Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Voznja auta - CG table

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Odgovori
MikiN
Poruka: 42
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2016. u 20:37h

Voznja auta - CG table

Poruka od MikiN » utorak, 11. apr. 2017. u 19:07h

Pozdrav ljudi, interesuje me sledeca stvar. Zena ima CG drzavljanstvo i ima auto sa CG tablama koji se vodi na nju. Da li ja imam pravo kao srpski drzavljanin da vozim taj auto u Srbiji (kada je ona prisutna u kolima). Citao sam mnoge teme, trazio po netu i to mi je ostalo nejasno. Video sam da je maltene nemoguce voziti auto sa stranim tablicama osim ako nemam prebivaliste u toj zemlji (mozda bih mogao i dobiti :D). Ali, ta situacija kada je zena u kolima, da li tad smem da upravljam tim vozilom? Hvala unapred!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Voznja auta - CG table

Poruka od dule0911 » utorak, 11. apr. 2017. u 19:15h

Ako neko od zakonodavaca ima bilo kakvog mozga ta situacija ne sme da bude zabranjena. Medjutim ne bi me cudilo da jeste. Da sam na tvom mestu vozio bih u toj situaciji sta god da pise u zakonu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Voznja auta - CG table

Poruka od mbole » utorak, 11. apr. 2017. u 21:36h

Član 273
Vozilom registrovanim u inostranstvu na putevima u Republici Srbiji, ne mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji.
Izuzetno od stava 1. ovog člana, ovim vozilima mogu upravljati lica koja imaju stalno prebivalište u Republici Srbiji, ukoliko imaju odobreno privremeno boravište u inostranstvu do šest meseci kao i njihovi članovi uže porodice ili lica koja upravljaju "rent-a-car" vozilima.

Obrati paznju, da je nebitno sto ti zena ima CG drzavljanstvo. Bitno je gde joj je prebivaliste.
Daklem ako ona ima prebivaliste u CG, ti mozes da vozis taj auto kada ona dodje u Srbiju. Ali ne mozes da ga vozis ako ona nije u Srbiji. takodje, atuo moze da udej i boravi u Srbiji najduze 3 meseca "u cugu".

evo ti ovde malo detljnije objasnjeno: https://www.polovniautomobili.com/auto- ... srbiji.php
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Voznja auta - CG table

Poruka od stefan milanov » utorak, 11. apr. 2017. u 22:29h

kratko i jasno - kad je ona u kolima - moze

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Voznja auta - CG table

Poruka od macaneli » utorak, 11. apr. 2017. u 22:41h

moze da ga vozi
brat je moj vozio focusa mog na it tablice dok ga nismo registrovali i zaustavljali su ga i nikom nista,naravno da vlasnik vozila mora imati boraviste u inostranstvu
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

MikiN
Poruka: 42
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2016. u 20:37h

Re: Voznja auta - CG table

Poruka od MikiN » utorak, 11. apr. 2017. u 23:21h

Hvala ljudi! Jos se vodi dole u CG, prebivaliste i ostalo. Odlicne vesti :).

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“