Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Odabir Fieste

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Marko28201
Poruka: 14
Član foruma od: utorak, 10. nov. 2015. u 01:09h

Odabir Fieste

Poruka od Marko28201 » ponedeljak, 4. apr. 2016. u 02:51h

Dobro vece ljudi...
Sada kada sam prodao auto, moram da kupim nov jer mi je neophodan za posao.
Razmisljam se izmedju Fieste 1.2 sa 60ks (nasao sam jednu sa 45 000km, svom dokumentacijom, kupljena u SRB i odrzavana u Grand Motorsu) i neke Fieste sa 1.4 16v.
TDCI sam cuo da je dobar, pouzdan motor, al' posle Ka i paklenog iskustva sa kvarovima... Stvarno mi se ne daju ogromne pare za popravke, al' sam svestan da ih kad tad mora biti, ne bezim od toga. Prelazim oko 1000km mesecno, tako da kapiram da dizel onda i nije tu u nekoj prednosti.
Meni logika nalaze da proverim ovu 1.2 jer je prakticno nov auto, 2007. inace. A od majstora sam cuo da gledam 1.4...
Ono sto mene interesuje, da li je motor od 1.2 mnogo slab za kilazu koju auto poseduje i da li ce biti mnogo lenj? Keva vozi Punta sa tom jacinom, al' je Fiesta teza za 150kg.
Sta god da imate da kazete vezano za temu, dobrodoslo je... Od potrosnje, odrzavanje (mada, iskustvo sa Ka mi je sve pokazalo)... Trebalo bi da zavrsim kupovinu za nedelju-dve... Imam do nekih 3500e da dam.
Pa, pucajte! :D
Hvala unapred!

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“