Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina Focusa mk3 1.6 tdci

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Kupovina Focusa mk3 1.6 tdci

Poruka od koledaf » nedelja, 7. feb. 2016. u 15:41h

MOLIM VAS za pomoc oko ovog Focusa.
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... tdci-trend
Nov sam na ovom forumu i upravo sam se vratio sa tog placa gde sam ga i provozao. Auto ide savrseno i menjac je perfektan. Jedino kada se koci prilicno skripi, ali prodavac kaze da je od stajanja sto je vrlo moguce jer taj auto koliko znam iz oglasa stoji preko mesec dana tamo. Sto je i drugo pitanje. Zasto stoji toliko i niko ga nece. :D
Inace sam vec 2 meseca u trazenju auto posle Fiat Stila 1.9 JTD s kojim sam bio prezadovoljan jer bukvalno nikakva ulaganja nisam imao. Prodao sam ga za 10 sati od objave oglasa za 2100e i svojom ustedjevinom u zadnjih 2-3 godine skrpih neku cifru i mislio sam da za 7000e moze svasta da se nadje, ali ne lezi vraze... :D Te plivajuci zamajci, pa elektronike, motor ovakav onakav, placevi KATASTROFA....
Ove "slatke muke" su prerasle u horor i od pocetne zelje da kupim Peugeot 308, Megane ili Citroen C4 sve posle 2011. godista. Nekako mi je Focus naj profesionalnije odradjen i ako je ovaj sa placa skroz "klot". Gume ima letnje koje definitivno treba da se menjaju i ako prodavac kaze da mogu jos jednu sezonu.
Ima li iko iskustva sa ovim Focusom i na sta da obratim paznju i da li stvarno vredi toliko, ma da su ostali preko 8000e?
Hvala za bilo kakvu pomoc! Izvinjavam se na duzini teksta, ali nadam se da razumete probleme kupovine novog polovnog auta... :(

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Zanimljivi oglasi za Fordove

Poruka od BojanM » nedelja, 7. feb. 2016. u 17:26h

Meni Francuzi (u globalu, uz par izuzetaka) skoro uopšte ne leže... a kad sam seo u ovakav Focus, iz prve sam se "našao" u njemu. Direktno iskustvo sa takvim modelom nemam, ali čisto iz brojki citiranih u oglasu imam bojazan da je motor relativno slabašan za tu karoseriju -- i, kao što si sam rekao, poprilično je siromašan opremom, mada samo od tvojih prohteva zavisi da li su to nepremostive prepreke.

Da li vredi toliko.... paaa, tržište diktira cenu, ako ne možeš da nađeš bolji primerak za takve pare, onda je to otprilike to. To što su neki drugi brendovi skuplji ima malo da se zahvali i istorijatu Forda kod nas koji tek odnedavno (relativan pojam) ima ozbiljnije zastupništvo na ovim prostorima, dok nas i Renault i PSA grupacija preko svojih zastupnika već decenijama bombarduju sa svih strana reklamama. To ti samo ide u prilog, pošto za isto ili manje para dobijaš u najmanju ruku jednako kvalitetan, ako ne i bolji auto od njegovih konkurenata.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Zanimljivi oglasi za Fordove

Poruka od YOmax » nedelja, 7. feb. 2016. u 17:41h

Ne znam za konkretno taj primerak, mada deluje korektno, ali imam islustva sa ovim placom, i ja sam imao dobro iskustvo.
Prvo, ne vracaju kmtrazu, kupuju sa lizinga, i dovoze pretezno iz Belgije. Ovaj je vidim iz France.
Drugo, sve sto su mi rekli se dalo proveriti i bilo je tacno.
Dosta su "tvrdi" na cenkanje, ali tako je uvek kada ludi imaju dobar komad, a ovi ih imaju stalno.
Na koliko para ste se nasli, ako si se cenkao...?

ps.nemoj da te buni sto je stajao malo duze, skuplje se nista posebno ne prodaje. Inace oglas je postavljen prvi put 12.08.2015.

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Zanimljivi oglasi za Fordove

Poruka od koledaf » nedelja, 7. feb. 2016. u 18:18h

Hvala vam puno na brzim odgovorima!
BojanM, totalno se slazem sa tobom. Sedeo sam u 308 i Meganu koji su po kvalitetu izrade plastike da ne uvredim nikoga, ali kao klasu ispod Focusa. Sve je nekako labav, a kada sam seo u Focusa i ja sam se "nasao" u njemu. :) Doduse pored je bila neka Astra isto klot i ona je udobnija jer ima potporu za kicmu, ali rad motora 1.3 dizela koji Astra ima od Fiata i Focusa je neuporediv. Probao sam i Citroen C4 od brata sa navigacijom i on cini mi se prilicno iskace od Francuza i on mi je ukoliko se ne odlucim za ovog Focusa verovatno kupovina, ali i njima cene slabo padaju i ovde i u Francuskoj tako da tesko je naci nesto normalno ispod 7800e.
Iskreno posle 1.9JTD-a kada sam zgazio gas ovog Focusa osmeh mi je bio na licu. Motor 1.6 za tu probu od nekih 500m je makar za mene dovoljan. Naravno ne znam kakav bi bio za preticanja npr. Ibarskom ili na auto putu, ali nisam neki trkacki tim. Drugi primerci koji po paketu opreme nisu mnogo napredniji kod nas su oko 8500e i za to nikako nemam para ako mislim da ga registrujem. :D Ima neki 1.6 benzinac na oglasima kupljen ovde za 7600e pod garancijom godinu dana, ali on je tek klot i nisam bas siguran u te benzice, a i potrosnju.

fiestaJa08 To mi jako znaci sto imas iskustva sa ovim placem i sto imas pozitivno misljenje o njima! Meni su iz price bili bas korektni, cini mi se iskreni i covek mi je otvoreno rekao da ovaj model ima plivajuci zamajac dok bi me drugi verovatno zavlacili (cak je jedan od njih koji prodaje Megana na istom placu rekao da pre uzmem Focusa i ako nema ni priblicno dobru opremu kao Megane) i odnos prema meni kao kupcu bas prijatan za razliku od nekih placeva gde ih bas briga i kada je nesto 7000e kao da je 200din.
Prodavac Focusa (plac ima vise prodavaca) mi je rekao da bi spustio na 7500e sto nikako nije zanemarljivo jer ih stvarno nema ovde za te pare sto kada uracunam registraciju i menjanje guma i eventualno neki servis me izadje preko 8000e sto ne znam kako da izguram osim da uzmem neki kredit ili da ga parkiram do proleca. :)

ps. Kako znas kada je oglas postavljen? To znaci da on stoji na placu 6 meseci i znam da to za motor nikako nije dobro, ali za kilometrazu jeste. :)

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Zanimljivi oglasi za Fordove

Poruka od YOmax » nedelja, 7. feb. 2016. u 18:56h

Slika

Zaprati oglas tako sto ces pritisnuti "srce"ispod slika i kada dobijes ovo, klikni na "Oglasi koje pratim".

Avatar korisnika
oristic
Poruka: 1041
Član foruma od: subota, 12. dec. 2009. u 21:21h
Lokacija: Nis

Re: Zanimljivi oglasi za Fordove

Poruka od oristic » nedelja, 7. feb. 2016. u 19:25h

Ja bih ti savetovao da C4 zaobidjes i sirokom luku...

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Zanimljivi oglasi za Fordove

Poruka od koledaf » nedelja, 7. feb. 2016. u 19:59h

Uradio sam kako si rekao i kliknuo na oglase "Oglasi koje pratim" i dobijem ovu sliku. Slika Kada kliknem na Focusa dobijem onu "klasicnu" stranu gde pise Postavljeno: pre 12 dana.
Jednom sam slucajno dobio drugaciji izgled liste liste i tu je tacno pisalo kada je oglas postavljen. Zato mi nije jasno kako da dodjem do te strane?

oristic imas li neko licno iskustvo sa C4 ili je to cisto netrpiljivost prema Francuzima? ;)

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Kupovina Focusa mk3 1.6 tdci

Poruka od YOmax » nedelja, 7. feb. 2016. u 20:19h

Na ovom oblacicu koji ti se pojavi imas opciju "Oglasi koje pratim" I to klikni!

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Kupovina Focusa mk3 1.6 tdci

Poruka od koledaf » nedelja, 7. feb. 2016. u 21:06h

HVAAAALAAA!!!! Napokon sam uspeo. :ozid:
Poslednja izmena: FM III, na dan nedelja, 7. feb. 2016. u 22:18h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema razloga da citiraš poruku pre tvoje jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju Brzi odgovor ili Odgovori a ne Citiraj

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Kupovina Focusa mk3 1.6 tdci

Poruka od koledaf » petak, 12. feb. 2016. u 16:00h

Izvinjavam se na nastavku ove teme i ako nije rec o istom modelu Focus-a...
I dalje sam u trazenju istog. :( Onaj dizelas koji sam gledao ima mnogo ulaganja i odustao sam od njega.
Interesuje me vase misljenje o ovom modelu sa fabrickim plinom. https://winauto.wordpress.com/2015/11/2 ... -brc-plin/ ? Ne znam kako utice plin na motor, a sigurno nije presao malo, jer su takvi motori sa plinom namenjeni za "arcenje".
Da li je neko imao iskustva sa plinom na ovakvom motoru?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Kupovina Focusa mk3 1.6 tdci

Poruka od Neša » petak, 12. feb. 2016. u 17:45h

slab je taj 1.6 sa plinom u odnosu na 1.6tdci. A koja ulaganja traži taj tdci s obzirom da svaki polovnjak traži poneka ulaganja?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

koledaf
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 7. feb. 2016. u 15:18h

Re: Kupovina Focusa mk3 1.6 tdci

Poruka od koledaf » petak, 12. feb. 2016. u 19:18h

Slazem se Neso da je slabiji ovaj 1.6 sa plinom. Probao sam oba i dizelas bukvalno lepi... Naravno turbina radi svoje. Slazem se i da polovnjak trazi ulaganja na samom startu i naravno uradio bih veliki servis odmah, ali na tom dizelasu su gume u prilicno losem stanju. Mozda bi mogle jos jednu sezonu max.
Kvacilo hvata bas visoko tako da mislim da bi i tu imao izdatke. Bas dugo stoji na lacu i kocnice uzasno skripe sto mislim da bi resila neka duza voznja, ali i ne mora da znaci. Znaci 7500e + gume + veliki servis + kvacilo +- kocnice i registracija... Izaslo bi me oko 8500e da ne racunam da mu je ne dam Boze otisao i plivajuci...

Benzinac uradjen veliki servis, gume prilicno dobre, paket opreme sa naslonom za ruku, usb, svi podizaci prozora... i naspram ovog dizelasa izgleda bruka. Bukvalno kao da je tek izasao iz fabrike. Naravno usisao ga je i oprao i ima samo par ogrebotina.

Nisam ljubitelj plina, pogotovo sto nemam mesta ni za rezervni tocak jer ima bocu od 55l a i smanjuje gepek o ubrzanju da i ne pricam, ali koliko realno mogu da predju ti benzinci pogotovo sa plinom? Mislim da sam ovde procitao da motori sa plinom preko 4000 obrtaja hoce da "prze" ventile...

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Zanimljivi oglasi za Fordove

Poruka od totti » nedelja, 14. feb. 2016. u 09:26h

oristic piše:Ja bih ti savetovao da C4 zaobidjes i sirokom luku...
Zbog?
Slika

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“