Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
MladenNikolic
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 7. nov. 2015. u 17:03h

Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od MladenNikolic » subota, 7. nov. 2015. u 17:18h

Nasao sam u oglasima ford focus 2001 1.8tddi karavan za 1700e, ima nalepnice na zadnjim i prednjim vratima ghia, ali od opreme ima maglenke, ima kontrole za radio sa leve strane, ima zmigavce u branicima (na uglu branika) ne u farovima ni u grilu, ima 4x podizace, nema ukrase drveta iznutra, plasticni su iznutra kvake za otvaranje vrata, nema retrovizore na struju, ima klimu koliko sam video, tonirana stakla, plasticna lajsna na gepeku ima neka sarena sedista, nesto sivo svetlo pa neke linijice tamno sive, deli mu se klupa na 2 dela ali izgleda da nema ni prednji ni zadnji naslon za ruke, ne vidi se na slici nazad jer su sarena sedista :( nema alu felne, nema siber, pa me to buni, zar ghia oprema nije ono full sto se kaze da ima bukvalno sve? ili je ovo samo neko zalepio nalepnicu ghia... ? Sto se tice lajsni na pragovima ne vide se na slici pa ne znam dal ih ima. Kaze da je uradjen veliki servis, pa mi trebaju i utisci za ovaj auto, sta su mu mane a sta vrline, nikad nisam imao forda, zadnji je bio golf 2, pa nemam puno iskusva sa njima, ali eto me kod vas profesionalaca sto se forda tice pa bih voleo da mi pomognete :D

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od BojanM » subota, 7. nov. 2015. u 17:43h

Kod Focusa, koliko se sećam, Ghia stoji samo na uglu stakla zadnjih vrata. Treba da znaš da i za taj nivo opreme postoje opcionalni dodaci; šiber bi trebalo da uvek bude opcional, jer ga ne želi svako. Ne podrazumeva se da Ghia mora da ima ugrađeno svako moguće parče opreme -- mada, tvom po opisu bih rekao da to nije Ghia ili bar da mu nedostaju neke uobičajene stvari.

2001. godište ima samo žmigavce u braniku, žmigavce u faru imaju modeli posle restilizacije (od 2002.), a žuta poziciona svetla u grilu imaju američki modeli.

Možda bi drugi mogli da ti ponude još neko mišljenje kada bi videli taj auto, možeš da podeliš ovde link pa da vidiš reakcije ljudi.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

MladenNikolic
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 7. nov. 2015. u 17:03h

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od MladenNikolic » subota, 7. nov. 2015. u 20:03h

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... us-18-tddi

Evo linka pa mi kazite sta mislite. :)

Koliko ja vidim, ima i na prednjem staklu...

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od acadimke » subota, 7. nov. 2015. u 20:19h

Jel ima na pragu znak Ghia? Za tu opremu bi trebao da ima hrom rucice i lajsna na gepeku, svetlo u kabini na zadnjoj klupi, naslon za ruku, bord komp, rucica za brisac sa potenciometrom.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od BojanM » subota, 7. nov. 2015. u 20:34h

Ovo ne liči na Ghia opremu, cenim da se neko igrao dodavanjem značkica.

A ovo na sedištima su presvlake... ne zna se šta je ispod.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

MladenNikolic
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 7. nov. 2015. u 17:03h

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od MladenNikolic » subota, 7. nov. 2015. u 20:42h

Nisu presvlake zvao sam, prodavac kaze da su fabricka sedista. I meni bilo cudno, zato sam i pitao nekog ko vise zna od mene. :) iskreno, da li vredi tih para?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od BojanM » subota, 7. nov. 2015. u 21:47h

hahahaha Dobro, ako on tako kaže. A za zadnje naslone za glavu su verovatno šnajderi fabričkih sedišta stupili u štrajk. thumbsuph

Vredi onoliko koliko si ti spreman para da daš za njega, ali ti to moraš da odlučiš... povedi mehaničara pa pretresi to, sve ovo drugo može da se zameni, doda, oduzme... bez prevelikih troškova. Bitnije ti je da bude mehanički solidan.

Ja bih lično zaobišao, ima u toj ceni dosta zanimljivih i estetski daleko očuvanijih primeraka - tako da realno ne znam otkud si se baš za taj uhvatio... ali samo od tebe zavisi.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od mbole » subota, 7. nov. 2015. u 22:27h

Cim te munta za sedista i presvlake (da ne kazem da te pravi budalom)... lepi ghia znackice ... zabidji u sirokom luku.
Sta li je tek zamotano sto se ne vidi na prvi pogled.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

MladenNikolic
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 7. nov. 2015. u 17:03h

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od MladenNikolic » nedelja, 8. nov. 2015. u 10:55h

Ja sam pogresno rekao, nije prodavac rekao da su fabricka nego da nisu presvlake vec su sedista, izvinjavam se. Nego zalepio sam se za njega zato sto kaze da mu je uradjen mali i veliki servis i da je motor u odlicnom stanju, tj mehanicki je dobar, ima malo udaren sa strane vidi se i na slikama ali meni to inije toliko bitno bitno mi je da nemam mnogo velika ulaganja tipa turbina, ili nesto slicno sto kosta boga mi, ja sam dosta "uzak" sa budzetom. A za ovaj motor sam citao da je ekonomican, i da je jeftin za odrzavanje. Videcu da odem da ga pogledam da vidim kakav je i staje pa cu videti, ne moram da ga kupim, proba se ne placa. :)

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od tika » nedelja, 8. nov. 2015. u 12:40h

Ghia ima i mekše vešanje od običnog Fokusa. Mora da ima i alu felne, što ovaj nema. Osim značke, ništa drugo ne pokazueje da je reč o ghia opremi. Sedišta su veliki znak pitanja. Čuj, fabrička? A iz koje to fabrike? Zadnja desna vrata i prag ispod njih mirišu na koroziju. pored toga, ajd' kad neko otera auto na neku livadu da ga slika za prodaju, ali ovaj je slikan u dvorišu, parkiran, a ispod njega gola zemlja. Školjka tako parkiranog automobila ne može da valja.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14431
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od mbole » nedelja, 8. nov. 2015. u 12:47h

U oglasima pise svasta, i da su auta presla po 6000Km a presla su 600000, da je radjeno ovo i ono, a nije ni ulje zamenjeno.
Papir sve trpi, a pokvareni trgovci racunaju da kad vec dodjes mrzece te da ne uradis nista, a vec si stukao pare na put, uvek ima onih koji ne znaju pa moze da mu proda ono za ono...
Od 50 onih koji gledaju, jedan ce da se upeca...

No... tvoji novci...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

MladenNikolic
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 7. nov. 2015. u 17:03h

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od MladenNikolic » nedelja, 8. nov. 2015. u 19:02h

U poravu ste, nesto mi tu nije bas, necu bacam pare na put, nasao sam neki ne znam kakav je, ali mi nije daleko pa cu svratim sa caletom dok on ceka bus za nazad (auto trazim i za njega i za mene ali cu ga ja manje voziti), evo ga link:

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... us-18-tdci

Ne znam kakva je ovo kuca, ne izgleda mi ovako na slikama lose (svakako bolje izgleda od onog) i ne pise da je ghia a sto i nije, nego koliko se dati verovati tim placevima, nego opet pitanje za vas, vidim mu na slikama na vratima iznutra ukrasne lajsne (kao kog ghia) ova siva plastika (kod ghia je to drveni dezen) pa me nesto zanima dal nije menjan interier, sredjivan ili ko zna sta jos, posto koliko sam gledao po oglasima tu lajsnu imaju samo modeli sa ghia opremom ili se varam?

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od tika » nedelja, 8. nov. 2015. u 22:10h

Šaren i ima korozije, ali za te pare i ne može bolje. Ako ga budete razgledali, obavezno detaljno proverite vezni lim, čeoni kostur, šolje amortizera i pod - prve dve stvari zbog deformacija, a druge dve zbog korozije. Korozija na vratima se već vidi. Iznutra izgleda dobro, čak i previše dobro.

Avatar korisnika
Zloca ZXR
Poruka: 17
Član foruma od: utorak, 6. okt. 2015. u 18:12h
Lokacija: Raca - Kragujevac

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od Zloca ZXR » nedelja, 8. nov. 2015. u 23:28h

I moj ima te sive lajsne, a nije ghia.
Na prvi pogled ovaj deluje lepo i ocuvano na slikama. Ali onda gledam detalje i malo mi je cudno da npr. nema zadnji brisac? Mislim, onaj ko odrzava normalno auto, sigurno moze da izdvoji novac za brisac. Pa sumnjam da mu ne radi motor za brisac, pa skinuo da se ne primeti.
Prednji branik izgleda da je pukao, pa krpljeno nesto. Treba videti da nema ostecenja iza branika, npr. hladnjak i slicno.
Lock natpis na vozacevim vratima izlizan? Ja ne pamtim kada sam pritisnuo to dugme.
Na zadnjim desnim vratima skinuta ona lajsnica na rukohvatu, znaci sigurno je rasturan tapacirung na tim vratima, samo mi nije jasno kako to da nedostaje? Nema sanse samo da ispadne.
Cini mi se na slici da su gume na kocnici i kvacilu skroz izlizane i pojavio se metal? Mozda je svetlost, nisam siguran. Na kvacilu i nekako, ali mislim da kocnica ne bi trebalo toliko da se izlize na toj kilometrazi.
Uglavnom, treba oprezno pristupiti celoj prici, tdci motori su skuplji od tddi motora za odrzavanje (dizne, plivajuci zamajac..), ali imaju vise konja, a istu kubikazu. Ali, zato je i registracija skuplja. :D Moj tddi ima 90 konja, a najbolji prijatelj ima tdci ghia sa 115 konja. Vozio sam njegov, i oseca se razlika.
Raspitaj se, ja nisam siguran, na koliko se menja plivajuci zamajac. Ako na 150000km (mislim da je gore pomenuti prijatelj na toliko promenio svoj), a ovaj iz oglasa presao 285500km, racunica je jasna. A bez 500-600eur tesko da ces da promenis zamajac.
Naravno, cela ova prica je na osnovu par slika, i nemoguce je odrediti pravo stanje.

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od dax92 » ponedeljak, 9. nov. 2015. u 19:20h

450e je nov set kvacila sa zamenom..
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Zloca ZXR
Poruka: 17
Član foruma od: utorak, 6. okt. 2015. u 18:12h
Lokacija: Raca - Kragujevac

Re: Ford Focus 2001 ghia 1.8tddi

Poruka od Zloca ZXR » ponedeljak, 9. nov. 2015. u 22:02h

Nisam imao prilike da menjam, pa ne znam tacnu cenu, ali npr. moj otac je za golf 4 u ovlascenom VW servisu za plivajuci, set kvacila i druk lezaj dao 1100eur. Naravno, originalni delovi.

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“