Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » sreda, 6. jul 2016. u 22:35h

Ne znam da bi diplomirani pravnik dozvolio sebi da radi sa smecem i da mu se auta zapale i neko pogine, prije da bi to uradio neki baja s ratnom trogodisnjom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od dule0911 » sreda, 6. jul 2016. u 22:46h

@tika
Ne podnose motori plin, pa se ljudi siti navozase na plin i sa 1.25 i sa 1.6, o 1.8 i 2.0 da ne pricam (cak je i Gagi imao fiestu sa 1.25 motorom u koju je stavio plin). Nije tu toliki problem plin koliko nacin ugradnje, voznje i odrzavanje. Komsije u Hrvatskoj se cak navozase i sa mk2 1.6 ti-vct focusom i plinom, gde opet nema pravila - neki traju 100k km pre nego sto krenu problemi, neki prelaze 200k km bez problema (novi automobili uglavnom). Motor ne podnosi plin? Pre bih rekao ne podnosi losu smesu prouzrokovanu losom ugradnjom, kao i stil voznje na plin koji na tom motoru mora da se prilagodi.

1.8 i 2.0 su i u starijim generacijama podnosili plin, ne znam sto ne bi u novijim, uostalom evo u temi covek koji je zadovoljan.

Nakon svega ovoga ja bih se slozio sa daxom, auto koji je ovoliko star nije bitno koji motor ima vec kako je ocuvan... Da sam u toj poziciji i da mogu da biram, uzeo bih 2.0 zetec i ugradio plin, ali ne bih ni od TDCIa niti od nevoljenog 1.4 benzinca bezao ako izleti bas dobar primerak.
Fiesta!!

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od darioculibrk » sreda, 6. jul 2016. u 22:57h

@veljo_81 Kod njega je ugradnja povoljnija 100 EUR od cijene koju sam ja platio.Jasno je da ugradjuje losiji uredjaj.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Tiler » sreda, 6. jul 2016. u 23:00h

Zasto se uvijek kod opcije kupovine benzinca obavezno spominje plin?...
I inace koliko kosta ugradnja plina ?

I kako je gore spomenuto... smatram sebe izuzetno odgovornim vlasnikom vec treceg forda dizela ali nikad u gorivo nisam sipao nikakvo ulje niti aditive...
Ako vec treba da pomognemo nekome u izboru bilo bi dobro dati svoja iskustva a ne neke opce prihvacene mitove...
Poslednja izmena: BojanM, na dan sreda, 6. jul 2016. u 23:07h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne piši poruku za porukom u kratkom periodu. Koristi opciju 'Uredi' ako želiš nešto da dodaš.
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od BojanM » sreda, 6. jul 2016. u 23:07h

Vole ljudi da smanje gepek, šta da im radiš.

Ima drugih tema o isplativosti ugradnje plina (ukratko: najčešće se isplati), pa hajde da ne širimo priču predaleko.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Tiler » sreda, 6. jul 2016. u 23:15h

Isplativost plina je ok u nekim drugim uslovima... ali pokretac teme.ima ogranicen budzet... odgovaramo ga od dizela jer ce MOZDA imati problem zamajca ili dizni a nagovaramo na benzinca ali da ODMAH ulozi jos novaca u plinsku instalaciju odnosno da u startu kupi jeftinije (citaj: losije) vozilo da bi imao novaca za ugradnju plina... nije isto kupitit dvije godine starijeg benzinca u odnosu na dvije godine mladjeg dizela radi ustede novca za plin...

Jer onda moze uzeti starijeg dizela i tako ustedjeti novac za zamajac i opet imati vozilo koje malo trosi a dobro ide...

P.S. Izvinjavam se administraciji sad sam vidio upozorenje za vise poruka zaredom... nece se ponoviti...
Poslednja izmena: FM III, na dan sreda, 6. jul 2016. u 23:58h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne piši post za postom već koristi opciju uredi ako si nešto zaboravio
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » sreda, 6. jul 2016. u 23:24h

darioculibrk piše:@veljo_81 Kod njega je ugradnja povoljnija 100 EUR od cijene koju sam ja platio.Jasno je da ugradjuje losiji uredjaj.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
a ti ugradio kvalitet za 500 maraka, i dobio istu garanciju ko na njegov los, ne ide, raspitaj se malo po bl forumu koliko su ljudi presli s njegovom instalacijom bez da je sta dirano

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14425
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od mbole » sreda, 6. jul 2016. u 23:38h

Rih piše:Sve lepo ste čoveku rekli i objasnili, ali i zaboravili jednu stvar, koja nije za zanemarivanje:
-obzirom da mu je to prvi auto, svakako da je pametnije kupiti "umerenih" 90ks u tddi-u, nego prilično neobuzdanih i velikih (iz ugla neiskusnog vozača) 115ks u tdci-u
Apsolutno netacno.
Nisam jos video vozaca kome je visak snage ikada zasmetao. Iskusan, neiskusan, nebitno.

Ako je lud, pa krene da divlja, divljace i sa 45 konja u jugu i sa 25 u fici. I savrseno moze da ga zamota oko bandere sa 100 na sat i pogine.
A ako je iole normalan, tih 25 konja mogu i recimo da ga izvade kad neiskusno ne proceni dobro koliko mu treba za preticanje, ili da ga izvade iz krivine koju je isto tako lose procenio.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od darioculibrk » sreda, 6. jul 2016. u 23:58h

@veljo_81 Podsjecas me na onog Mrguda iz Strumpfova :)

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 7. jul 2016. u 00:29h

ja sam rodjen namrgodjen, tako izgledam i tako postam i nije mi jasno cemu tolika potreba hvaliti nesto svoje
drasko ima toliko koliko ima, on bi volio da ima vise al nema, treba mu auto do te cifre i sad cemo da mu lazemo kako je dobar tdci star 15godina i kako je plin u bl bolji od plina u bihacu, jos da se ubaci neko da mu kaze da kupuje originalne dijelove za servis i on kad se izracuna kupice bicikl

Drasko_BL
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 5. jul 2016. u 00:50h

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Drasko_BL » četvrtak, 7. jul 2016. u 00:35h

Ljudi molio bi za mišljenja. Svidja mi se ovaj primjerak a opet rečeno mi da izbjegavam sportski sređivana auta. Može se dogovarati o cijeni.
http://www.olx.ba/artikal/22260466/ford ... -2004-god/

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 7. jul 2016. u 00:41h

lupan, izvana cist unutra prljav, tako je i odrzavan vjerovatno, jesam li corav il mu oko volana vire neke zice

Drasko_BL
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 5. jul 2016. u 00:50h

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Drasko_BL » četvrtak, 7. jul 2016. u 00:51h

Za te zice ili sta su, i ja sam se pitao. Zanima me, kako se vidi (na slici) da li je auto lupano?

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 7. jul 2016. u 01:04h

Fali mu poklopaca i nosaca cijevi ic-a na prvu, na drugu mulde i vezni lim se sjaje kao da su ofarbani par sati prije slikanja. Zice su mozda airbag ne bih znao al kako se farba sjaji moguce da je mijenjano pa jos nije sredjeno. Sto ne uvezes sam sebi kad vec imas kes. Nadji nesto sto je vozio Helmut i posalji nekog s prikolicom da dotjera

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Drasko_BL
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 5. jul 2016. u 00:50h

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Drasko_BL » četvrtak, 7. jul 2016. u 01:23h

Ma rado bi ja ali se ne može više euro 3 uvesti

Drasko_BL
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 5. jul 2016. u 00:50h

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Drasko_BL » četvrtak, 7. jul 2016. u 02:11h

http://www.olx.ba/artikal/21115601/ford-focus-1-8/
ovaj mi djeluje "premalo" para, ako je ta kilometraza i ako je sve uredu, a opet ne izgleda loše (meni laiku)

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Tiler » četvrtak, 7. jul 2016. u 09:01h

U opisu ovog oglasa ti je navedeno "koliko para toliko muzike" tako da ti to govori da auto očigledno ima falinku... naravno pitanje je sta je problem mozda nije nesto previse jer kad pogledas profil čovjek se bavi prodajom auta pa mozda mu ovo auto predugo stoji ili slično... Uglavnom svako auto treba pregledati ali ja nesto ne vjerujem u prodavače auta koja imaju preko 10 godina a manje od 200 000 na satu... rijetko se to nadje a košta...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od dax92 » četvrtak, 7. jul 2016. u 09:22h

Drasko_BL piše:Ljudi molio bi za mišljenja. Svidja mi se ovaj primjerak a opet rečeno mi da izbjegavam sportski sređivana auta. Može se dogovarati o cijeni.
http://www.olx.ba/artikal/22260466/ford ... -2004-god/
Ovaj Focus ti jako lepo izgleda, i jedino sto mu fali je poklopac akumulatora. Dakle, nista od drugih plastika oko motora ne vidim da fali jednom TDDi motoru.
Zabluda je bezati od sportski sredjenih kola.. Voleo bih da mi to neko obrazlozi.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9891
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 7. jul 2016. u 09:38h

Sad ce lanmi da ti okaci klip dve kocke iz top gear-a da ti objasni. :D

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Tiler » četvrtak, 7. jul 2016. u 10:37h

dax92 piše:
Drasko_BL piše:Ljudi molio bi za mišljenja. Svidja mi se ovaj primjerak a opet rečeno mi da izbjegavam sportski sređivana auta. Može se dogovarati o cijeni.
http://www.olx.ba/artikal/22260466/ford ... -2004-god/
Ovaj Focus ti jako lepo izgleda, i jedino sto mu fali je poklopac akumulatora. Dakle, nista od drugih plastika oko motora ne vidim da fali jednom TDDi motoru.
Zabluda je bezati od sportski sredjenih kola.. Voleo bih da mi to neko obrazlozi.
Da...Dax je dobro rekao.. nema više plastika na TDDi motoru osim poklopca akumulatora... vidi se da je desna cijev intercoolera mijenjana ali ne mora razlog biti udes... folije na prednjim bočnim staklima su nezakonite... inače ja nešto ne vidim "sportsko" sredjivanje ovog vozila... felge su veće ali ne izgleda mi da ima sportske opruge ( mozda slike ne pokazuju pravo stanje) ... zatamnjene štopke i rikverc svjetlo su smanjene funkcije ali ko voli tako ok... vrijedi pogledati ali mislim da se treba malo cjenkati... nema električne retrovizore... nema grijač prednje šajbe... nema board computer... i nejasne su žice ispod volana a inače globalno na prvu izgleda ok... ipak preporuka: probati auto prvo... sa ugašenim radiom naravno...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5006
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 7. jul 2016. u 10:48h

Kod plina samo dobar majstor i da se ne štedi na kvalitetnijim delovima.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Drasko_BL
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 5. jul 2016. u 00:50h

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Drasko_BL » petak, 8. jul 2016. u 15:20h

Pričao sam sa čovjekom iz Bihaća za tog benzinca http://www.olx.ba/artikal/21115601/ford-focus-1-8/, on tvrdi da je auto tehnički ispravno i da se može provjeriti ali je ga je grad izlupao pa ima ona udubljenja, pored toga ima ogrebana desna vrata (ne previše) i napukao prednji branik na desnoj strani (poslao mi je jos slika na viber). E sad ako je auto stvarno tehnički u veoma dobrom stanju kako tvrdi da li se isplati uložiti u sređivanje limarije (ako nije preskupo) jer imam nekako osjećaj da je autu najbitnija tehnička ispravnost ili da ipak bježim od toga i probam naći nešto očuvano?
E sad čitam i to da ford nije dobar za plin ali nekako mi se čini da je većina ih priča(barem po internetu) do neke 2010. godine, u poslednje vrijeme se ljudi i ne žale. Jel se to unaprijedila tehnologija ugradnje plina ili ljudi rijeđe ugrađuju u fokusa plin ovih godina?

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od veljo_81 » petak, 8. jul 2016. u 18:05h

Jel nemas nikog ko zna nesto od auta

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od tika » petak, 8. jul 2016. u 20:56h

Vreme je takvo da izlupanih automobila od grada ima koliko hoćeš. Ako se ne varam, sređivanje (masiranje) krova i haube su po 100 evra, a bočnih delova karoserije po 50 evra.

Ford podnosi plin ali ne tako dobro kao Opel. Uglavnom, neće biti problema ako je uređaj kvalitetan, ako je dobro naštelovan i ako se auto "ne tera u više obrtaje".

Drasko_BL
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 5. jul 2016. u 00:50h

Re: Nedoumice oko kupovine Focus-a Mk1

Poruka od Drasko_BL » petak, 8. jul 2016. u 21:49h

Jel nemas nikog ko zna nesto od auta
Ma imam ali sam shvatio da ovdje ima ljudi koji puno poznaju forda :D, a ovi moji bas nemaju iskustva sa fordovima
u svakom slucaju idem pogledati tog fokusa u nedelju a vama svima hvala jos jednom!

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“