Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Punto Classic vs Fiesta

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
mkg
Poruka: 23
Član foruma od: sreda, 12. avg. 2015. u 23:15h

Punto Classic vs Fiesta

Poruka od mkg » sreda, 12. avg. 2015. u 23:41h

Zdravo svima,

Prvo želim unapred da se izvinim ako ovo treba biti deo druge teme, ali vidim da većina otvara novu temu za svoj problem. Kakva je problematika:

1. Zelim da kupim auto za mene i zenu (trenutno) kao prelazno resenje za naredne tri ili cetiri godine, nakon cega ce uslediti nov auto, ako bude srece :) Ovaj auto bi ostao kao sekundarno vozilo, pre svega za moje roditelje.

Automobil zelim da koristim za gradsku voznju, jednom mesecno za put od 500 km i jednom godisnje za odlazak na more, CG, Grcka. Zena, ja i malo stvari.

2. Odabir se sveo na 2 vozila.

a. - Fiat Punto Classic
- 1.2 8v, 60KS
- Full oprema, ABS, maglenke itd...
- 4 zimske gume
- 2011
- 30 000
- Redovan servis u ovlascenom servisu
- Mane: Par ogrebotina i jedno ulubljenje 5cm.
- Prednosti: Servis uradjen u maju, 4 nove zimske gume + dobre letnje gume
- Moje mišljenje: Auto je skoro nov, ali je Punto za kojeg kukaju da je niskog kvaliteta. Što se tiče udobnosti i performansi, meni sasvim odgovara, jedino me kvalitet brine.

b. - Ford Fiesta (model od 2002-2008)
- 1.4 16v, 80KS
- Dosta opreme, ABS, klima (standard 21-og veka) :)
- 4 zimske gume + alu felne na njima i na autu
- 2009 (mada znam da se ovaj model pravio od 2002-2008, ovo je vrv 2008-e napravljeno)
- 42 000
- 2 godine redovnog servisa u ovlascenom servisu i 4 godine servisa kod prijatelja, bez evidencije
- Mane: Minorna na limariji, nista upadljivo, ne-evidentiran servis
- Prednosti: 4 zimske sa alu felnama, jači motor za 20 konja (iako mi je punto ok, svakako da mi je malo jače bolje)
- Moje mišljenje: Auto je relativno malo prešao, jači motor, veća potrošnja, ali sam čuo da je izuzetno pouzdan. Servis me brine.

Fiesta je skoro 4900, Punto 4400. U velikoj sam dilemi. Oba automobila nemaju preskupe servise, oba su relativno malo prešla i u dobrom su stanju, Punto je slabiji ali i potrošnja je manja (7-8 po gradu, fiesta oko 10 koliko sam čuo). Fiesta je jača i pouzdanija, kažu da Punta zeza elektronika mnogo kao i kvačilo (mada je to relativan pojam).

Iako je ovo Ford forum, nadam se da nećete biti pristrasni preko mere :) Mnogi kažu da je Punto baš loš, ali sam vozio zastavu 10 od drugara, skoro 700km, na plin sa 100 000 na satu, baš sam bio zadovoljan. Hoću da steknete sliku šta je meni ok.

Da li možete da mi odgovorite šta biste vi uzeli i zašto?

Hvala vam unapred!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od mbole » četvrtak, 13. avg. 2015. u 00:02h

Ajd ovako... ucio sam zanat na fiatu (radio u zastavi, koja je u to vreme bila i servis za fiat, plus sto je sve sto je pravila isto tako bio fiat).
Kupicu fiat (ili bilo sta od njegovih satelitskih firmi) samo ako ne budem mogao da kupim ama bas nista drugo, ukljucujuci i moskvica.

Jel dosta :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od st 220 » četvrtak, 13. avg. 2015. u 00:05h

Fiesta.
Zato što se lepse vozi, po meni bolja završna obrada, ukratko kvalitetnije sklopljen auto.

Vozio i Punta i Fiestu, iako su ista klasa mnogo sam se lepše osećao u Fiesti.

Punto zaista može malo da troši, ali nije sve u potrošnji, ako mene pitaš ;)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 13. avg. 2015. u 00:07h

Fijesta je u toj klasi generalno ozbiljniji i kvalitetniji auto, manje kvarljiv ali osetno skuplji za popravljanje.
Drugo, 1.2 8V je najčešći motor, ali je 16V osetno bolji po svim stavkama. Nisi rekao da li je Punto domaći ili italijanski?
Punto ti je kao nekad što je bio Yugo - narodni auto, svaki majstor pa i slep ume da ga popravlja, delovi jeftiniji duplo ili troduplo od Fijeste, ali se češće popravlja i održava.
To je bilo uopšteno, ali za ovaj tvoj konkretan slućaj - Fijesta bez dileme.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
DzoniPv
Poruka: 1409
Član foruma od: subota, 8. dec. 2012. u 01:50h
Lokacija: Podgorica

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od DzoniPv » četvrtak, 13. avg. 2015. u 00:10h

Sa puntom 1.2 8v, malo natovarenim, i dvoje ljudi u autu, uza stranu ima da se smoris :D Bas sam prije sa takvim autom do mora isao, ne da ne moze nidje uz brdo, nego to je toliko sporo da ti dodje da izadjes i pjeske da ides.
Fiesta.
2007 Ford Fiesta 1.3

mkg
Poruka: 23
Član foruma od: sreda, 12. avg. 2015. u 23:15h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od mkg » četvrtak, 13. avg. 2015. u 01:09h

Okej, hvala vam na odgovorima. Da li je 16v sa 80KS kvalitetan motor? Koliko moze da se vozi, uz naravno najredovnije održavanje?

Da li ste pri odgovoru uzeli u obzir da je fiesta malo starija i da nije imala servis u ovlascenom servisu? Moze li to uopste i da bude problem sa ovako malom kilometrazom?

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od st 220 » četvrtak, 13. avg. 2015. u 01:43h

Dzony, ne znam jesmo li vozili isti motor.
Ja sam sa 1.2 8v leteo (doduse sam), lepa ubrzanja ima s obzirom da je 1.2.
16v ima reskiji zvuk i normalno bolja ubrzanja, ali i probleme sa npr kablovima, strujom, bobinama. Kablove menjaš kad i ulje :)
Još ako je domaći, ne bih ga pogledao ni pod tačkom razno.
Ima oprečnih mišljenja vlasnika - neko je prezadovoljan, nego ga kudi na sva usta, zavisi kako se kome koji model zalomi.

Ne znam kakve su ti potrebe, ali i Punto i Fiesta imaju baš mali gepek i ako imaš porodicu, trebaće ti malo umeća da se spakujes na dalji put ako vam lepša polovina pakuje stvari :)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 13. avg. 2015. u 01:48h

Daš 50 evra za kablove i nema brige. Svi hoće da kupe najjetinije kablove, pa se posle čude što ih menjaju na svakih 10.000.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

mkg
Poruka: 23
Član foruma od: sreda, 12. avg. 2015. u 23:15h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od mkg » četvrtak, 13. avg. 2015. u 02:32h

Nisam siguran da st220 misli na 16v od fieste? Da, putno je iz Srbije. Broj sasije pocinje sa ZFA, neko mi rece da su to Italijanski, ali koliko znam, svi puntici kod nas su sastavljani u kg-u, a delovi su dolazili iz Italije.

E sada, da li mislite da fiesting motor ima problema sa kablovima?

Inace sam svestan prostora, ali nije problem, za sada.

Avatar korisnika
DzoniPv
Poruka: 1409
Član foruma od: subota, 8. dec. 2012. u 01:50h
Lokacija: Podgorica

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od DzoniPv » četvrtak, 13. avg. 2015. u 02:55h

@st220 Ovaj je bio iz 2002, 44 kw. Leti on na ravnom, al na usponu drugu trazi, otvoren put. O plastikama unutra necu ni da pricam. Mada mozda covjeku to nije ni bitno, al brate kad ne smijes da krenes u preticanje....
2007 Ford Fiesta 1.3

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 13. avg. 2015. u 02:56h

Pa ni na jednom motoru ne traju večno, ali originalni bi trebalo da istraju 100.000.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

mkg
Poruka: 23
Član foruma od: sreda, 12. avg. 2015. u 23:15h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od mkg » četvrtak, 13. avg. 2015. u 03:37h

@911s -> To bi trebalo da je ok, ova je na 42 000

@DzonyPv @all -> Punta nisam tek onako odabrao. Pozajmio sam ga jedan dan, isao sam na put, 700km ukupno. 100 000 na satu + na plin. Verovali ili ne, bas sam brzo isao, uzbrdo treba snage, ali ako se "pripremis" na vreme, nije bilo vecih problema. 2 osobe u autu. Plastika nije nimalo loseg kvaliteta, naprotiv. Sedista su udobna, enterijel relativno okej. Ni fiesta realno nije umetnicko delo :)

U svakom slucaju, najvise me zanima isplativost vece potrosnje kod fieste, zarad bolje i sigurnije voznje (preticanje zbog 20ks vise, npr), kao i kvaliteta samog auta (da nema konstante kvarove).

Da li je provera u ovlascenom servisu dovoljna?

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od st 220 » četvrtak, 13. avg. 2015. u 04:06h

Pisao sam za 8 i 16v kod Punta.
Za kablove od 50eur ste u pravu, ali zemlja Srbija rođaci :)
Pre će neko dati 5x10eur nego 1x50eur.
I za plastike u Puntu ste u pravu. Ali meni u Puntu se ništa nije čulo.
Zato je od svega najbitnije stanje auta, kako je održavan, kako je očuvan, a npr godište je skroz u drugom planu (kao što ovde i jeste).

Valjalo bi probati oba modela sa navedenom motorizacijom, pa šta kaže sam osećaj.

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od zeteks » četvrtak, 13. avg. 2015. u 06:45h

Citajuci tvoj prvi post vrlo verovatno neces biti zadovoljan ni novim autom.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9656
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od macaneli » četvrtak, 13. avg. 2015. u 07:26h

hahahaha hahahaha
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

mkg
Poruka: 23
Član foruma od: sreda, 12. avg. 2015. u 23:15h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od mkg » četvrtak, 13. avg. 2015. u 08:46h

zeteks piše:Citajuci tvoj prvi post vrlo verovatno neces biti zadovoljan ni novim autom.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
Naravno da bih bio i naravno da bi i to zavisilo od nekoliko faktora. Niti mi je jasno odakle si izvukao taj zakljucak.

Poenta je da ne znam kakav je fiesta auto, pa se pitam da li postoji bilo kakav razlog zasto bi taj auto bio problematican. Ako takav razlog postoji, onda je kupovina Punta bolji izbor, ako je auto pouzdan i kvalitetan, bez znanih mana (kao na primer visoka frekvencija otkazivanja serva kod punta), onda je ona bolji izbor, bez obzira na nesto vecu potrosnju (koja sa druge strane nije nista manja nego kod mog juga).

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od Markedjani » četvrtak, 13. avg. 2015. u 09:37h

Generalno fiesta je bolji auto,jedino je Punto zahvalniji za posedovati.

Kad bi mi trebao auto isključivo za gradsko drljanje uzeo bih Punta a pošto se ne planira samo gradska vožnja... bolja je fiesta.

Moje barem neko mišljenje.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Billy
Poruka: 574
Član foruma od: sreda, 24. avg. 2011. u 16:34h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od Billy » četvrtak, 13. avg. 2015. u 11:28h


Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od zeteks » četvrtak, 13. avg. 2015. u 17:32h

Glasam za Fiestu. Tehnoloski je novija od punta. Punto vuce korene u konstrukciji jos iz 90-tih. Fiesta je savremenija. Bitno je u kakvom je stanju taj polovan auto za koga se odlucis.
Nema idealnog auta.

Avatar korisnika
st 220
Poruka: 675
Član foruma od: nedelja, 8. maj 2011. u 15:21h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od st 220 » četvrtak, 13. avg. 2015. u 17:39h

Da ne širim priču bespotrebno, ali za 5000eur može fenomenalan auto da se nađe, a ne Punto sklapan u Srbiji.
Da li je 2004 ili 2011. verovao ili ne, to je konstrukcijski isti auto, čak verujem da je onaj iz 2004. (made in Italy) kvalitetnije sklopljen od Classic-a.

mkg
Poruka: 23
Član foruma od: sreda, 12. avg. 2015. u 23:15h

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od mkg » četvrtak, 13. avg. 2015. u 21:58h

Hvala svima na odgovorima. Malo sam istrazivao samostalno i generalno su ljudi zaista zadovoljni fiestom kao i motorom 1.4 16v.

To je sada moj favorit, javicu vam sta sam uradio.

Avatar korisnika
tika
Poruka: 286
Član foruma od: utorak, 23. dec. 2014. u 13:23h
Lokacija: Šumadija

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od tika » četvrtak, 13. avg. 2015. u 22:34h

@mkg, šta ti čoveče pitaš? :doh: Na forumu ljubitelja Forda pitaš da li je bolje da kupiš Punta ili Fiestu? :ozid:

Ako na forumu ljubitelja Fiata nisi postavio isto pitanje, onda je jasno kom brendu si naklonjen. :D U suprotnom, postavi pitanje na VW forumu. Tamo će lepo i iskreno da te posavetuju da kupiš Pola. :haha:

p.s.
Primetna razlika između Punta skalpanog u Zastavi i Italiji je u površinskoj zaštiti. Bolji su oni iz Italije. I to je sve.

Avatar korisnika
forte
Poruka: 353
Član foruma od: utorak, 10. apr. 2012. u 15:59h
Lokacija: Vracar
Kontakt:

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od forte » petak, 14. avg. 2015. u 12:21h

zeteks piše:Citajuci tvoj prvi post vrlo verovatno neces biti zadovoljan ni novim autom.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
+1
Nemoj Bassss toliko da razmisljas, procitao si sta ovde ljudi misle ali ipak ti dajes pare, tako da na kraju moras sam thumbsuph

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9892
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od sasa_f1 » petak, 14. avg. 2015. u 12:40h

Kad smo vec kod licnih misljenja, u zivotu ne bih uzeo Punta.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Punto Classic vs Fiesta

Poruka od Markedjani » petak, 14. avg. 2015. u 12:41h

Kupio bih ga,da košta max 1300 eur :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“