Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Bocko
Poruka: 5
Član foruma od: ponedeljak, 2. maj 2016. u 21:03h
Lokacija: Stara Pazova

Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od Bocko » ponedeljak, 2. maj 2016. u 22:03h

Eto me u nameri , da se pridružim klubu imaoca Mondea, karavana, sa krovnim nosačem, razlog je povelika porodica, seoba studenata, poslom oko bele tehnike i klima, radi kojih je neophodan karavan sa krovnim nosačem, radi lotri :)
Bio danas da pogledam:
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... ci-karavan
i par stvari mi se dopadaju, no me malko odbija:
-na prvi pogled ok, nije čukan, nije bojen (to će u sredu mišljenje dati limar i mehaničar, koje povedem...)
-nedostaje plastika povrh sajtni, i tu je zdrava limarija,
-org antena je slomljena i malko nabudžen drugi nosač...
-unutar zadnjih rubova prema točkovima ima delova bez boje i sa korozijom, inače auto je iz Švedske došao na svojim točkovima, i tamo imaju samo dva meseca vožnje bez soli...
-na km satu piše oko 360000, koje su navodno podigli radi manje carine, no tu je sada kontradiktorno, što u servisnoj knjižici stoji , na prvom servisu, 2009 te godine ima 22600km, svaki sledeći servisni interval je od 20-25000km napravljen za oko 3 meseca, i tako do 301298 km u Martu 2013, kada je i zadnji zvanično upisan servis... Koje je to ulje izdržavalo i do 27000 kilometara do zamene?
Nisam najbolje upamtio cifre sa još par nalepnica ispod haube o servisima, ima od 2013 do 2015 godine...
Prilikom prvog paljenja, upalio na pola ključa, no počeo da neravnomerno radi, uz malko dodavanja gasa, smirio se na oko 800 obrtaja, pustio sam malko da se ugreje, otvorio haubu i ispod se negde oko ventila ili dizni čuje kuckanje, tanak kuckav zvuk, koji se pravilno ponavlja... podizači, dizne?
Istovremeno, u kabini i ispod auta osećaj gušenja i štipanja po očima od nesagorelog goriva? Možda kao da je više ispod nego iza auta...
Vadio merač ulja i otvarao čep od ulja, nema duvanja i dimljenja. Ne menja zvuk pri pritiskanju kvačila, koje lako ide...
Na autu zimske gume, koje su pred kraj, možda izdrže jednu zimu... Pri cimanju volana levo-desno kao da mi ima zazora, poručili su spone i zadnje disk pločice, javlja potrošene pločice na kompu ... Nisam hteo ni provozati auto, dok stručnjaci ne reknu svoje pri pregledu.
Uključivao klimu, no nešto nisam osetio, da hladi, mada po priči, u povratku rosila šoferka, jer su je celim putem do RS koristili...
Unutra dosta dobro očuvana i prostrana limuzina, uz malko osvežavanja može lepo da izgleda...

Al se raspisah, ako imate dooobrog Mondea, ponudite, planiram par sledećih godina voziti dobar auto, a ne baviti se popravkama istog :D

Vredi li se uopšte upuštati u avanturu ove kupovine, i šta još očekivati od ulaganja, obzirom, da nemam podatke šta je dosad menjano?

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od lukijano » utorak, 3. maj 2016. u 12:36h

Ne znam šta da ti kažem...
Dosta toga si i sam rekao, vezano za te simptome...
Ja lično bežim od auta koji imaju ugrađenu kuku, a iz inostranstva... Ljudi tamo uglavnom ne ugrađuju kuku, radi male prikolice, jer se ni ne bave ooni takvim poslićima da im treba mala-laka prikolica... Nije to naša sirotinja i gologuzija..
Tamo u bogatijim zemljama, ako je ugradio kuku, a u pitanju je veći i snažniji auto, 90%, da je vukao neku jahtu, ili eventualno kamp kućicu. A to je onda potpuno druga priča... Taj auto je onda trpeo ozbiljne terete i otpore. Naravno ne mora to ništa da znači, ali u svakom slučaju sve je trpelo mnogo više, nego auto koji je vozio samo sebe.

Što se tiče simtoma koje si ti uočio, ne bih ga ni pogledao, dok ne bi sa njim otišao u jedan ozbiljan servis, da ga pretresu i pregledaju kako treba... Na primer kod Gagija u Pinosavu. Ovo pregled na placu, na licu mesta, malo da se pogleda, to za mene nije ništa... I nema teorije da bi se oprostio od 5-6 hiljada evra, a da ga ne izvrnem na naličje... posebno ako je iz uvoza.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od Lale » utorak, 3. maj 2016. u 12:42h

Za ovaj auto ti treba ozbiljan pregled-dijagnostika.Neravnomeran rad pri paljenju, kliktanje koje se čuje može da bude uvod u ozbiljnije probleme (skuplje popravke).
Pitanje je i zašto nema prednja podkrila (možda je bio havarisan).Kilometraža na satu, koja je navodno podignuta, najverovatnije je ipak spuštena na 360000. :)
Ja bih taj auto zaobišao.
Slika Slika

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od YOmax » utorak, 3. maj 2016. u 13:28h

Bocko piše:-na km satu piše oko 360000, koje su navodno podigli radi manje carine, no tu je sada kontradiktorno, što u servisnoj knjižici stoji , na prvom servisu, 2009 te godine ima 22600km, svaki sledeći servisni interval je od 20-25000km napravljen za oko 3 meseca, i tako do 301298 km u Martu 2013, kada je i zadnji zvanično upisan servis... Koje je to ulje izdržavalo i do 27000 kilometara do zamene?
Jedna stvar mi nije jasna ili je kako kazes kontradiktorna...prijavio je na oglasu 190.000 km a ima knjizicu zakljucno sa 2013 godine sa 301.000?! Moguce da je pravljena knjizica zbog carine ali to sad vise niko ne otkri...
BTW.nije cudno za te duge servisne intervale i do 30.000km za novija kola. U inostranstvu su godisnji intervali od 15-40 hiljada kilometara a mozda sada i vise

Avatar korisnika
cayrus
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 29. maj 2015. u 13:10h
Lokacija: BG - Kaluđerica

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od cayrus » utorak, 3. maj 2016. u 13:52h

Mislim da i sama cena dosta govori o ovom primerku.
A evo i uporedjenja http://www.polovniautomobili.com/putnic ... -automatic
Jes da je ovo automatik i mozda je malko jaca cena, ali razlika u samoj ceni mislim da nesto krije iza sebe.

vucki
Poruka: 2148
Član foruma od: utorak, 13. okt. 2009. u 12:24h
Lokacija: beograd-jajinci

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od vucki » utorak, 3. maj 2016. u 15:26h

Ma da bre,sama cena ti govori da je auto zgazio mnogo,stvarno dobar auto preko kosta koliko i ovde plus carina,porez i ostali nameti,znaci izadje te i skuplje..
Ljude prevari stanje,auto ko nov na oko a pola miliona pod tockovima,e to su automobili koji preko idu ispod cene jer sleduje sirok spektar popravki u narednom periodu...

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od 911s [SK] » utorak, 3. maj 2016. u 17:59h

Bocko piše: Koje je to ulje izdržavalo i do 27000 kilometara do zamene?
Nijedno.. ali to će otkriti onaj ko se smatra srećnim što vozi auto od pola miliona kilometara.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Bocko
Poruka: 5
Član foruma od: ponedeljak, 2. maj 2016. u 21:03h
Lokacija: Stara Pazova

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od Bocko » utorak, 3. maj 2016. u 19:01h

Još nešto za kritiku, koje će se ići gledati ovih dana:
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... ord-mondeo
I drugi:
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... -tdci-ghia

Za filozofiranje je otvoren i ovaj 2006-to godište, za dve godine starije auto a 3000eura manja cena:
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... eo-20-tdci
i ovaj:
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... eo-20-tdci

Molim iskrena mišljenja i hvala na dosadašnjim odgovorima :)

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od YOmax » utorak, 3. maj 2016. u 19:10h

Sta znaci kod ovog prvog: "potrebno zameniti prelive"?

Bocko
Poruka: 5
Član foruma od: ponedeljak, 2. maj 2016. u 21:03h
Lokacija: Stara Pazova

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od Bocko » utorak, 3. maj 2016. u 22:07h

Nisam bio, no bih rekao, da su u pitanju prelivna crevca dizni... Potrošna roba, nije mi jasno, što ih nije i zamenio, kad je već primetio da su trula?

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od dule0911 » utorak, 3. maj 2016. u 22:17h

To je bila opaska na servisu pre skoro godinu dana, tako da je mozda u medjuvremenu zamenjeno.

Od ovih mk4, iskreno, nijedan mi se ne svidja. Drugi tu i tamo, mozda vredi pogledati.

Sto se tice mk3, oba mi se svidjaju :) Drugi ima izuzetno cudnu opremu, ima grejanje soferke i tempomat, a nema automatsku klimu i ima izuzetno redak, obican volan (nije presvucen kozom), tako da se malo teze ocitava koja mu je realna kilometraza, jer se volan maltene ne trosi :)
Fiesta!!

Bocko
Poruka: 5
Član foruma od: ponedeljak, 2. maj 2016. u 21:03h
Lokacija: Stara Pazova

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od Bocko » nedelja, 8. maj 2016. u 15:18h

Kupovina obavljena, nažalost, nije se našao odgovarajući Mondeo, no je odluka pala na Pasata B6 karavana, sa ne baš lux opremom, no u vrlo korektnom stanju unutrašnjosti, spoljašnjosti i motora 1,9tdi, 105hp, koji će se najverovatnije ponoviti sa tridesetak konja :)
Nekako mi je i žao, što se nećemo družiti u zajedničkim mukama Fordova, no sam presretan, što sam okončao potragu. :)
Sada sleduju i "slatke muke", kako zaštiti ljubimca od urokljivih očiju i pohlepnih ljudi?
Pozdrav, i čitamo se! :)

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Potraga za dooobrim Mondeo 2.0TDCI 140ks

Poruka od YOmax » nedelja, 8. maj 2016. u 15:39h

Jos jedan se izvukao... :D

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“