Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pomoć oko izbora

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Odgovori
600
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:44h

Pomoć oko izbora

Poruka od 600 » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:52h

Pozdrav svima,novi sam u ford priči ,pa bi mi trebala pomoć oko izbora u zameni kola!trenutno imam u ponudi dva mondea karavan ,jedan je 2001 tddi 116 ks ,manuelac,a drugi je 2003 2.0 tdci u titanium opremi i sa automatskim menjačem!
e sad uglavnom nađoh ovde neke razlike oko ova dva motora ,a i od mog majstora,pa mi je to manje više jasno,ali ne videh ništa o avim automatskim menačima,konkretno o ovom sa 5 brzina tiptronik sa ovim tdci motorm!kako se pokazao i kakvo je održavanje i eventualno koliko je para drugi polovan ako neko zna,pošto mi je ovaj automatik trenutno zanimljiviji! i još kolika potrošnja po Bg-u i da li ima šanse da se nađe cd sa mapama za fabričku navigaciju!
toliko za sad ,pa pucajte !
malo mi je hića za odgovore !
Hvala unapred :)

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21069
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:07h

Nick ti je vrhunski thumbsuph

Elem... preskoči automatik, nema mapa za fabričku navigaciju.

Održavanje tdci-ja i tddi-ja je otprilike na istom nivou (tddi skuplja pumpa za remont,tdci jeftinija pumpa za remont ali ima elektronske dizne koje hoće da stradaju)... možda je za nijansu pouzdaniji tddi ali s'obzirom na mogućnosti tdci-ja u pogledu snage i brzine,uvek bih išao na tdci.

Mada ni tddi nije uopšte loš za vožnju,posebno taj od 115ks.... sve zavisi od afiniteta.

Traži primerak koji je uredno održavan... neproverene primerke bez poznate istorije izbegavaj pošto će te verovatno stići sve što nije prethodnog vlasnika.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od macaneli » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:08h

za mape zaboravi u startu,samo glavni putevi i autoputevi i kostaju malo bogastvo
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

600
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:44h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od 600 » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:13h

Jel taj automatik ima neku falinku ili je klasična priča bezi u Srbiji bezi od toga ,crkava ,skup servis itd.
a za mape ne mogu da verujem! jasno mi je da nema za hondu i mazdu koji su dosta ređi,ali za forda kojeg ima na svakom koraku mi nije jasno,uzas!
Pošto sam do sad vozio uglavom japance,a promenio sam preko 20 auta ,mislio sam da je za ford i evropska kola bolja situacija sto se tiče te podrške,tipa mapa ,automatike i slično...bedak

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od darko darko » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:14h

posto vozis japance, ovo je jatco menjac, koristi ga wv volvo, jaguar, mazda i nemam pojma sta bese jos poznato to godiste, imas na viki pedia, http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ja ... nsmissions
potrosnja u bgd zavisi od guzve, automatik najvise razlike trosi po gradu u poredjenju sa manuelcem! Ali ovo je titronic tako da ne mora da znaci da ce da mnogo "bega" potrosnja, verv je na otvoreno slicna sa manuelnim! Dobro da se ugreje, pa tek onda da se testira dali lepo saltuje, dali rikverc i kretanje tada lepo funcionise, i mora da se zameni ulje u menjacu, problem ima jedan filter unutar menjac (drugi je spolja) i mora menjac da se odvaja od motora, uglavnom nemenjaju po ko zna koliko pa prodaju, menja se na oko 70 do 100 000! To je jedini problem kod tog menjaca, izbegavanje odrzavanja! Polovan, pa kako ti naleti, sve zavisi! Motori su ok, obicno ne trose kap ulja, proveris dali je na max, i dizne proveri al kod bosiste na prelive, i pritisak u pumpi!
ja volim automatike, ali moras da ga nadjes proverenog cisto zbog odrzavanja da posle nebude kuku lele, uradi kao sam ti rekao i nebrini! Zato se svi i plase autotika da ti nenadroljas, da da taj menjac i jos neki kvar kostaju vise od pola auta! A i tesko se prodaje posle! Vidi sta treba da se menja jos od servisa, pa se ukalkulisi!
mene su ispalili ovde, uzmi manuleni, i eto sada im kukam ovde tri godine za automatic, sledece nadam se da cu da turim cepove u usi i zatamnim deo monitora gde savetuju manuleni!
automatic u savsrenom stanju za male pare je premija! ;)

600
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:44h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od 600 » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:26h

hvala na savetima,pogledaću ga svakako,iskreno smorilo me je više šaltanje,a pošto je tiptronik,kad mi dosadi automatik moze se šaltati po volji:)
auto deluje ok i navodno ima servisnu,ali videćemo mozda ga neko i zna?
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... remi_ghia/

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od macaneli » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:32h

hah ova navigacija nema ni osnovne ulice da kazem po evropi,a kamoli po srbiji
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od darko darko » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:36h

250 000 al na satu, mmm, taj menjac moze dosta da gura ali ako je odrzavan, i cena dole bas dosta, ovo nije restajling, pazi na zadnje kocnice, i kakav on sistem ima kada krece uz brdo, on je problematican kod njih,

600
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:44h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od 600 » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:39h

Ma kad je kilometrža ,pa i tačna u Srbiji nažalost!i moj je pitanje koliko je prešao,ma vidi nudi mi ga u zamenu,a od jedno 50 ponuda ,ovo je još i najpristojnije,kad ga pogledamznaću bar nešto! nego me interesuje gde u Bg ima najbliže da se premere dizne i pumpa?

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od darko darko » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:42h

bt dizel bg dizel, a nje ti losa kobinacija da odes do gagija u rsd- pinosava, da ga on pregleda to bi ti bilo najace. a i nije daleko od bgd ;)
https://www.google.rs/maps/place/RSD+Fo ... dcec?hl=sr
i za automatik trazi Radenka, on je tata za njih! :D
u zameni ok!
ja da ga kupujem, ja bi tako uradio!

600
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:44h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od 600 » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:48h

hvala druže na info i mapi,tamana je i blizu jer je auto u b. jerković!
a Radenko je?

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od darko darko » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:52h

gagijev brat, razume se u fordove atomatike! imaju org dijagnostiku, nebrini .....

600
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:44h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od 600 » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:53h

extra ,znači sve na jednom mestu :) zna li se neka cifra za takav pregled! imas broj fona

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od darko darko » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 22:57h

http://www.fordclubserbia.org/forum/mem ... file&u=357
imas broj ovde na avataru, opusteno, posteni su to je najbitnije, ostalo videces i sam kada odes da nisi pogresio, oni su ti i najaci za odrzavanje!
e da zovi ga na fiksni, ili samo oteraj u radno vreme auto! nemoj da te buni za mob ako se nejavlja!

600
Poruka: 8
Član foruma od: ponedeljak, 10. nov. 2014. u 21:44h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od 600 » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 23:05h

hvala

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od macaneli » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 23:07h

a kad zavrsis kod njih samo produzis na chipovanje u sledecu kancelariju thumbsuph :D
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Pomoć oko izbora

Poruka od darko darko » ponedeljak, 10. nov. 2014. u 23:15h

mislis boki da ispravi krivu!
radenko ima s maxa automatik, cipovan, uf! redbullw

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“