Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Par pitanja za kupovinu automiobila

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
ugljesa
Poruka: 1
Član foruma od: ponedeljak, 18. apr. 2016. u 12:45h
Lokacija: Beograd

Par pitanja za kupovinu automiobila

Poruka od ugljesa » ponedeljak, 18. apr. 2016. u 15:01h

Sa Fordovim vozilima se družim otkako sam položio vozački. Do sada sam vozio automobile koje smo imali u porodici, a evo došlo je vrijeme da kupim svoj prvi automobil :)
Prve kilometre sam napravio sa Ford Orionom 1.6 benzin, nisam sad siguran koje je bio godište ali mislim da je 1985. Odličan automobil. Ugradili smo plin u njega, služio nas je dugo i ekonomično.

Nakon toga smo kupili Ford Eskorta 1.3 mislim da je bio 1987. godiste.
Posle Eskorta uvozimo iz Slovenije Ford Focus mk1 1.6 Benzin, 2002. godiste. Njega i danas vozimo, i za automobil imam samo riječi hvale.
Zbog svega ovoga, prilično sam vezan za Ford vozila, jer smatram da kod nas imaju najbolji odnos cijene i kvaliteta.

Sada je došao trenutak da kupim sebi prvi automobil, i prvi izbor je naravno Ford, pa mi treba vaša pomoć da mi pomognete u odluci :)

Pošto živim blizu posla, a i zauzet sam prilično radnim danima, automobil bih najviše koristio za putovanja vikendom. Relacije koje bih tada prelazio su oko 200km po danu, ili iz Beograda kući ili negdje po Srbiji.
Bitno mi je da automobil ima minimalno performanse kao Fokus kog sam najvise vozio ili bolje, jer ne prelazim puno kilometara ali mi je bitno da ne moram da se pomolim Bogu svaki put kada hoću da preteknem kamion. (što mi se dešavalo sa nekim gradskim automobilima koje sam iznajmljivao). Takodje bih volio da izbjegnem mogućnost da me pogodi neki ogroman kvar, pa da mi automobil dugo stoji kod majstora i da moram da platim dosta odjednom.

Budžet mi je varijabilan ali bih naravno htjeo da prođem što jefitnije a da automobil zadovolji moje osnovne potrebe.

Automobili o kojima sam razmisljao:

Ford Mondeo

Model: MK3
Gorivo: Benzin ili Benzin/Plin
Kubikaža: 1.8 ili 2.0
Tip: Hečbek ili Limuzina

ZA: Dopada mi se zato što je auto prostran i vjerujem da su mu vozne performanse na visokom nivou (samo sam se vozio u njemu, nisam ga ja lično vozio). Udoban je i duži put nije naporan u njemu. Vidio sam primerke na oglasima koji su od 2000 do 3000 evra, što bi mi se uklopilo u budžet.
PROTIV: Imam mali strah da se ne desi neki veliki kvar, i eventualno zbog veličine jer treba da ga parkiram po Beogradu.

Ford Focus

Model: MK2
Gorivo: Benzin
Kubikaža: 1.6
Tip: Hečbek

ZA: Focus mk1 je odličan automobil, nekom logikom mk2 bi trebao samo da bude bolji. :)
PROTIV: Nešto skuplji od gore navedenog, pa onda bih volio da prodjem jeftinije.

Ford Fiesta

Model: Šesta generacija
Gorivo: Benzin
Kubikaža: 1.6
Tip: Hečbek

ZA: Vozio sam je jednom, i bio sam prilično oduševljen. Manji je automobil pa može da bude lakši za gradsku vožnju. Relativno mlad, pa onda idem sa pretpostavkom da ne bi trebao da se kvari.
PROTIV: Najskuplji je od svih navedenih. Po oglasima sam vrlo rijetko viđao 1.6 varijantu.

I još sam razmišljao o Hondi Civic osme generacije, benzin 1.8, hečbek, jer mi se dopada izgled i mislim da su joj i performanse dobre, ali me od nje odvraća cijena i mala ponuda istih.

Eto, puno bi mi značilo ako biste dali svoje komentare, pa da vidim šta mi je činiti :)

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“