Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Ovde pišete o svemu što nije našlo mesto u ostalim kategorijama i što nema neke preterane veze sa Fordom.
Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od novi81 » utorak, 16. sep. 2014. u 20:15h

To me je zanimalo. Čisto informativno u vezi roka za plaćanje. Nemam nekih kazni ne jurcam. Nećete vjerovati ali zadnju kaznu sam platio zato što sam vozio 50 kroz "grad" gdje je ogranicenje 40 :-)

Avatar korisnika
Billy
Poruka: 574
Član foruma od: sreda, 24. avg. 2011. u 16:34h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Billy » sreda, 17. sep. 2014. u 22:47h

Platio danas kaznu 2500, ispred mene bilo troje ljudi samo, čekao 1.5h. Propast. Kažu treba im mnogo vremena da nađu prekršajni nalog u arhivi, čovek pre mene samo što se nije potukao sa komunalcima..

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » četvrtak, 18. sep. 2014. u 00:00h

Izgleda da im u arhivi radi ekipa nalik onoj iz Državnog posla. :D

Nije mi jasno, zar to ne može biti na kompjuteru i da kada ti treba onaj službenik ubaci tvoje ime i JMB izbaci nalog, ištampa ga i završeno za 3 mminute.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
SimkeFordMK3
Poruka: 719
Član foruma od: subota, 17. mar. 2012. u 02:09h
Lokacija: Užice

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od SimkeFordMK3 » četvrtak, 18. sep. 2014. u 00:53h

Eeeee... Pa nismo mi u Jevropi... Što bi mi radili prosto kad može i komplikovano... :D
RS_cabrio piše: ,,Znate onaj osećaj kad sedneš u kola i svaki put se nasmeješ"...
milan_gt piše: ,,milka i nestle su premium cokolade al nisu ni prici najlepsim zeljama..:) "

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od totti » četvrtak, 18. sep. 2014. u 07:33h

Iosis piše: Nije mi jasno, zar to ne može biti na kompjuteru
Na kompjuteru? Pa ja sam se šlogirao kad sam video da u Ljermontovoj još uvek ručno ispisuju sve one formulare i polisu za izdavanje probnih tablica... :suicide:
Slika

Avatar korisnika
stalker92
Poruka: 1598
Član foruma od: subota, 10. okt. 2009. u 12:11h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od stalker92 » četvrtak, 18. sep. 2014. u 07:48h

Na konto digitalizacije - bio ja pre koji mesec u socijalnom, vadio neku banalnu potvrdicu, i igrom slučaja u tom periodu sam u roku od deset dana nekoliko puta dolazio na isti salter kod istog lika po neke gluposti i čikica me zapamtio. Dam ja šta treba od podataka, on krene da vadi to i to traje i traje i traje, kao gladna godina, skonta on da ja već pizdim na šalteru i okrene mi monitor i pokaže, klikne i čeka prokletih 10 minuta da sistem uopšte odreaguje... :mad:
sasa_f1 piše:
utorak, 21. apr. 2020. u 19:39h
kad kupis ovakvu ciganiju ne preostaje ti nista drugo sem da se prepustis da te voda nosi nizvodno lol
'81 Ford Taunus 1.6 L
'06 Zastava Yugo Koral In 1.1
'04 Suzuki SV650
'99 Peugeot 306 GTI6
'02 BMW 330i E46

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » četvrtak, 18. sep. 2014. u 19:29h

I to mi je poznati. Kod nas u RS kada su se mjenjale lične karte, bila navala. Ja došao da izvadim, za 20 minuta obradi jednu osobu. Vidio sam i sam da ona žena nešto klikne ili ispiše pa čeka zavisi, nekad 10 sek nekad minut. A bilo ne pun A4 podataka da se ispiše i popuni. Čak je došla do trećine pa ajde ponovo.
Meni tada nije bilo jasno zar to toliko ide sporo.

Kasnije sam pričao s nekim, ne sjećam se skime to je bilo prije 8 godina. Da sve to obrađuje jedan server koji radi lične, vozačke, pasoše i sva moguća dokumenta za cjelu RS. Server vjerovatno nije dovoljno jak, pa kada cjela RS pošalje po zahtjev treba mu vremena, a u tome svemu se dešavalo da zabaguje, prekine unos pa ajde na novo.

Sreća pa je bilo samo za RS, da je tu bila i Federacija BiH tek bi bio lud provod. :doh:
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od novi81 » četvrtak, 18. sep. 2014. u 23:50h

Ja nisam ni vadio ličnu. Bile gužve kao u šesnestercu :-) Registracija mi je do maja pa me boli uvo.
Valjda se za mjesec dva malo smanji, ne pada mi na pamet da čekam 5,6 sati u redu. Hebe nas država za sve pare.
Inače kažu da je do sad podneseno 987 000 hiljada zahtjeva za promjenu lične, puta 19,5 km pa računajte

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mbole » petak, 19. sep. 2014. u 01:44h

Taj server za licne, pasose, vozacke... i ne bi trebalo da bude bas tako opterecen.
Kad malo sracunas, recimo da u zemlji imas jedno 200 policijskih stanica koje izdaju dokumenta (posto se ne izdaju u svakoj, mozda je i to preterana cifra). U najvecem broju njih imas po jedan eventualno dva racunara. Da kazemo neka gruba procena je reda 300-400 stanica.

Pri tom te stanice nesto stvarno komuniciraju sa serverom relativno retko. Dok se popuni ekran podacima, prodje par minuta. A i kolicina podataka koja se salje i prima je mala.
Sve u svemu i nije neki preterano ozbiljan posao, sto se tice samog servera (pod uslovom naravno da to nije neki mamut iz praistorije).
Pre mislim da je problem u vezama, nego u serveru, ili jos verovatnije u "lepo" napisanom softveru.

Ovde je nastalo veselje kad su u martu uveli da je prijava PDV-a obavezna preko interneta.
Posto naravno 90% firmi prijavljuje PDV poslednjeg dana pred kraj radnog vremana, a ima ih daleko veci broj nego stanica policije (nesto u desetinama ako ne i u stotinama hiljada)... nastao je kompletan dzumbus. No, trebalo im je par meseci, al su to konacno sredili.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » petak, 19. sep. 2014. u 09:04h

Nisam ni ja sada vadio ovu najnoviju, to je bila 2006. taman sam napunio 18 godina i treba mi lična, a tada su ljudi mjenjali stare one papirne za nove plastične.

Bole ko će ga znati kakav su imali server, ne bi me čudilo da je to bio Pentium 2 od 400 MHz sa 64 MB RAM. :D

Prije par mjeseci sam vadio pasoš i to sada ide brzo. Iznenadio sam se, otišao sam u pola 8, u pola 9 već gotovo i to više sam čekao da uplatim nego u redu za pasoš.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mhetlerovic
Poruka: 178
Član foruma od: utorak, 18. jun 2013. u 22:55h
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od mhetlerovic » petak, 19. sep. 2014. u 10:54h

mbole piše: Pri tom te stanice nesto stvarno komuniciraju sa serverom relativno retko. Dok se popuni ekran podacima, prodje par minuta. A i kolicina podataka koja se salje i prima je mala.
Sve u svemu i nije neki preterano ozbiljan posao, sto se tice samog servera (pod uslovom naravno da to nije neki mamut iz praistorije).
Pre mislim da je problem u vezama, nego u serveru, ili jos verovatnije u "lepo" napisanom softveru.
Softver je tu najcesci krivac. Ja sam licno video na primeru softvera za maticne knjige u BG da podaci koje softver salje serveru nisu neki mali xml fajl, kao sto bi bilo normalno, nego su genijalci napravili da prilikom svakog upisa salje celu html stranu ukljucujuci i npr logo opstine :) I posle zasto radi sporo :D

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od bojcistv » petak, 19. sep. 2014. u 11:17h

Iosis piše:Nisam ni ja sada vadio ovu najnoviju, to je bila 2006. taman sam napunio 18 godina i treba mi lična, a tada su ljudi mjenjali stare one papirne za nove plastične.

Bole ko će ga znati kakav su imali server, ne bi me čudilo da je to bio Pentium 2 od 400 MHz sa 64 MB RAM. :D

Prije par mjeseci sam vadio pasoš i to sada ide brzo. Iznenadio sam se, otišao sam u pola 8, u pola 9 već gotovo i to više sam čekao da uplatim nego u redu za pasoš.
Tada je kao i sada Oracle radio kompletnu bazu i znam da je problem bio kako u Oraclu tako i u vezama sa serverom u Sarajevu na kome se nalazila kompletna evidencija o dokumentima. Mada istini za volju veci je problem bio u vezama nego u samom softveru ali znam da ljudi koji se razumiju u programiranje i rad sa bazama tada nisu mogli da vjeruju kako je to amaterski sve bilo odradjeno. Inace drug mi radi u IDEEA/a (nekadasnji CIPS) pa znam.
Sada je to sve mnogo mnogo bolje i brze. Nema skoro pa cekanja uopste. Duze traje stampanje onih papira nego sama predaja zahtjeva. Stvarno je to ok sada.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od 911s [SK] » subota, 20. sep. 2014. u 01:18h

Zaustavlja me danas saobraćajac, rutinski. Počeli su naveliko da organizuju zasede u sred krivina, valjda da nema gde da im skrene onaj ko nema nameru da im stane. Nikakav prekršaj, vozio sam nešto brže (trećom 80 :rotfl: ) i zato me je sigurno dobro čuo pre nego što me je video :rotfl: U startu komentar, odmah iza "dobar dan" - baš si bučan, al što se dobro čuje :D Po prvi put mi je u životu tražio neko da mu dižem haubu, hoće čovek da vidi kakav je to motor, pa te ovo te ono.. Na kraju mi kaže "zaustavio sam te samo da vidim auto"... Pre neki dan mi isto to reče jedan njegov kolega koji me je zaustavio u Krnjači i usputno pitao jel ima bar 3500 kubika...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » subota, 20. sep. 2014. u 10:12h

Bolje i takvi da su nego neki namćori koji obilaze oko auta i samo gleda šta da piše...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Vladan » utorak, 23. sep. 2014. u 09:49h

Krkljanac u Kotoru i (moji) nervozni saputnici, .... zasto ljudi automatski koce cim vide policiju, iako jedva da idu 50 a ogranicenje je 80?

http://vladanmovies.blogspot.com/2014/0 ... ugust.html

[youtube][/youtube]

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od darko darko » subota, 4. okt. 2014. u 10:10h

ko je ovo sa mondeom :wtf: :/
kaze da je osoba koja je preminula na licu mesta imao 50 god, i suvozac je povredjen! koliko je nisko leteo? Imao je mesta da prezivi, samo da je imao pojas!
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... grada.html
Slika
Slika
Slika
Slika
Muškarac star oko 55 godina preminuo je, dok je mladić star oko 30 godina teško povređen u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila noćas oko ponoći u Ulici kneza Miloša kod „Ruda“.

Povređeni mladić prebačen je vozilom Hitne pomoći na reanimaciju u Urgentni centar, gde su se lekari borili za njegov život.

Tela nesrećnih muškaraca iz smrskanog vozila marke „ford mondeo“ izvlačili su vatrogasci.

Kako nezvanično saznajemo, do nesreće je došlo kad je vozilo, koje se kretalo iz pravca Dedinja ka centru grada, u Ulici kneza Miloša udarilo u banderu kod skretanja za auto-put, potom nekoliko desetina metara letelo i prevrnulo se na krov.

- Tamo gde je vozilo udarilo u banderu, otpali su neki delovi plastike i polomljeno je staklo. Ne znam kako je uspeo da udari u banderu, ali pretpostavljam da je išao mnogo brzo. Ko zna, možda je reč o ocu i sinu i ko zna kakva ih je muka naterala da toliko brzo voze - priča jedan od vozača koji je zastao da vidi šta se dogodilo.

Vatrogasci su povređenog mladića izvukli iz vozila koje je bilo na krovu i sa vidno oštećenom desnom stranom. Davao je znake života i odmah je prevezen u Urgentni centar.

Nešto malo više vremena trebalo je vatrogascima i Hitnoj pomoći da izvuku starijeg muškarca.

Iz vozila se nije čuo jauk, pretpostavlja se da je čovek bio bez svesti. Međutim, kad su ga položili na asfalt, već tada nije davao znake života.

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » subota, 4. okt. 2014. u 13:53h

Ala mu je ebo kevu. Kojom li je brzinom išao...

Ne vezano za ovo, ali vezano za naše putare i kako ne brinu o ne završenim radovima.
BIli su radovi u bul. Jaše Tomića, prekopavali su poprjeko na nekoliko mjesta samo desnu traku. Lijeva je čitava. Bilo je raskopano nekih 10-15 dana. Tu gdje je kopano bila je ograda. Kada su zatrpali ali nisu asfaltirali skinuli su ogradu. Pošto treba još asfalt da dođe ostala je rupa u asfaltu, dubina jedno 10-15 cm, oštre ivice. Boja asfalta oko rupe i boja tucanika u rupi skoro pa ista, ljudi ne vide.
Ja gledam sinoć oko pola 2 kroz prozor, tišina pa se čuje bilo kakav zvuk, ide prvo kombi, upade u prvu rupu, kako je to izgledalo i gadno i smješno... Nije išao brzo, manje od 50, ali kao da je naišao na skok, sav se zaljuljao. Na drugu rupu je prikočio. Ali to se čulo tako glasno, kako je još kombi, a izgleda prazan pa se još više čuje, kao bubanj. Poslje idu auta isto tako grunu u rupu, mogu misliti psuju sve po spisku. Lagano se može uništiti felna i trap.

Zar se nije to moglo asfaltirati po zatrpavanju ili ostaviti neke znakove upozorenja.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od pancerFF » subota, 4. okt. 2014. u 14:21h

Koga jos u ovoj drzavi zabole da li je tamo neka rupa popunjena ili ne, ili da li je signalizacija postavljena ili nije, bla, bla, bla. Cela ova drzava je rupa.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7482
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od dax92 » subota, 4. okt. 2014. u 18:16h

To je verovatno radila neka drzavna firma, jer sve ove manje, privatne firme dobijaju ozbiljne kritike i penale zbog takvih stvari kad ostave. Radio sam u takvoj firmi, pa znam iz iskustva. Beograd put, i slicne drzavne firme samo otaljaju posao, uzmu pare, 0 kvalitet radova! thumbsuph
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Mare TDCi » subota, 4. okt. 2014. u 18:25h

Zbog ovakvih stvari mi se nekad ne seda za volan :lele:
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » subota, 4. okt. 2014. u 22:09h

Od ovakve situacije se ne treba plašiti jer ovde sam čovek utiče na svoj i život saputnika, znači pamet u glavu i neće ništa krenuti po zlu, a mene plaše situacije u kojima se nađeš na pogrešnom mestu u pogrešno vreme i nemaš mogućnost da utičeš na svoj život...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
batarihter
Poruka: 473
Član foruma od: utorak, 5. okt. 2010. u 17:38h
Lokacija: Srbija-Bor

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od batarihter » utorak, 7. okt. 2014. u 20:26h

..kad se bese po zakonu menja letnja-na zimsku gumu??? :wtf:
Ford Sierra 2.0i DOHC
...kakvih ljudi ima na planeti - dobro se i vrti...

Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Mosha » utorak, 7. okt. 2014. u 20:55h

Kad na putu ima snega ili leda ;)

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Daki_81 » utorak, 7. okt. 2014. u 21:43h

Tako je, a evo i šta piše na sajtu AMSS http://www.amss.org.rs/index.php?option ... &Itemid=91
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Saobracaj (situacije, kazne, sudari....)

Poruka od Iosis » sreda, 8. okt. 2014. u 23:09h

Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Odgovori

Povratak na „Off topic & Free time“