Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Ovde dobijate savete za kupovinu Forda... koji Ford,do koliko para,vredi li taj auto itd itd.
Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » sreda, 28. avg. 2013. u 23:09h

Razmatram kupovinu polovnog Mondea dizela 1.8 ili 2.0 pa me muče pitanja poput DPF filtera, dizni, turbine, plivajućeg zamajca i ostalih skupih stvari na dizelu. Kakvi su modeli sa automatskim menjačem, da li ima problema sa ovim menjačem? Koji motor je preporučljiviji 1.8 ili 2.0, na šta treba obratiti pažnju? Sva iskustva, saveti i preporuke su dobrodošli. Hvala unapred.

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od lukijano » četvrtak, 29. avg. 2013. u 01:02h

Evo ja prvi da ti odgovorim... nisam ti bas nesto jako iskusan sa fordovima, ali eto vozim Mondea četvorku dizel 2.0, pa da ti kažem bar ponešto...
Kao prvo, za koji god da se odlučiš (a tu bi ti najbolji savet dao Dragomir), mislim da ti je najvažnije, da znaš u kakvom je stanju taj auto, od koga ga kupuješ, ko ga je vozio, kako je održavan pre tebe... bilo da je 1.8 ili 2.0.
Bolje posveti dosta vremena, ozbiljnom razmatranju o konkretnom automobilu, koji te bude zainteresovao... pregledaj ga detaljno i sam automobil i svu dokumentaciju... (naravno ako ga kupuješ ovde)... Ovde je dosta prevaranata, ili bolje reci lažova, ali to već sigurno znaš... Ja sam moj kupio u Nemačkoj, od velikog Ford-dilera, auto koji je bio pod lizing ugovorm sa jednom firmom... Sve sam unapred saznao i koja je to firma koja ga je vozila ( a iz toga možeš da pretpostaviš koji je profil ljudi koji vozi ta auta)... zatim, kakvo je poslovanje te firme... koliki im je promet novca, koliko zarađuju, pa bi iz toga mogao zaključiti i koliko daju na održavanje voznog parka... Ovaj moj je bio pod garancijom 3 godine, održavan je besprekorno, jer je i firma koja ga je koristila izuzetno profitabilna i menja aute na svake 3 godine bez obzira u kakvom su stanju... dakle da ti ponovim... što više informacija o prvom vlasniku i načinu održavanja, time bi sebi značajno smanjio naknadna ulaganja i rizik da kupiš razdrndani krš... A kad smo već kod toga, obrati pažnju, koje zemlje u evropi su najmanjoj krizi (Nemačka i Austrija), vozila iz tih zemalja bi trebalo i da su najbolje održavana... Ne zato što su to Nemci ili Austrijanci, nego zato što trenutno imaju najviše novca koji mogu da odvoje na održavanje... A za ove ostale, pratiš vesti i sam... Kriza u Španiji ( a odatle se dovozi dosta Mondea) i kriza u Italiji itd... znači veća je verovatnoća iz ovih zemalja, naleteti na neku firmu koja je u krizi i govnima kao i kod nas, pa onda naravno neće baš mnogo davati na održavanje, nego nek traje dok traje... (to ti je moje mišljenje)
Ovaj moj sam kupio sa 131000 km, godište je 2010. i do sad sam sa njim prešao nepunih 10000 km. Do sada radi besprekorno, ali ga naravno treba i održavati i voziti, tako da ti traje što duže. Što se tiče DPF filtera, koliko sam se ja načitao, tu bi dobro bilo, barem jednom mesečno izaći sa autom negde na autoput i nagaziti ga baš dobro, jedno 15-20 minuta, na 3000 rpm. To znači, u 5 brzinu i prži... jer ako ga staviš u 6. na tim obrtajima ići ćeš oko 180km/sat.
Držim se toga i do sada nisam imao problema...
Za plivajući zamajac, ako ga želiš sačuvati što duže, moraš voziti sa osećajem i truditi se da ne dozvoliš cimanje auta sa tolikom snagom... dakle rekao bih, odprilke, kao kad voziš kamion... stisnuti kvačilo, pa onda onako fino polako pustiti motor ponovo u rad... naravno bez naglih startova koliko je to moguće... Svako cimanje, startovanje, kidanje, čupanje, skraćuje vek plivajućem zamajcu, jer opruge unutar njega brže stradaju. Ja tako vozim, a odvalim ga kad izađem na otvoreno i to kad je već uhvatio dobro brzinu (tada ti zamajac najmanje trpi).

Automatik, nema tih problema oko zamajca (jer ga ni nema), ali kažu da je tu malo veća potrošnja goriva, pa ti vidi... ja ga nikad nisam vozio, ali mislim da je za jake mašine svakako komforniji, a naročito za dizele, gde ima puno da se radi sa menjačem, jer je obrtni momenat u relativno kratkom opsegu obrtaja... Pa onda ti se samo kaže... Ako ne znaš "fino" da radiš sa kvačilom, a sad smo rekli da se sa dizelom mora dosta raditi (često menjati brzina), onda će ti i zamajac biti kraćeg veka...

Što se tiče ostalih stvari koje si nabrojao, ja mislim da ti je to isto i na svim drugim markama automobila... tj. sa diznama i sa turbinom možeš imati problema i sa audijem i sa pasatom, kao i sa fordom, tako da tu ti opet zavisi malo i od sreće, a malo od goriva koje sipaš u njega.

Inače, moje je mišljenje, da je uvek bolje imati jači motor za istu težinu karoserije... To ne mora da znači, da ga uzimaš jačeg da bi ga brže vozio, nego da će taj motor u istoj brzini kretanja i sa istim teretom koji nosi, raditi sa recimo 20% manjim opterećenjem nego jači motor... samim tim, logično je da bi njegov radni vek trebao biti duži, a problemi koji mogu nastati ređi, jer je on skoro uvek u režimu opterećenja recimo 60%, u odnosu na manji motor koji je u režimo 80 % opterećenja.
E sad tu ti se naravno javljaju i ostali elementi, kao cena registracije, potrošnja itd... tu ne znam koliko gledaš na to, tako da tu nemam neki savet... Pretpostavljam da bi 1.8, trebao malo manje trošiti u istom režimu, jer je naravno manja kubikaža, ali ne znam za koliko... to bi ti se trebao javiti, neko koji vozi 1.8
Što se tiče moje potrošnje, a u pitanju je kombinovana (odprilike 70 % gradska vožnja i 30% otvoreni put), po kompjuteru troši 7,3 litre eurodizela... S tim što ti moram dodati, da je moj motor od 163 konjske snage i da ga ja ne vozim ekonomično, osim kada vozim po gradu, a to opet nije ekonomična vožnja...
To znači da ga na otvorenom vozim, onako momački, od 120km/h (vrlo retko) do 160km/h ( a najčešće oko 140 km/h).
Motorno Ulje ne troši ni kap, što mislim da je slučaj sa svim novim ford dizelima. Kočnice su besprekorne... stabilnost na putu i upravljanje izuzetno sigurno i stabilno... kao po šinama... eto to su ti moji ustisci.

Ono što bih ja zamerio, jeste malo bučniji motor, ali ni to nije strašno (ja sam malo perfekcionista)... onako malo zabrunda kada mu se da po gasu, ali ništa nepodnošljivo... probao sam audijev 2.0 sa 170 konja i on je tu mnogo tiši, ali ako ti kažem poređenje sa audijem, onda je to odprilike sa najboljim, pa su tu već nijanse u pitanju.... Mondea 1.8 nisam čuo kako radi, da li on malo "brunda", ali verujem da će se još neko oglasiti po tom pitanju.
Druga stvar koju ja zameram, je muzika i uopšte zvuk... za moj ukus, ako bih trebao da dam ocenu jedva da je prosečan... tu sam očekivao mnogo više... Tu se onda javlja problem što si faktički vezan za oblik modela koji upada u konzolu za radio, pa faktički ne možeš da kupiš neki bilo koji drugi radio sa cd-om... Ali i to opet zavisi od tebe... kad ga čuješ, možda ćeš biti i zadovoljan...

Eto to ti je to... od mene...

Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » četvrtak, 29. avg. 2013. u 23:31h

Hvala na opsežnom odgovoru, svaka čast! Poenta je što sam ja sve te stvari o kojima si ti pisao odavno apsolvirao. Mene sada interesuju konkretna iskustva postojećih vlasnika dotičnih modela sa 1.8 ili 2.0 dizel motorima. Mada kapiram da ih na forumu nema previše jer koliko vidim mnogo ima više onih koji voze starije modele, a dok novijih ima tek par komada. Sećam se da je tako bilo i sa Fokusom Mk2 kada sam ga kupio 2008. tada je na forumu bilo egzotično pisati o njemu zato sam i sačekao dve godine, tada ih je već bilo par.
Za ovih 10,000km koliko si prešao od kada si ga kupio, da li si primetio nešto na šta bi trebalo obratiti pažnju prilikom kupovine? Da li motor troši ulje?
Izvini na sporoj reakciji na tvoj odgovor, ali danas sam celog dana bio u nekoj gužvi pa nisam imao vremena da sednem i napišem ove redove. U svakom slučaju hvala na informacijama. thumbsuph

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od lukijano » petak, 30. avg. 2013. u 00:09h

Pa već sam ti napisao da motor ne troši bukvalno ni kap ulja...

A ovo drugo najvažnije sam ti rekao... ako uspeš da saznaš kako je auto stvarno održavan, od strane prvog vlasnika (što naravno podrazumeva, korišćenje kvalitetnih ulja, goriva i filtera)... i ako kupiš auto sa stvarnom kilometražom, što znači da nije prešao više od 150000 km, trebalo bi da se lepo navozaš sa Mondeom, pod uslovom da naravno i ti vodiš računa o njemu, ali o tome sam ti već pisao gore...
Ovo drugo ne znam šta da ti kažem, jer je ovaj moj auto bez greške, pa ne znam na šta bi još mogao posebno da obratiš pažnju... klasika, kao i na svakom drugom autu, koji treba da odaberes...

E da, za ovaj moj model znam da ima i lanac i zupčasti kaiš... zupčasti pogoni jednu bregastu, a lanac služi za vezu dve bregaste... na Fordovom sajtu stoji da je interval za veliki servis 200000 km, tako da tu opet dolaziš do priče o istinitoj kilometraži, jer ćeš onda znati gde si i šta te čeka...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od dule0911 » petak, 30. avg. 2013. u 01:59h

Ja sam danas isto nesto napisao ali ko zna gde je taj post otisao, nije ni bitno.

Elem lukijano je ono glavno rekao, ja cu dodati samo jos par stvari.
Motor stvarno ne trosi ulje, imam Focusa sa istim motorom u porodici koji je presao zbirno skoro 230k km (od toga skoro 20k ovde) i ne trosi nimalo ulja. Veliki servis (zupcasti itd) se radi na 100k i kosta nesto ispod 300e za ovaj motor. Lanac ne znam na koliko se menja, posto mi majstor (Dragomir) kaze da se menja kad pocne da se cuje, e sad da li ima i neki tacan servisni interval ne znam.

Ako volis automatike, moja preporuka je da u Mondeu mk4 uzmes automatik. Veoma zahvalan menjac, kako sto se odrzavanja tako i sto se voznje tice. Potrosnja mislim da je zanemarljivo veca, ali zato pruza dosta komforniju voznju. Menja glatko i tecno (i u vise i u nize stepene prenosa), ima dobru motornu kocnicu... Naravno i ovde treba da naletis na primerak kojem je ulje iole redovno menjano, iako koliko sam cuo (nemam iskustvo, vec od majstora) veoma su zahvalni menjaci sto se toga tice, nisu kao automatik u Focusu koji nije bas sjajan i ulje mora da mu se promeni u kilometar. Generalno, trajniji je od manuelnog menjaca, iako eto zahteva malo vise odrzavanja u smislu zamene ulja, mada se ni to ne radi toliko cesto. Za Focusov automatik znam da je interval 60k, za Mondea je mislim jos veci, ali to ces morati da proveris sa nekim ko ima Service Manual.
Posto isti menjac ide i na 2.2tdci, koji je jaci, znaci da bi trpeo i potencijalni boost snage motora u vidu chip tuninga i slicno :)

I da, uzmi 2.0. Rastereceniji motor, jaci, a razlika u potrosnji mislim da je mizerna da bi izabrao 1.8.
Fiesta!!

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od lukijano » petak, 30. avg. 2013. u 08:21h

Na lanac sam i mislio... on se menja na 200000km... prema Fordovom uputstvu...

Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » nedelja, 1. sep. 2013. u 20:31h

Često nalećem na stranim sajtovima na Mondeo sa 2.0 TDCI motorom od 116 konja, a kod nas ga nešto nisam sretao. Jel to konstrukcijski isti motor kao i ovaj od 140 konja, samo sa drugačijim softverom?

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od milan_gt » nedelja, 1. sep. 2013. u 20:44h

to je mk3

Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » nedelja, 1. sep. 2013. u 20:52h

Nije MK3, to je ECOnetic motor, ovakvih u Nemačkoj ima podosta i čini mi se da su se proizvodili od 2009. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/fo ... acity=2000

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od dule0911 » nedelja, 1. sep. 2013. u 21:01h

Upravo tako, to je 1.6tdci, ali kako se on nosi sa Mondeovom karoserijom ne znam.
Cenim da je izuzetno stedljiv, sto ima svojih mana i prednosti. Prednost je naravno manja potrosnja, mana su duzi prenosni odnosi. Sve zavisi kakav ti je stil voznje, u zavisnosti od toga ti moze biti interesantan. Jer ako ga kupis da bi ga vozio kao 2.0tdci, ne verujem da ce trositi nesto znacajno manje, a svakako ima slabije performanse.
Mana tog motora je produzen servisni interval preko grane, sto ume na vecim kilometrazama da zasmeta bregastim osovinama, kao i turbini (ne direktno, vec se lageruje koksirano ulje na situ pre turbine). Ako uspes da nadjes primerak sa provereno manjom kilometrazom, neces imati problema, samo menjaj ulje na 10k i to je to.


Edit:
Sad vidim da si okacio link sa 2.0tdci. Iskreno, do sad nisam znao da je postojao econetic sa tim motorom, znam da su bili 1.8 i 1.6 econetic. Svejedno, ako bih isao na ustedu, uzeo bih manji motor.
Fiesta!!

Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » nedelja, 1. sep. 2013. u 21:09h

Da, i ja sam se isprva iznenadio kada sam nailazio na taj motor, ali izgleda da je u Nemačkoj jako popularan, automobila sa tim motorom ima baš dosta u ponudi. A i pogledao sam na Wikipediji, evo šta kaže što se motorizacije tiče na Mondeu:
Diesel engines:
1.6L TDCi 115 PS I4 DLD-416
1.8L TDCi 100 PS I4 DLD-418
1.8L TDCi 125 PS I4 DLD-418
2.0L TDCi 115 PS I4 DW10
2.0L TDCi 130 PS I4 DW10
2.0L TDCi 140 PS I4 DW10
2.0L TDCi 163 PS I4 DW10
2.2L TDCi 175 PS I4 DW12
2.2L TDCi 200 PS I4 DW12

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od dule0911 » nedelja, 1. sep. 2013. u 21:14h

Za sve sem tog osiromasenog 2.0 sam znao, zanimljivo.

Inace sam svoje misljenje manje-vise napisao, a mislim da je i taj motor generalno dobar ali ako se vozi ekonomicno (sto bi valjda i bio razlog nabavke nekog od econetic modela) mislim da bi 1.6 bio ekonomicniji. Generalno je taj 1.6 poznat kao ekonomican motor, mozda malo manje ekonomicniji u Mondeovoj kaoroseriji ali nije ni Mondeo nesto mnogo tezi od Focusa koji u istom "trimu" koristi taj motor sa 90ks.
Fiesta!!

Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » nedelja, 1. sep. 2013. u 21:24h

Postoji savršen online alat za upoređivanje realne potrošnje automobila http://www.spritmonitor.de/en/ Ovde pogledam za svaki auto koji me zanima, jer tu vlasnici unose podatke za svoje automobile nakon svakog sipanja. I ne samo troškove goriva, već i troškove održavanja, registracije... I da, ovaj 1.6TDCI je za skoro ceo litar štedljiviji u proseku u odnosu na 2.0TDCI sa istom snagom, dok je ušteda između 2.0TDCI sa 116 i 140 konja simbolična (oko 0.3 l/100km). U suštini, ja bih svakako išao na varijantu od 140 konja, ali na ove od 116 češće nailazim u katogeriji koju tražim: do 100,000km i da su 2009. i mlađi, a da su opet po pristojnoj ceni i sa odgovarajućom opremom. Kod njih me samo zanima kako se ponašaju kada su pod opterećenjem, jer mi treba auto koji može da se nosi sa četiri odrasle osobe, klimom i magistralnim putevima. Siguran sam da mu auto-put ne predstavlja nikakav problem.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od dule0911 » nedelja, 1. sep. 2013. u 21:31h

Da li moze da se nosi - moze sigurno. Ima taj motor torque-a sasvim dovoljno za preticanje, cak i pod opterecenjem.
Ono sto svakako mozes da razmotris je chip tuning kad ga kupis, jer je sa 115ks ostalo dosta prostora za poboljsanje. Makar ga podignes na 140ks i taman resis problem snage :) Ostaje problem prenosnih odnosa koji su verovatno duzi u odnosu na obicni od 140ks, ali ako i to zasmeta, ti ga podignes na nekih 160ks opet chip tuningom, sto je sasvim podnosljivo za taj motor :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » nedelja, 1. sep. 2013. u 21:43h

E to sam hteo da čujem! thumbsuph

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od lukijano » ponedeljak, 2. sep. 2013. u 13:15h

Samo ti pokušaj dobro da proveriš, da li je razlika između 2.0 sa 116 konja i 2.0 sa 160 konja, samo u softweru, odnosno u programiranju ECU...

Jer ako nije (što ja lično mislim da nije), onda je već pojačavanje motora za skoro 50 konja (softwerski) jedna mala avantura... Tačnije, ja mislim da su tu i ostali sklopovi, koji trpe opterećenje i snagu (na regularnom modelu od 163 konja), verovatno pojačani i to čak i u odnosu na model od 140 konja, a kamoli na ovaj od 116 konja.

U ovo nisam siguran, ali mislim da bi svakako trebalo proveriti, pre nago što bi se upustio u to...
Ovo govorim iz prostog razloga, što se ovi motori i vizuelno razlikuju... kada otvoriš haubu od 140 konja i od 163 konja... da li to nešto znači ne znam...

Najsigurnija varijanta bi bila, proveriti npr. kod Dragomira, koje bregaste osovine idu u koji model... po kataloškom broju... zatim delovi menjača... diferencijala... da li je to sve isto ili ima razlike i u čemu je ta razlika (ako se može utvrditi)....

Avatar korisnika
ecentar
Poruka: 69
Član foruma od: subota, 28. avg. 2010. u 22:09h
Lokacija: Never never land - Srbija o kojoj pričaju, a koja to nikada neće postati

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ecentar » ponedeljak, 2. sep. 2013. u 13:47h

Predlog je na mestu!

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od ackol » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 03:03h

2.0 tdci 140ks ima zupcasti kajs, a ne lanac. Auto je odlican, u poslednja tri meseca ,od kada sam ga malo procistio, mi trosi po bordu 6,7 . Malo je tvrdji nego sto sam ocekivao. Presao sam sa njim oko 15k, za sada bez problema, majstore nisam posecivao, osim zbog zamene ulja i sijalica. Jedino ga malo EGR muci.

Avatar korisnika
popovicvl
Poruka: 5586
Član foruma od: četvrtak, 30. okt. 2008. u 00:49h
Lokacija: Sr. Mitrovica / Novi Sad

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od popovicvl » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 07:49h

Ovde tvrde da je isti motor, tj. slicni.

http://en.bsr.se/products/tuning-kits/f ... s/2.0tdci/

http://www.superchips.co.uk/curves/Ford ... 20(Nm).pdf

Ja bih isao na varijantu 2.0 tdci 115 KS, u startu ima 127 KS i 320 Nm i to vrlo rano postize boost (potrvrdjeno na oba sajta), malo trosi, a ako treba moze da se nabilduje do 200 ks. Ja bih vise isao na varijantu da se chipuje na 150KS, ali da kriva bude sto opeglanija.

Npr, vezija 2.0 tdci 140 ima drugaciju krivu, maksimalnu snagu postize na 3000 rpm kao kamion, verzija od 115 se lepse pegla i bude lepsa voznja.

Moj tip bi bio ovako nesto. Meni se ne svidja onaj convers+, ja volim klasiku, ali da ima opreme (Sony :wub: )...

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/fo ... =Limousine
ex Ford Orion Mk3 1.6 CLX 1991,
ex Ford Focus Mk1 1.6 16V 1998,
ex Ford Escort RS2000 1994,
ex Ford Focus Mk1.5 1.8 TDDI 2002,
ex Ford Mondeo Mk3.5 2.0 TDCI 2007,
ex Ford Focus Mk2 1.8 TDCI 2005,
ex Ford Focus Mk2.5 1.6 TDCI 2008,
ex Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm Q4 2008,
ex Renault Clio 1.5 DCI 2005,
Ford Focus Mk3.5 1.6 TDCI 2015,
Opel Astra K 1.5 Turbo D 2020.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 11:53h

ackol piše:2.0 tdci 140ks ima zupcasti kajs, a ne lanac.
Gresis, ima i jedno i drugo thumbsuph Samo se lanac dosta redje menja pa ga retko ko spominje. Inace je lanac izmedju bregastih.
Fiesta!!

Avatar korisnika
popovicvl
Poruka: 5586
Član foruma od: četvrtak, 30. okt. 2008. u 00:49h
Lokacija: Sr. Mitrovica / Novi Sad

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od popovicvl » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 11:58h

Jel to znaci da ako pukne zupcasti, klipovi nece dohvatiti ventile?
ex Ford Orion Mk3 1.6 CLX 1991,
ex Ford Focus Mk1 1.6 16V 1998,
ex Ford Escort RS2000 1994,
ex Ford Focus Mk1.5 1.8 TDDI 2002,
ex Ford Mondeo Mk3.5 2.0 TDCI 2007,
ex Ford Focus Mk2 1.8 TDCI 2005,
ex Ford Focus Mk2.5 1.6 TDCI 2008,
ex Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm Q4 2008,
ex Renault Clio 1.5 DCI 2005,
Ford Focus Mk3.5 1.6 TDCI 2015,
Opel Astra K 1.5 Turbo D 2020.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 12:03h

Toliko se ne razumem, ali koliko ja znam zupcasti pogoni jednu od bregastih, koja lancem pogoni ovu drugu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od lukijano » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 17:23h

lukijano piše:Pa već sam ti napisao da motor ne troši bukvalno ni kap ulja...

A ovo drugo najvažnije sam ti rekao... ako uspeš da saznaš kako je auto stvarno održavan, od strane prvog vlasnika (što naravno podrazumeva, korišćenje kvalitetnih ulja, goriva i filtera)... i ako kupiš auto sa stvarnom kilometražom, što znači da nije prešao više od 150000 km, trebalo bi da se lepo navozaš sa Mondeom, pod uslovom da naravno i ti vodiš računa o njemu, ali o tome sam ti već pisao gore...
Ovo drugo ne znam šta da ti kažem, jer je ovaj moj auto bez greške, pa ne znam na šta bi još mogao posebno da obratiš pažnju... klasika, kao i na svakom drugom autu, koji treba da odaberes...

E da, za ovaj moj model znam da ima i lanac i zupčasti kaiš... zupčasti pogoni jednu bregastu, a lanac služi za vezu dve bregaste... na Fordovom sajtu stoji da je interval za veliki servis 200000 km, tako da tu opet dolaziš do priče o istinitoj kilometraži, jer ćeš onda znati gde si i šta te čeka...

Pa ovde sam to isto upravo i rekao... za lanac i kaiš...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 21:25h

Znam samo sam hteo ponovo da objasnim ackol-u za slucaj da mu je to promaklo. thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo Mk4 dizel 1.8 ili 2.0

Poruka od lukijano » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 21:58h

thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Koji Ford da kupim“