Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
goran024
Poruka: 11
Član foruma od: sreda, 6. maj 2015. u 20:21h

Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od goran024 » ponedeljak, 1. jun 2015. u 22:54h

Pozdrav svima.

Opredelio sam se da mi sledeći auto bude ford mondeo i našao sam jednog polovnog 2012. godište Titanijum oprema, 140 konja, 2.0 dizel, prešao oko 130.000 kilometara, sa automatskim menjačem (~10.000 evra ovde uvežen).

Imam par pitanja

Počeću od ovog poslednjeg, što mi je trenutno najveća dilema - automatik ili manuelni.
Veći deo svog vozačkog staža (~15 godina) vozio sam manuelne automobile, a sada mi se pruža prilika da uzmem automatika i čitam po forumima razna iskustva oko menjača, ali nisam uspeo da nađem konkretno kod ovog mondea, izdanje 2012...

Kažu ima više različitih menjača, nisam uspeo da skontam u koju kategoriju stpada ovaj mondeo... ima powershift oznaku, odnosno pored klasičnih PRND ima i S mod, odnosno da se valjda manuelno prebacuju brzine? Da li je to prednost ili mana? jel to znači da ima duplo kvačilo? O ćemu se tu radi? Da li su skuplji za održavanje? novija generacija? falični?

Ako se već desi kvar mnogi kažu da je komplikovano za menjanje i da košta i po hiljadu i po evra poporavka... vaša iskustva?

Imam mnogo nejasnoća i bio bih vrlo zahvalan ukoliko bi neko mogao malo da pojasni.
Neki kažu podložan je kvarovima, neki prede ko bombonica, neki kažu super ubrzava, neki da je trom.... zaista sam zbunjen :)

Nemam izričitu želju da uzmem automatika, prelazim možda 10.000 godišnje kilometara pretežno gradske vožnje, iskusan sam vozač (ma koliko god to nebitno bilo za automatik).... eto u istom postu pitam da li biste u ovoj varijanti novijeg mondea uzimali manuelni ili automatski menjač?

Hvala puno unapred.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od milan_gt » ponedeljak, 1. jun 2015. u 22:57h

A otidni i probaj lezi li ti..meni se jako svidjaju noviji automatici..

goran024
Poruka: 11
Član foruma od: sreda, 6. maj 2015. u 20:21h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od goran024 » ponedeljak, 1. jun 2015. u 22:59h

milan_gt piše:A otidni i probaj lezi li ti..meni se jako svidjaju noviji automatici..
Nije još uvežen... rezervisao sam ga uslovno.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od darko darko » ponedeljak, 1. jun 2015. u 23:15h

posle dve nedelje voznje nece ti pasti manuelni na pamet! Jeste automatik problamticniji (u nasoj drzavi gde ljudijos neznaju kako se odrzava ili jendostavno nezele pa prodaju pred smrt), ali opet moze te posluziti bolje nego neki manuelni menjac ! Taj tvoj 140 ks se lomi, ako ima ubrizgavanje delfi simens, onda je razlika samo u softeru u odnosu na 163 ks sto je dobro !
prednosti tog menjaca su manja potrosnja, skoror ista kao manuleni! Za voznju vece uzivanje! Sve prednosti automatika!
Lose strane, pa mora da menjas ulje, to kako vidim ovde niko neradi, ili neradi kako treba! Gagi je to odradio savrseno, ma koliko kostalo vise to se zove zamena ulja! Kod tog se cesce menja ulje, postoji plivajuci, jos se nezna cena (razlog jos se nije desio kvar na takvom menjacu)
Znaci ako je perfektan-ipravan, onda nema zime za sledecih 10 godina tvoje voznje!
problemi ako nastanu, nastaju nepravilnim odrzavanjem i nista drugo!
i manuelni ima plivajuci takoda je to isti vrag!
ja sam konacno poslusao sebe i kupio automatik, i jedino sto se kajem sto nisam kupio ranije, i slusao druge! Zivimo u srbiji gde je vozilo koje ima klimu problem jer moze da se pokvari, pa sta ako se pokvari?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od macaneli » ponedeljak, 1. jun 2015. u 23:16h

powershift ugradjivan od 2010 u mondeo i s-maxa.Ima duplo suvo kvacilo kako ga zovu.Pouzdan menjac ako je odrzavan i ako se odrzava.Glavni uzrok kvara je ne menjanje filtera menjaca.Doslovno e filter raspadne i sjebe menjac.Popravka jeste skupa jer je kvacilo ako se secam oko 2500e.Do 2010 je ugradjivan durashift menjac bez duplog kvacila,nema mu ravnog jos po izdrzljivosti.Isto treba da se obrati paznja na menjanje filtera u menjacu.Pri menjanju filtera treba da se isprazni ulje i da e opere ceo menjac.To se dosta retko radi,vec se samo isprazni i dolije ulje.S mod ti je "manuelni menjac" tj sam menjas brzine kad hoces
Powershift je imao gagy u servisu dosao na popravku ;)
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od darko darko » ponedeljak, 1. jun 2015. u 23:27h

Sta mu bilo majketi? ko tvoj pauer sift?

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od macaneli » ponedeljak, 1. jun 2015. u 23:30h

moj je durashift,od 2010 ugradjuju powershift
ne znam sta mu bilo,Radenko mi ga samo pokazao i rekao je da je murtav
p.s-powershift zahteva menjanje ulja na 50000-60000km
p.s.- moja ti je preporuka mondeo 2007-2009 (2010 samo stari model )
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od darko darko » ponedeljak, 1. jun 2015. u 23:44h

da da da izvini moja greska prispavalo mi se!
edit:
sta god budes uzimao, zamni ulje da valja i nebrini!
i uzmi mondea ne fokusa
mondeo je uvek imao bolji AT
moras ici u korak sa vremenom sutra ce taj novi da bude "izdrzljiv" u odnosu na noviji!
samo ga pregledaj dobro ili neko ko zna i menjaj ulje!

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od macaneli » utorak, 2. jun 2015. u 08:16h

Zaboravih da kazem powershift ima dva filtera ulja spoljasnji i unutrasnji.Spoljasnji je taj koji pravi problem
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

goran024
Poruka: 11
Član foruma od: sreda, 6. maj 2015. u 20:21h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od goran024 » utorak, 2. jun 2015. u 10:05h

Hvala svima na korisnim odgovorima, razmaglilo mi je malo situaciju.... ima jedna stvar koju je Darko napisao koja mi je zaparala uši, bljesnula pred oči, kako god hoćete, a to je rečenica "taj tvoj 140 ks se lomi, ako ima ubrizgavanje delfi simens, onda je razlika samo u softeru u odnosu na 163 ks sto je dobro !"

Kako misliš lomi? šta to znači? da nije žargonski pozitivno? mada ne zvuči tako... :)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od milan_gt » utorak, 2. jun 2015. u 10:07h

To samo on zna sta je napisao :)

goran024
Poruka: 11
Član foruma od: sreda, 6. maj 2015. u 20:21h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od goran024 » utorak, 2. jun 2015. u 10:15h

milan_gt piše:To samo on zna sta je napisao :)
Slušajte, ko me bude tako stresirao neće upasti u grupu dobrih ljudi koje ću čašćaviti kada pazarim automobil :)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od milan_gt » utorak, 2. jun 2015. u 10:36h

Darkovo lomi = prelazno godiste 140 i 163 ks

Mada ja mislim ak je 2012. da je 163ks

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od darko darko » utorak, 2. jun 2015. u 10:40h

Niko te nestresira druze, opusti se, sta da vozis wv pasata dsg sa simens dizna pumpa sistemom? lol ja sam dosta naucio od milana, i njegovo misljenje dosta postujem, macan je drugarcina nevijdena, upoznaces ti nasu ekpipu, e sada sto nekada imamo razlicita misljenja to je drugo!
Nema ni jedna ni drugi model problem sa diznama ako si na to milsio! Kazem ako je novija generacija motora, onda manje trosi a bolje ide! To znaci da taj tvoj ima 140 ks samo u softeru, i poze da se prebaci nov softer na 163 ks, (onda je apsolutno isti motor kao onaj od 163 ks) pa ga posle jos cipnes kada te smori posle godinu danana na 200 ks i uzivas! To sam hteo da kazem, izvini na zbunjivanju!
Neka me neko ispravi ako gresim, probacu da nadjem u pretrazi nesto o tome, pisano je vec!
Sto se menen tice, jeste da je taj noviji menjac i da postoje samo org delovi, i da je skuplji za odrzavanje! Ali i njim apada cena, ja da sam imao pare, meni bi veca zelja bila za pauer sift nego durasift menjac! To jest, taj tvoj novij je bolji lepsi i manje trosi! NEprelazis nesto mnogo da se brines o jednoj zameni ulja!
EDIT:
evo nasao sam dole kopiran post i link od teme i tema
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... &start=725
foton piše:Ne znam je l' vec nesto spominjano na ovu temu ali izgleda da 2.0 tdci koji se proizvodi od 2010 sa oznakom DW10C sa 140ks je fizicki identican motoru sa 163ks te da se mape za sva tri motora 115,140 i 163ks vec nalaze u ECU motora. Navodno su i menjac i kvacilo i turbina identicni, treba samo da se promeni konfiguracija koje mape da koristi, nema flashovanja i promene firmware-a niti "custom" mapa. Mape su fabricke.

Vise na tu temu ovde i ovde.

goran024
Poruka: 11
Član foruma od: sreda, 6. maj 2015. u 20:21h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od goran024 » utorak, 2. jun 2015. u 10:56h

Zaista korisnih informacija čovek ovde može da dobije... hvala puno... a ono za stresiranje sam stavio pre smajlija, tako da nema ljutiš... šalio sam se...
Ja sam Alfista od 2004, imao sam 146 do 2010, a sada upravo prodajem 147 (2006') i prelazim na Mondea 2012, kako stvari stoje najverovatnije sa automatskim menjačem... ne razumem se u mehaniku i motore, ali odgovoran sam vlasnik i poštujem servise i hranu koju automobil traži... ako je to razumno, naravno :)

Sad ću da pitam nešto što nema direktne veze sa naslovom teme.... a to je da li kasko osiguranje pokriva mehaničke kvarove, recimo na menjaču? Pitam čisto da sam pokriven, odnosno da razmotrim i tu drugu opciju osiguranja...

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od darko darko » utorak, 2. jun 2015. u 11:29h

E opusti se, umesto tamo bacenih para za koje mislim da ne pokriva, a verovatno cim moze neko da osigura doope, mozes i ti menjac! Ali uradi zamenu ulja za te pare i filtera, to ovde niko neradi, a obavezno je!
Mondeo manje trosi, mnogo je tisi, udobniji, lepo ide kroz krivine, nema one viljuske mozes komtno da ga ordzavas na trapu sa org delovima, ali trap kod mondea traje i traje!
Covece kupjues 2012 i plasi se, jedino ako je bio u posti ili u policiji ili neka duga sluzba! Koliko je presao ima li servisnu istoriju ?
Pitaj gagija da ga proveri ako moze to bi bilo najace, ili ga zovi na tel da ti objasni sta kako da probas!

goran024
Poruka: 11
Član foruma od: sreda, 6. maj 2015. u 20:21h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od goran024 » utorak, 2. jun 2015. u 12:08h

Hvala još jednom na korisnim savetima.
Ko je Gagi? ne znam ja ovde ljude, nov sam.
Trebalo bi da ima kompletnu isotiju održavanja, to sam tražio... treba da stigne do kraja nedelje u Srbiju pa ću znati više...

U svakom slučaju kul ste, mnogo mi znači konsultacija i mišljenje ljudi koji su u temi.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od Daniel » utorak, 2. jun 2015. u 12:19h

Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od macaneli » utorak, 2. jun 2015. u 13:22h

To o istoriji odrzavanja batali
Gledaj ti opste stanje motora
Provozaj obavezno auto kad je hladan,menjac ne sme da trza mora da salta lagano i tecno bez cimanja.To ti je znak da je menjac u redu.Po uzimanju auta u servis odmah menjac dole pranje,zamena i veliki servis.Na kraju nakrivi kapu i uzivaj

Jos jedna bitna stvar.Kad ga budes probao oteraj ga na neku uzbrdicu,stani i pusti kocnicu.Ako je menjac dobar sam ce ga drzati "na rucnoj" kako na uzbrdici,tako na nizbrdici
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Ford Mondeo 2.0 (140hp) 2012 automatik (ili manuelni)

Poruka od darko darko » utorak, 2. jun 2015. u 15:17h

Gagi je to odlicno odradio, posto se sada raspitujem ja za moj auto kako da odradim! Tako jedino se i zove zamena ulja u menjacu! Vlasnik sigurno nijr pukao pare za servis koji se nevidi pa prodao auto, znaci posle kratkog vremena zamena ulja da se problemi izbegnu!

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“