Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Zaključana
Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. jun 2010. u 00:28h

Elem evo novog clana u porodici, u pitanju je auto iz naslova thumbsuph

Godiste 2004, presao 180-190k km (na satu 96500km mrgreen ), 131ks, 6 brzina.
Oprema je Ghia koja nemam pojma sta obuhvata ali auto ima dosta opreme:
-el prozori
-el retrovizori sa grejanjem i elektricnim preklapanjem
-el sediste vozacevo podesivo u... hmm 4 ili 6 smerova vise ne znam ni ja :D
-el sediste suvozacevo podesivo gore-dole, u ostalim smerovima ide rucno
-kozna krem sedista i krem enterijer
-mahagoni na centralnoj konzoli i volanu
-sony muzika fabricka sa komandama iza volana
-digitalna klima
-ABS/ASR
-12V prikljucak u prtljazniku
-17' felne
-maglenke
-hrom dodaci na kvakama, prednjem braniku, vratima prtljaznika
-sivi krovni nosaci
-tonirana stakla u tri nivoa, jos jace nego na obicnim (ne-ghia) modelima
-parking senzori pozadi
-digitalna klima
-naslon za ruku napred
-naslon za ruku pozadi sa malom ostavom i drzacima za case

Oprema je solidna u principu, mane su 17' felne (skupe gume), krem patos i patosnice (prljaju se), nedostatak grejaca za sedista (ledena koza zimi... videcemo kako ce biti). Mahagoni meni vizuelno nije najlepsi, ali nije ni ruzan jer je taman pa ne upada toliko u oci. Za moj ukus mu fali tempomat i grejac prednje soferke. Sto se enterijera tice, zapalio bih preprodavca koji ga je oprao dubinski i posle toga nije osusio patos - i dalje se nije sve osusilo pogotovo pozadi kod nogu putnika, i dalje se oseca vlaga. :-( :-( :-( Ali se susi i nadam se da ce za nedelju-dve nestati i vlaga i miris. Sony muzika je jedna od najboljih fabrickih, svira za sve pare.

Spolja vizuelno nije najlepsi jer ima gomilu ogrebotina/sitnih ulubljenja. Levi retrovizor je bio polomljen pa krpljen, ruzno izgleda ali je potpuno funkcionalan sem svetla na donjem delu koje ne radi. Zadnji branik ima jedno malo vece udubljenje (oko 2cm, napukla plastika i nazire se stiropor) odmah ispod jednog parking senzora. Prednji branik je izgreban sa desne strane i donji spojler je unakazen ali je ceo i stoji. S obzirom da je to izgleda najniza tacka na autu necu ga menjati dok ne otpadne jer je uvek prvi na udaru (pogotovo zimi po snegu). Sto se ogrebotina tice nema nigde vecih tj dubokih, sve ce jedno dobro poliranje da resi. Felne su isto ponegde izgrebane, ali nista strasno - vise me nervira sto se po ivicama ljusti zastita pa izgleda ruzno.

Ono sto je meni bilo najbitnije prilikom kupovine jeste da su dizne ispravne i zamajac da je bar relativno ispravan - dizne su ok tj u granicama normale, zamajac isto ne pokazuje znake posustajanja. Taj mehanicki deo je bio dobar na ovom primerku, posle jedno 15tak pogledanih u zadnjih mesec ipo, koji su skoro pa svi imali los pritisak goriva kao indikator skore investicije od 1400e za dizne. Iz tog razloga sam zazmurio na vizuelne nedostatke - ipak se uzima polovan auto koji ne moze uvek da bude savrsen.

Ulaganja je bilo i bice, uradjen mali servis, promenjena remenica radilice i jos gomila sitnica sredjena. Ostaje pk kais i spaner da se zameni, i gume da se zamene jer su lose. Ali u globalu sam/smo dobro prosli, pogotovo kad je izbor na trzistu nikakav kao sada.

Ja ga sad nacrni, verovatno nije toliko los kao sto sam napisao, ali eto ja sam jurio sve mane pa sam mozda i preterao :D Slike slede, bice jos veoma uskoro samo da nadjem normalan fotoaparat, ove su sa moba.

Slika Slika Slika Slika Slika
Slika Slika Slika Slika

I neke od danas, frisko registrovan i odradjen servis mrgreen

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Inace je neverovatno upravljiv i startan za auto tezak 1.5t, i pored toga sto mu gume nisu sjajne. Potrosnju jos uvek ne znam ali cenim da ce biti oko 6-7 sa relacijama koje ja prelazim.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 27. jun 2010. u 00:32h

Ozbiljno me zanima, jel taj mahagoni pravo drvo ili samo imitacija na plastici?
Zimi ćeš problem rešiti sa tri para gaća i jednim parom rezervnih bubrega za zamenu. mrgreen
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. jun 2010. u 00:36h

Mahagoni je pravi, nije imitacija. Iako se meni ne svidja skroz kako izgleda, ekstremno je trajan tj nece se nikad izlizati.
Pazi klima i greje solidno (danas testirao, bilo 'ladno u pm mrgreen ) tako da ce 2 para gaca biti dosta lol cekicko
Fiesta!!

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od quando » nedelja, 27. jun 2010. u 00:38h

Cestitamo :)

Cudna stvar, Ghia oprema bi valjda trebalo da bude full fullova?

Moj nije ni blizu Ghia, ali ima tempomat i grejac soferke...cudan trip, karavan je namenjen za duga putovanja, a lelemudi u fabrici nisu stavili tempomat sign0023

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Cedo » nedelja, 27. jun 2010. u 00:38h

Cestitam Dule,karavani nisu po mom ukusu al neka te dobro i dugo sluzi ova ladja..pozz
@quando Ghia X je bas ful a te neke dodatne stvari kao sto su tempomat itd mogo je da ubaci bilo ko u svoj paket opreme,naravno uz doplatu dok su kao standard isle uz bas najvise pakete,a vrlo je moguce da se i kod Ghije moglo uticati na izbor opreme..
Poslednja izmena: Cedo, na dan nedelja, 27. jun 2010. u 00:44h. Ukupno izmenjeno 2 puta.
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. jun 2010. u 00:40h

Hvala na cestitkama, valjda ce sluziti.
quando piše:Moj nije ni blizu Ghia, ali ima tempomat i grejac soferke...cudan trip, karavan je namenjen za duga putovanja, a lelemudi u fabrici nisu stavili tempomat sign0023
To je i mene iznerviralo, ne kapiram onoga ko ga je uzimao novog. Lupam platio doplatu za krem kozu 2k evra a nije uzeo tempomat, glupost.
A to sta koja oprema ima zavisi od trzista, tako da je na mom to verovatno bila dodatna oprema.
Fiesta!!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 27. jun 2010. u 00:41h

Uvek je postojao i viši paket od Ghie - Ghia X ili Executive.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Markedjani » nedelja, 27. jun 2010. u 00:43h

nije ghia full fulova... titanium x je totalni full.

Ovo je za nijansu ispod.

U svakom slučaju auto je ozbiljna predrkancija... zvizni mu još henone i mirna bačka.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Cedo » nedelja, 27. jun 2010. u 00:55h

Evo paketa opreme i koji sta ima,rekao bih da je Ghia X ipak najjaca po opremi samo je elegantnija sa imitacijom drveta dok je Titanium X vise sportski sa imitacijom aluminijuma.. http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/f ... spx?page=7
Nego kako funkcionisu senzori,jel kad ubacis u rikverc,jel ima neki displej,dugmence,bilo sta,ili samo pisti pred preprekom?
Poslednja izmena: Cedo, na dan nedelja, 27. jun 2010. u 13:27h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
maxer
Poruka: 79
Član foruma od: četvrtak, 25. feb. 2010. u 21:06h
Lokacija: Zaječar

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od maxer » nedelja, 27. jun 2010. u 01:49h

Čestitke.
Auto jeste babaroga a taj svetli kožni paket mi je najlepši. Stvarno šteta što nema pomenuti tempomat i grejanje šoferke ali očito da prvom vlasniku to nije bilo važno.
Da te služi dobro i pouzdano redbullw
Slika

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od kubura16v » nedelja, 27. jun 2010. u 03:21h

Cestitam Dule,extra je Mondeo. Da te dobro posluzi. Oprema je vrhunska,a to sto fali...jbg,kad das gas zaboravices na to :D
I nemoj neko da mi dira karavane! lol

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Iosis » nedelja, 27. jun 2010. u 08:47h

Odličan, nema šta drugo da se kaže. Mnogo mi se enterijer sviđa! thumbsuph
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. jun 2010. u 12:21h

Hvala na cestitkama thumbsuph
kubura16v piše: Oprema je vrhunska,a to sto fali...jbg,kad das gas zaboravices na to :D
Juce mi se jednom desilo da sam zaboravio :D Naime auto ima manu kad obilazis - ne prestaje da ubrzava nikad, i tako se nadjes u situaciji da si krenuo da obilazis sa 60 a zavrsio sa 160 lol lol lol

Zaboravio sam da se i ovim putem zahvalim Dragomiru i momcima u RSD Fordu, mnogo su pomogli i oko kupovine i oko sredjivanja gluposti.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Boris88 » nedelja, 27. jun 2010. u 13:12h

sve cestitke na prinovi,neka te dugo i lepo sluzi
p.s. enterijer mi je vrh,vrhova thumbsuph
rust is not a crime

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Dusan64 » nedelja, 27. jun 2010. u 13:13h

Koliko ovo kosta,ako nije tajna? Ja se sad isto bacam u potragu za necim novijim,pa zato pitam.. ;) Odlican je.. redbullw

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Markedjani » nedelja, 27. jun 2010. u 13:43h

cedo86 piše:Evo paketa opreme i koji sta ima,rekao bih da je Ghia X ipak najjaca po opremi samo je elegantnija sa imitacijom drveta dok je Titanium X vise sportski sa imitacijom aluminijuma.. http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/f ... spx?page=7
Nego kako funkcionisu senzori,jel kad ubacis u rikverc,jel ima neki displej,dugmence,bilo sta,ili samo pisti pred preprekom?
Mislio sam da je tit x najjača oprema... mada meni je i dalje mondeo tit x najlepši i najbolji :D
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Cedo » nedelja, 27. jun 2010. u 14:13h

Imas recimo i ST opremu..video sam pre par dana jednog ST TDCi u NS,bas ekstra izgleda..nego Dule nabavi pod hitno gumene patosnice,ja sam ovde kod mene nasao originalne za 2800 din. jer ni jedne univerzalne se ne mogu uklopiti,video si i sam da je patos i kod vozaca i kod suvozaca pun nekih uglova i krivina..krem je dosta osetljiv,ja svoje patosnice drzim u gepeku pa menjam u zavisnosti od vremenskih prilika mrgreen ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Iosis » nedelja, 27. jun 2010. u 14:19h

I ja sam vidio ST TDCi, ako je to taj, nazad mu je nabudženo 2 auspuha, vidio sam ga par puta kako ubrzava. Ide ko metak, 150 hp. :-)
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od mirke » nedelja, 27. jun 2010. u 15:19h

Pravi auto... Nadam se da ces se brzo navici (fiesta pa mondeo)... thumbsuph
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Cedo » nedelja, 27. jun 2010. u 15:57h

Iosis piše:I ja sam vidio ST TDCi, ako je to taj, nazad mu je nabudženo 2 auspuha, vidio sam ga par puta kako ubrzava. Ide ko metak, 150 hp. :-)
Kontam da je to taj i 155ks :-) nisam primetio izduv,znam da ST 220 ima dupli dok dizelas ima jedan a inace sve ostalo im je isto,moguce da je nabudzio al je bas dobar..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. jun 2010. u 16:05h

@Dusan64
6300e + reg, servisi... Nije bas najjeftinije ali s obzirom na trenutni izbor na trzistu - ok.

Dizel ST je uglavnom 2.2tdci, kao i titanium x, sa 155ks. Lepo sve to izgleda ali samo registracija je dovoljna da zanemarim 2.2 iz izbora, sto sam i uradio. Ja uopste nisam gledao opremu kad sam ga uzimao - bitno mi je da ima abs i klimu - ostalo mi je bukvalno bilo nebitno od opreme - mehanika je bila najbitnija. Ali eto zalomila se Ghia i necu se zalim :D
Gumene patosnice sam narucio (crne) ali i prednje i zadnje, prednje su toliko koliko si rekao, zadnje su 2000din, sve zajedno skoro 50e. Skupo jeste, ali bi trebalo da traju koliko i auto tako da ne zalim.

@mirke
Pazi, mislio sam da ce biti mnogo nepregledniji nego sto jeste. Fiesta je smesno pregledna i stvarno do jaja za parkiranje, ovaj ima senzore pozadi koji koliko-toliko pomazu, samo me napred nervira sto jos uvek ne znam gde mu je kraj, jer se hauba iz kabine ne vidi do kraja, pa jos uvek nagadjam.
A od fieste se ne odvikavam, evo malopre sam je vozio :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od ace1 » nedelja, 27. jun 2010. u 16:47h

odlican pazar Dule,nek je sa srecom redbullw redbullw
za kolko puni lubenicar do stotke
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od dule0911 » nedelja, 27. jun 2010. u 16:48h

Haha nisam testirao, nemam toliko lubenica da napunim u prtljaznik pa da probam :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
zx3
Poruka: 308
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 21:02h
Lokacija: Požarevac

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od zx3 » nedelja, 27. jun 2010. u 17:02h

Čestitam na kupovini i da predješ puno kilometara sa njim. Ghia X i Titanium su najviši paketi ali i kod njih može da se nešto ubaci naknadno a nešto izostavi. Moj Fokus je došao sa automatskim svetlima koja su mi zbog novog zakona totalno neupotrebljiva, nešto ćeš da koristiš a nešto ne, važno je da si zadovoljan sa ostatkom automobila.
Ma samo da je turbo pa nek je i dizel.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo mk3 2.0tdci Ghia

Poruka od Neša » nedelja, 27. jun 2010. u 19:10h

Svaka cast na lovini thumbsuph Pa da ulovis jos nesto mrgreen

Mondeo je odlican izbor,karavani imaju jos bolje resen zadnji trap od limuzine... Nek je sa srecom!
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Zaključana

Povratak na „Automobili članova“