Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
Avatar korisnika
DukeLander
Poruka: 210
Član foruma od: nedelja, 16. sep. 2012. u 11:37h
Lokacija: AB - Deutschland

Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Poruka od DukeLander » nedelja, 22. nov. 2015. u 10:27h

Ako bude sve ok od sledece godine imam u planu ispunjavanje "mladalackih zelja" na opstu radost moje zene :)
Oba modela mi se jako svidjaju od njihovog pojavljivanja,prvi kao sportski,drugi kao limuzina...
Problem je sto ama bas nista ne znam o njima tj nisam mogao da ih priustim (tacnije ni da sanjam) te nisam ni pratio sta kako...
Zanimaju me automatik verzije (smucio mi se vise manuelni menjac u gradu i drndanje kvacila) i sta mogu ocekivati od "decijih bolesti"...

Hvala unapred!
... i tako merim vakuum kompresiju motora ...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21102
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Poruka od Markedjani » nedelja, 22. nov. 2015. u 10:52h

Prva i osnovna dečija bolest je činjenica da najmlađi Scorpio mk2 ima 18 godina... Cougar je malo mlađi ali i on ima dobrog staža.

Scorpio koristi "dobar" stari poznati A4LD i A4LDE menjač koji se nikad nije dobro pokazao i jako često su ti menjači otkazivali (propišali, gubitak brzina uglavnom rikverca prvo, jako lupanje pri šaltanju ili pri ubacivanju u rikverc i naravno potpuno otkazivanje rada).

Lično sam izvadio dva komada, jedan Sierre i jedan iz Scorpia mk1 restyle... znam par ljudi koji se srećno voze sa tim automaticima ali znam mnogo više ljudi koji su propatili sa istim i namontirali manuelne menjače. (posebno kad znaš činjenicu da reparacija automatskog menjača ne ide ispod 500 eur)

Cougar koristi CD4E menjač... koji se takođe nije baš najbolje pokazao a poznat je po tome što za menjanje filtera mora kompletan menjač da se rasturi, pošto ford kaže da mu se nikad ne menja filter, samo ulje. ( i ono bi trebalo da se menja na svakih maksimum 20k km, što fala Bogu niko ne radi)

U suštini, ako voliš svoje zdravlje... drži se manuelnih verzija.

Scorpio traži u 2.0 ili 2.3 varijanti (DOHC 16v motor) mada nećeš ni pogrešiti što se tiče pouzdanosti ni sa 2.9 motorom ali to je već pitanje finansija (izbegavati 2.9 24v iliti Cosworth, jako skuplji sport) a od 2.5TD motora beži kao đavo od krsta, Cougar koji god da uzmeš što se tiče motora nećeš pogrešiti pošto je 2.0 stari dobri Zetec a 2.5 V6 je Duratec poznat još iz mk1 Mondea.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
DukeLander
Poruka: 210
Član foruma od: nedelja, 16. sep. 2012. u 11:37h
Lokacija: AB - Deutschland

Re: Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Poruka od DukeLander » nedelja, 22. nov. 2015. u 11:06h

Hvala Markedjani na informacijama...

Znam da nisu "mladici" ali nije problem,ovde jos uvek mogu da nadjem jako lepo ocuvane modele do 150k predjenih... plus to mi nece biti primarni auto vec auto bas mene jer cu ga samo ja voziti (zena se uzasava velikih auta,,cak joj je i trenutni Focus karavan ogroman) i ako se desi neki ozbiljniji kvar ide u otpad... (da mi je neko rekao pre 2 godine da cu ovakvo nesto napisati pljuno bih ga...)

Onda idem na Coguara sa manuelnim menjacem... moracu do komsije na kafu posto mi je nudio njegov od 2.0 da vidimo o kojoj ceni je rec...

Hvala jos jednom,M
... i tako merim vakuum kompresiju motora ...

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Poruka od st 220 » nedelja, 22. nov. 2015. u 12:26h

Daj neki link ako nešto od toga u oglasima.

TT

Avatar korisnika
DukeLander
Poruka: 210
Član foruma od: nedelja, 16. sep. 2012. u 11:37h
Lokacija: AB - Deutschland

Re: Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Poruka od DukeLander » nedelja, 22. nov. 2015. u 16:22h

Nisam gledao oglase ali evo neki normalniji na najpopularnijem sajtu:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1#
... i tako merim vakuum kompresiju motora ...

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Poruka od st 220 » nedelja, 22. nov. 2015. u 16:45h

A otkude si ti?

TT

Avatar korisnika
DukeLander
Poruka: 210
Član foruma od: nedelja, 16. sep. 2012. u 11:37h
Lokacija: AB - Deutschland

Re: Ford Cougar i Scorpio Mk2?

Poruka od DukeLander » nedelja, 22. nov. 2015. u 16:46h

Do pre god i nesto sam bio 35 god u Srbiji,sada sam u Nemackoj...
... i tako merim vakuum kompresiju motora ...

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“