Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od mbole » sreda, 6. jul 2016. u 15:49h

Ma golf dvojka, nema turbnine, nema zamajca, nema geometrije, niceg nema... ukljucujuci i mozak onoga sto ga kupuje :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od polaris » sreda, 6. jul 2016. u 16:24h

Ako nisi znao golf dvojka ima turbinu i ne vidim tvoju potrebu da gazis i nipodistavas ljude koji su je kupili svojim radom i vozili. Nikad nisam video potrebu za pljuvanjem nekog drugog proizvodjaca,ako je kvalitetan auto onda je kvalitetan,ma kog proizvodjaca.
Neznam cime se bavis i bavis li se uspste necim sem preklapanja tudjeg misljenja,ali meni se ne daje mojih 40 dnevnica da se repariraju dizne i pumpa,a gde je jos plivajuci itd,.Zato i kazem da za nas obicne radnike TDCI definitivno nije.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od acadimke » sreda, 6. jul 2016. u 16:46h

Drug je kupio korsu 1.0 benz tri cilindra upravo zbog odrzavanja a ja fokus tdci. Za 5 godina je imao vise kvarova od mene i ulozio puno vise novca iako me je u pocetku zajebavao sto sam kupio forda.
Auto je lutrija kako se pogodi
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od sasa_f1 » sreda, 6. jul 2016. u 17:45h

veljo_81 piše:Raspitaj se malo pa vidi razliku u trajnosti turbine tdci i tddi, pogledaj oglase pa vidi koliko kojih ima i kolika je kojoj cijena i samo ce ti se kazati. Bolje to nego da poklapas postove nekom bezze pricom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
5 godina sam vozio tdci, vecinu tog vremena cipovan i pun gas i stvarno ne znam o kojim to cestim problemima sa tdci turbom pricas. Vise puta smo ustanovili da ti je zapao les od auta, ali nemoj po njemu da savetujes druge jer u tom slucaju na tdci ne valja nista.

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od polaris » sreda, 6. jul 2016. u 18:24h

Ja stojim iza toga da je Fokus Mk1 TDCI super auto,vozio sam ga godinu dana i uzivao u voznji,ali za njega moras imati ili u steku 700 evra ili neku zaledjinu i kad stane izvolte popravite ga.Ko to nije u mogucnosti nije za njega,jer ako se desi,a neko nema,ima auto da mu stoji par meseci dok ne bude bio u mogucnosti da ga popravi.
Ja to ne mogu,a nikad nisam voleo da mi auto stoji pokvaren na parkingu duze od deset dana.
Trebamo da se protegnemo prema svojim mogucnostima.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od mbole » sreda, 6. jul 2016. u 18:41h

Mozda ti nisi znao ali g2 je najvise na ceni u verziji dizla bez turbine. A i dalje tvrdim da onaj ko je spreman da plati koliko se za njega trazi, nema nista u glavi.
Al odosmo u debeli off.
Inace mislim da nije pametno kupiti focusa u bilo kojoj verziji ako je tako malo para u igri, i ne preostaje za popravke (posto ce ih na tom godistu i po toj ceni sigurno biti).
Bolje je kupiti mladju fiestu.


Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od BojanM » sreda, 6. jul 2016. u 19:23h

Ajmo stvarno dosta sa dijagnozama. A sladeći ko nastavi na temu G2 u diskusiji oko kupovine Focusa dobija gratis kuliranje sa foruma po slobodnoj proceni moderatora.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od macaneli » sreda, 6. jul 2016. u 19:40h

polaris piše:I da me izadje na 4000 evra :doh:
a koliko treba da te izadje dobar auto u koji nema ulaganja??
dax prodaje svoj 2.0 sta mu fali???
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 220
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Rih » sreda, 6. jul 2016. u 20:01h

Sve lepo ste čoveku rekli i objasnili, ali i zaboravili jednu stvar, koja nije za zanemarivanje:
-obzirom da mu je to prvi auto, svakako da je pametnije kupiti "umerenih" 90ks u tddi-u, nego prilično neobuzdanih i velikih (iz ugla neiskusnog vozača) 115ks u tdci-u

Drasko_BL
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 5. jul 2016. u 00:50h

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Drasko_BL » sreda, 6. jul 2016. u 20:04h

Prije svega, hvala svima korisnim informacijama i sve pohvala za fordclubserbia.org, naučio sam dosta toga ovdje i ako bude bilo srece u skrasim se sa fokusom mislim da cu nauciti jos mnogo.

Sad me je Dario bacio u dilemu oko benzinca a mislio sam da je izbor između ova dva muka :D . Zapravo ja sam u startu htio bezninca ali ga je tesko naci (narocito 1.8 i 2.0) pa mi prijatelj rece da nije dobro uzeti auto kog nema na trzistu jer je problem za dijelove. A tog focusa iz Teslica gledam vec neko vrijeme, malo mi prelazi budžet sve ukupno sa registracijom i plinom ali ako je izvjesno da necu imati skupljih kvarova mozda se to isplati?

E sad opet imam pitanja:D
Da li bi taj benzinac sa plinom bolji izbor i od tddi i od tdci. Koje bi mu bili eventualni nedostaci jer shvatam da je prednost jednostavniji motor za odrzavanjei da li je to stvarno jednostavnije jer su i tu mišljenja podijeljena. Neki kažu da su 2 sistema komlikovanija od jednog. I naravno, da li je problem naci dijelove za ovaj motor?

Pitanja za Darija ili nekog ko zna stanje u Banjaluci (BiH), Ko je Nuni i koji je najbolji majstor za forda u BL i okolini. Ja san našao na internetu servis u Laktašima Ford Lazic i danas sam bio da se malo posavjetujem i cujem cijene pa sam dobio takodje preporuku za tddi. Takođe kako najlakše provjeriti kolika bi bila razlika u registraciji
66kw/90ks; 85/115 i ovog benzinca koji je 2.0 96kw

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » sreda, 6. jul 2016. u 20:07h

sasa_f1 piše:
veljo_81 piše:Raspitaj se malo pa vidi razliku u trajnosti turbine tdci i tddi, pogledaj oglase pa vidi koliko kojih ima i kolika je kojoj cijena i samo ce ti se kazati. Bolje to nego da poklapas postove nekom bezze pricom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
5 godina sam vozio tdci, vecinu tog vremena cipovan i pun gas i stvarno ne znam o kojim to cestim problemima sa tdci turbom pricas. Vise puta smo ustanovili da ti je zapao les od auta, ali nemoj po njemu da savetujes druge jer u tom slucaju na tdci ne valja nista.
Ne znam zasto ne bih savjetovao druge iz svog iskustva, i ti savjetujes iz svog
Nisam ja otisao i kupio ragu kao sto niko ne kupuje, covjek stariji, krepao mu sistem ubrizgavanja, istresao zadnju marku i trazio zamjenu za jeftinije, ja uletio, provozao, pregledale 2 radione, provozali svi koje znam a da znaju nesto od auta i svi se slozili da je auto ok. Koliko je trazio ja platio, gas u pod i nakon nekog vremena krepava jedno za drugim. Mozda ti znas pregledati auto i reci ta turbina ce voziti jos toliko km ali mi ovde ne znamo

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » sreda, 6. jul 2016. u 20:13h

@Drasko_BL Nuni ti je servis u Bihacu, rade plin i najbolji su i najpovoljniji. Proguglaj pa ces ih naci, nazovi Adnana pa pitaj za taj motor koliko dodje ugradnja, provjeri i u BL koliko je najjeftinije, kod njega bi trebalo biti min 300 km jeftinije od BL

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od tika » sreda, 6. jul 2016. u 20:22h

Ako si baš zapeo za dizela, sačekaj još malo, sakupi još para, pa kupi mk2 tdci 90 ks.

Ford baš i ne podnosi plin, u smislu, ne podnosi ga tako dobro kao npr. Opel. Drugo, tu je potrošnja ulja za koju ne znaš kolika je pre nego što izvozaš nekolliko hiljada km u normalnom režimu, tj. "poštujući saobraćajna ograničenja brzine". Za benzince obično kažu da su manje prešli od dizela, u principu tako i jeste i ne mora ni da bude. Znam tipa koji uvozi Fokuse samo u benzinskoj varijanti, a to je zbog toga što ima neku šemu da ih kupuje od državnih službi iz Francuske. Ti nisu prešli malo, naprotiv...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od dule0911 » sreda, 6. jul 2016. u 20:25h

Samo sto to sto si napisao za plin i ulje ne vazi za focusa koji mu je Dario predlozio, tj 1.8 i 2.0 u focusu mk1 nemaju iste probleme kao 1.6, jedini "problem" im je veca potrosnja goriva i to je manje-vise to.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od dax92 » sreda, 6. jul 2016. u 20:29h

Drasko, focus kec sa 1.8/2.0 benzin motorom na Balkanu nije popularan pre svega sto vlada misljenje da je za sve benzince preko 1.6, skupa registracija i puno trose. Slozicu se jedino sa ovim sto se tice registracije (za mog je bila 250e), jer se tarifira i po radnoj zapremini i po snazi motora. Sto se tice potrosnje, mogu demantovati, jer 2.0 trosi oko 1-2 vise u gradu u odnosu na 1.6, mada je i to upitno, dok se na otvorenom razlika u potrosnji svede na razliku u stilu voznje. Zato se sa 2.0 smes usuditi krenuti u neka preticanja, dok sa 1.6 otprilike cutis i cekas bolju priliku.
Ono sto mnogi kod nas ne gledaju i zanemaruju je oprema. 2.0 focusi su po nepisanom pravilu sa vise opreme dolazili. Svaki 2.0 benzinac dolazi sa ESP ili ASR, a taj deo opreme ide samo na "bogatijoj" podnoj instalaciji (buntu kablova). Tako da ako fabricki nije imao, npr board comp, instalcija ti je tu, i samo prikacis potrebne delove. Ako grejaci sedista nisu tu fabricki ugradjeni, nabavi grejace i prekidac, spoji i radice.. Da ne duzim oko toga..

Vozio 4 godine keca TDCI, nakon toga uzeo 2.0 benzinca. Generalno je odrzavanje osetno jeftinije za benzinca, iskreno, lakse se vozi po gradu, jer mu je potrebno manje saltanja brzina (da, znam sta pricam, manje!), trosi vise goriva, slazem se, ali to nadoknadi jeftinijim odrzavanjem. Neki moj zakljucak, za kilometraze koje godisnje prelazim, je da ekonomski gledano, podjednako para potrosi i dizel i benzinac. Jedan vise trazi za servisiranje a manje za gorivo, drugi obrnuto. E sad, na kraju dana, meni se ipak vise svidja zvuk koji ima ovaj 2.0 benzinac, a to ne moze imati 1.8 TDCI.

Moj savet je da trazis samo primerak u sto boljem stanju i boljom opremom, a da za sad ne suzavas odluku na dizelasa ili benzinca. Kad nadjes 2, 3 primerka u odlicnom stanju, neka tu bude presudno koje je pogonsko gorivo.


EDIT:
tiko, ako iznosis takve cinjenice, iznesi ih do kraja a ne polovicno, jer ljudi steknu pogresno misljenje iz polovicno tacnih postova.
Ja vozim focusa benzinca, od zadnjeg servisa sam presao okruglo 9500 km, potrosio 0g ulja za to vreme, a vozio sam ga u svim rezimima, i redovno kazaljka brise prasinu oko 6000 obrtaja.
Da se nadovezem na Duletov post o potrosnji.. Na otvorenom 2.0 trosi 6-7litara, zavisi gde se vozi i kako. Moze trositi i malo ispod toga, ali se bas mora pripaziti i znati kako mu skinuti, dok u gradu hoce da popije 10-11l koje ja jos nisam izmerio. meni je u nekom kombinovanom rezimo oko 8l potrosnja. Reeeeeeetko ide preko 8.5, dok je cesto ispod 7.5
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Tiler » sreda, 6. jul 2016. u 20:38h

Hm... ja sam jedan od onih koji su probali oba motora... nekada sam vozio 1.8 tdci a sada u porodici imam i 1.8 tddi na Mk1 i 1.6 tdci na mk2...
Neke stvari moram reci :
1.8 tdci 115 KS: kupljen sa 113000 na satu prodan sa 202000 na satu... izuzetan motor... i da radio sam i ja ultrazvucno ciscenje sistema i zamjenu dizni i common rail pumpe kada je na 198000 km sve stalo... ali kod tih motora i tog sistema nije problem u diznama koje su odlicne vec u common rail pumpi u koje se javlja jednostavna greska a to je ljustenje lezaja pumpe i ulazak metalnih opiljaka u sistem koji onda dalje uniste dizne... da sam ozbiljno shvatio simptome koje je motor pokazivao zadnjih 10000 km i da sam reparirao pumpu tada ne bi nikad dizne bile ostecene i kvar ne bi kostao 1000 eur

1.8 tddi 90 KS: kupili ga od neprovjerenog prodavca sa 240000 km na satu .. nakon velikog i malog servisa doslo do loma bregaste osovine... uradjena reparacija motora... sada se ponasa odlicno...
....
Sta hocu da kazem... 1.8 tdci je jaci i suptilniji motor koji nema problem direktno sa diznama vec sa pumpom sto se moze preventivno reparirati relativno jeftino... 1.8 tddi je starija tehnologija... bucniji i slabiji.. ali isto vrlo pouzdan ako je redovno odrzavan... turbine su odlicne i na jednom i na drugom a i na trecem 1.6 tdci kojeg sada vozim...

Znaci kupiti provjereno auto, sa dosta opreme i malo ili nikako korozije i redovno ga odrzavati... ne postoji neka jedinstvena mana tipa dizni ili zamajca jer isto ne zavisi od fabrike vec od korisnika... kao sto ne postoje fabricki lose bobine kod benzinaca vec samo nemarni vlasnici...

A ako ne prelazis veliki broj kilometara gorivo ti ne mora biti odlucujuci faktor...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » sreda, 6. jul 2016. u 20:51h

ako nekom bude trebalo imam bregastu i glavu za tdci :)
to je sve igranka, ima par ulica od mene covjek tdci 2004, nikad mu nista nije mijenjao i tip top je i sad recimo to kupis u ekstra stanju kakav i jeste i pocne da crkava kao kod mene, i onda ti neko pametan kaze da si kupio ragu, u stvari i jest raga, 12 godina kirijana

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od dax92 » sreda, 6. jul 2016. u 21:06h

I ja u kuci imam focusa TDCI 2004. godiste, 230 000km ima na satu, 99% pravih, od toga 100 000km u Srbiji
Menjan zmajac na oko 180 000km, pumpa, dizne i turbo ne najavljuju probleme. Placen vise nego sto su ostali bili po oglasima, uvoz iz Italije..

Od vanrednih ulaganja reostat ventilatora, posuda za antifriz propisala i pumpa vode (nije menjana na velikom servisu).
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od polaris » sreda, 6. jul 2016. u 21:12h

macaneli piše:
a koliko treba da te izadje dobar auto u koji nema ulaganja??
dax prodaje svoj 2.0 sta mu fali???

2003-4 godiste da izadje 4000,pa nisam toliko izgoreo po glavi.Da ne ulazimo u off da ti kazem sta mozes da kupis samo godinu starijie za te pare.
daxov je sigurno tip top u to ne sumnjam,samo necu da idem sa mladjeg na stariji auto.

Drasko_BL ako naletis na dobrog benzinca uzmi ga,ali po meni bez plina,jer nikad neznas koliko je taj uredjaj presao.Ovako ga ti ugradis novog,imas garanciju i peglaj asfalt.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od dax92 » sreda, 6. jul 2016. u 21:21h

polaris, 4000 je cifra u markama u Bosni. Kod nas je to oko 2000e.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od polaris » sreda, 6. jul 2016. u 21:25h

To znam da je u Bosni 2000,a ja sam mislio na 4000 kod nas,mislim da je tako i macaneli mislio.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od tika » sreda, 6. jul 2016. u 22:04h

dule0911 piše:Samo sto to sto si napisao za plin i ulje ne vazi za focusa koji mu je Dario predlozio, tj 1.8 i 2.0 u focusu mk1 nemaju iste probleme kao 1.6, jedini "problem" im je veca potrosnja goriva i to je manje-vise to.
Jeste, ja sam mislio na 1.6b a on nije ni pitao za njega. :wub: Mada, svi benzinci troše ulje, 1.4 i 1.6 malo više a 1.8 i 2.0 dosta manje. Reč je o polovnjacima koji su sigurno mnogo prešli, sa sumnjivom servisnim istorijama i ko zna kakvm vlasnicima, tako da zapremina agregata i nije neka garancija kada je reč o potrošnji ulja. Uglavnom, slažem se da je u tom smislu bolje tražiti 1.8 i 2.0 motore.
Nego, opet da podsetim, Gagi je napisao da plin nije pogodan niti za 1.6, niti za 1.8 i 2.0 benzince.

p.s.
Meni je malo bezvezna ta priča o tome da je potrošnja ulja mana benzinaca u poređenju sa dizelima. Tu svi misle na to kako je skuplje voziti benzinca, jer em troše više goriva, troše još i ulje. Prvo, benzinci troše ulje i ganc novi, pogotovu ako se voze agresivnije. Drugo, jeste mana ako troši neke enormne količine ulja, npr. 2-3 litra na 10 kkm, ali takvom motoru ko zna šta još fali i lako će da se utvrdi da je reč o kršu. Sa druge strane, šta ćemo sa tim da odgovorni vlasnici (kako se neki hvale) dodaju aditive u dizel na svaka 2-3 rezervoara? Dakle, vlasnici benzinaca dolivaju ulje u motor a vlasnici dizelaša dolivaju aditive u gorivo. Kad je reč o ceni, to dođe mu na isto.

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od darioculibrk » sreda, 6. jul 2016. u 22:09h

Drasko,ja da opet kupujem uzeo bih benzinca,mozda bi samo prije odabrao 2.0 ali sam i sa 1.8 zadovoljan.Nema skupih kvarova i odrzavanje je jeftinije od dizela.Nema plivajuci,nema skupe dizne,nema turbinu tako da za nekoga sa ogranicenim budzetom je bolja opcija...mislim da je prava lutrija naletjeti na dobar i odrzavan primjerak dizela.Ne znam otkud ti to da nema dijelova,nije bas toliko egzotican :) Kako god okrenes jeftiniji je i povoljniji,pogotovo ako ugradis plin.Trenutna cijena plina je 0.52 KM.Sa potrosnjom od nekih 11 litara po gradu,rentabilniji je od bilo kojeg dizela.Sto se tice tog Nunija,nisam cuo nista pozitivno za njega.Najjeftiniji je jer ugradjuje najjeftinije komponente.Cuo sam da su mu se dva auta zapalila,a i znam dosta ljudi iz Bihaca koji su dolazili u BL da popravljaju haos koji je on napravio.Ako kupis benzinca i odlucis se za plin,ja ti mogu preporuciti majstora kod kojeg sam ja ugradjivao.Ja sam se odlucio za njega jer mi je preporucio isti uredjaj kao i Error (Babic) sa ovog foruma. Sto se tice majstora za Ford moja preporuka ide za Vladu iz Laktasa.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » sreda, 6. jul 2016. u 22:25h

O Nunijevom radu imas dosta na banjaluka forumu u temi LPG. Na sav rad imas garanciju. Jeftin je zato sto je pun ko brod pa uveze veliku kolicinu opreme. On kad je radio grafove rada na benzinu i prilagodjavao plin prema njima drugi su slusali kako auto radi i dodavali oduva malo serafcigerom :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od darioculibrk » sreda, 6. jul 2016. u 22:27h

Uvozi veliku kolicinu najjeftinije opreme.Pa svi daju garanciju,ja sam dobio 2 godine.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“