Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Molba za savet, predlog itd oko kupovine polovnjaka

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Hanibal
Poruka: 4
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2012. u 15:54h
Lokacija: Beograd

Molba za savet, predlog itd oko kupovine polovnjaka

Poruka od Hanibal » utorak, 9. avg. 2016. u 20:45h

Poštovani Forumaši,

Planiram u skorije vreme ( narednih 2-3 ) meseca da kupim nekog Forda u Švabiji. Prilikom uvoza imam maksimalne popuste tj oslobadjanje plaćanja dažbina zbog 100% invaliditeta ( člana porodine ), pa uopšte ne želim da se zezam sa domaćim muljatorima i majstorima za štelu satova i svega ostalog.
Pare koje mogu da izdvojim su max 4000e, da bi kasnije imao i za ostale stvari tj da mogu ako je potrebno auto odma da zategnem i budem dosta sigurniji u njega.
Dosta sam gledao preko mobile de sajta i izdvojila su se da kažemo 3 modela koja mi odgovaraju u tom cenovnom rangu a godišta su od 2003 do 2007.
Ford Focus da kažemo običan :D
Ford Focus karavan
Ford C Max
Ceo život vozim dizelaše i uvek mi mnogo bolje leže od benzinaca, tako da su mi oni prvi izbor.
Za 1.6tdci pročitah da je radjen sa Pežoom i da ima više mana od npr 1.8tdci
Tu mi je potrebna vaša pomoć i vaše iskustvo, šta je po vašem mišljenju najbolja varijanta za kupovinu?
Koji motor se pokazao najpouzdanijim? Da li imaju neke bolne tačke itd

Unapred zahvalan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21067
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Molba za savet, predlog itd oko kupovine polovnjaka

Poruka od Markedjani » utorak, 9. avg. 2016. u 20:51h

slobodno gledaj i 1.6 tdci... oni imaju bosch ubrizgavanje.

jedina bolna tačka kod tih 1.6 tdci jeste sito na dovodu ulja u turbinu... izvadi se to sito i rešen problem.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Hanibal
Poruka: 4
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2012. u 15:54h
Lokacija: Beograd

Re: Molba za savet, predlog itd oko kupovine polovnjaka

Poruka od Hanibal » sreda, 10. avg. 2016. u 12:48h

Hvala na brzom odgovoru :)
Jel ima potreba da obraćam pažnju na različite konjaže, tj dal ima neke razlike osim naravno u snazi motora?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Molba za savet, predlog itd oko kupovine polovnjaka

Poruka od Neša » sreda, 10. avg. 2016. u 16:20h

Ja bih birao jači,onaj od 109ks ali i ovaj slabiji lepo vuče i ako hoćeš dodatnu snagu BokiRS to vrlo kvalitetno čipuje...Kod tog modela mi se svidja i to sto je 5.brzina bas dugacko proracunata pa krstaris 140/150km/h na autoputu ispod 3000 obrtaja.
Mehanicki nema nekih bitnih izmena,VG turbina i jos po nesto,pl.zamajci im dugo traju
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Hanibal
Poruka: 4
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2012. u 15:54h
Lokacija: Beograd

Re: Molba za savet, predlog itd oko kupovine polovnjaka

Poruka od Hanibal » četvrtak, 11. avg. 2016. u 15:31h

Super, gledaću onda taj ili neki 1.8, sad još samo da nadjem i da se dočepam jednog odgovarajućeg primerka budućeg ljubimca :)
A što se tiče pl. zamajca, koliko vidim to i ako rikne jeste trenutno malko skuplja popravka ali je isto tako popravka koja se radi da kažemo samo jednom i posle si miran, nije nešto što riknjava svaki čas i stalno izbija pare iz džepa.
Drugar mi vozi 1,6tdci karavan ( 2007 godište ) već par godina i veoma je zadovoljan sa kolima, nikad ga nije izdao i lepo leži na putu. Dosta puta sam se vozio sa njim i meni se svideo u smislu šta sve dobiješ tj odnos cena kvalitet.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Molba za savet, predlog itd oko kupovine polovnjaka

Poruka od Daki_81 » četvrtak, 11. avg. 2016. u 20:37h

Sa lubeničarem nećeš pogrešiti ako ti treba takav auto a isto predlažem 1.6 tdci, konjaža manje bitna (90 ili 110) jer to se lako koriguje a samo biraj da je u što boljem stanju thumbsuph
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“