda.. po slikama se nazire da je ocuvan ali nisu slike bas neke dobre sto se tice unutrasnjosti .. ali verujem da je lepo ocuvan i stvarno izgleda kao nov i plus ima zimske Alpin gume..

A sto se tice opreme parking senzori mogu da se ubace, i video sam da je neko i instrument tablu zamenio.. mislim da je "Enio" u pitanju ... grijanje sedista imam u mom fokusu i dobro dodju ali mogu i bez njih, ali mi ipak grijanje soferke dosta znaci i u proslom autu nisam to imao i dosta sam se mucio sa maglenjem soferke a i peta vrata su mi bitna, zbog porodice.. tako da ja licno bi preskocio ovog.. I bar po meni kupovina ovog modela je opravdana samo ako se dobije stvarno dobra cena... ili ako nekom stvarno nije bitna oprema vec nov i ocuvan auto bez ulaganja nakon kupovine jer ima i zimske gume na sebi a veliki servis mislim da se ne mora raditi jos jedno vreme..

Verujem da ako ne zuris sa kupovinom da ce iskociti neki isto ocuvan sa malo boljom opremom samo jbg treba biti strpljiv...

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 13:27h

Vidim prebacena je tema iz "Chata". :).
Dobro, nije ovo neki savjet za kupovinu jer jos ne namjeravan da se ozbiljno bavim ovim stvarima, vise me je interesovalo misljenje, odnosno neka konkretnta iskustva ljudi s ovim.
I meni je najveci problem nedostatak grijane sajbe i petih vrata jer sam porodican covjek i to bas mnogo znaci.
Ali stvarno je cinjenica da je pogodnost ta da je malo presao, mlad je i kupljen je i odrzavan kod nas u ovlascenom servisu.
Mada kada smo kod tih stvari ovaj bih najvise volio http://www.olx.ba/artikal/22897634/ford ... /#detaljno. 200 KS bajo!
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 14:20h

nije iz chata nego iz "Gume"
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 15:10h

Uh kucao na telefonu....a ostarilo se :)...Hvala u svakom slucaju
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
cayrus
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 29. maj 2015. u 13:10h
Lokacija: BG - Kaluđerica

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od cayrus » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 15:17h

Auto je lep, oprema kao i moja, motor predpostavljam da je isti kao i kod mene. Što se mene tiče dobar je izbor.
Što se tice ovih 200ks, to se da srediti kod dr Bokija, a za opremu jbg.

Avatar korisnika
baneti
Poruka: 320
Član foruma od: nedelja, 5. apr. 2015. u 09:01h
Lokacija: Novi Sad

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od baneti » ponedeljak, 14. nov. 2016. u 17:34h

Ja glasam za onaj 2.2... jeste da ima duplo vise km ali je odlican primerak :)
Ford Focus 2015 1.0 EcoBoost 100ks - 140ks/246nm
Ford Courier 2021 1.0 EcoBoost 100ks

ex Ford Fiesta 2017 1.0 Ecoboost 100ks
ex Ford Fiesta 2015 1.25 82ks
ex Ford Fiesta 2010 1.25 82ks
ex Dacia Logan 2006 1.6 90ks

Avatar korisnika
dejan_BL
Poruka: 292
Član foruma od: ponedeljak, 26. maj 2014. u 12:17h
Lokacija: Бањалука

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od dejan_BL » petak, 18. nov. 2016. u 11:40h

@bojcistv : Oвог 2.2 200кс Мондеа пратим већ неко вријеме на пику, а видио сам га и уживо. Стварно беспријекорно све осим улубљења и огреботине код задњег лијевог точка, све остало тип топ. Још ако га је редовно одржавао у овлаштеном сервису... фантазија :D
Ford Mondeo MKIII TDCi 2.0 96kw (2011- ...)

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od bojcistv » petak, 18. nov. 2016. u 13:00h

Poslao sam mu poruku na pik.ba ali do sada nije odgovorio. Ne vjerujem da je ozbiljan prodavac. Mada moram priznati da na slikama djeluje perverzno. Stvarno bi mi lakse palo uci u banku traaziti pare za takvu zvijer. Nek' ide zivot sto bi rek'o zemljak Torbica....
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od dados » petak, 18. nov. 2016. u 13:26h

po meni isto 2.2 .. jedino mozda volan malo deluje vise izlizano nego sto kilometraza kaze.. ali moguce da je vozen uglavnom po gradu...

Avatar korisnika
dejan_BL
Poruka: 292
Član foruma od: ponedeljak, 26. maj 2014. u 12:17h
Lokacija: Бањалука

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od dejan_BL » petak, 18. nov. 2016. u 18:23h

@bojcistv: Знаш како, мислим да је озбиљан продавац али није активан на пику, пробај ти на телефон контактирати га док није отишао негдје.
Баш тако као што кажеш, за оваквог Мондеа би се и слијеп залетио у кредит и не бих жалио :D Мада би се цијена могла спустити, мало је прејака + стоји већ дуже вријеме на пику... једино ако му се не жури са продајом

А да се Торбице пита за те паре, зна се :rotfl:
Ford Mondeo MKIII TDCi 2.0 96kw (2011- ...)

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo mk4 - kupovina

Poruka od bojcistv » nedelja, 20. nov. 2016. u 09:45h

Najgore je sto nije ostavio broj telefona pa ga ne mogu ni tako kontaktirati. U svakom slučaju za mene je neozbiljan...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“