Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od totti » petak, 14. feb. 2014. u 07:28h

Možda je ugašen za tebe... Nekima radi :D
Slika

Avatar korisnika
zloinaopako
Poruka: 123
Član foruma od: sreda, 4. jan. 2012. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od zloinaopako » petak, 14. feb. 2014. u 07:46h

A kako se moze videti ponuda na ALD-u, a da nisi pravno lice?
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2005. god

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od RSS » petak, 14. feb. 2014. u 08:46h

evo SGS sa balkan auta

Mondeo
http://ci.vimsweb.com/Reports/Inspectio ... I%3d&ENC=1

Focus
http://fleetbox.auto-contact.com/R/025D ... 9843F50/en
http://fleetbox.auto-contact.com/R/FA1C ... B76A25C/en

meni ovo kultura kad kupujes auto, nasumice sam uzeo nisam mnogo gledao kola.

Treba pogledati uglavom imaju i servisne knjizice, nema promene km pri uvozu pa mozes platiti vise malo, ali bolje da znas sta vozis. Ja sam kupio auto koji sam odmah vozio, nema nista da lupa da trese da mora da se radi. U mom autu je bilo 3/4 rezervoara goriva. Nije da je mnogo bitno, ali vidis da se razlikuje od dosta kola koja kupujes na placevima gde nema vise od 3lit u rezervoaru.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od jelchica » petak, 14. feb. 2014. u 08:52h

Ja se i registrovala na Balkan auto, ali opet nigde ne vidim trenutne cene (sem kod licitacija u Srbiji) :wtf:

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od RSS » petak, 14. feb. 2014. u 09:02h

Moras depozit da das, mislim da je 1000eur.

Uff sto je lep mondeo... Sad cu da zamolim zenu da mi da pare i da doplatim za njega.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
zloinaopako
Poruka: 123
Član foruma od: sreda, 4. jan. 2012. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od zloinaopako » petak, 14. feb. 2014. u 09:40h

Kao sto rekoh ja cesto pogledam i ovde:

http://www.autorola.de/dealer/search.do ... untry=*any*

Samo ne znam kako to funkcionise. to mora da se ide preko pravnog lica , tj uvoznika?
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2005. god

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od Vladan » petak, 14. feb. 2014. u 11:07h

Tebra, ja bih preskocio ovog, Dekra.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od macaneli » petak, 14. feb. 2014. u 11:31h

ja dok ne sednem i ne provozam auto ne kupujem,jebes licitacije
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od totti » petak, 14. feb. 2014. u 11:32h

Pa ti prvi ne želiš da provozaš auto... Jel Italijan nije hteo da ti proda auto zbog toga? hahahaha
Slika

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od macaneli » petak, 14. feb. 2014. u 11:52h

provozao sam ga 10 metara :P
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od fordst » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 12:15h

Novo si je novo.Ako mozes da das 11k eu idi trazi test drive i ukoliko ti se dopada kupi ga,ne gledaj polovnjake.Kao prvo znaces sve o autom,novo je novo.Kako ga vozis i odrzavas tako ce te sluziti. Drugo 4 godine imas punu garanciju gde god bio (Evropi) ford da ti servisira auto,ukoliko ima potrebe za to.(cak i da ti ford plati hotel ukoliko ne poprave auto ukoliko si negde van tvog grada a auto je u garantnom roku).Znaci vozis bez brige-sem da ima benzin u auto.Posto kazes porodicni covek ,prelazis ne vise od 15k km godisnje... bolje nema,sem ulje i filtri nista ne diras godinama,samo gorivo i vozis. E sada ako neces da potrosis 11k eu onda idi na polovnjak,sa kojim nikad ne mozes biti 100% (cak ni dijagnostika) ti ne moze reci 100% oko auta.Da sam na tvom mestu,test drive i ako mi se dopadne kako ide,uzimaj ga,pusti licitacije... Srecnom sa kupovinom.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 12:34h

Nije 4 vec 2 godine globalna garancija. Sve preko toga garantuje diler tj zastupnik od koga je kupljen auto, u ovom slucaju Grand. I u Srbiji je to 5 godina, ali ta garancija nema mnogo veze sa realnoscu jer je ucesce u kvaru povezano sa kilometrazom vozila, a preko 100 ili 150k (ne secam se tacno cifre) vlasnik preuzima 100% troskove popravke. Tako da nije "full" garancija kao kod Kie ili Hyundai-a npr. gde sam proizvodjac daje toliku garanciju, a ne diler. Obrni/okreni, kad istekne garancija (osnovna) i dodje do nekog skupljeg kvara, pitanje da li se isplati servis u ovlascenom servisu, zbog cene delova i rada koja u dobrom delu slucajeva nije opravdana za neke kvarove.
Sto ne znaci da ne treba kupiti nov auto zbog toga, samo komentarisem.

Za plici dzep je svakako polovnjak bolja solucija, jeftiniji servisi tj odrzavanje (ne mora u ovlasceni), veci izbor za manje novca. Plus, cak i sa nekim vecim kvarovima je uvek isplativiji (novcano) od novog auta. Jedino da si baksuz pa sve zivo da se skrsi u roku od odmah, ali obicno se takvi automobili prepoznaju na kilometar. Posle/tokom kupovine samo odraditi dobar pretres, sve neophodno zameniti i nema problema.
Fiesta!!

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od fordst » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 18:31h

Ukoliko auto ima neku fabricnu manu pokazace to i u rok od 2 godine.A i sanse da ima neka fabricka greska su uzasno male. Kod nas fabricna garancija je 4 godine. Koliko znam vec je promenjena politika oko ford i garancije.Pa cak i da Grand daje 5 godine granacije koja je na papiru upisana ne usna. Kazes preko 100k km ili preko 150k km ne vazi garancija,tacno ne vazi.Al i u Kija i u Hyundai ne vazi garancija ako predjes preko 150k km ,i oni su ograniceni sa odredjenom km 100%.Plus ako prolazi najoptimisticno 15k km godisnje do 150k km sticice za 10 godine voznje a polovnjak posebno iz uvoza treba biti srecnik ako ga nadjes sa realnih 180k km iz samog starta.
A koliko km dobijes garanciju ako kupis polovnjak? Koliko godine dobijes garanciju za polovnjak? (licitacija il bilo kako). Dobijes nula,tj dobijes to sto dobijes,macak u djak pa sta bude. Tako da svaka garancija je bolja od nikakve.
Da ne govorim o osecaj kada izvadis novi auto sa salona i kada sve mirise na novo,0 km na satu i ides prvi put da stavis benzin. I znas da nikada sa sigurnoscu niko nije maltretirao tvoj auto,niti lose odrzavao,niti bilo kakve sumnje...
Al svakako sam ce odluciti sta je najbolje njemu,ja bih igrao na novi auto i uzivao u pomisao da je sve novo i neistroseno u tom autu.Pozz

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od macaneli » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 18:40h

ja nikad ne bi kupio nov auto,po meni bacene pare
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od fordst » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 18:44h

Sve zavisi kakve su mogucnosti...

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od macaneli » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 18:49h

mogao sam da kupim nov auto,ali ponavljam po meni bacene pare
svako ima svoju racunicu
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1635
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Одг: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od acadimke » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 19:42h

Jedan poznanik je kupio nov sevrolet cruz za oko 13 k evra a premisljao se Prvo da za te pare kupi neki polovni auto star 5-6 godina. Nakon 4 godina voznje samo je radio male servise, jos uvek je tip top kao da je juce iz fabrike izasao.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
jelchica
Poruka: 605
Član foruma od: utorak, 24. jul 2012. u 12:09h

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od jelchica » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 20:22h

Ko se razume u tematiku (ovo ne pričam na svoj račun, kao sad se ja bog-zna-kako razumem pa sam dobro pazarila) - bilo da se odnosi na bajseve ili na kola - uvek će kupiti polovno, i proći će lepo za "male" pare.
Ko se ne razume i ne usuđuje i/ili mu se žuri, kupiće novo. Tako je uvek bilo i biće.
Ja npr. ni u ludilu ne bih kupila nov bajs (osim ako ne postanem truli bogataš) jer za iste pare (npr. 400 evra) imaš polovnu aždaju ili nov "punto" među bajsevima.
Kola isto strašno devalviraju sa svakom godinom, pa se više isplati "uloviti" ih dok su onako taman razrađena.
Eno slušam pre neki dan, došao čovek da zameni staro za novo. Auto je pre 2-3-4 godine kupio za 52.000 evra (neki terenac), prešao je oko 110.000 i otkupljivač mu je rekao da može da dobije 11.000 evra.
"Ali drugi prodaju za 15k mašine sa po 170-200k km",
"Da, gospodine, oni toliko traže ali toliko neće dobiti".
I šta, 40.000 ga je koštalo 110.000 km vožnje - bez goriva i amortizacije? Zato će mnogo lepše da prođe onaj koji taj auto kupi za npr. 13.000 eur, za koliko će ovi da ga uvaljaju.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od Vladan » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 21:43h

To je sto se tice para, i ko ima zelje i volje da se time bakce. Sto se tice svega ostalog, a narocito zarad principa sedi, vozi, ne brini, ne gubi vreme i zivce, kako acadimke kaze. Ja koliko god da se zalim na ovo i ono, za 8 godina nikad nisam ceo dan bio bez auta, a kamoli nekoliko.
Uzgred, ne poznajem bas nesto automehanicare, posledicno novom automobilu, ali znam jednog sto sredjuje bajseve. Drug mi je iz osnovne, ne sredjuje mi bajs. Kad cujem sta lupeta i kako zavlaci ljude ..., sve te sto se razumeju pa sredjuju ljute zveri ..., a ja ga znam i ko je i kakav je i na koji nacin posluje ... Mogu misliti kako je u svetu ves masina. Naravno prodju oni jeftinije, ali ne bih ja to trpeo. Mozda jednom, ali da mu dodjem opet ... A ima ih.

Nov auto se ne kupuje da bi se vozio 2-3 godine, vec za desetinu godina bezbrizne voznje.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od totti » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 23:14h

Možda ovde na forumu nema takvih slučajeva, a možda sa Fordovima generalno nema takvih slučajeva. Ali zna i auto u garanciji da hebe, pa da rastura... I to čak i premium marke ;)
Što je najgore od svega, em to ne očekuješ od novog auta, em si prinudjen da ideš u ovlašćeni servis, a protom znaš da ti uglavnom neće rešiti problem - što zbog neznanja, što zbog politike da uvek probaju da te otkače, krivicu svale na tebe ili ti kažu da je sve to normalno.
Po meni, ovlašćeni servisi su nužno zlo garancije i lično bih jedva čekao da ista istekne i da ne plaćam za, recimo, Kiu 25.000 dinara mali servis. Sve je to proračunato...
Slika

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od Vladan » ponedeljak, 17. feb. 2014. u 23:43h

To je sve tacno. U praksi postoje svakojaki izuzeci.

Sent from VladanMovies using Tapatalk

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od RSS » utorak, 18. feb. 2014. u 10:40h

Ja prelazim 10-12k godisnje pa iskreno nemam potrebe za novim kolima.
Da vozim 25-30k godisnje sigurno bih potegao za nekim novim, samo sto ja ne bih u neku klotaru seo.

Uzeo bih iz srednje klase sa max opremom sto postoji pa je ne bih menjao 6-7 godina.
Recimo sad Insignija u full-u.
Problem je jer trenutno ne zaradjujem toliko da mogu sebi priustiti toliko "gubljenje" para jer postoje mnogo drugih rupa koje treba zapusiti.

Uvek je bolje voziti se nego kampovati kod majstora. Polovnjaci su uvek macka u dzaku, u 90% slucajeva ne znas istoriju automobila, pa cak i da znas mozes natrcati na auto koji je presao 50.000km i da je ubijen.

Iskreno, da nemam decu sad bih vozio neki traktor auto ( klotaru od 10-15godina bez opreme pa nema ni sta skupo da se kvari ) i motor, to mi je najpametnija kombinacija.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od fordst » sreda, 19. feb. 2014. u 09:09h

Za da vozis auto od 50k eu po meni je logicno da na racun u banci imam bar najmanje 500k eu (il vise),pa da zaguba koja se javi uz godine ne znaci mi nista.Inace suludo je kada neko uzme na kredit neki skupi auto pa kuka da je mnogo izgubio. Po meni je najbolja kupovina novi auto kada je neka promocija ne vise od 13k eu.Evo u slucaj b-max je oko 10k eu.Ukoliko ga kupis nov i vozis ga 10 godine,mnogo verovatno ako ga redovno servisiras i ne maltretiras da sem redovne servise neces imati problema.Zatim ga lako prodas sa realnih 150k km za 3k eu i izgubis 7k eu sto je prihvatljiva zaguba za novi auto i za auto koji te je 10-tak godina odlicno sluzio.A polovnjak...hm pa menjaj gume,menjaj polcke,menjaj diskove,menjaj ovo-ono,pa...
Druga je matematika ako hoces neki premium brend gde su cene strasne za novi auto (ujedno i zagube) onda bi kod mene to proslo i svakako ne stariji auto od 3-4 godine.
U konkretni slucaj,novo si je novo.Zaguba je minimalna.
p.s. Apsolutno se slazem sa komentarom da se novi auto ne kupuje da bi se vozio 2-3godine i pokloniti nekome za jeftine pare vec se novi auto treba voziti bar 10 godina.

Avatar korisnika
Dule.M
Poruka: 121
Član foruma od: petak, 15. apr. 2011. u 14:33h
Lokacija: BG-Vozdovac

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od Dule.M » sreda, 19. feb. 2014. u 10:56h

Ja sam probao B-Maxa na skupu i iskreno ako se kupuje zbog prosirenja porodice meni on izgleda mali i skucen u odnosu na C-Maxa a o S-Maxu da ne govorim.Cena mu je primamljiva.Nisam imao prilike da kupim neki novi auto jer je ono sto se meni svidja uvek iznad mojih mogucnosti pa se odlucim za polovan (mastam o tome da nekome ja prvi iscepam najlone sa sedista).Zbog finansija uvek gledam da uzmem neki auto koji cu provozati 2-3 god i prodati a da ne izgubim puno.Svaki imam utisak da dosadi posle tog vremena ili se rodi zelja za nekim novijim. pa mi tako recimo B-MAx izgleda kao losa varijanta.Kao sto sam naveo nije mi mnogo konforniji od Fieste a za voznju od nekih 5 godina dodjem do zakljucka da sam izgubio 5000-6000e (gledam na B-Maxa) sto mi je mnogo za doplatu.Sad naravno za onoga ko prelazi dosta ili ima u planu da vozi auto duzi vremenski period (naravno i moze sve finansiski da izgura) novo je uvek novo.
Slika

Avatar korisnika
zloinaopako
Poruka: 123
Član foruma od: sreda, 4. jan. 2012. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: B-Max Trend 5vr 1.4/90KS

Poruka od zloinaopako » sreda, 19. feb. 2014. u 11:08h

Dakle, na osnovu svih ovih vasih postova, vise je negativnih (da kazemo tako) nego pozitivnih komentara za moj slucaj i ovu ponudu B-maxa.
C-Max je mera, S-Max je prevelik. Za novi C-max definitivno novca nema.
Jedino sledece sto moze da bude novo je ponuda za Fokusa 5vr 1.6VCT 105KS M5 Euro V od 12990E (ali i ovo je krajnja granica)
E sad jos jedno pitanje. Znam da Grand radi zamenu staro za novo, pa me interesuje da li za to staro vozilo daju realnu cenu ili je procenjuju kataloski?
Da li je neko ili neko koga znate prosao takvu pricu?
Iskreno, ne znam ni koliko bi trazio za moju fiestu kad bi je dao u oglase. Toliko variraju cene da (2300-3800E - cak se nadje i neka preko 4k)
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2005. god

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“