Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od odin » ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:27h

Trenutno posjedujem Punta 1.9 JTD na kome sam svasta izmjenjao, a ove godine bih trebao jos neke sitnice da mu sredim.
Ovih dana slucajno sam naletio na jedan oglas za Forda Focusa 1.8 TDCI 2003. godiste koji je presao 163000 i sjajno izgleda barem po slikama.
To bi bila vrlo mala doplata, a dobio bih dvije godine mladje auto. Punto je trenutno presao 152000, s tim da nema nikakvo porijeklo da mu je to stvarna kilometraza, a ko zna da li je, jer je dosao u prilicno losem stanju. Focus je iz autokuce koja nudi garanciju na porijeklo i auto ima servisnu knjizicu. Ono sto mene najvise brine je slijedece:
- Kakva je limarija na Focusu (lak i pod), jer na Puntu sam radio i jedno i drugo kod provjerenog limara i korozija se opet vratila, iako ne puno zasad. Jedni kazu da hrdja, drugi kazu da nije tako. Navodno hrdja se javlja oko vrata.
- Da li generalno ima nekih kvarova na koje bih trebao obratiti paznju? Citao sam da kod TDCI mogu stradati injektori, da li ima jos sta?

Dakle, od svega me najvise brine kvalitet izrade, u motor ne sumnjam uopste da je dobar, jer sam vec dosta cuo pozitivnih stvari o njemu.
Hvala unaprijed :)

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 25. apr. 2016. u 11:21h

Sto se tice korozije, hoce da pokazu slabosti modeli koji su kupljeni na severu Italije, Austrija, Svajcarska, Nemacka, odnosno tamo gde su jace zime i gde se koristi dosta soli na putevima. Sto se tice motora, bez dijagnostike i pregleda majstora (iako ne znam koliko si vican mehanici :) ) ti je lutrija, mada sam ja svog kupio bez icijeg pregleda i prosao dobro. Ubrizgavanje mu je najveci problem (cena popravke od 200-1000E), mada ako je imalo realna kilometraza ne bi smeo da ima nikakav problem sa ubrizgavanjem. Proveri i zamajac (cena popravke oko 400E), najbolje tako sto ces ugasiti auto bez pritiskanja kvacila, ako se cuje da nesto lupa u predelu motora ali ne preterano jako obaraj cenu, ako mnogo lupa obaraj jos vise ili ga ne kupuj :D Takodje mozes da proveris zamajac laganim popustanjem kvacila prilikom polaska na leru, ako se cuje bilo kakav zvuk osim zvuka motora to ne valja.. Ostalo je sve lako za resavanje, mada mozes i da pretrazis forum i da vidis kako stoje stvari thumbsuph

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od odin » ponedeljak, 25. apr. 2016. u 17:55h

Hvala na korisnim informacijama :)

Auto je danas kupljen, ali je naravno pregledan detaljno, otac je povezao prijatelja koji osim sto je mehanicar, takodjer zna oko alarma i elektronike, a i bio je profesionalni vozac. Sa njim sam gledao jos jednog koji je bio odron u odnosu na ovog, ali je i bio sumnjivo jeftin. Auto jeste iz Italije, ali ga je prvi vlasnik redovno servisirao, i kod njega je bio do 80.000 km nakon toga je bio kod drugog vlasnika koji je takodjer dao sve racune i ugradio nove dijelove prosle godine. Ima nove gume, doduse zimske, nov akumulator, remene, samo jedan se spaner cuje i treba ga zamjeniti, ali to je sve sitno. Plastike unutra malo su ofucane, ali je auto zaista u odlicnom stanju, limarija je perfektna. Odmah da kazem kao vlasnik Punta koji se poceo raspadati ovo je za klasu bolje auto. Takodjer je i cijena spustena za 150 eura, tako da je u konacnici cijena 4000 eura. Kad prodam Punta to je oko 800 eura razlike u cijeni.

Jos jednom zahvaljujem se puno na informacijama. Jos neke sitnice da sredim i bice savrsen, mada sam vec zadovoljan :)

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od nikola_focus » ponedeljak, 25. apr. 2016. u 18:32h

Fokus je klasa iznad i u odnosu na potpuno ispravnog i utegnutog Punta :D Ako imas vremena za forum predstavi auto u odgovarajucem delu foruma thumbsuph

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od Daniel » ponedeljak, 25. apr. 2016. u 20:43h

cek druze, koje si ti godiste auto platio 4000e?
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od Dusan64 » utorak, 26. apr. 2016. u 09:20h

I ja to gledam!

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od YOmax » utorak, 26. apr. 2016. u 09:29h

Covek je iz BiH, I moguce da je doslo do greske u pisanju, da je mislio na KM...u suprotnom, ima neke pozlacene delove, garant! :D

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od Dusan64 » utorak, 26. apr. 2016. u 09:33h

4000km je ok, stvarno se nadam da je greška u valuti.

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od odin » utorak, 26. apr. 2016. u 10:46h

Moja greska, htio sam napisati 2000 eura, tj 4000KM :D
Auto je kraj 2003.

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Kupovina Focusa 1.8 TDCI

Poruka od YOmax » utorak, 26. apr. 2016. u 11:01h

Mozes slobodno da ga prestavis...da vidimo te pozlate :D
Salim se, naravno.
Idi u Automobili clanova i pohvali se kupovinom

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“