Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina polovnog Fokusa

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » subota, 16. apr. 2016. u 02:10h

Pročitao sam nekoliko tema vezanih za kupovinu polovnjaka, kao i temu koju je FM III postavio pre dosta godina, vrlo lepo i taksativno navedeno kako pitanja i definisanje potreba treba da izgleda, hvala na tome thumbsuph

Prvo da navedem da vozim dosta star automobil, očuvan i redovno servisiran ali u svakom slučaju mator.
Peugeot 305, model I iz 1979, 1300 kubika i 55 konja. Ispod mog profila je link ka jednom simpatičnom tekstu koji je objavljen na autoslavia.com o njemu, ali kao što se i u samom tekstu da primetiti, nisam vičan oko automobila, da ne kažem da znam vrlo malo. Kasno sam i položio vožnju i generalno se slabo interesovao za automobile u prošlosti.

Dosta sam gledao po oglasima nekoliko meseci unazad, tražio savete prijatelja i poznanika i došao do zaključka da bi mi po ceni, potrebana i ulaganju verovatno najbolje legao Ford Fokus. Ne znam koje snage i sa kakvim motorom, ali mislim da bi 1.6 bio i više nego adekvatan za moje potrebe.

Po stavkama koje je FM III postavio, probaću da navedem šta tražim i u koju svrhu, a vi me demantujte ako grešim, od izbora modela do svega ostalog.

- Auto vozim više vikendom nego preko radne nedelje, za grad/posao koristim bicikl i to će ostati sigurno tako do daljnjeg, retko kada uopšte ulazim u centar automobilom jer me gužva i parking u Beogradu neviđeno iritiraju. Vikendom obično idem van grada, ne dalje od 60,70km od Beograda. Takođe, vozim barem par puta godišnje na neku od naših planina, Pežo me je dobro služio i trpeo je sve i svašta pa verujem da će svaki drugi činiti taj ugođaj duplo prijatnijim. Dakle i leti i zimi, i po putevima koji nisu uvek toliko pristupačni tj čisti, sa dosta stvari i dvoje putnika, ponekad i četiri u istom autu.

- Planiram da nađem model koji nije mnogo prešao a koji može da uđe u neki okvir do 3500 evra, nameravam da vozim auto duži niz godina, naravno ukoliko me bude dobro služio pored redovnih servisa. Primera radi kilometraže, Pežo koji sada vozim, ukoliko je to ikako uporedivo, vozim uporedo sa ćaletom (penzioner, vozi kad mora) od 2009. godine. Bio je garažiran i nije bio paljen deset godina pre toga. Do tada je prešao 60.000, sada je na 133.000km.

- Jedna od potreba je i prostran automobil odnosno veći gepek. Tu je i kuća na selu gde uvek mora nešto da se donosi ili odnosi tako da za koji god model da se odlučim, mora da bude karavan koji može fino da povuče.

Ono što mene interesuje je, koji motor predlažete, koje godište može da uđe u razmatranje u skladu sa novcem na raspolaganju, benzinac ili dizel (vozim na plinu oduvek) i šta bi možda bilo bolje rešenje od pomenutog modela. Estetika mi nije toliko bitna koliko funkcionalnost i pouzdanost, Fokus za moj ukus ima i lepu pojavu i prijatan enterijer. Da li se više isplati uvoziti ovaj model ili tražiti po domaćim auto-placevima i privatnim oglasima? Koliko košta čitava igrarija oko uvoza i prenosa? Takođe ako neko zna, u Zemunu na Ćukovcu (Bregovita ulica) postoji jedan servis Forda koji mi je baš blizu, da li neko ima iskustva sa njima ili preporuku gde je najbolje raspitati se za cene velikog i malog servisa za određeni model.

Izvinjavam se na dužini teksta i ako sam pitao nešto što neko svakako već jeste, pročitao sam nekoliko tema vezane za Fokuse i pohvatao otprilike na šta treba da se obrati pažnja, ali nije loše obnoviti gradivo. I za najsitniju stvar koju kupujem gledam da se debelo raspitam i pronađem svaku informaciju koju mogu, a kupovina polovnog automobila je svakako delikatnija od bilo čega drugog do sada.

Gledam po oglasima i dalje, ne žurim nigde, svaki savet je dobrodošao :)

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od dule0911 » subota, 16. apr. 2016. u 09:33h

Nisi rekao koji model focusa te zanima? Generalno, iz svega navedenog, isao bih na focus 1.8 zetec + plin, ako ga nadjes posto je 1.8 malo redji kod nas.
Ako je u pitanju noviji model, onda 1.6tdci ili 2.0tdci.
Fiesta!!

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od tika » subota, 16. apr. 2016. u 10:22h

Taj benzinac koji ti je Dule preporučio ili 1.6tdci 90KS.

Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » ponedeljak, 18. apr. 2016. u 09:15h

Dule, po mogućstvu druga generacija, ne znam tačno razliku između tdci i tddi modela, pretpostavljam da je neko već pisao o tome pa ću da potražim.

Hvala :)

Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » ponedeljak, 27. jun 2016. u 12:16h

Pozdrav, opet :)

Posle dosta filtriranja, citanja i premisljanja (i malo veceg budzeta), resio sam da trazim sledeci model:

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... cus-16tdci

Zanima me vase misljenje i da li je odnos cene-potreba-izbor modela odgovarajuci i na sta bi trebalo da obratim paznju kada gledam mk2 iz 2008.
Koliko sam ovde procitao, dizne, pumpa, zamajac i turbina je ono sto iziskuje najvise ulaganja kod mk2 dizelasa, kakav je red velicine ovih delova i radni vek posle koga se obicno javljaju problemi? Verovatno pitam nemoguce obzirom na to da se ne zna poreklo, vozac niti ucestalost servisiranja polovnjaka, ali barem nesto okvirno. Nemam iskusnog majstora koga bih mogao da povedem sa sobom pa mi je svaki savet znacajan.

Da li u Beogradu postoji pristojan servis za Fordove koji radi duze od 17h? Najradije bih se uputio u Pinosavu sa prodavcima, ali ne verujem da mogu da stignem na vreme preko radne nedelje.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od macaneli » ponedeljak, 27. jun 2016. u 13:04h

pinosava do 18h radi
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » ponedeljak, 27. jun 2016. u 13:18h

Hvala za info, negde sam procitao 17h, ovako ce vec biti lakse organizovati pregled :)

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Daki_81 » ponedeljak, 27. jun 2016. u 16:47h

Malo je jača cena za ovaj iz oglasa, a inače najsigurnije je da odeš u Pinosavu na "pregled" :D . Rade oni i subotom.
A sve zavisi od konkretnog primerka kako će poslužiti, dosta su skupe popravke (dizne, pumpa, turbina, zamajac) pa zato otvori četri oka i po mogućstvu kod Gagija.
Inače dosta je živahan motor i mali potrošač, servisi nisu preskupi čak za dizela i povoljni, mala registracija... thumbsuph
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » ponedeljak, 27. jun 2016. u 19:01h

Na te elemente sam negde i najvise obracao paznju, ekonomicno i pristojno za odrzavanje :-) Nista, ja sam vec podmetnuo zenu da zove Dragomira, rece da je dijagnostika besplatna ali verujem da pored toga treba da se pogleda u kakvom je stanju i sta u odnosu na ponudu prodavca i potrebnih servisa moze eventualno da spusti cenu. Koliko inace kosta takav pregled automobila, nevezano za kompjuter?

Hvala na pomoci :-)

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Daki_81 » ponedeljak, 27. jun 2016. u 21:30h

Ne znam cenu baš detaljnog pregleda, ali poželjno je da ga pogleda i odozdo (trap, kočnice...), a računaj odmah i veliki servis koji je oko 35 000 din, redovni servisi na 10 000 km su 6000 din, a na 20 000 km se menja i filter goriva koji je dosta skup pa je onda ceo servis 13 000 din.
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » ponedeljak, 27. jun 2016. u 21:36h

Na to sam negde i racunao citajuci raznorazne teme, da je veliki servis obavezan posle kupovine polovnjaka, uz male servise i redovno menjanje filtera ne bi trebalo da pravi neke vece probleme :)

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Daki_81 » utorak, 28. jun 2016. u 17:04h

Ako je dobar i ispravan primerak lepo će da služi.
Važno je redovno menjati ulje zbog sita u karteru (ako ga ima) i filter goriva.
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od acadimke » utorak, 28. jun 2016. u 17:22h

I nemoj da ga teras preko dzombi
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Daki_81 » utorak, 28. jun 2016. u 18:39h

Tako je, što bi rekao pokojni Manda thumbsuph
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » utorak, 28. jun 2016. u 18:44h

Sve uzeto k znanju :-D poceo sam da obilazim pa javljam i fotodokumentujem kada zavrsim posao :-)

Avatar korisnika
Luka81
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 15. apr. 2016. u 12:04h
Lokacija: Zemun, Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od Luka81 » četvrtak, 7. jul 2016. u 13:23h

Samo da se javim i zahvalim na pomoći, juče sam uzeo Fokusa iz 2008. koji je prethodno održavan kod Dragomira i koji verovatno zna o njemu daleko više nego ja trenutno :D
Biće slika uskoro, ovo je samo screenshot oglasa pošto je već uklonjen sa polovniautomobili.com :)

Slika

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Kupovina polovnog Fokusa

Poruka od FM III » četvrtak, 7. jul 2016. u 13:29h

Neka je sa srećom i kada ga islikaš otvori novu temu i predstavi ga u delu "Automobili članova"
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“