Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

focus st 170 kupovina

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

focus st 170 kupovina

Poruka od totti- » petak, 17. jun 2016. u 21:59h

Interesuje me sta obratiti pri kupovini st modela focusa,evo linka jednog iz beograda ,mozda je i neciji sa foruma,meni se bas svidja mozda ga i neko video,pozvacu sutra lika i pitati ga detaljnije sve o automobilu,pa sam hteo malo da se ovde informisem,ako moze pomoc oko ovog focusa ,kako mu se krecu potrosnja goriva i motori kakavi su im ,sta mislite o ovome sa linka i td pozzz
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... ocus-st170

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od macaneli » petak, 17. jun 2016. u 22:05h

ako se dobro secam decko je bio na forumu jedno vreme
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od totti- » petak, 17. jun 2016. u 22:12h

mozda jeste ,ako jeste onda ce se javiti neko ako se seca nesto o ovom automobilu ,dali vredi pazariti ga ili ne,jer sam mu ja pustio samo poruku dali prohvata zamenu za focusa aili nece ,pa rekoh da vidim sta vi mislite

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od vucki » petak, 17. jun 2016. u 22:32h

Moje sportline opruge su stavljene na ovaj auto pre par dana,decko je iz Kaludjerice,koliko znam kupio sve cetiri nove gume pre desetak dana...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od dule0911 » petak, 17. jun 2016. u 22:39h

Clan Tihi92 zivi u istoj ulici ili vrlo blizu ovog STa pa ga cimni da ga pogleda ako nisi blizu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od Markedjani » petak, 17. jun 2016. u 22:46h

Ne znam za konkretan primerak ali boljke su sledeće...

Set kvačila sa plivajućim zamajcem- 1k eur

IMRC (modul) za zakretanje klapne u usisu- 400 eur (može se kupiti samo u originalu)

Hidraulični nosač motora koji je specifičan za ST170- 130 eur (ima ga samo u originalu)

Dihtung dekle koji je takođe specifičan za st170- 6200 din (takođe samo original)

Ako planiraš plin, unapred zaboravi... nema povrat goriva i ima senzor na railu za protok goriva.

Pumpa za gorivo specifična za ST (dve brzine ima) i jedino original Ford pumpa radi kako treba (može da se zbudži i od običnog focusa ali jako brzo strada), sve ostale jako kratko traju. (Cenu ne želiš da znaš)

Generalno, dosta stvari na tom autu je specifična za ST170 i dosta stvari ne deli sa običnim focusom... tako da je pofina muka to održavati u običnom servisu.

Čak i banalna glupost kao što su npr cajgeri nisu isti kao na običnom focusu... st170 ima plazma cajgere koji imaju tendenciju da crknu posle jelde, skoro 15 godina eksploatacije :)

Tako da ako ti je budžet otprilike auto + eventualno trošak velikog servisa (čak ni zupčenje nije prosto zbog varijabilne remenice na usisnoj bregasti), preskoči posedovanje ST170... posebno u Boru ne vidim gde ćeš da održavaš taj auto.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od totti- » petak, 17. jun 2016. u 22:55h

e to sam hteo da cujem ,inace volim te sportske automobile,bas mi se svidjaju ,ja ovaj moj odrzavam sam sta mogu i koliko mogu ,izbegavam ove servise u boru jer su katasrtofa,nemaju pojma, planiram i obd2 da kupim radi dijagnostike ,servis veliki kad budem trebao da radim to cu tek da vidim gde i kod koga u okolini bora ako ima nekoda odradim ,zato sve pitam na forumu sta i kako se skida ,da sam odradim ,hvala na savetu

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od sasa_f1 » petak, 17. jun 2016. u 23:27h

Ja ga vidjam cesto po bulevaru da se voza, lep je. Koliko znam, vlasnik radi u fordovom servisu Krbacevic na Dusanovcu.

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od dax92 » subota, 18. jun 2016. u 00:26h

Radjen mu je veliki servis pre oko 2-3 godine kod pretgodnog vlasnika. Prethodno je vozen 2-3 meseca pogresno uzupcen i nije nikako isao. Sva sreca pa ima varijabilne bregaste koje su peglale to sto je zupcenje promaseno. Bio je kompletno ofarban tada, i znam da to nije bilo bas najsrecnije odradjeno.

Markedjani je napisao vec sve otprilike, tako da ako ne planiras ozbiljnije da se otvoris za odrzavanje takvog focusa, ni ne gledaj ga.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od M.M.L. » subota, 18. jun 2016. u 00:53h

Ja sam ga video kod drugara kad je radio dubinsko, nisam ga dugo zagledao ali svideo mi se.

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: focus st 170 kupovina

Poruka od totti- » subota, 18. jun 2016. u 09:43h

Hvala jos jednom na savetima ,odustao sam ,tesko je danas naci nesto dobro,a i da te neko ne prevari ☺

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“