Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Farbanje pocinčanog lima

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Farbanje pocinčanog lima

Poruka od darioculibrk » ponedeljak, 15. avg. 2022. u 08:15h

Nabavio sam neki stambeni kontejner koji će da služi kao vikendica. Okolo su paneli od pocinčanog lima, ispunjeni pjenom. Na nekoliko mjesta je otpala farba pa sam htio te dijelove da ofarbam ponovo. Staru farbu sam skinuo sa nekim sprejom za skidanje farbe. Kupio sam Helios Tessarol Emajl za pocinčani lim. Sad me zanima da li treba taj lim nekako pripremim za farbanje? Na pakovanju piše da bi trebalo da se očisti mješavinom vode (10l), amonijaka (0.5l) i deterdženta (jedan čep) te prebrusiti krpom za brušenje od sintetičkih vlakana. Ostatke brušenja uklonite vodom. Korištenje žičane četke i metalne vune nije dozvoljeno. Ne znam gdje da nađem amonijak, da li postoji neki drugi način da se lim očisti i pripremi za farbanje?
Slika
Poslednja izmena: darioculibrk, na dan ponedeljak, 15. avg. 2022. u 08:15h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8400
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Farbanje pocinčanog lima

Poruka od Iosis » utorak, 16. avg. 2022. u 17:53h

https://www.olx.ba/artikal/46997033/amo ... hidroksid/

Jeste da tebi treba 50% koncentracija, a na oglasu je 25%. Pitaj da li može da ti napravi 50% ili pola 100% da ti proda, jer kako mi na slici liči, ovo je ''kućna'' proizvodnja.

Mada, za boju je bitno da ti površina bude čista, pa bi možda bilo dovoljno samo skinuti postojeću boju i skinuti prašinu i masnoću ako je eventualno ima.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Farbanje pocinčanog lima

Poruka od van » ponedeljak, 22. avg. 2022. u 12:44h

wash primer i posle sta hoces. Skini lepo farbu koja otpada . Porocedura je kao i za svaku pripremu metala, samo sto ne smes mnogo da smirglas pocinkovani lim da ne skines cink.

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“