Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fokus, 20 TDCi, 100KW/136KS

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Zaključana
PedjolinoXXX
Poruka: 1
Član foruma od: četvrtak, 28. apr. 2016. u 20:47h

Ford Fokus, 20 TDCi, 100KW/136KS

Poruka od PedjolinoXXX » četvrtak, 28. apr. 2016. u 22:07h

Pozdrav svima, nov sam na forumu, iako sam vozio Ford Fokus 1,8 TDCi, 85KW/115KS nekih 8 godina i presao +/- 230.000.
Kao svaka prosecna Srbenda, nakon toga "poklekoh" i uzeh VW Golf V +, 1,9TDi, 77KW/105KS....i u odnosu na prethodni automobil nisam odusevljen, cak ni tim znakom VW ;-) Ne kazem da je los, ali jednostavno u njega ulazim kao u tudji, kao u "taksi"...

Posle nepune tri godine, definitivno sam odlucio da VW posaljem u istoriju, sto se mene tice (prodaja) te da se vratim na proverenu marku (Fokus) i nameracio sam se da uzmem Fokus, 2006/2007-mo, ali je izbor sada na nesto jacoj varijanti: 2,0 TDCi, 100KW/136 KS. Budzet je ogranicen, u ukupnom iznosu 7800-8000e treba da nadjem dva Fokusa (dete+ja) jedan ce biti ovaj od 2,0 TDCi, a drugi cu traziti u slabijoj varijanti, mozda cak i benzinac sa TNG.

Kod mog prvog, napred pomenutog Fokusa osim redovnog odrzavanja, za nepunih 8 godina/230.000km zamenio sam diskove + plocice (cini mi se u zbiru oko 320e), hidraulicni cilindar kvacila (oko 50-60e, poceo da balavi), remontovao turbopunjac u Uzicu (remont+ demontaza i montaza u servisu Viva auto u KG- oko 520e).
Za turbinu sam mislim ja sam kriv, tj. kvalitet naseg goriva, a ja sam posle 6 godina na OMV, iz "inata" poceo da sipam na Lukoil i NIS.... Elem, posle 8-9 meseci, u Uzicu ustanovise (Turbo servis), njima znanim metodama po "cek listi" da je gorivo uzrok.

Cak ni pobrrojane troskove ne uzimam za "-" kod ovog automobila, izuzetno sam zadovoljan i nemam lose reci.
Da napomenem, uzeo sam ga sa 3 god starosti i nekih 90-tak hiljada (stvarnih), poreklom iz Italije, u RS sam bio prvi vlasnik.
Covek koji ga je kupio od mene i dalje ga ganja, bez posebnih ulaganja i jako je zadovoljan.


Sta me sada zanima:

- vasa iskustva ili sugestije po pitanju motora 2,0 TDCi, 100KW/136 KS i uopste Fokusa II sa ovim motorom
- na sta obratiti paznju kod kupovine ovog automobila, u godistu 2005 - 2007
- par primeraka sam pogledao, oba u BGd, standardna prica, kilometraza na satu neuke mami, kod mene izaziva jezu, unutra uradjeno dubinsko "glancanje", zaista pristojno izgledaju, nemaju znake pohabanosti na papucicama, sedistima itd. a rekao bih da ti delovi nisu menjani.
- limarijski delovi, posebno zazori izmedju su ravnomerni, deluju prilicno utegnuto, sva vrata se lagano otvaraju/zatvaraju, bez tragova trenja (mislim na farbi), brojevi na svim staklima se slazu,
- oba su ispolirana, na par mesta se na oba vidi na manjim povrsinama na plasticnim branicima narusen onaj metalik sloj farbe, ali bez ostecenja boje. Osim toga oba imaju na par mesta, mislim rucno - tackasto zafarbanu poneku ogrebotinu (deluju kao ostecenja sa parkinga, gradske voznje), ostecenja deluju vise " kozmeticka",
- interesantno, ali kod oba, vlasnici tvrde da su zamenjeni setovi kvacila (znaci cirka 500-600e), to deluje primamljivo, a mene plasi zasto onda cena nije spram tog njihovog ulaganja u "+", za prvi koji je 2005 i nekako (trazi 4800e), za drugi, koji je 2006 i mislim da bolje izgleda, trazi 4300e...
- nijedan nema originalnu servisnu dokumentaciju, prvi ima nasu knjizicu od kada je u RS,
- oba vlasnika prihvataju sve provere i kontrolne preglede u bilo kom servisu,
- prvi ima rezervni tocak a drugi kit za opravku
- prvi ima dva seta guma, prilicno dobre, drugi ima samo set gotovo novih Continental zimskih pneumatika
- prvi je sa paketom GHIA + koza, drugi Trend sport
- oba imaju Sony CD sa 8 zvucnika (kvalitetno ozvucenje)
- pba imaju ABS, ASR, ESP
- prvi je registrovan celu godinu, drugi je na ime kupca
........

Potrebni su mi saveti, iskustva, preporuke !!!!


Za servis u Pinosavi sam cuo da ga dosta hvale, ali imam pitanje:

Koliko objektivno u servisu mogu sagledati stanje polovnjaka, u smislu da realno procene neophodna ulaganja za dovodjenja vozila u potpuno funkcionalno (sigurno i bezbedno) stanje. Ovo mi je posebno bitno jer gotovo svakodnevno zbog posla prevaljujem 100-140km (bio bih u problemu ako bih cekao da nesto otkaze oa da onda popravljam, a i navikao sam da unapred i onda kada to auto trazi resavam)


Pozdrav svima, ocekujem pomoc ;-)
-

Zaključana

Povratak na „Koji Ford da kupim“